علیرضا افتخاری: به خاطر فشارها، ایران را به قصد فرانسه ترک می‌کنم
با انتقاد از سوء‌برداشت‌ منتقدان و بی‌اعتنایی دولت
علیرضا افتخاری: به خاطر فشارها، ایران را به قصد فرانسه ترک می‌کنم
موسیقی ما - بهناز امینی: در تماسی که برای احوال‌پرسی از علیرضا افتخاری داشتیم، بسیار ناراحت بود و گفت: «می‌خواهم بروم. کارهای لازم را هم انجام داده‌ام. دیگر باید بروم...» حالا اما مشخص شده است که او «فرانسه» را برای زندگی انتخاب کرده است. خواننده‌ای که سال‌هاست با صدای دلنشینش آثار محبوبی برای ایرانیان به یادگار گذاشته است و حالا در پس اتفاقاتی شبه‌سیاسی قصد رفتن از وطن را دارد.

یک جشن و چند حاشیه
در روزی که به مناسبت گرامیداشت ارزش و منزلت خبرنگاران در تهران جشنی بر پا شده بود، علیرضا افتخاری هم یکی از مدعوین بود که به روی صحنه رفت. او روی سن بود که رییس جمهور به سمت او رفت و خواننده اشعار سنتی با او دیده‌بوسی کرد.
افتخاری در این باره گفت: رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم.

ابراز علاقه و ادای رسم ادب، توسط افتخاری به همین‌جا ختم نشد. آن چنان که همین اتفاق در محافل خبری این چنین نقل شد: افتخاری انرژی بیشتری صرف این ادای احترام کرد. بر اساس گزارش ایرنا، این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که رییس جمهور را در آغوش کشید، به او گفت: «آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.»

اما افتخاری در گفت و گو با «خبر» این ابراز دوستی را متعلق به همه مردم ایران می‌داند و اصرار دارد که همه مردم ایران را دوست دارد و رییس جمهور را به عنوان فردی از میان همین مردم مورد احترام و ادب قرار داده است.
وی در تایید این ابراز علاقه به هموطنانش، گفت: «همان روز هم، در ادامه این مراسم و در حالیکه که خبرنگارانی از اغلب رسانه‌ها و تنی چند از هنرمندان شاهد بودند، پس از به آغوش کشیدن رییس جمهور، گفتم این حرف را ازروی خودستایی و تکلف نمی‌گویم، بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.»

البته وی در اعتراض به بازتابی که این رفتارش داشته، به آن چه که در پی ابراز دوستی به رییس جمهور، به زبان آورد اشاره‌ای نمی‌کند، اما همه را نشات گرفته از ابراز علاقه رییس جمهور به موسیقی می‌داند. افتخاری در این مراسم چند قطعه موسیقی در وصف عروج مردان خدا و شهدا به ویژه خبرنگاران شهید خواند، که اساسا برای همین به آن مراسم آمده بود و اتفاقا فضای مراسم را به شدت تحت تاثیر قرار داد و حضار،به ویژه مسوولان و اهالی رسانه از اجرای او استقبال بسیاری هم کردند.

دردسرها آغاز می‌شود

پیرو این مراسم و انتشار اخبار حواشی این اجرای موسیقی، موجی از انتقادها و دلخوری‌ها افتخاری را در بر گرفت، تا جایی که او وادار به عکس‌العمل شد.

علیرضا افتخاری در این باره به «خبر» گفت: «در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می دهم.»

او در این باره توضیح داد: «پس از آن مراسم و مسایل بسیاری که در پی آن پیش آمد، برخوردهای بدی با من و خانواده‌ام صورت گرفت، پیگیری‌هایی که خبرنگاران هم داشتند به نوعی در حادشدن این ماجرا تاثیر داشت. »
وی اضافه کرد: «همین پیگیری‌ها و بی انصافی‌های برخی، ماجرا را برای ما بسیار ناگوار کرد. ناگوار، نه از آن روی که رسم ادب به جا آوردم، بلکه به خاطر برداشت‌های نادرستی که از رابطه من با رییس جمهور شد.»

خواننده «آلبوم قلندر وار» ادامه داد: «چون رسم ادب و حرمت مجلس را به جا آوردم، که جزو فرهنگ و بخشی از مرام ایرانی هاست به هیچ وجه ناراحت نیستم. همان روزها هم به برخی رسانه‌ها که با بی انصافی به ماجرا نگاه می‌کردند گفتم که اگر هر کس دیگری هم به جز شخص آقای احمدی نژاد برای تبادل ادب و ادای احترام به سمت من می‌آمد، همان گونه با او به گرمی مواجه می‌شدم که با رییس جمهور شدم و چه کنم که ایشان کارهای مرا دوست دارد و این تبادل اخلاقی فقط برای موسیقی است.»

رمضان و ربنای شجریان
خواننده موسیقی سنتی کشور در حال مواجهه با بازتاب‌های دیدار با رییس قوه مجریه بود که با پیش آمدن ماه مبارک رمضان و پخش نشدن «ربنا» با صدای شجریان، برخی رسانه‌های خارجی، با تهیه گزارش‌هایی که جهت گیری خاصی داشت، اعلام کردند که در پی حذف این قطعه از صدا و سیما، افتخاری می‌خواهد جایگزین «ربنا» رابخواند و در اختیار صدا و سیما بگذارد.

در این بین، افتخاری در یادداشتی که در «خبرآنلاین» منتشر شد با تکذیب این خبر، یافتن جایگزین برای آن قطعه را نشدنی دانست و با ابراز ارادت به دیگر استاد آواز ایرانی اعلام کرد که مردم می‌توانند از طرق دیگری، به جز شبکه‌های صدا وسیما، این قطعه را در خانه هایشان بشنوند و حتما هم خواهند شنید. البته او در همین یادداشت از رسانه ملی خواست که این قطعه را همچون گذشته با صدای شجریان پخش کند.

او در این یادداشت از برخوردهای سیاسی با هنرمندان نیز ابراز ناراحتی کرده و نوشته بود: چرا باید دنبال دیگرانی باشیم تا این قطعه دلنشین را بازخوانی کنند و چرا از داشته هایمان بهره نمی‌بریم؟ بهتر است که شائبه‌ها را برطرف کنیم و دامن هنر را به سیاست آغشته نکنیم.

این اظهار نظر افتخاری بازتاب‌های جالب توجهی داشت به طوری که خودش در این باره به خبرنگار ما گفت: «این یادداشت که حاوی بخشی از دیدگاه‌های من درباره پرهیز از هر گونه ورود هنرمندان به سیاست و پرهیز مسوولان از نگرش سیاسی به هنرمندان بود، فضای منفی پیش آمده را قدری تلطیف کرد.»

اگر چه خودش می‌افزاید بعد از انتشار این یادداشت برخی از مدیران رسانه ملی در تماس با وی، او را از این بابت و به خاطر اسم بردن از محمدرضا شجریان بسیار سرزنش کرده‌اند، اما به این ترتیب هم ماجرا پایان نیافت.

اجازه سوء استفاده نخواهم داد

او در ادامه گفتگو تصریح کرد: «شب گذشته خبرنگاری از یکی از رسانه‌های بیگانه (voa) با من تماس گرفت و نکاتی را مطرح کرد که به او گفتم من هرگز به ملت ایران، کشور عزیز و مسئولان کشورم پشت نخواهم کرد.»

افتخاری با تاکید بر اینکه هرگز اجازه سوء استفاده و موج‌سواری به رسانه‌های خارجی را نخواهد داد، افزود: «باید خطاب به تمام رسانه‌های داخلی و خارجی که متاسفانه دچار برخی سوء برداشت‌ها شدند بگویم که باز هم در هر کجای دنیا که احدی از آحاد مردم ایران را ببینم، مثل همه سال‌های زندگی‌ام، با اشتیاق تمام به او به عنوان یک هموطن اظهار ارادت می‌کنم؛ چه در ایران باشم و چه در کشوری دیگر.»

او با انتقاد و ابراز گلایه از رییس جمهور و گروه فرهنگی دولت، اظهار کرد: «پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.»

نامه‌ای برای خداحافظی
افتخاری همچنین به «خبر» گفت که قبل از رفتن از کشور حتما نامه‌ای به رییس جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسد و گلایه‌هایش را با ایشان مطرح می‌کند.

او به برخی از مفاد این نامه اشاره کرد و گفت: «در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.»

افتخاری تاکید کرد: برای ایشان می‌نویسم که «شاید شما ما را یکی از حواشی دانستید که به موضوعاتی که پیش آمد توجه نکردید. بر این اساس با چند دهه فعالیت در زمینه حفظ و گسترش موسیقی اصیل و عرفانی ایرانی، به قدری این ماجراها آزارم داد که برای رهایی از آن، کشورم را ترک می‌کنم.»

اوگفت: «در این نامه از رییس جمهور می‌پرسم چطور حتی یکی از دوستان شما هم فرصت نکرد حالی از اینجانب، به عنوان کسی که سال‌ها برای موسیقی اصیل این کشور زحمت کشیده، بپرسد؟ حال آنکه من تنها به خاطر سوء تفاهم‌های ایجاد شده از دیدار با شما تحت فشار قرار گرفتم.» افتخاری تاکید کرد که در این نامه از رییس جمهور می‌خواهد که به جای او خودش جوابگوی مردم باشد.

این هنرمند مطرح موسیقی کشور البته برخی از این نوع رفتارها را تلاش برای حذف خود از عرصه موسیقی تعبیر کرد و خطاب به کسانی که چنین میلی دارند، گفت که به زودی با سفر به فرانسه، به خواسته‌هایشان می‌رسند.

«به خاطر این مسائل که افسردگی مفرطی برایم داشته قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.» او با اعلام این مطلب، تاکید کرد که کارهای سفرش را هم انجام داده و مراحل مربوط به خروج را سپری کرده است. این هنرمند اصفهانی در برابر اصرار خبرنگار ما مبنی بر صبر و تامل در انجام این تصمیم گفت: «اگر خودم هم بخواهم باید شرایط به نفع خانواده‌ام تغییر کند تا بتوانیم بمانیم و ادامه بدهیم.»

افتخاری در پاسخ به اینکه اگر فضا و شرایط به نوعی مناسب شود و مسئولان نیز در رفتار خود تجدید نظر کنند، قید رفتن به خارج از کشور را می‌زنید، قدری مکث کرد و با ناامیدی گفت: «بعید می‌دانم اما باید دید چه پیش می‌آید.»

کم‌لطفی این‌بار از سوی جام‌جم

این هنرمند عرصه موسیقی از رییس سازمان صدا و سیما هم گله کرد و گفت: «در طی سی سال گذشته به قدری آثار مرا بدون اجازه‌ام پخش کرده‌اند که بی حساب است، اما دریغ از اندکی مهر و محبت.»

او خطاب به ضرغامی گفت: «اگر قصدی به جز خدمت به مردم کشورم داشتم، اکنون به خاطر پخش صد‌ها اثرم باید میلیاردها تومان ازآن سازمان مطالبه می‌کردم، اما چون به قصد خدمت و تلطیف روح وروان هموطنانم آثارم را خوانده‌ام، نه تنها درخواستی از سازمان صداوسیما نکردم، بلکه همیشه هم با این عزیزان نهایت همکاری را داشته‌ام. اما گمان نمی‌کردم ایشان هم تا این حد بی‌مهر باشند و توجهی به هنرمندان نداشته باشند و دستمزد سال‌ها همکاری مرا به این نحو وبا کم لطفی فراوان ندهند.»

گفت وگوی خبر با این هنرمند مطرح که طرفداران بسیاری هم در بین مردم دارد، با این آرزو پایان یافت که «ای کاش هنرمندی که بیش از سی‌سال در عرصه موسیقی و آواز زحمت کشیده و به چنین مرحله‌ای رسیده و سرمایه‌ای تکرار نشدنی برای کشور است، بماند و باز هم در کشور خودمان به خلق آثار برای مردم ادامه دهد.»
منبع: 
خبرآنلاین
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 شهریور 1389 - 00:00

دیدگاه‌ها

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

خداحافظ ای شعر شبهای روشن

ایرانی ها قدر هنرمندان را بعداز رفتنشان میدانند
مث شادمهر و خیلیای دیگه

م.ق
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

اتفاق مهمی در موسیقی رخ نداد.خبری هم ازحمید عسکری بدین .چرا یک تالار گفتگو نمیزنید؟

علی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

کسی که وقایع یک 15 ماه اخیر رو دیده بود و از حس مردم ایران نسبت به اون آقا مطلع هست! اصلا نباید دعوت برای اجرای برنامه در اون مراسم رو می پذیرفت! که بعدش مجبور بشه به ابراز احساساتش پاسخ بده
به قول برنامه پارازیت کاشکی یه کم از شجریان یاد می گرفتی! مگه استادت نبوده!
راستی وقتی به کسی مثل استاد شجریان لقب استاد رو می دیم دیگه شایسته نیست به افتخاری هم بگیم استاد!
میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است!

محمد
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بری دیگه برنگردی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

استاد افتخاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
استاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:)))))))))))))

هدیه
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

هم این هم اون شجریان 2 زنه مثل همن

بهتر که میری

یه مغز فندقی کمتر

لطفا این نظر تایید شود

احمدی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

خدا حافظ رفیق.

افشین
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بزرگی های استاد!!! رو ببینید که الانم گلایه اش از احمدی نژاده که چرا خودش یا اطرافی هاش ازش تفقدی نکردند!

یه حرف از استاد جلال تاج اصفهانی همیشه تو گوشمه-ایشون استاد افتخاری هم بود- که می گفت:هنر رو نباید به آدم گدا یاد داد. اما حیف که خود ایشون علریضا خان رو نشناختند!
همون به تر که از این کشور بره.( البته یکی باید بهشون تذکر بده تو فرانسه کسی دعوت شون نمی کنه تو تلویزیون قربون صدقه شون بره و قد هزار و پونصد تومن از شون بیات ترک یا ابوعطا بخواد؛ ممکنه یه کم در مضیقه قرار بگیرند!)

برای ایران و ایرانی استاد شجریان کفایت می کنه.
یا حق.

lkhf
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

آقای افتخاری بهترین کار ممکن رو انجام میدین که این سرزمین رو ترک می کنید چون در میان مردم ایران شما دیگه جایی ندارید و در صورت ماندن باید بی توجهی مردم را نسبت به خودتان تحمل کنید البته هر کار بدی تاوانی دارد که شما هم باید بپردازید.

خشایار
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

آقای افتخاری، شما برای خدا بخون، اما این مردم اند که تورو از خاکت بیرون میکنند... هنرمند بدون مخاطب هیچی نیست

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

من اون جشنو دیدم
دیدم کی سمت کی اومد

دروغگو ترسوست

ماه هیچگاه پشت ابر نمیمونه

aseman
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

امان از سیاست که همه رو به جون هم انداخته . آخر تاکی ؟ !
هنر هم باید عروسک خیمه شب بازی دست سیاست بشه ؟ !

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

*
*
*
*

حالا کی دیگه رییس جمهورو ماچ کنه
*
*
*
*

امین
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی خنده دار بود
همیشه از این لطیفه ها بگید
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

رضا
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

استاد رفتی دیگه رفتیا!!!!!!!!!!!!
برگشتی تو کار نیستا!!!!!!!

رضا
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

حالا فرض کنید که آنجا هم سارکوزی و عیالش ( خانوم کارلا برونی )
بیان بهش بگن خیلی صداتو دوست دارم .
.
.
.
.
.
بابا یکی اینو بگیره !!!!!!!!!!!

آرش
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

چه عجب که این نظرات تایید شده!

امیدوارم خود افتخاری هم ببیندشون...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

در مورد افتخاری بری ایشا لا ه برنگردی!
چرا دموی البوم شهاب رمضان رو نذاشتین؟

sami
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بوسیدیش و بعد منتظر موندی تا بهت زنگ بزنن و تائیدت کنن ؟

مریم
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

به قول دوستمون حالا کی دیگه رییس جمهورو ماچ کنه ؟؟؟؟؟

zohreh
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

خودمونیم
اما ایشون هم دنبال بهانه ای بودن گویا!!!!!!!!!!!!!!!

ولی این دوست باحال گفته...این:
چهارشنبه 3 شهریور 1389 - 12:7
--------------------------------------------------------------------------------
0

94.183.163.239 *

*

*

*

حالا کی دیگه رییس جمهورو ماچ کنه

*

*

*

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

sezaaye kasi ke hamchin kare zeshti kard bishtar az inast

حامد
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بری واسه همیشه بر نرگردی...بدم اومد ازش...

آرش
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

متاسفم برای همه مون ... که اینقدر همه چیزمون سیاست زده است و راجع به کسی که سالها ازش خاطره داریم این حرفا رو می زنیم ... بعضی ها یه جوری رفتار می کنن که انگار خودشون هیچ وقت اشتباه نمی کنن ... به نظرم علیرضا افتخاری اشتباه کرد ولی ما هم باید منصف باشیم ... آیا واقعا مشکل این مملکت وجود عیلرضا افتخاری هستش ... تورو خدا یه کم بزرگ فکر کنین ...

محمد
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

ارش خان مشکل مملکت افتخاری نیست.اما سرزدن این عمل از فردی که بقول تو ازش خاطره داریم شایسته نیست.چون این فرد یک ادم مردمی بوده باید میدونسته که حرکتش بین مردم بازتاب خوبی نداره.اما اومده اینکارو کرده وحالا باید پای لرزش بشینه.

hamid
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بوس آخرو بده بعد برو

محمد
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

«در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.»

اینو در جواب آرش خان نوشتم، البته با کلیت صحبت ایشون موافقم که نباید به همه چیز رنگ سیاست داد
ولی در جواب باید بگم وقتی این آقایی که حمایت یک شخص رو به حمایت یک ملت ترجیح میده همون بهتر که دچار افسردگی بشه.
ایشون محتاج عنایت و لطفی خاص از رئیس جمهور محبوبشون بودن که ظاهرا مورد فراموشی قرار گرفتن! اما هستند شخصیتهای بزرگی که تنها با "سکوت" در خیل قلبهای میلیونها ایرانی از نعمت بزرگ کرامت بهره میبرن.

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

و این سرنوشت هنرمندیه که به مردمش پشت کرد

مازیار
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بوس آخرو بده بعد برو -
بوسیدیش و بعد منتظر موندی تا بهت زنگ بزنن و تائیدت کنن ؟

علی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

یا رب روا مدار که گدا معتبر شود...گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود.علی جون گود بای.تو فرانسه خوش بگذره.فقط یادت باشه اونجا با دهن بسته خوشگلتری!!

سپهر
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

آقای افتخاری لطفآ تحمل کنید . این توهین ها هم می گذره . چیز تازه ای نیست مدتهاست داریم از طرف طرفداران آزادی بیان و اندیشه توهین می شنویم .شاید در تهران طرفدارانتون کم بشه اما مطمئن باشید در بین توده مردم شهرستانها دوست داشتنی تر شدید . آقای افتخاری بیشتر از قبل دوستت دارم چون می دونم که می دونستی واکنش بی ادبان چگونه خواهد بود اما اعتنایی نکردی و ابراز عقیده کردی . پس به خاطر همون شجاعتت بمون ... موفق باشید

آرمین
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

خیلی خوشحالم و خدا رو بارها شکر می کنم که بالاخره یکی از نخاله ها داره از ایران میره..

aria
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بری برنگردی...

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

سپهر

توااااااااااام یکی مثل همین.......

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

اقای افتخاری این کار یعنی چراغ سبز دادن به این منتقدان از خدا بی خبر. بخاطر دلهای که با صدای شما نفس میکشند در این کار تامل کنید. تحمل غربت سخت تر از تحمل این ناملایمات است.دردمندی که با نیلوفرانه ی شما از افسردگی نجات یافته است.

بماند
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

تلافیش رو سر شجریان در خواهیم آورد.بذارید پاشو ایران بذاره
منتظر باشید...

نیوشا
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

در ضمن فرانسه جای مناسبی برای امثال شما نیست. بهتره به ونزوئلا برید و ماچ و بوسه ای هم با برادر هوگو چاوز داشته باشید.

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

شاید اگر آقای افتخاری جزو عوام مردم بود ، این موضوع تااین حد بحث برانگیز نمیشد . ولی کسی که در عرصه اجتماع جایگاه خاصی پیدا می کند باید بسیار هوشمندانه حرکت کند .
شاید بهتر باشد ایشان به جای گریز بمانند وحکم تایید یا تکذیب عمل خودرا قاطعانه صادرکنند...

Fatemeh
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

چه قدر سست اراده...اگر کسی‌ عاشق وطن و مردمش باشه میمونه و می‌‌جنگه نه که مثل بید با هر بادی بلرزه.

پس معلومه که عاشق نبودی...و گرنه مثل استاد شجریان، خانوم معتمد آریا، ...،.... و بقیه عزیزان هنرمند که در طی این سال‌ها مورد حمله و بی‌ احترامی دولت قرار گرفتند می‌‌ماندی و به قول خودت: "به قصد خدمت و تلطیف روح وروان هموطنانت آثارت را می‌ خواندی ."

فرار کردن هنر نیست ماندن و خدمت کردن هنر است و گر نه فرار که ساده‌ترین راه برای آدم‌های ضعیف، ترسو و خودخواه است. جای هر هنر مندی در کشورش است و گرنه هنر بند است.

نماند
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

متأسّفم بگم که باید بگم فقط انسان های (البته اگر بشود گفت "انسان") غیرمنطقی و فاقد اعتماد به نفس و دارای ضعف شخصیّت می توانند تهدید کنند..

سیا
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

صحبت و روبوسی با رییس جمهور مردمی یک افتخار است.
این آقایان کینه توز و بی تربیت هم مثل اینکه هنوز در توهم سال پیش به سر می برند و فکر می کنند خیلی طرفدار دارند.
از خواب بیدار شوید.
رییس جمهور ما واقعا طرفدار دارد.

علی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

آقای افتخاری من با سیاست کاری ندارم جدی میگم دوستتون دارم به خاطر کاراتون به خاطر صیادتون

سبز
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

اون عزیزی که گفته:"تلافیش رو سر شجریان درخواهیم آورد."

عزیز دلم استاد شجریان در ایران هستن و همیشه همراه مردمش.

سیما
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

مرررررررردم از خنده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دست پیش رو گرفته پس نیفته!!!!!!!!!!!!
چیییییی میگه؟؟؟؟؟ وااااااااااااااااااا

رز
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

کجا استاد !!! با این عجله!!! دکترات چی پس؟

127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

موسیقی ما شما اتش بیار معرکه شدید. با این کامنتهای بی ادبانه به این اتش دامن میزنید به عوض طرفداری از اقای افتخاری با این مزخرفات که برخی از خدا بی خبر می نویسند وشما نشان می دهیدمشکل را پیچیده تر می کنید.به خودتان بیایید صدای ربنای شجریان پخش نمی شود کی ضرر میکندبغیر از من وشما؟ حالا ایشان هم بروند متضرر باز مائیم.همه ی این مصیبت هااز زیر سر همین فضول باشی هاکه به اصطلاح خبرنگارند! بلند شد که برا رونق بازارشان هر چی دستشان اومد نوشتند .........

arshna
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

دیدی حالا کیو بغل کردی و به کی گفتی دوست دارم؟

دیدی ارزش نداشت هنر و فدای سیاست کنی...

برو دیگه بیشتر ازین سبک نکن خودنو

ما استاد شجریان و الکی انتخاب نکردیم...حرف نداره

مهدی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

عزیزم رفتی فرانسه سلام ما رو به زیدان جون برسون/

دمت گرم / مرسی

فقط تراختور اف سی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

با کامنت خانم فاطمه ۱۰۰ % موافقم. فکر می‌‌کنه خارج از کشور چه خبره. کشور‌های خارج اول از همه به فکر هنرمندان خودشان هستند و به قول غربی‌ها
" ??? Who cares about You " .

آقای افتخاری اول که بری کمی‌ سر و صدا داری بعد مثل بقیه آنها که رفتند فراموش میشی‌ تازه آنهایی که سر و صدا داشتند مخالف نظام بودند وای به حال تو که پرزیدنت را هم در آغوش گرفتی‌.

خیلی‌ شانس بیاری باید مثل بقیه هنرمندانی که در L.A و این دور و بر هستند و ما شاهد هستیم باید pizza delivery کنید و یا در ice cream shop کار کنید.

حیف است قدر و منزلت خود را اینقدر پایین نیاورید در کشور بمانید و خدایی کنید.

سیما
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

ما به پاپ دلخوشیم ، سنتی ها رو بی خیال!:D

علی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

زنده باد استاد شجریان ممکنه که افتخاری صیاد رو خونده باشه ولی استاد شجریان ربنا رو خونده مرغ سحر رو خونده افتخاری اصفهانی وشهرام ناظری هم توانایی ندارند مثل استاد شجریان بخوانند امیدوارم صداشون توی تلویزیون پخش بشه

z جیگره
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

آقای افتخاری تحمل داشته باشید مگه اونور چه خبره ؟همش بدبختیه فقط خودتون رو خار میکنید.البته من از طرفدارای شما نیستم اما براتون احترام قایلم.تشریف داشته باشید!

majid
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

man baraye hedia khanom ba oon nazaresh motaasefam

هنرجوی
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:42

بنده به عنوان یکی از علاقه مندان صدای افتخاری تعدادی نقد به آقای افتخاری دارم که امیدوارم خود ایشان به کلیه این انتقادها پاسخ دهند
1. آقای افتخاری شما بارها گفته اید و می گویید برای مردم میخوانید. حال به گذشته شما نگاهی می افکنیم که در آن نیلوفرانه 3 ملیون نسخه به فروش رسید، کاست هایی چون یاد استاد، امان از جدایی، تازه به تازه و غیره نیز فروش بسیار بالایی داشتند. حال سوال من از شما این است که آلبوم عاشقا سلام عاشقا درود شما چند نسخه فروخته است؟ (در حدود 120 هزار نسخه). این یعنی اینکه مردم سبک جدید خواندن شما را دوست ندارند. حال چه میشود که علیرضا افتخاری سبک قبلی خود که مورد علاقه مردم بود را رها میکند و به سبکی متفاوت روی میآورد؟ به نظر من این موضوع فقط یک دلیل دارد و آن هم این دست که افتخاری مردم را رها کرده و به عنوان یک خواننده حکومتی هر آنچه دولتمردان میخواهند را در عوض دریافتی بسیار بالا میخواند
2. یادم هست که علیرضا افتخاری در همدان برای تیم پاس خواند و بنده نیز آنجا حضور داشتم. علیرضا افتخاری چنان حرکات سبکی هنگام خواندن ترانه های مثلا شاد فریدون خوشنود انجام میداد، که بنده را به تاملی عمیق فرو برد. آیا اینکه ایشان در تمامی مجالس دولتی تعدادی ترانه را لبخوانی کند این نشان مردمی بودن است؟ آیا میتوان استنتاجی غیر از این کرد که ایشان هنر خود را برای کسب درآمد فروخته است؟ البته کسب درآمد کار بسیار خوبی است ولی نه به قیمت فروختن اصل هنر. به نظر من اگر آقای افتخاری پول میخواهد بهتر آن است که در کشورهای آمریکایی و اروپایی کنسرت بگذارند.
3. همین جدا شدن از مردم و تکیه بر نهادهای دولتی سبب گردید که ایشان آقای احمدی نژاد را روبوسی کنند. مطمئن باشید این روبوسی به خاطر احترام و از این دست حرفا نبوده و اقای افتخاری با این عمل قصد ارتقای مقام خود در نظر دولتمردان را داشته اند.
حال به اقای افتخاری پیشنهاد مینمایم به جای نامه نوشتن و درخواست کردن از نهادهای دولتی، به دامان مردم باز گردند و برای مردم ترانه ها و آوازهایی را که آنها دوست دارند را بخوانند. آقای افتخاری بنده به عنوان یک هنرجوی موسیقی شما را دوست دارنم و از شما میخواهم به رسم ادب و احترام به مردم، کار کردن برای پول را کنار گذاشته و نهاد های دولتی را رها و به آغوش مردم باز گردید. مطوئن باشد آغوش مردم همیشه پذیرای بزرگ مردان آزاده خواهد بود.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.