ریویو نویسی از تک‌آهنگ‌های جدید چاوشی، یگانه، فرزین، مهدی مقدم و مصطفی پاشایی
ستاره‌های عزیز، هیت بسازید لطفا
[ مجید رئوفی - دبیر سرویس پاپ ]

موسیقی ما - در این ستون قصد دارم از تک آهنگ‌ها بنویسم؛ البته کوتاه و به سبک آنچه در رسانه‌های امروز دنیا می‌بینیم. تولیدات عرصه موسیقی آن قدر زیاد شده که بعضا آثار خوب میان این تعداد زیاد گم می‌شوند و خیلی وقت‌ها زحمات یک گروه هنرمند و خلاق که با صرف زمان، پول و عشق زیاد، یک اثر را تولید کرده‌اند، با بی‌توجهی مخاطبان و رسانه‌ها هدر می‌رود. از سویی، هنرمندان درجه یک و مطرح عرصه موسیقی هم قطعاتی منتشر می‌کنند که پرونده رسانه‌ایشان با تعدادی کامنت مثبت از سوی هوادارانشان و کری خوانی‌های هواداران خواننده رقیب بسته می‌شود. شاید به همین دلیل هم هست که مدتهاست کمتر ریسک، کار نو و ایده تازه‌ای از سوی این ستاره‌ها می‌بینیم. به هر ترتیب، این ستون جایی است برای نوشتن از تک قطعاتی که منتشر می‌شوند؛ فارغ از سبکشان،‌گاه شنیدنی‌اند و نکته جالبی دربردارند و‌گاه یک اثر تکراری دیگر هستند. در این ستون اما با چهره‌های تازه مهربان‌تر خواهم بود و بیشتر به نکات مثبتشان خواهم پرداخت و تلاش می‌کنم در کارهای ستاره‌ها موشکافانه‌تر وارد شوم. طبیعی است که این نظر‌ها شخصی‌اند و میان نویسندگان موسیقی ما هم نظرات بعضا بسیار متفاوت و مقابل هم است.
  یک کار استاندارد از محسن چاوشی. او کارش را بلد است و سبکش را می‌شناسد. شعر حسین صفا اما در اندازه ملودی خوب چاوشی نیست. تنظیم بهروز صفاریان هم در لحظاتی ایده‌های عالی او را به نمایش می‌گذارد و شنیدنی است اما اشکال کارهای جدید صفاریان، استفاده از صداهای تکراری در تنظیم است. ضمن اینکه در میکس نهایی کار هم، صدای خواننده پایین‌تر از صدای آهنگ است و این نکته به ویژه در یک دقیقه پایانی کار، خوشایند نیست. نکته دیگر اما درباره اجرای چاوشی است از سوژه‌ای به نام مادر. آهنگی که برای مادر خوانده می‌شود، به نظر من باید از موضع مهربانانه‌تری اجرا شود؛ صمیمی‌تر و دوست داشتنی‌تر و متواضعانه‌تر. اما در بخش آغازین ترانه، صدای چاوشی پر از تبختر است.
 

 
امروز یگانه جزو موفق‌ترین خواننده‌های مولف موسیقی پاپ است. او هوادارانش را ناامید نکرده و با جدیت کارش را دنبال می‌کند. سینگل جدیدش هم در همین امتداد منتشر شده است؛ یک کار کاملا یگانه‌ای با‌‌ همان اوج و فرودهای صدا و ملودی. این قطعه اما فقط هواداران یگانه را راضی می‌کند و گامی نیست در جهت جذب مخاطب بیشتر و جدید. چون آلبوم جدیدش به عید نرسید، احتمالا او قصد داشته که به هوادارانش عیدی بدهد. اما نکته تکراری این ریویونویسی‌ها به تنظیم برمی‌گردد؛ به استفاده از یک فرم شکل یافته که امروز توان جذب مخاطب جدید را ندارد.
 
  من معتقدم خواننده‌های سطح یک، تا جای ممکن نباید یک کار معمولی را به عنوان سینگل منتشر کنند. آهنگ معمولی جایش بین قطعات ششم تا دهم یک آلبوم است. کار جدید فرزاد فرزین یک ملودی معمولی، یک تنظیم متوسط و یک ترانه زیر معمولی دارد. صدای بوزوکی ابتدایی خیلی خوب است اما از ثاتیه ۲۰ به بعد، با یک تنظیم شلوغ و تکراری روبه رو می‌شویم. راستی، این ترانه اساسا چه می‌خواهد بگوید؟ عیدانه است یا سوژه جدیدی در مضمون عشق را مطرح می‌کند؟ بیت درخشانی هم دارد؟ تا کجا می‌توان این ترانه‌ها را ادامه داد؟ شاید تا بیش از صد بیت. فرزاد فرزین باید موقعیتش را جدی‌تر بگیرد و هر ترانه‌ای نخواند. شنیده بودیم عاشق به معشوق بگوید تا پای جان کنارت می‌مانم اما اینکه عاشق از معشوق بخواهد تا پای جون بمون و عاشقم باش کمی عجیب است!
 
  خیلی خوب است که با گستردگی پخش آثار جدید و شنیده شدن انواع سبک‌ها، دیگر کسی به دلیل ریتم شش و هشت کاری را رد نمی‌کند. کار جدید مهدی مقدم کاملا متناسب با فضاست؛ یک ملودی شش و هشت با یک ترانه ساده که تنظیمی هوشمندانه دارد؛ محمد مروی و مهدی مقدم به خوبی دریافته‌اند که کارهای شاد، امروز فقط با صداهای الکترونیک می‌گیرند. این کار به عنوان یک سینگل عیدی پذیرفتنی است اما باید مهدی مقدم در مسیر جدید و فصل تازه‌اش، نوآوری در سبک‌های مختلف را فراموش نکند.
 
  اهورا ایمان با «قصه این جوری نبود» من و خیلی‌ها را سورپرایز کرد؛ یک قطعه فوق‌العاده شنیدنی و پراحساس که خوب هم شنیده و باعث شد اهورا ایمان ِخواننده و ملودی ساز هم مثل اهورا ایمان ِ ترانه سرا بین مخاطبان موسیقی موقعیت خوبی پیدا کند. قطعه جدید اهورا ایمان هم با وجود مناسبتی بودن و ساخت برای مدیوم تلویزیون استانداردهای خوبی از بابت ملودی و ترانه دارد و کار علیرضا ظریف در مقام تنظیم کننده هم شنیدنی است. تا امروز اغلب کارهای منتشر شده از اهورا ایمان، آرام و به نوعی غمگین بوده‌اند. باید دید او در کارهای بعدی‌اش هم در همین سبک فعالیت خواهد کرد یا اینکه به سمت کارهای شاد و پر انرژی‌تر هم خواهد رفت. برای موفقیت، باید مخاطب را سورپرایز کرد.
 
  راستش فکر نمی‌کردم مصطفی پاشایی بتواند این طوری بخواند. ملودی کار خوب و شنیدنی است و تغییر مدولاسیون اجرا در کار او هم به سبک مرتضی پاشایی دیده می‌شود. این مساله شاید آن نظریه معروف ژن موسیقی را تقویت کند. تنظیم هم استاندارد و جان دار است اما شبیه کار ِمعین راهبر در این قطعه را بار‌ها و بار‌ها شنیده‌ایم. به نظر من، اگر تنظیم کننده‌ای می‌خواهد جهش داشته باشد و کارش بیشتر شنیده شود، کمی باید از رنگ روز موسیقی پاپ وطنی فاصله بگیرد و از ریسک نترسد. ترانه مهرزاد امیرخانی هم همچنان بیشتر یک حس قوی است تا یک ترانه محکم. البته که حس ترانه خیلی مهم است اما ضعف تالیف در کارهای امیرخانی همچنان مشهود است. این بخش ترانه را مرور کنید: «تو روزگاری که همه عشقا مث برفه/ که زیر آفتابش همه چیزا فقط حرفه» واقعا چه تناسبی میان چیز و آفتاب و حرف هست؟ و ضمنا زیر آفتاب چی؟ آفتاب عشق یا آفتاب روزگار؟!؟
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 14 فروردین 1394 - 08:12

دیدگاه‌ها

mory vaskas
37.63.246.206
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 11:35

ممنون جزو بهترین پستایی بود که تا الان زدین

چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:08
یاس احساسی (عشق مجید خراطها و شادمهر )

با احترام به روح بزرگ مرتض پاشایی عزیز موسیقی ما شما از مصطفی پاشایی این انتظار دارین که قطعه هیت بده بیرون واقعا ایشون هنوز فرق گیتار با ویلون نمیدونه واقعا ک

2.181.85.201
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 11:43

ابتدا سال نو رو به همه عزیزان این سایت تبریک عرض میکنم از خدا سالی پر برکت و موفقیت و سلامتی برای همه آرزومندم
من هم چند کلامی بگویم که گفتنش خالی از لطف نیست ...
ترانه های امسالو که بررسی کردم بیشتر تنظیم ها تکراری بودن یعنی حتی کاری که بنظر هیت میومد
هم تنظیمی تکراری داشت
اما بدون هیچ گونه طرفداری بررسی میکنم
سال 1392 یک آهنگ از امین حبیبی پخش شد " عاشق نشو " هرچند فضای تنظیم در همان فضا های
قبلی بود اما واقعا ملودی و شعر فوث العاده بودن و کاری هیتی هم شد ... همه شنیدن این آهنگ رو
یعنی به جرات بگم همپای آهنگ رقیب خارج نشین " هماهنگ " بود که بسیار زیاد هیت شده بود
اما امسال . سامان جلیلی هرچند با انتشار یک تک آهنگ فوق العاده اعتراض هوادارشو برانگیخت
اما قطعه " خنده های تو " از اون دست قطعه های کم یاب بود . کاری به ملودی این آهنگ ندارم
که معلوم است سبک خارجی می باشد ... اما شعر آقای شهرام جلیلی بی نظیر بود
به اضافه تنظیم آهنگ که در ابتدای این آهنگ 2 دقیقه و 30 ثانیه ای با یک موسیقی بسیار زیبا و منحصر به فرد رو برو می شویم ... هرچند طرفدار سرسخت ایشون نبودم اما از انتشار این ترک هنوز که هنوزه
بی نهایت لذت میبرم
آهنگ های هیت دیگر مطمینا متعلق به آلبوم " دیره " می باشد بخصوص قطعه فانوس
که هرچند قسمت دوم ملودی این آهنگ ضعیفتر از قسمت کهکشانی اول آن می باشد
اما شنیدن چنین آهنگی امسال را واقعا خاص کرد . قطعه دیره هرچند نوآوری وحشتناک و عالی داشت !!!
ولی در همان فضای کاری علی اصحابی بود و چیز غیر منتظره ای نبود و علی اصحابی روشش این است
قطعه هیت دیگر از زنده یاد مرتضی پاشایی بود " نگران منی " که هرچند در همان فضاهای قبلی آقای پاشایی بود ولی بسیار شنیده شد و شاید بی سابقه هم بود
فرزاد فرزین همیشه کاراش برعکسه ... امسال ضعیف ترین سال رو داشت
قطعات زیبا و جدیدی نداشت الا قطعه " عاشق " که باز در همان فضاهای قبلی این خواننده است
البته توی آلبومشم این جور بود ... مثلا قطعه تکراری خارجی " هدفون " قطعه 4 بود
و قطعه بسیار زیبای " فکرتو " در جایگاه 9 آلبوم قرار داشت !!!!!!!!!!! ... امیدوارم آلبومش شبیه این قطعات امسالش نباشه
و امیدوارم در فضای طوفانی سال 92 باشه
و در کل اگه بخوام موفق ترین خواننده امسال رو نام ببرم
باید نام های " احسان خواجه امیری " و " رضا صادقی " زو نام ببرم
آقای خواجه امیری دست به ریسک بزرگی زد و قطعه با محوریت کلاسیک " عاشق " رو در آلبوم گذاشت
که بنظرم ریسک بزرگی بود و البته خیلی خوب هم هیت شد
و قطعات " چشامو میبندم " و " هراس " و " عشق دوم " دیگر بی نظیر های این آلبوم بودن بخصوص عشق دوم که مطمینم در آینده این سبک خوندن طرفدارای زیادی خواهد داشت
و صد البته این قطعه خیلی کم شنیده شده
هرچند با سبک رضا صادقی مشکل دارم اما بیس و ساز خوبی رو وارد آلبوم کردن که بی شک
در آینده کمک زیادی به موسیقی ما خواهند کرد ... منظورم قطعه " کلافه " است
اگه هر کسی با خوندن این متن ناراحت شد عذر خواهی میکنم ولی بدون هیچ گونه تعصبی نوشتم

چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 12:14
milad M

به شدت با نظرات شما موافقم مخصوصا در مورد ترک فکر تو که همیشه یه سوال بود برام که چرا ترک نهم هستش و همچنین در مورد آلبوم احسان عزیز که به نظر خودم که هوادار پر و پا قرصشم از عاشقانه ها هم موفق تر بود چون عاشقانه ها شاید به خاطر اسم سیروان توجه خیلیارو جلب کرد ولی این آلبوم هم از لحاظ ترانه (مثل عشق دوم و..)و هم ملودی و همچنین اوج صدای احسان (که در عاشقانه ها در ترک های کمتری میشنیدیم)بالاتر از عاشقانه ها قرار میگیره

188.158.118.122
Qasem Dalirian
5.236.208.7
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 12:17

"نا امیدم می کنی" عیدی بسیار خوبی بود و در محبوب ترین قطعات ماه با اختلاف اوله که نشون می ده مخاطبای زیادی رو جذب کرده .

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 12:31
سیدجلال

بله دیگه...وقتی نویسنده از این کار کاور یگانه تعریف کنه و همکاران محترمشون قطعه "شاید" سلطان احساس رو در روز اول از تازه ترین قطعات بردارند تا مبادا رکورد دانلود رو بشکونه همین میشه دیگه!
یک سر به تماشاخانه بزنین متوجه میشین چی میگم...آهنگ "شاید" با 1میلیون و 300 و اندی دومه و آهنگ "ناامیدم میکنی" که عجیبه باوجود اختلاف دانلود زیاد با "شاید" در رده پنجم قرار داره،میشه محبوب ترین قطعه ماه!!!

151.238.123.157
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 13:10
امیر ( just yeganeh ) طرفدار محسن یگانه و محسن چاووشی

به نظرم حرف های ایشان در مورد نامیدم میکنی درست بود!
کار خوبی هست اما به نظرم محسن باید خیلی قویتر کار کنه

164.138.150.165
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 16:35
سعید فلاحی

اقای سید جلال خطابم شما هستی که هنوز فرق بین کاور رو نمی دونی و میای یه چیزی میگی.
قصد دهان به دهان گذاشتن با شما رو ندارم اما ببین توی همین خبر اسمی از خراطها برده شده در حالیکه دو تا کار منتشر کرد؟ این تفاوت دو خواننده رو نشون میده.
یادته خواننده محبوب شما اومد اهنگ زندونی رو برداشت و روش خوند تا بیشتر شناخته بشه؟؟؟ یادته؟؟؟
اونجا بود که مردم فهمیدن خراطها کیه.

2.179.40.233
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 19:05
Qasem Dalirian

این پست مربوط می شد به تک ستاره های موسیقی پاپ صرفا جهت اطلاع ، من قصد توهین به خواننده های دیگه رو ندارم اما حقیقت این پست همینه ...
لذت بخشه گوش دادن به ترک متفاوت "نا امیدم می کنی" :
دیگه شوقی واسه دیدنم نداری
منی که زندگیمو پای تو باختم
هیچی نگفتمو تنها نشستمو
پای تو سوختمو سوختمو ساختم
ساکتمو حرفام بغض می شه تو سینم
می رم یه گوشه ای تنهایی می شینم
ظاهرم خوبه ولی حالم اصلا خوش نیست
روبه رومی اما خوابت رو می بینم
نا امیدم می کنی از هر چی عشقه
وقتی رهام می کنی به حال خودم
بی تفاوت رد می شی و می پرسم
اصلا چی شد عاشقت شدم
چه جوری چند وقته حرفات این رنگی شد
از بودنت تو دنیا چی بوده سهمم
دیگه باور کردن حرفات آسون نیست
دیگه زبون چشماتو نمی فهمم
چشمات ازم رد می شه نمی بینه
انگار نیستم همه ی روزام اینه
خیلی وقته حالمو نمی دونی
انگار هستم که منو برنجونی
نا امیدم می کنی از هر چی عشقه
وقتی رهام می کنی به حال خودم
بی تفاوت رد می شی و می پرسم
اصلا چی شد عاشقت شدم ...

5.236.208.7
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 01:16
مهرشاد

سعید فلاحی عزیز مخاطب حرفهای من شما هستی...
یادته محسن یگانه واسه حامد هاکان و محسن چاوشی گیتار میزد؟
اون روزا حامد هاکان بیشترین هوادار رو داشت و محسن چاوشی هم داشت معروف میشد...
بعد از مدتی محسن یگانه آهنگ آخه دل من رو خوند که قبلش با صدای شهاب مقدم پخش شده بود...

188.211.51.109
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 01:45
سیدجلال

مستر فلاحی..
معمولا وقتی کلمه ی " فرق" استفاده میشه مقصود تفاوت دو چیز هست نه یک چیز=>"فرق بین کاور رو نمیدونی!!!!؟؟؟" خب باچی!؟
دهان به دهان گذاشتن!!!؟؟؟ منظورت دهان به دهان کردنه دیگه!؟
نه عزیزجان این تفاوت دو خواننده رو نشون نمیده بلکه غرض ورزی نویسنده رو نشون میده...
زندونی رو یادمه ولی اونو واسه بیشترشناخته شدنش نخوند واسه دلش خوند چون اکثر کاراش در زمینه مسائل اجتماعیه...خود یگانه که چندین کار از شادمهر رو واسه مطرح شدنش بازخوانی کرد!یادته که!؟

ضمنا خوبه که خودت پایینتر اومدی و گفتی که "ناامیدم میکنی" اصلا یک کار هیت نیست و خوب میدونی که کار هیت یعنی چی؟ کارهیت مثل"مسافر" و "خدانگهدار"و "کنسل" سلطان احساس...مثل "نشکن دلمو" دومحسن.
نه این چندتا کاری که اسمشونو نوشتن...قبول داری که اینا هیچکدوم هیت نیستند؟

151.238.123.157
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 10:52
میلاد

اقای فلاحی اون زمانیکه مسافر خراطها تو هر کوچه پس کوچه ای شنیده میشد یگانه داشت شاگردی چاوشیو میکرد تا شاید یه نفر بشناستش

109.225.138.141
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 15:38
سعید فلاحی

اقای سید جلال فرقش با اون اهنگ ترکیه ای که میگفتین کاور کرده از روش رو میگم خوب راه کوچه علی چپ رو بلدی ها.
اصلا واسم مهم نیست که محسن یگانه کارهای شادمهر رو خونده بود چون طرفدار یگانه هم نیستم و اینکه سعی می کنم حقیقت رو بگم در هر زمانی.
برو یه مطالعه کن ببین اون زمانی که مردم وقتی نیستی و بروبرو و اخه دله من رو گوش میدادن مجید خراطها کجا بود, پسر جان یه زمانی مجید خراطها دومین خواننده محبوبم بود اما الان دیگه این چیزا برام اهمیتی نداره و فقط کار خوب گوش میدم.
در جواب دوست پایینی هم فقط لبخند میزنم. شاگردی؟!!! نخندون ما رو برادره من یگانه با تلاش خودش اومد بالا نه دیگران.
کلا شما طرفداران به اصطلاح سلطان احساس برید با تعداد دانلود و گوش دادن به اهنگ ها خوش باشید.
ختم کلام.

2.179.40.233
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:32
سیدجلال

شماکه بقول خودت طرفدار یگانه نیستی و حرف حق رو میزنی پس چرا اومدی سنگ یگانه رو به سینه میزنی؟چه دلیلی داشت که "زندونی" رو مطرح کنی جز تخریب مجید و بالاکشیدن محسن؟
چرا درمقابل بازخوانی کارهای شادمهر سکوت کردی و چیزی نداری واسه گفتن!؟؟مگه جز حقیقته؟؟
مجید خراطها مدت ها قبل و درسال 70 مشغول موسیقی سنتی بود عزیزمن همین الان تعداد سازهایی که بلده بزنه و تدریس میکنه از تعدادسال حضور یگانه درعرصه موسیقی پیشی گرفته شماهم تحقیق کنی بدنیست!
منم از آلبوم "رگ خواب" به بعد یگانه دیگه هیچ کاریش به دلم ننشست و تا خود "رگ خواب" طرفدار سرسختش بودم و جزء محبوب ترین خواننده هام بود(همزمان هاکان و چاوشی و شادمهر و خراطها)
اما فاز محسن ها یکهو تغییر کرد و هاکان هم خیلی کم پیدا شد و شادمهر هم همینطور اما هرچی بیشتر کارهای خراطها رو دنبال کردم بیشتر شیفتش شدم تاجایی که درحال حاضر یکی از میلیون ها طرفدار سلطان احساسم.البته شادمهر هم توو این سالها تک قطعات محبوب و به یادموندنی منتشر کرد اما مداوم نبود...

151.238.123.157
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:14
Mehdi Mika

دوستان جواب این بنده خدارو ندین! این بنده خدا حتی نمیدونه کاور چی هس! دائما هم در حال سم پاشی تو پست های یگانس بنده ی خدا
مجید خراطهارو اگه با خواننده های درجه 4 و 5 مقایسه کنین به نتایج بهتری میرسین
این آقا اون موقعی طرفدار داشت که هنوز هنرمندای واقعی نیومده بودن تو میدون وگرنه الان جمع هواداراش شاید به زور به 1000 نفر برسه! بماند که خیلی از اهالی موسیقی حتی ایشون رو هنرمند و خواننده نمیدونن
شرایط طوری به ایشون فشار آورد که مجبور شدن واسه دیده شدن ماجرای کذب گلدن سانگ رو مطرح کنن
دیگه همچین سطح نازلی از موسیقی کری خوندن و حسادت و... لازم نداره که! برا چی خودتونو خسته میکنین؟!
عزیزم نظر قبلیممم تایید نشدا! چیزی جز واقعیتو نمیگم من

164.138.183.4
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:21
Qasem Dalirian

این پست مربوط می شه به محسن یگانه ، محسن چاوشی ، فرزاد فرزین و چند خواننده ی محترم دیگه که نامشون برده شده ! ؛ ببینید با کیا شدیم 70 میلیون ، والا !
کار هیت یعنی "سکوت" ، یعنی "گناهی ندارم" ، یعنی "نشکن دلمو" ، یعنی "نباشی" ، یعنی "رگ خواب" ، یعنی "هوایی شدی" و تا دلتون بخواد آثار دیگه .
هواداران محترم آقای م*** خ***** (اطلاعی ندارم که ایشون مجاز هستند با خیر) : محسن یگانه هیچ وقت هواداراشو و مخاطباشو دعوت به خودزنی ، ضجه ، گریه ، ناامیدی ، شکست ، ناله ، فغان ، زاری و تضرع نمی کنه ، البته محسن یگانه ، محسن چاوشی ، احسان خواجه امیری ، فرزاد فرزین یه سر و گردن از خواننده های دیگه بالاترن و قابل قیاس با دیگران نیستند ، در ضمن اصول هواداری رو هم یاد بگیرید و با تخریب هاتون سعی نکنید خواننده ی خودتون رو مطرح کنید ! زشته !!

2.182.234.51
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:54
سعید فلاحی

مهرشاد نظرت رو ندیده بودم.
این چیزا رو که گفتی میدونم و طبیعی هستش که هر ادمی برای ورود به عرصه موسیقی به یه جاهای وصل میشه و نمونش هم بسیار زیاده.
اما حامد هاکان الان کجاست و دو محسن کجا هستن؟ دو تا در عرش و دیگری ...
هیچکس روی اینکه اخه دله من برای یگانه هستش تردیدی نداره چون اگر غیراز این بود ارشاد مجوز پخش اهنگ رو توی البوم نفس های بی هدف نمی داد, حرف شما هم موجبات شادی یک عده رو فراهم میکنه فقط.

2.179.40.233
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 02:21
مهرشاد

از قدیم گفتن که میزان موفقیتت رو با تعداد دشمنات بسنج...
منم خوشحالم که سلطان احساس استاد مجید خراطها این تعداد دشمن داره...
شما میتونید به این افرادی ک نام بردید بگید خواننده درجه 1....
اما ما اینارو کلا جساب نمیکنیم...
.
راستی اینکه میگی حامد الان کجاس...و محاسن کجا هستند رو هم باید بگم که یه انسان هیچوقت گدشته خودش رو فراموش نمیکنه....
.
در ضمن...من و تعداد بیشماری از مردم با شخصیت و تحصیل گرده ی این مملکت،سالهاست که داریم آهنگهای مجید خراطها رو گوش میدیم و زندگی میکنیم...حتی معنی عشق و زندگی و امید رو هم از همین خواننده و آهنگهاش یاد گرفتیم...
هیچوقت هم دست به تیغ نشدیم و ضچه هم نزیدم با این آهنگها....
اون کسانی که دست به تیغ شدند امثال شما بودند...که با مراجعه به پزشک حال و روزتون بهتر میشه...
.
مدیر محترم،تایید کن...بی احترامی به هیچ کسی نکردم...

188.211.51.109
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 12:06
سیدجلال

مهدی طرف صحبت من تو نبودی شما برو پایینتر به بحث نیمه کارمون جواب بده...
قاسم یکهو بیا بگو کارهیت یعنی هرچی یگانه بخونه دیگه!
درک نادرست خودتو به پای خواننده محبوب مانذار...آثار سلطان احساس نه تنها مخاطبانش رو به این مواردی که گفتی ترغیب نمیکنه بلکه یک نوع همدردی و حس آرامش رو به مخاطبی که اون درد رو حس کرده منتقل میکنه.

151.238.123.157
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:14
سعید فلاحی

شما اگر معنی ختم کلام رو میدونستی نمی اومدی بازم سوال کنی اما برای اخرین بار جوابت رو میدم.
در مورد شادمهر چیزی نگفتم چون حقیقت بود اما
در مورد اینکه سلطانت موسیقی رو کی و با چه سبکی شروع کرد اطلاعاتی داشتم اما یه چیزی خنده داره, سلطان اگر این همه ساز بلده و تدریس هم میکنه چرا سطح اهنگسازیش انقدر پایینه؟ چرا اغلب اهنگهای ترکی میزنه و خلاقیتی در این عرصه نداره؟ اصلا من در عجبم چرا غیر از سلطان شما کسی جوایز اهنگسازی سالیانه رو درو نمی کنه؟!!!!!
در جواب تدریس هم به گفته خانم لاری پور ارجاع میدمتون البته با کمی تغییر (برگزاری کارگاه ترانه توسط برخی ترانه سراها خنده دار است) شما فقط ترانه رو حذف کن و ...
میدونی اقای شیفته شما کارهای سلطانت رو گوش کن و فقط سعی کن بقیه رو نفی نکنی.
چون پیگیر هستم میگم چند نفر توی این سایت دنبال بهانه هستن تا بقول دوستمون سم پاشی کنن تو پستهای یگانه و البته به بقیه خواننده ها هم گریزی دارن که متاسفانه شما و یکی از اصحابان در پست های یگانه ای پرچمدار هستید.
موفق باشید...

2.179.39.205
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:45
elyar javadi

یه قیاس بی معنیه دیگه.یکیشون یه سالن ۸۰۰ نفری رو تو تهران نمیتونه پر کنه یکیشونم سالن ۷۰۰۰ نفری رو تو لس آنجلس پر میکنه

151.239.52.197
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 17:20
سیدجلال

ختم کلام ازطرف شمابود نه من! که پای حرف خودت هم نتونستی وایسی!
ضمنا واسه دفعه بعدت میگم موقعی بگو ختم کلام که به یک نتیجه ای برسی نه اینکه مجبور بشی بزنی زیرحرفت و دوباره بحث کنی!
خب اگه درمورد شادمهر حقیقت بود وظیفه داشتی بیای اقرار کنی نه سکوت!
ضمنا توکه میدونی کی و باچه سبکی شروع کرد چطور نمیدونی استاد انواع ساز هم هست؟از هنرهای دیگش (خطاطی،نقاشی،داستان نویسی،نوازندگی،ترانه سرایی و...) خبر داری؟تحقیق کن یکم بدنیست!
کلا مگه چندتا آهنگ ترکی کارکرده؟مگه خود یگانه چندین آهنگ ترکی کار نکرده و بقیه نمیکنن؟هرکاری میکنه کاور نمیکنه دیگه! سطح آهنگسازیش رو شما تعیین نمیکنی دوست عزیز!
خودش میگه به موسیقی ترکیه علاقه داره همینطور که خیلیا توو این سبک کار میکنن.

151.238.123.157
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 20:40
میلاد

اقای قلاحی عزیز مسافر ماله ساله 84 هستش اما اون ترانه اقای یگانه 87 خیلی قبلتر از امثاله یگانه خراطها یه چهره شناخته شده بود

109.225.141.95
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 14:22
ساسان

من یه تیکه از کلوم یکی از شما عزیزان رو خوندم که نوشته بود قبلا محسن ها رو گوش میدادم ولی اونا یهویی فاز دیگه گرفتن ،کاری به یگانه ندارم کاری هم به هاکان ندارم چون دوتاشون یه زمانی زیر صدا چاووشی بودن این وسط عزیزی که گفت فاز محسن یهویی عوض شده باید به خدمتت عرض کنم که اون زمانی که چاووشی پاپ میخوند جناب خراطها داشت کتاب دوم دبستان رو میخوند چاووشی کم اهنگ هیت نداره عزیز من، شما اگه یه خدانگهدار و یه مسافر رو دارید ما 160 تا اهنگ هیت داریم موسیقی پاپ دیگه از مد افتاده دیگه خز شده به قول منوچهر چشم اذر اینروزا لال نباشی میتونی موسیقی پاپ بخونی محسن چاووشی با اینکه بسیاری از اهنگاش تو پاپ هیت بودن و بسیاری از البوماش تو پاپ پرفروشترین البوما بودن بوسید گذاشت کنار الان موسیقی یعنی راک اسلو راک سافت راک چیل اوت، قطار ، خواب ،محسن چاووشی رو دیگه با خوانند های تکراریه موسیقیه "پاپ" مقایسه نکنید چون صاحب سبکه ....

151.232.129.172
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 20:03
Biliaghat_67

محسن یگانه دیگه فیلمش سوخته کاراش دیگه مثل قبلنا نیست.الان فقط عبدالمالکی کارهاش شنیدنیه آلبومش نه تنها بهترین آلبوم سال میشه بلکه تا سالها رو دستش نخواهد امد

77.68.40.187
melissa
2.190.209.248
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 12:22

سلام
متشکرم از این مطلب.
تا حدودی با نقد ترانه"عشق آهنی" مخالفم.
این ترانه براساس ملودی نوشته شده ونوشتن از روی ملودی تا حد زیادی دست ترانه سرا را می بنددو کار بسیار مشکلی است این درحالی است که محتوا و مضمون ترانه هم نباید قربانی ملودی بشود
که به نظر بنده این اثر از نظر محتوا ترانه ی بسیار قوی ومحکمی است و جای دفاع دارد.
وهمچین تاسب میان برف وآفتاب کاملا مشهود است.

behnam
93.119.79.67
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 12:31

به نظرم بهترین قطعه ناامیدم میکنی هستش از هرلحاظ قوی بود

ali soo
188.158.81.143
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 13:26

هههههههههه..........خخخخخخخخخخخخخخخ از کی تا حالا مصطفی پاشایی شده ستاره موسیقی ایران...........

Ashkan Amani
31.58.5.187
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 13:36

این ریویو نویسی چرا در مورد کار های جدید (سیروان) انجام نمیگیره یک مقدار کم لطفی سایت موسیقی ما نسبت به بعضی از چهره های پاپ کاملا مشهوده اثار جدید سیروان به شدت جای بحث داره مخصوصا در مقوله میکس مستر که یک لول بالاتر از همه ی دوستان هستش!

آرمان
37.27.12.227
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 14:00

عاشقم باش فرزاد فرزین یک ترانه کاملا شاد و ریتمیک هست.که اتفاقا من از شعرش خیلی خوشم میاد.چون در عین سادگی زیبایی خاصی داره.
قبول دارم فرزاد خواننده بزرگی هست و باید کارای خوبی اجرا کنه اما به نظرم این کار خیلی خوب بود و بر خلاف نظر منتقد عزیز این کار فاتر از متوسط و شاید بگم خیلی خوب بود.

عرفان
89.41.15.34
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 15:01

بعله محسنه دیگه..."نا امیدم میکنی" واقعا یه کار متفاوت وقوی بود مخصوصا تو تنظیم ...به خاطر همینه که اوله...ایشالله بهار امسال با البومش میترکونه...

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:19
Maryam Cheraghi

belakhare y nafar peyda shod harfe doros zad!
chera faghat az ah o nale o gham o ghosse tarafdari mikonim ma!?
ma b gheteeye shad niaz nadarim aya?!
az farzad behtar naboode o nist o nakhahad amad..

2.191.167.200
نفیسه چوشی
93.118.107.231
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 15:20

فقط محسن چاوشی. و دیگر هیچ ! <3

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 15:57

شما به چه آهنگی میگین هیت؟؟؟
وقتی من مخاطب آهنگ مادر محسن چاوشی روزی حداقل بیست بار پلی میکنم وقتی کلمه به کلمه متن اهنگ من شیفته خودش میکنه اونوقت باید گفت این ترک هیت هست

همونطور که نویسنده گفت چاوشی کار بلد هست و میفهمه چه میخواد بخونه...!

چاوشی و دیگر هیچ

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 16:39
سعید فلاحی

سعد اباد جان
شما طرفداری و طبیعیه که زیاد گوش بدی کار رو.
اما در بین مردم نیستی ببینی که اونها هم این کار رو گوش میدن یا نه.
در حال حاضر تو موسیقی کشورمون شاید دو سال یکبار یه قطعه هیت بشه.

2.179.40.233
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 20:08
Biliaghat_67

سعد آباد جان. دلیلی نداره آهنگی که فقط شما دوس داری دیگه اسمشو گذاشت آهنگ هیت! !!
نميدونم چرا طرفدارای چاووشی انقد کور کورانه بدون منطق راجب آهنگ های ایشون نظر ميدن!

77.68.40.187
جمعه 14 فروردین 1394 - 19:47
ساسان

حالا شما زیاد حرص نخور شما هم برو از خواننده ی مورد علاقت تعریف کن تا هیت بشه کاراش انچه عوض داره گله نداره گلکم...

151.232.128.32
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 16:02

درضمن من میخواستم تشکر ویژه ای کنم از سایت موسیقی ما بخاطر اینکه ما رو تو این چندسال از خواننده محبوبمان محسن چاوشی مطلع میکند
شاید اینجا جای خوبی برای این حرف نبود ولی چون زیاد فرصت ندارم برای نوشتن کامنت گفتم از این موقعیت استفاده کنم

درود بی کران بر شما

Ahmad Reza
2.185.197.161
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 16:08

به نظرم " نا امیدم میکنی " بهترین تک تراک سال 93 بود...توصیه میکنم این اهنگو برای دوستانتون پلی کنید...
اونوقت میگیرین چی میگم
جاست یگانه
البوم نگاه...به زودی...

Modern Talking
2.180.39.80
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 16:31

نه مصطفی پاشایی ستاره ی پاپه و نه امیرخانی ترانه سرا!
مصظفی پاشایی فقط دنبال کسب شهرت از رو اسم برادرش هست امیرخانی هم مثل همیشه ترانه هاش(البته ترانه که نیستن:)) بی معنیه! یعنی فقط میخواد یه سری لغات رو کنار هم بچسبونه حالا معنی هم نداشت مهم نیست:)اشکالی هم نداره اگر وزن عروضیش مشکل داشت یا حتی قافیه هم نداشت:)
اصلا تا ایشون هستند من نمیدونم روزبه بمانی و یغما گلرویی و ایرج جنتی عطایی چطور جرات میکنن دست به قلم ببرند؟:)
اصلا" وقتی خواننده ای(!) مثل مصطفی پاشایی داریم این س.ق چطور جرات میکنه تو سن 70 سالگی آهنگ بخونه؟:)

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:48
melissa

سلام شما میگی امیرخانی ترانه سرا نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما اگه چیزی از ترانه می فهمیدی که این حرفارو نمی زدی .مهرزاد امیرخانی اکثر ترانه هاشو ازروی ملودی می نویسه ویک بار گفتم بازم میگم کسی که فقط اندکی با موسیقی و ترانه ی امروزی آشنائی داشته باشه میدونه که نوشتن ترانه از روی ملودی کار هرکسی نیست .
اصلا هم ترانه های امیرخانی بی معنی نیست خیلی هم معنی داره شما متوجه نمیشی...
وزن هم که دیگه وقتی ملودی هست باشه یا نباشه فرقی نمی کنه...
وزن عروضی دقیقا مشکلیه که تو ترانه های امروز ما دیده میشه...
وقتی ترانه ها همه از روی یک وزن باشن طبیعتا ملودی ها تکراری میشه(مگر اینکه ملودی ساز خیلی حرف ای عمل کنه) ومخاطبین ملودی های تکراری رو نمی پسندند.

به جرات می تونم بگم مصطفی پاشائی هم دنبال کسب شهرت از اسم برادر محترمش نیست وهمه ی این کار ها رو فقط برای زنده نگهداشتن نام بردارش داره انجام می ده همین.

2.190.231.30
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:27
Modern Talking

حالا چون به قول شما هر کی خواست از رو ملودی ترانه بگه یعنی دیگه اشکال نداره هر چیز بی معنی رو بنویسه؟؟؟با هر مقدار عیب و ایراد؟؟؟
وزن عروضی تو ترانه مهم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببخشید تعریف شما از ترانه چیه؟؟؟یعنی شما فکر نمیکنید برای این که به مجموعه ای از لغات بگیم ترانه باید یه سری اصول مثل همین وزن عروضی یا قافیه های درست و آرایه های ادبی داشته باشیم؟ چقدر متعصبی!!!
الان این قطعه:
این روزا سخت تر از اونیه که باور کنی
مگه میشه با یه خاطره سر کنی
یه جوری هق هق زدم صدام زخمیه
این اون دردی که نمی فهمیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میدونی من چیزی نگم بهتره
تو دنیا کی از ما عاشق تره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه معنی میتونه داشته باشه؟؟؟؟؟
یا این بیت:
عوض می کنی زندگیمو
تو یادم دادی عاشقیمو
شما فکر میکنی به خاطر اضاف کردن ""مو"" دیگه مشکل قافیه برطرف شده؟؟؟
ماجرای مصطفی پاشایی هم که کاملا مشخصه و نیازی به توضیح نداره! آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است!
در ضمن به کامنتم نگاه کن چقدر لایک خورده:دی
شما برو اشعار ایرج جنتی عطایی و روزبه بمانی رو مطالعه کن و ببین برای چه بزرگایی شعر گفتن اون وقت متوجه میشی ترانه ی خوب یعنی چی

2.180.34.221
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 12:23
melissa

سلام دوست عزیز
اولاً ترانه های آقای امیر خانی بی معنی نیست با اینکه از روی ملودی نوشته می شن. مثلا همین قطعه ی ترانه ی "روز های سخت" که شما مثال زدید خیلی معنا داره. قصد توهین وجسارت به شخص شما رو ندارم ولی شما چه طور متوجه نمی شید...!خیلی واضحه!وهمچنین من نگفتم که وزن عروضی لزومی در ترانه نداره خیلی هم داره والان تو آثار ترانه سرایان نامی دیگر هم ما شاهد مشکلات وزنی هستیم...

ثانیاً حرفِ شما درسته"عاشقیمو " و"زندگیمو" با هم هم قافیه نیستند ولی بقیه ی ابیات ترانه ی "نگران منی" هم قافیه هستند حالا شما میخوای نقطه های قوت یک اثر رو نادیده بگیری وفقط به نقاط ضعف آن اندیشه کنی؟
اشعار و ترانه های روزبه بمانی رو هم همیشه مطالعه میکنم .یه توصیه میکنم به شما که یک ذره موسیقی یاد بگیرید و متوجه ملودی و تاثیرات اون روی موزیک بشید.
ثالثاً ما حق قضاوت در مورد افراد رو نداریم که شما هرچیزی رو که می شنوی یا می خونی باور میکنی...

2.190.157.241
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:44
علیرضا

اولا مهرزاد امیرخانی ترانه سرای فوق العاده ای هستن انصافا .....خدا وکیلی هم تک اهنگایی که این اواخر با ترانه ی ایشون پخش شد هم ترانه هاشون تو البوم تگرگ میثم ابراهیمی عالی بون اوج شاهکارشون هم ترانه کجایی با صدای مرتضی پاشایی بود.در مورد روزبه بمانی هم که یکی از ترانه سراهای خوب هم هست بهترین ترانه های ایشون رو من به شخصه تو اهنگای مهدی یراحی شنیدم مثل سازش و هرجای دنیایی تو البوم اخر فرزاد فرزین هم بد نبود اما تو البوم پاییز تنهایی یه ترانه فوق العده به اسم حس بود که به شخصه خیلی خوشم اومد اما یه نکته که شاید بهتره احسان خواجه امیری توجه میکرد این بود که توی 3یا4 اهنگ کلمه ی دیوونگی اومده بود فقط تنها مشکل روزبه به نظر من همین بود اقایی که اسمتون رو هم ننوشتید فقط خواستم بگم بهتره نیایم که مهرزاد امیرخانی ترانه سرا نیست مشکل شما همین جاست شما با هر اهنگی که حال نمیکنی میای میگی ای اقا اصلا فلان کاره نیست اون اقا اصلا فلان کاره نیست به نظر من الان بهترین ترانه سراها یکی مهرزاد امیرخانی یکی روزبه بمانی و محسن یگانه.حالا در مورد محسن یگانه بگم که من اصلا معتقد نیستم ترانه های البوم حباب بد بود ترانه باید اون حسو به شنونده منتقل کنه که خوشبختانه تو البوم حباب هم اینطوری بود برای من.

86.57.24.89
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 21:16
Mehdi Mika

امیرخانی ترانه سرای بدی نیست! شعراش رو کارای ریتمیک خوب میشینه و از لحاظ حسی خوبن اما به لحاظ معنی و مفهوم و همینطور از نظر ادبی مشکلات زیادی داره شعراش
همین شعر روزای سخت
تو رو از دست دادم/ تو یه لحظه آدم دنیاشو میبازه * مگه میشه با یه خاطره سر کنی؟ * تو دلخوری منم هستم
بعدش میگه "چی شده بی خوابی/ تو که راحت رو من چشماتو میبستی!"
و نهایتا میرسه به این که "تو دنیا کی از ما عاشق تره"!!!!
یا جای دیگه "تو میدونی من چیزی نگم بهتره" بعدش "این اون دردی که نمیفهمیه"
بالاخره چن چندیم؟! تو چه مرحله ای هستیم دقیقا؟! اینا عاشق همدیگن، از هم جدا شدن، قراره جدا شن، از هم دلخورن، بالاخره شخص مخاطب تو این شعر میفهمه یا نمیفهمه؟!
اصلا شعر هیچ انسجامی نداره به لحاظ معنایی!

164.138.148.165
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 20:13
Biliaghat_67

مهرزاد امیر خانی ترانه سرا نیست؟! هه چه حرف خنده داری! الان اکثر خواننده ها از ترانه های ایشون استفاده میکنن.اگه ایشون نباشن نصف خواننده ها بیکارن داداش من.

77.68.40.187
سعید فلاحی
2.179.40.233
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 18:22

یقینا بهترین تک اهنگ امسال ناامیدم میکنی نبوده, یگانه رو خیلی دوست دارم اما واقعا کارش در حد 10 تک اهنگ برتر سال 93 نبوده.
این رو در جواب دوستی که دو تا نظر بالاتر از من گفته میگم.

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 17:16

تکرار-خنده های تو-ستاره

فرانه
2.187.145.56
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 17:32

نویسنده گرامی در مورد عاشم باش فرزاد فرزین کم لطفی کردن .اتفاقا این کار از نظر ملودی کاملا مناسب ایام نوروزه و ترانه وملودی هماهنگی خوبی دارن .فرزاد هم که بسیار خوب از پس اجرا بر اومده . هرچند فرزاد فرزین توانایی ارایه کارهای خیلی قوی تری رو هم داره .

ناشناس
93.110.233.44
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 17:42

بهترين قطعه سال بنظر من كجايي تو سيروان بود ... .

najmeh1368
64.233.173.156
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 17:57

کاش مصطفی پاشایی دیگه هیچ وقت

نخونه./هوادار پاشایی'یگانه'یراحی'لهراسبی

hamed
5.234.196.88
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 19:05

به نظر من نا امیدم میکنی ی ترک فوق العاده خاصه.. با شنیدنش آدم انرژِی میگیره حتی میتونه بهترین ترک 93ام باشه

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 19:31

مادر كه معلومه هيت نميشه چون فقط غم و غصه داره و اصلا وصف مادر نيست و دوستاني هم كه از ملودي ها و تنظيم هاي خارق العده ي استاد افكت حرف ميزدند حتما بال رو خوندن :)))))))))))))
نا اميدم ميكني واقعا خوب ولي نه در حد محسن يگانه.محسن به نظر من فقط ميخواد يه آهنگ ريتميك بده كه تو ماشينا شنيده بشه و اصلا فكر كيفيت نيس.
عاشقم باش هم خوب بود و مناسب عيد بود.
عشق آهني هم به لطف برادر مرحوم چه بد باشه چه خوب خود به خود هيت ميشه.
تاييد

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 08:42
امیر ( just yeganeh ) طرفدار محسن یگانه و محسن چاووشی

چرا! آخه چرا انقدر حسودی! من نمی فهمم ایشون یه روز می گن من آهنگ قدیمی چاووشی رو مثل سنگ صبور دوست دارم بعد از این طرف میاد میگه استاد افکت! اگر افکنی رو صدای محسن بود ماله چندین سال قبل بود الان واقعا این صدای اصلی چاووشی!
دوما کجا محسن فقط کارای ریتمیک میده!؟ تو رگ خواب از 11ترک 4 ریتمیک. تو نفس های بی هدف از 11 تا 2 ریتمیک. تو حباب از 14 تا ترک 4 ریتمیک. تو تک 10 تا تک آهنگ اخیر هم که بیشتر اسلو بوده!
دوست عزیز اول فکر کن بعد کامنت بزار! عجبا! تازه شما بریده ببینید موقعی گهواره همین ترک نامیدم میکنی اومد چه چیز هایی گفت! حالا میگه خوبه ولی در حد محسن نیس!
!!!!!!!! تایید کن لطفا موسیقی ما

188.229.66.38
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:55
mahdikia

بازم شما اون بحث هميشكي رو آوردي وسط .آخرشم ما نفهميديم بايد در جواب اين ادعا هاي دروغ چي بگيم ؟ هرچيم بگيم بازم فردا همون بحث و ميارن وسط . آقا شما چرا متوجه نميشي بهترين آلبوم سال پاييز تنهايي نيست. در ضمن يه طوري ميگي در حد محسن يگانه نبود كه يكي ندونه فك ميكنه .......
اگرم شما بدوني كه آقاي يگانرو سلطان چاوشي آورد رو كار و مطرحش كرد.

5.236.31.249
جمعه 14 فروردین 1394 - 12:08
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 19:46

با این که به شدت هوادار فرزاد فرزینم ولی واقعا دو تا کار اخیرش جدید نبود یه ملودی معمولی و یه سبک خوندن که خب الان همه دارن می خونن با این که همیشه سعی در کار جدید داره ولی کوچه ها با تمام زیباییش و عاشقم باش با تمام حس های خوبش بازم یه جور یه ملودی عادی و تکراری داشتن.
ناامیدم می کنی محسن یگانه هم بحثی که داره اینه که نزدیک عید یه اهنگ غمگین واقعا فاجعه است و فقط هم هوادار هارو راضی میکنه پارسال هم همچین حرکتی زد و به نظر من واقعا بد بود....امسال دیگه اصلا گوش ندادم اینقدر کفرم در اومده بود

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 02:35
مهدی R25

فرزاد فرزین هر چقدر هم بد بخونه ولی خوب تا این حد نه!!
متاسفانه فرزاد فرزین ترک عاشقم باش رو تو مدیوم کارهای امثال پویا بیاتی و مجید خراطها و امثال اینا منتشر کرده و از لحاظ شعر کاملاً بلاتکلیف و از ملودی و تنظیم کاملاً تکراری.
درمورد کاور یگانه هم همین بس که بگم یگانه باید خودش کمتر شعر بگه ولی قویتر.ولی از لحاظ تنظیم معلومه یگانه پیشرفت داشته.
با نظرتون موافقم در کل ...

37.152.165.207
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:32
Mehdi Mika

خانوم محترم! الان واقعا این قطعه به نظر شما غمگین بود؟!!! الکترو دنس غمگین؟! شعرش غمگین هس ولی به طور کلی قطعه غمگینی محسوب نمیشه با توجه به ملودی و به خصوص تنظیمش
در مورد سال قبل هم خودش یه جا گفته که اشتباه کرده قطعه مرد رو دم عید پخش کرده ولی با این وجود قطعه مرد بهترین تک آهنگ سال گذشته پاپ ایران بود
اما استاد R25! خواهشا شما برو در مورد اینکه کاور چیه یه مقدار تحقیق کن بعدش که کاملا متوجه شدی کاور یعنی چی اون موقع اینم راحت میفهمی که این قطعه ابدا کاور نیست! رو حرف 4 تا بی سواد مغرض هم هیچوقت حساب باز نکن عزیزم

164.138.183.4
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 23:17
مهدی R25

می کا جون
اول اینکه کاملاً بی طرف نظرمو گفتم.
فقط اینکه تو داری از لفض "مغرض بی سواد"استفاده میکنی.وقتی نظر (به قول خودت) ۴ نفر بر خلاف نظرته و با شنیدن نظرشون داغ میکنی بهتر نیست یه کم منطقی تر رفتار کنیم.
البته از حرفات مشخصه معنی "مغرض"و"بی سواد"و"منطق"واست جور دیگه ای تعریف شده باشه.
بعدم اینکه باز میگم من نظرمو گفتم و شمایی چن تا خواننده به موسیقی کشور معرفی کردی:-))برداشت خودتو داشتی
و با پیش کشیدن اینکه "نمیدونی کاور چیه"و"برو درمورد کاور بخون"واز این قبیل حرفا میخوای نظرتو القا کنی
و اینو بدون من بعضی از اثار محسن یگانه رو دوست دارم و ولی یگانه بعد اینکه از زیر دست چاوشی دراومد کارشو با کاور و تقلید شروع کرد و کاور کردن تو کارنامه ش زیاده و درمورد نا امیدم میکنی خودتم میدونی که از روی کدوم کار کاور شده.

37.152.171.105
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 10:11
hassan

والا من گوش کردم هیچ شباهتی به هم نداشتند

151.233.47.45
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 13:40
Mehdi Mika

پسر خوب! یه موقع تو میگی فلان کار خیلی خوبه یا خیلی بده! این میشه نظر تو! ولی وقتی میگی فلان کار کاور شده این دیگه بحث اختلاف نظر و سلیقه نیست! کاور کردن یه چیز کاملا مشخصه
وقتی میگم مغرض بی سواد واسه اینه که اکثر اون افرادی که تو پست اون آهنگ گفته بودن کار کاور شده رو میشناسم! با توجه به بحثایی که قبلا تو سایت شده میتونم بگم فهم موسیقیشون زیر خط فقره
نیازی به القا کردن و این حرفا ندارم! یکی از همین دوستان مغرض اسم اون قطعه رو گفت رفتم گوش دادم و با همون یه بار گوش دادن متوجه مضحک بودن این ادعا شدم
خیلی با اطمینان میگم هر کی بگه ناامیدم میکنی از اون قطعه کاور شده اصلا نمیدونه کاور چی هست!
کل کارای کاور یگانه 5 تا قطعس که اتفاقا همشونم خیلی کارای خوبی شدن و تو همشونم اعلام شده که کار کاور بوده و حتی کار آخر با اجازه صاحب اثر کاور شده
محسن یگانه سبک کاری خودشو داره و اگه تقلید میکرد مثل خیلیا به بن بست میرسید و الان پرهوادارترین خواننده ایران نبود پسر جان
برو خوش باش

5.211.161.71
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 18:26
سیدجلال

دوستان عزیز بحث کردن با این استاد همه چی دان(میکا) بی فایدست!
اگه صد نفر هم بیان بگن این آهنگ کاوره استاد همه چی دان میگه نه من درست میگم!
یک سر به کامنت های "نا امیدم میکنی" درتماشاخانه بزنید همه میگن کاوره این آقا میگه نه شماها بی سوادین!

151.238.123.157
جمعه 14 فروردین 1394 - 17:52
یگانه نود چهاری(بزودی)

سید جان مرد و مردونه
برو اون قطعه ترکی رو گوش کن
ببین شباهت هست یا نه
خوب نیست دیگه چرا
زور میزنی
نا امیدم میکنی کجا
اون قطعه ترکی کجا
کاور کجا بـــــــــــــــــــــــود آخه!!
تایید کن موسیقی ما

188.215.190.30
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 03:08
حسن عاشق چاوشی

اقای مهدی چاوشیست شما حرف اون عده ای که میگن ناامیدم میکنی کاور بوده رو جدی نگیر !
اون پست کلا یه سری کامنت های هدف دار داشت !
کسی که به اون کار بگه کاور قطعا باید دور موزیک رو خط بکشه ! یعنی قطعا قطعا ها !
شک نکن تو این یه مورد

95.38.172.65
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 20:32

آخه مصطفی پاشایی کجاش ستاره ست؟
این همه خواننده خوب داریم که سال هاست میخونن شما بهش اشاره نکردی اونوقت از مصطفی پاشایی که 2تا آهنگ خونده تقاضای هیت خوندن دارید؟
تا کی در حق دیگران اجحاف بشه؟
کسی که پارتی نداشته باشه باید چیکار کنه؟

دوشنبه 10 فروردین 1394 - 21:59

بررسی خوبی بود.
هر از چندگاهی از این دست کارها انجام بدید. آخه بعضی وقتها فکر نمی کنیم یک اثر اینقدر ضعف داشته باشه. ممنون.

عليرضا
164.138.161.164
دوشنبه 10 فروردین 1394 - 22:47

ممنون جناب رئوفي
اهورا ستاره جديد موسيقي ماس
يه مؤلف كه موسيقي رو خيلي با احساس اجرا ميكنه

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 00:35

معمولا وقتی میخواهد کار جدیدی منتشر کند قبل تر اعلان میدهد. به مخاطبش پیشاپیش خبر از هدیه ای در راه میدهد. اما اینبار خرق عادت کرد ...
روز اول عید بود که آمد با صدای جاودانه اش .آمد تا باز جدا از شاد شدن انبوهی ایرانی برای شنیدن کاری بی نظیر از او داغ دلمان هم تازه شود که چرا قدرش را ندانستیم تا امروز کسانی ستاره های پاپ شوند که اگر او بود قطعا نمی شدند.
...
تو هرجا رو بگی گشتم
که شاید باز پیدا شی
به عشقت زنده موندم کاش
هنوزم عاشقم باشی

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 09:16
Modern Talking

اتفاقا دو تا کار آخرش یعنی معروف و گمت کردم اصلا" ترکای خوبی نبودند یعنی اصلا" در حد اون خواننده نیست این 2 تا کار!
اصلا" انتظار شنیدن یه همچین کارایی که به نظرم افتضاح بودند رو از این خواننده نداشتم

2.180.229.41
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 11:26
مهران

شادمهر بی رقیبه لامصب !

5.236.13.10
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:59
Mehdi Mika

دوست عزیز جو الکی نده!
با اینکه احترام فوق العاده ای واسه هنرش قائلم و جزو معدود خواننده هایی هستش که هنوزم کارای 10 سال پیششو گوش میدم اما دوتا ترک آخرش و ایضا آلبوم آخرش به هیچ عنوان در حد نامش نبود
این وسط فقط قطعه ای مثل رابطه و اون دوتا دمویی که ازش پخش شد باعث میشه بازم به آینده کاریش امیدوار باشم
بت ساختن از یه آدم کار درستی نیست

164.138.165.58
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 19:55
بی سرزمین تر از باد

مهدی میکا شما مرجع موسیقی هستی؟ شما تعیین میکنی چی خوب بود چی نبود؟ شما تعیین میکنی چی در حد کی هست چی نیست؟
ببین دوست عزیز! اگه از نظر خودت عالم دهر هم باشی نظرت فقط نظر خودته نه بیشتر! همونقدر که نظرت واسه خودت محترمه، نظر بقیه هم واسه خودشون محترمه!
من نمیدونم این فرهنگ "نظر شخصی" کی میخواد بین ما ایرانی ها جا بیفته؟ تو همه جا هم باید این خصلتمون رو به معرض دید عموم بذاریم!

46.225.241.54
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 01:26
حسین مخمدی

اونایی که میگن معروف و گمت کردم بد بود اصلا واسه حفظ ابروشونم شده ساکت شن که بهشون نخندن....عادت کردیم دهن رو باز کنیم هر چی از ذهنمون رد میشرو بگیم!!!

5.238.139.213
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 13:58
Mehdi Mika

جناب بی سرزمین تر از باد! فازت چیه شما؟! با خودتم مشکل داری انگار!
این دوستمون نظر خودشو گفته منم نظر خودمو! علامه دهر سایت که انصافا خودتی و بس! نظر من به شما هیچ ارتباطی نداره! یه خورده فکر کن دوست عزیز
حسین جان تو توی قطعه معروف چی دیدی برادر؟! واقعا نظرت در مورد شعرش چیه؟!یعنی میگی شعر این کار خوب بود؟!! گمت کردم چه چیز جدیدی داشت؟! به این نکته توجه کن که داریم در مورد شادمهر صحبت میکنیم! کارای شادمهرو باید با سطح توانایی و استعدادهای خودش بسنجیم نه با یه سری خواننده نوپا که دارن الان ادای شادمهرو درمیارن! سطح توقع شما از شادمهر تو زمینه آهنگسازی در همین حد هستش؟!
نظر من اینه که این دوتا کار آخر در حد و اندازه شادمهر نبود! چرا باید کارایی مثل وقتی حواست نیست و نفس بکش رو با این همه تقاضایی که ازش شد پخش نکنه بعد بیاد همچین کارای متوسطی رو پخش کنه؟!
حیف اون دوتا قطعه! حیف واقعا! هنوزم گاها دموشونو گوش میدم

5.211.161.71
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:11
مهران

دوستان چه بخواین چه نخواین هرسال آهنگاش داره بهترین آهنگ سال میشه تو نظرسنجیهای معتبر... پس سعی نکنیم نظرمونو به جمع تعمیم بدیم و مغالطه کنیم !!! ما ازش بت نساختیم بلکه این آهنگهای قویشه که در صدر بهترین خواننده ها قرارش داده.. این هم چیزیه که 99درصد کارشناسان اذعان دارند.

ممنون از موسیقی ما/

93.117.115.222
nely
5.190.52.151
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 00:45

سال 94 سال آلبوم حامد هاکان عزیز به اسم فرشته زمینی هستش.قول میدم بهتون این آلبوم امسال حرف‌های زیادی رو میزنه!جاست هاکان و یگانه

AZM
217.219.19.106
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 01:14

بعضی از شعرای مهرزاد امیرخانی واقعا افتضاحه و کار محسن یگانه اصلا در حد کارای قبلی ایشون نبود.

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 01:20

باز خداروشگر که محسن چاوشی هست که موسیقی ایران نگه داره.بقیه خواننده ها که هیچ

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 10:12
علـــــــــــی

موافقم

188.245.161.7
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:06
ابوالفضل (طرفدار موسیقی خوب) (سلطان خواجه امیری)

آره آخه چاووشي تو آمريكا و مسكو كنسرت ميذاره واسه همين موسيقي ايرانو نگه ميداره :)))))))))))))

2.177.177.250
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:21
اقای خاص فراتر از موسیقی ایران

ابوالفضل خودتم میدونی محسن بهترین خواننده ايران.از کامنتايي که ميزاري معلومه.
پس اینقدر ما رو نخندون

46.225.190.36
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 03:15
حسن عاشق چاوشی

اگه سطح کار خوانندت بسیار پایینتر از محسن نبود هیچ وقت انقد انرژی و کامنت نمیزاشتی !
خب هر کسی که ضعیفترِ و فکر میکنه نقطه ضعف داره میاد بقیه رو پایین بکشه دیگه :))
وگرنه اون کسی که به قدرت خوانندش اطمینان داره نمیاد دیگرانو تخریب کنه چون میدونه خوانندش
سطح بالایی داره و نیازی به تخریب دیگران نداره
امان از خودزنی :)

95.38.172.65
ناشناس
5.115.33.78
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 02:39

ترک فرزاد فرزین عالی بود.

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 10:10

ببینید درسته که آهنگ محسن چاوشی اشکالاتی داشت از نظر شما و باید به عمق آهنگ بیشتر توجه کرد...

در اینجا محسن چاوشی به بغض داره میخونه اگه دقت کنید:تمام روحمو برای دیدنت به خونه میکشید

و در آخر میتونم بگم که افتخار میکنم که یک چاوشیست هستم.

علیرضا
217.218.213.233
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 10:19

فقط محسن چاوشی

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 12:03

عشق فقط علی اصحابی

فرشاد
151.239.25.49
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 12:32

هه میگن چاوشی افکتیه خخخخ
خوبه چند تا آهنگ live خوند تا دهن بعضی روشن فکر تخریب کنو ببنده
کسایی هم میکن آهنگ مادر غم داره بگم که اولا برای تیتراژ برنامه ی مهر بانو خونده شده
دوم ایام فاطمیه بوده میخواستی شیش و هشت براتون بخونه
در کل فقط محسن
یه چیز دیگه خوبه خود یگانه گفته صدای محسن صدای خودشه کمی برین تحقیق بعد بیاین نظر بدین
به اینجا مراجعه کنین http://mch-pictures.blogfa.com/post/13
فقط چاوشی

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 18:00
علی-طرفدار آقای خاص

اون لینکی که شما گذاشتی واقعا کامله.ولی بعضیا خودشونو زدن کوچه ی علی چپ و توش گم شدن.
آخر اون پست یه جمله خوب نوشته شده:(همه چیز گویاست ولی...باز کسانی هستند که بیمار این حاشیه ها هستند و تا روز کنسرت دهانشان بسته نمی شود...)چطور ممکنه که یه نفر صداش واقعی نباشه و این همه طرفدار داشته باشه.یعنی همه کسایی که صداشو میشنون فریب خوردن.این‌که صدای چاووشی کامپیوتری است از آن حرف‌هایی است که مرغ پخته را هم می‌خنداند و بیش‌تر، حیرت گوینده را از صدای منحصر به فرد چاووشی و دانش پایین‌اش از قابلیت‌های نرم‌افزاری را نشان می‌دهد.

5.235.123.143
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 03:17
حسن عاشق چاوشی

داداش زیاد اینارو جذی نگیر
به قل یکی از دوستان ما با این جورافراد و کامنتاشون تخمه میشکنیم و تفریح میکنیم :)

95.38.172.65
سجاد حسینی
46.245.20.76
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:08

اینکه مصطفی رو بین این خواننده های بزرگ قرار میدین خنده آوره . مصطفی دو روزه داره می خونه ولی فرزاد و محسن یگانه و چاووشی سال هاست دارن زحمت می کشن . مصطفی کی ستاره شد جناب منتقد عزیز . هه هه ... آهنگ فرزاد عالی بود . والا ما که از هر کی پرسیدیم چه طرفدار چه غیر طرفدار همه دوست داشتن عاشقم باش رو . شما هیت به چی میگین ؟ به آهنگی که خودتون دوست داشته باشین . انتفاد ضعیفی بود . همین .

Maryam Cheraghi
2.191.167.200
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:22

farzad alii bood..
vali moteassefane ma irania faghat baladim az gham o ghosse defa konim..dar soorati k ma b in gheteeHaye shad vaghean niaz darim..

Mehdi Mika
164.138.165.58
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:40

پست خوبی بود ولی چن تا ایراد داشت
اولا خیلی دیگه مختصر بود! میتونست کامل ترم باشه
ثانیا بعضی از این دوستان اصلا در حد و اندازه عنوان ستاره نیستن! به جای اینا میتونستین کارای جدید شهاب رمضان و بهنام صفوی و ... رو بررسی کنین
یه نکته هم در مورد تنظیم ناامیدم میکنی! تنظیم تو سبک الکترودنسه و خیلیم خوب انجام شده! به ملودیش ایراد میگرفتین قابل هضم بود ولی تنظیمش اصلا
در ضمن هر چی این کارو بیشتر گوش بدین حس بهتری بهش پیدا میکنین
منتظر آلبوم چهارم نامبر وان پاپ ایران باشین

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:46
سیدجلال

به به سلام مهدی جون! این کامنت رو درجواب آخرین کامنتت گذاشتم نمدونم خوندیش یانه ولی جواب ندادی!
****
همون تحقیقاتی که کردی میپرسیدی که آیا یگانه افت کرده یانه؟
من خودم تحقیق کردم از کسایی که نه طرفدار سلطان ما بودن و نه طرفدار یگانه میگفتن محسن یگانه خیلی افت کرده و دیگه آهنگ هاشو دنبال نمیکنن توو نظرسنجی سایت ترانه ماه هم که محسن یگانه بعنوان نفر اول انتخاب شد در بین کسایی که بیشترین افت کاری رو داشتند...حرف منطقی رو قبول کن برادر!
توو چندسال اخیر نه ولی حداقل یک تیتراژ که خونده(صداش از تلویزیون بعنوان یک خواننده مجاز پخش شده یانه؟) همین ها به شناخته شدنش کمک کرده یانه؟
من باجمله مرگ هنری که گفتی موافقم ولی یگانه ازیک راه دیگه مرگ هنری خودشو رقم زد و اونم منجربه طی کردن یک سیر نزولی شدید شد!
فکرکنم با توضیحات فوق متوجه "سیل عظیم" شده باشی (نتایج نظرسنجی و تحقیقات)...
جای قبلی ها رو میگیرن ولی پر نمیکنن بیشتر زده میشن تا جذب!
مشکل شما منتقدین سلطان اینه که شاهکار "کنسل" رو درک نکردید چون اولا یک کار هیت شد دوما موضوعش مخالفت باخودکشی بود نه ترغیب به این عمل زشت(کنسل 2 درادامه کنسل 1)
ضمنا چرا همین یک اثر رو که نتونستین درست درکش کنین علم کردین و اینهمه آثار زیبا رو توجه نمیکنین؟
من خودم با اکثر مخالفین سلطان حرف زدم هم میخوان دلیل بیارن عین تو میان و میگن تیغ اول و دوم و...
میدونی چرا؟..............چون سطحی نگرید!

151.238.123.157
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 14:11
Mehdi Mika

سید میبینم که سم پاشی رو از اون پست به این پست انتقال دادی! آفرین ادامه بده!ولی تهش به هیچی نمیرسی
به حرفای خنده داری مثل مرگ هنر، سیر نزولی شدید، زده شدن و... کاری ندارم اما فقط یه جمله گفتی که "دیگه کاراشو دنبال نمیکنن" همین قطعه آخرشو برو تو سایتای مختلف ببین چقد دانلود شده و چقد نظرات مختلف واسه این آهنگ گذاشته شده! اصلا کاری به بد و خوب آهنگ ندارما! فقط میخوام بگم برعکس اون چیزی که تو میگی نه تنها دنبال کنندگانش کمتر نشدن بلکه مخاطب موسیقی عطش شدیدی واسه شنیدن کارای محسن یگانه داره! خودتم که این همه سم پاشی و تخریب میکنی نمونه بارزی هستس از دنبال کنندگان یگانه وگرنه اگه واقعا از کاراش بدت میومد به کل گوش نمیدادی کاراشو
در مورد سلطانتون هم به اندازه کافی حرف زدم! فقط یک جمله دیگه هم بگم که کارای ایشون ماقبل مقوا هستش :)

5.211.161.71
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 15:47
سعید فلاحی

سید جلال
جوری میگی تحقیقات, انگار تحقیقات ناسا بوده.
اینجا کسی درباره سلطان شما حرف زده؟
میدونی چیه, بعضی ها برای دیده شدن اسم خواننده محبوبشون از این کارها می کنن و من درکت می کنم.
و اینکه شما همچنان در عمق بمانید, فقط اکسیزن با خودتان حمل کنید.

2.179.39.205
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 17:28
سیدجلال

مهدی...
خب یگانه یک آدم معروفه و طبیعی هست که وقتی آهنگی ازش بیاد دانلود بشه همین طور که از آهنگ های مجید شد....اما درهمون بازخورد نظرات میتونی به خوبی ببینی که چقد مردم از یگانه نا امید شدن و 85درصد نظرات،مخالف بودن و فقط تأسف میخورن!

سعیدآقا شما به کامنت بالاییا جواب بده.مگه اینجا کسی اسم شمارو اورده؟

151.238.123.157
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 20:07
مرتضی

هرکی میگه مجید خراطها بده یا محسن یگانه بده یا محسن چاوشی یا هز خواننده ای که اینقدر زیاد هوادار داره فقط قصدش تخریبه و اینجا میشه فهمید خیلی از سیر سعودی محبوبیت مجید خراطها میترسید که میخواید اینجور تخریبش کنید .اون کسی که میگه گلدن سانگ ساختگیه پس حتما سایت موزیک ما هم ساختگیه چون خود موزیک ما این خبر رو گذاشت.بعدش اگه مجید خراطها بد یا ضعیف میخونه نمیدونی چطور این همه طرفدار داره؟این حرفای مفتت رو تو یه سایت به این بزرگی نزن هم آبروی محسن یگانه رو میبری هم مجید خراطها رو تخریب میکنی هرکسی میدونه ارشاد یه فیلتر بزرگه برا هر خواننده ای و واقعا سر عمل کزدشون قبل از مجاز شدن و والانشون تاثیر گذاشته .دنبال تخریب مجید خراطها نباش

164.138.191.180
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 20:46
Mehdi Mika

با خودت چن چندی حاجی؟!
از یه طرف میگی ناامید شدن و دنبالش نمیکنن از یه طرف میگی چون معروفه دانلود میکنن کاراشو! خب اگه به فرموده شما قطع امید کردن دیگه چه مرضیه که کاراشو دنبال کنن؟!! بنابراین باید بعد از کاور یه چیز دیگه رو هم به جمع اون چیزایی که هنوز معنیشو نمیدونی اضافه کنم! اونم معنی و مفهوم قطع امید کردنه! مطمئنا نمیدونی قطع امید معنیش چیه! عب نداره! بیشتر مطالعه کن :)
تو اکثر سایتا تعداد کسایی که از آهنگ تعریف کرده بودن بیشتر از منتقداش بود! البته خب بیشتر موافقای آهنگ از طرفدارای خود محسن بودن! محسن با انتشار ناامیدم میکنی علاوه بر ورود به یه فضای جدید هواداراشو هم راضی کرد و قطعا این راضی کنندس واسه یه تک آهنگ که فقط یه هفته روش کار شده و به عنوان عیدی هوادارا بوده
قطع امید کردن از امثال یگانه یعنی قطع امید از پاپ فارسی عزیزم
البته من اینارو واسه شما نمینویسما! واسه کسایی مینویسم که ظرفیت فکر کردن و پذیرفتن واقعیت رو دارن
شمام تیغ اول رو بزن که ایشالله بریم واسه دومیش... :)

164.138.148.165
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 00:17
سیدجلال

ملاک من نظرات همین سایت درقسمت تماشاخانه و نظرسنجی سایت معتبر ترانه ماه هست!
خب استاد همه چی دان بفرما ببینم اکثر سایت ها منظورت جاست و امثالهم هس؟کسی مجبورش نکرده یک هفته ای بیاد آهنگ بده بیرون که انقد بهونه بیاره واسه توجیهش!
پاپ فارسی رو خوب اومدی!
من به شاهکار "کنسل" افتخار میکنم امیداست تو هم قدرت درکش رو پیداکنی...

151.238.123.157
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 08:48
Mehdi Mika

همین که جواب قسمت اول کامنتمو ندادی یعنی قبول داری که کلا صحبتات متناقضه
منظور من جاست نیست چون هیچ نظری واسه این آهنگ ثبت نشده تو جاست! منظورم اکثر سایتایی هست که این آهنگ رو گذاشتن واسه دانلود
اولا که قرار بود قبل عید آلبوم بده که نرسید و به خاطر تقاضای زیاد هوادارا یه جورایی مجبور شده که یه تک آهنگ بده! بعدشم کسی بهونه نیاورده! اتفاقا کارش خیلیم خوبه! کاری که محسن ما تو یه هفته انجام داده سلطان شما تو دو سال هم نمیتونه انجام بده
صحبت کردن با شما بی فایدس! فقط یه چیزی! آلبوم چهارم آخر این ماه یا اوایل ماه دیگه میاد انشالله! آماده باش واسه تخریب! بعدشم مطالعاتتو بیشتر کن که مثل تخریب این تک آهنگ انقد سوتی ندی! تخریب آلبوم کار زمان گیریه ها! به نظرم با یه چن نفر از رفیقات و هم قطارات هماهنگ شین واسه تخریب آلبوم
تیغ دومو زدی یا نه؟!

151.235.233.144
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 18:37
سیدجلال

تو هم همینکه درمقابل کامنت های سایت موسیقی ما و نظرسنجی سایت ترانه ماه سکوت میکنی واسه من کافیه...شاید جاستی ها متوجه کاور بودن این آهنگ شدن که هیچ نظری توو جاست ثبت نشده!؟
خب مستند صحبت کن اسم دوتا از سایت ها رو ببر نه سایت های هواداری ها!
همیشه کارای اخیرش یک هفته ای و در زمان سرماخوردگی و بنا به درخواست هوادارا بوده تا تحریرهای نادرستش و قطعات ضعیفش رو یکجوری توجیه کنه!
خوبه که نظر همرو تخریب میدونی! بقیه هم تخریبگرند؟؟اینهمه نفر گفتند کاوره بگو چشم!
بعدش هم آلبوم سلطان خودمون توو راهه تا به اون دل بدم و دل بگیرم زمان میبره بعدش فرصت شد به کارهای یگانه هم گوش میدم امیدوارم از اشتباههای گذشتش درس بگیره امیدوارم!
ضمنا تیغ دومو گذاشتم تو بیای بزنی!

151.238.123.157
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 21:13
hassan

سید جان تو کارشناسی میگی کاوره اگه کاور بود یکی از اهالی موسیقی می گفت کاوره...در ضمن اینجا اسمی از خواننده مورد علاقت نیست...خوش باشین

151.233.47.42
شنبه 15 فروردین 1394 - 16:56
سعید فلاحی

سید جان دقیقا توضیح بده چرا کاور هستش؟؟؟
بر چه مبنایی شما میگی ناامیدم میکنی کاوره؟؟؟
ممنون میشم اگر همه رو قانع کنی.

2.179.8.198
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 13:55

الان مصطفی پاشایی خواننده شده ؟ هیت شده ؟
یکی مثل مصطفی پاشایی باید باشه و یکی هم مثل سامان جلیلی که سالهاست داره زحمت میکشه نباید باشه واقعا که
سامان جلیلی قسم - احساس اواره - تردید - ستاره - دوست دارم - خیال - چشمای تو و پرتگاه و ...

ناشناس
2.144.129.213
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:17

فقط محسن يگانه """""به اون كسايي هم كه ميگن كاور بوده ولشون كنين!چيزي از موسيقي نميفهمن¡¡

حجت
37.27.108.170
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:23

نا امیدم می کنی خوب بود.

محمد
5.22.80.144
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:30

با این ایده جدید(تحلیل آهنگای جدید )خیلی حال کردم.و نقد و تحلیل خیلی خوبی هم بود.این روندو ادامه بدید

ساسان
151.232.129.86
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:34

محسن چاووشی کار خودشو بلده...
این خواننده هایی هم ک شما نام بردین متاسفانه هنوز تو گذشته گیر کردن پاپ دمده شده دیگه ...

amirhossein
31.59.129.63
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:46

ضعیفترین قطعه کار فرزاد فرزین بود با یک ترانه ی خیلی ضعیف!

hassan
151.233.47.13
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 14:52

نا امیدم می کنی محسن یگانه فوق العاده زیبا بود..............

حسین حیدری
5.232.121.184
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 15:35

آهنگ مادر از محسن چاوشی عالی بود .جای هیچ حرفی رو باقی نذاشت.حتی حس و حال دیگه ای به آدم میداد.حال آدم رو منقلب میکرد.

مهدی
5.235.149.122
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 15:51

این روزا کلمه هیت فقط با اهنگ های شادمهرمعنی پیدا میکنه که این اهنگ اخرشم موزیک وتنظیمش عالی بود.شادمهرتنها کسی که توی موسیقی پاپ ما کاراش درمارکت جهانی حالا هرکی بگه معروف یا گمت کردم بده بگه .شادمهرکلا همیشه 10سال به نظرم ازموسیقی پاپ جلوتره .

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:06
Modern Talking

خیلی متعصبی!!!! تعصب رو بذار کنار!! چون تعصب مثل یک چشمبند جلو چشماتو میگیره!!
الان واقعا فکر میکنی معروف و گمت کردم هیت بودن؟؟؟؟؟؟
ببین آلبوم آخرش همش 2 تا ترک انتخاب و حالم عوض میشه هیت بودن و بقیه ی آلبوم هیچ!!! از 9 ترک فقط 2 ترک!!! یعنی آلبوم ضعیفه!!
سعی کن طرفدار آهنگ خوب باشی نه شخص خاص

2.180.34.221
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:12
Modern Talking

ببخشید کدوم مارکت جهانی؟؟؟:)
مارکت خواننده های یونانی مثل تانوس پترلیس منظورته؟:)
مشکوک رو کاور کنی بعد تو موزیک ویدیو بنویسی موزیک:شادمهر!!!
اون دسته از خواننده هایی که تو مارکت جهانی هستند توی یک شبکه ی اجتماعی بالای 20 میلیون لایک دارن تازه مثل خواننده های ما نیستن که برن لایک بخرن
ما تو ایران خواننده ی بین المللی نداریم

2.180.34.221
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 01:25
بی سرزمین تر از باد

ببین مدرن تاکینگ عزیز!
بیا فعلا کاری به مقوله ی هیت نداشته باشیم! چون خیلی وقتا معنی هیت با خوب بودن آهنگ فرق میکنه! خیلی اوقات هیت شدن دلیل بر خوب بودن یه کار نیست و خیلی اوقات هم خوب بودن یه کار باعث هیت شدنش نمیشه! چون برای هیت شدن یه کار، تنها خوب و سطح بالا بودنش کافی نیست! مثال و مصداقش هم تا دلت بخواد هست!
معروف و گمت کردم از نظر تو خوب بودن یا بد؟ اگه خوب بودن یا بد بودن میشه دقیقا بگی از چه جهاتی؟
===
حالا بریم سر بحث هیت! معروف و گمت کردم از نظرت هیت نبودن؟ ok! من ادعا ندارم هیت بودن! اما تو میگی هیت نبودن، چرا نبودن؟ دلیلی قانع کننده بیار لطفا!
شده حکایت اون بنده خدا که تو یه تاپیک میگفت فلان آهنگ خواجه امیری نگرفت و فلان آهنگش گرفت! یکم که باهاش بحثو ادامه دادم آخرش معلوم شد برادرش طرفدار خواجه امیریه و هر آهنگی که داداشش ازش خوشش اومده بود رو میگفت هیت شده و هر آهنگی خوشش نیومده بود رو میگفت نگرفته!
پس لطفا شما هم به من نگو چون خودت یا بچه محلات اینجوری فکر میکنین پس این آهنگا هیتن یا اون آهنگا هیت نیستن!
===
تو همون آلبوم طرفدار آهنگی بود به اسم انتخاب که با یه سرچ ساده میتونی ویدیوشو تو یوتوب پیدا کنی و بازدیدش رو ببینی! الان که این متن رو مینویسم 4,795,960 بازدید شده! پسر خوب! به این نمیگن هیت! به این میگن مگاهیت! برو از بزرگترت بپرس فرق مگاهیت با هیت چیه تا برات توضیح بده!
ببین اساسا تو هیچ جا نمیان بگن از فلان تا آهنگ فلان آلبوم، فلان تاش هیت بودن و بقیه ی آلبوم هیچ!!! و بعد به این نتیجه برسن که آلبوم ضعیفه!! برای کسایی که موسیقی رو یکم جدی تر دنبال میکنن این حرفا معنی که نداره هیچ، خنده دار هم هست!! آلبوم یعنی یه مجموعه! مجموعه هم به صورت مجموعه ای سنجیده میشه! اون سینگل ترکه که مد نظرته! معانیشون رو باهم اشتباه گرفتی!
===
مارکت جهانی رو ولش کن! همین مارکت وطنی رو فعلا سرش به توافق برسیم تا بعد! همین مارکت موسیقی وطنی چطور به وجود اومده؟! از کِی به وجود اومده؟ مسبب به وجود اومدنش کی بوده؟ رکورد دار فروش تو همین مارکت کیه؟ جوابا رو میدونی یا بگم؟!
دوستمون گفت مارکت جهانی، میخوای با یه وجه از مارکت جهانی آشنات کنم؟ یوتیوب که میدونی چیه؟ میدونی کسب درآمد از یوتیوب چیه؟ میدونی چطوریه؟ میدونی با هر بار بازدید از ویدیوی انتخاب یه مبلغ به حساب شادمهر (کمپانی تولید کننده ی ویدیو) واریز میشه؟ میدونی اون مبلغ ضربدر 5 میلیون بازدید چقد میشه؟ نمیدونی دیگه! اگه میدونستی حرف درست مهدی رو به هجو نمیکشیدی! اگه میدونستی درکت از مارکت جهانی در حد خرید و فروش لایک نبود! حالا شما لطف کن یه خواننده مجاز داخلی به من معرفی کن که از این مارکت جهانی داره کسب درآمد میکنه، تا اونوقت ببینیم کدومشون به مارکتای جهانی نزدیک تره :)
===
تا حالا کاور اورژینال آلبوم تقدیر رو از نزدیک دیدی؟ :) جوابت قابل پیش بینیه ;) عیب نداره من دیدم! پشت این کاور نوشته شده که آهنگ مشکوک از یه آهنگ از اون خواننده ای که اسمشو بردی کاور شده! همین الانش سه تا مصاحبه رسمی از شادمهر دارم که توشون گفته فلان آهنگ و فلان آهنگ و فلان آهنگ کاور هستن! و اینکه اوردن اسم شادمهر به عنوان آهنگساز توی اون موزیک ویدیو ی اشتباه از جانب کارگردانش بوده! شما یه لطفی کن از این به بعد هروقت خواستی در مورد کسی قضاوت کنی (بهش تهمت بزنی!!) یکم در مورد اون موضوع مطالعه و تحقیق کن تا یکی مثل من پیدا نشه و . . . . . . ;)
موفق باشی

46.225.241.54
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 04:36
amin amin

modern talking

از کی تا حالا مارکت شده لایک شیکه های اجتماعی ( منظور شما هم فیس بوک نبوده اصلا ) .

109.169.48.140
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 11:25
Modern Talking

از اونجا که از هر کسی رو که دیدم ازش پرسیدم این 2 تا آهنگ چطور بودن گفتن جالب نبودن حتی تو یه سایت موزیک که از اون سایت خوشم میاد و آهنگامو از اونجا دانلود میکنم ولی اینجا اسمشو نمیتونم بیارم کاربرا کامنت گذاشته بودن که جالب نبود!
تنها افرادی که دیدم میگفتن عالی بوده طرفدارای افراطی همون خواننده هستن!
تعصب رو بزار کنار الان هیچکدوم از این آهنگای جدیدی قشنگ نبودن:
محسن یگانه:نا امیدم میکنی
محسن چاوشی :مادر
س.ق:تهران
و معروف و گمت کردم
ببین همه ی خواننده هایی رو که اسمشونو اوردم دوست دارم و فول آلبومشون رو دارم تو خواننده های ایرانی که گوش میکنم به نظرم اینا بهترینن اما هیچوقت مثل شما تعصب ندارم که بگم آهنگای تهران و نا امیدم میکنی و.......بهترین ترکای قرن حاضر بودن!!!!نه! خیلی راحت میگم اصلا" قشنگ نبودن و اگر اینجوری ادامه بدن من همون مدرن تاکینگ رو که اندازه ی صد سال ار اینا جلوترن رو گوش میکنم و از موزیک ایرانی قطع امید میکنم! آهنگای 30 سال پیش مدرن جاودانه شد و اگر شخصی صد سال دیگه هم گوش کنه خوشش میاد به این میگن موزیک ماندگار.
ببین عنوان این پست رو:ستاره های عزیز لطفا کار هیت تولید کنین! خوب معنیش اینه که این کارا هیت نشدن دیگه!
در مورد اون سایت بازدید ویدیو هم بدون که اصلا" مقایسه ی بچه های داخل با اونوریا درست نیست اونوریا دستشون بازه و میتونن موزیک ویدیو تولید کنن اما بچه های داخل هنوز دارن برای کسب مجوز آلبوم !!! تلاش میکنن! به طور مثال یگانه و چاوشی چندین سال فقط بخاطر خوندن چند تا آهنگ بدون موزیک ویدیو ممنوع الکار شدن! اصلا" بچه های داخل نمیتونن توی تون سایت برای خودشون کانال داشته باشن!
در ضمن همین سینگل ترک ها هستن که یک آلبوم رو شکل میدن میزان خوب بودن یک آلبوم به تعداد ترکای هیتشه!مثلا آلبوم پیروزی2002 مدرن تاکینگ فقط 2 تا ترک خوب داره و بقیه ی آلبوم هیچ! یعنی آلبوم خوب نیست! اما آلبوم سال اژدها 2000 همش هیته! یعنی آلبوم بسیار خوب!
و چون طرفدار س.ق عزیز هستی یه جمله از ایشون رو برات میگم:
در طول زندگیم همیشه تحت تاثیر جان لنون رهبر فقید گروه افسانه ای بیتلز بودم

2.180.227.24
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 18:12
بی سرزمین تر از باد

میدونستم تو هم از این استدلالای من درآوردی میاری واسه حرفت!
میگم چرا فلان آهنگ ها بدن؟ میگی "تو فلان سایت موزیک دیدم که بقیه گفتن..... یا از هرکی پرسیدم گفته ......." یعنی خودت از خودت هیچ تحلیلی نداری! اونوقت من و شمایی که از خودمون هیچ تحلیلی نداریم و سواد موسیقیمون در حد زیر صفره مخاطبای موسیقی رو تشکیل دادیم! و به طبع مولف هامون سطح کاریشون رو با سلیقه ماها تنظیم میکنن و کار به این جای فاجعه میرسه! بعد میگیم چرا موسیقیمون پیشرفت نمیکنه!
===
"اصلا" مقایسه ی بچه های داخل با اونوریا درست نیست اونوریا دستشون بازه و میتونن موزیک ویدیو تولید کنن اما بچه های داخل هنوز دارن برای کسب مجوز آلبوم !!! تلاش میکنن!" پس حالا که خودت سطح کار و سطح دغدغه های داخلی ها رو میدونی با کسی مثل شادمهر مقایسشون نکن! و وقتی کسی میاد در مورد مارکت موسیقی جهانی شادمهر صحبت میکنه به جای مسخره کردنش یکم تحقیق کن تا همه ی ماجرا دستگیرت شه!
===
متاسفانه به جای توجه به مسیل کلیدی به مسایل حاشیه ای و بی ارزش مثل کاور توجه میشه!
===
همه ی اون مصیبت هایی که در مورد یگانه و چاوشی ذکر کردی چندین برابرشونو شادمهر تحمل کرد و ترجیح داد که بره و حرف و حدیثای امثال .!.!.!. رو به جون بخره و پیشرفت کنه!
البته بعید نیست الان بگی پیشرفت نکرده چون کاور کرده!!!!!!
موفق باشی

46.225.241.54
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 14:04
ساسان

من نمیخوام حرفای دوستمون مدرن تاکینگ رو تایید کنم ولی تکذیب هم نمیکنم اصولا از قدیم الایام اهنگای شادمهر رو دننبال میکنم از لحاظ موسیقیایی اطلاعات فنیم بالا نیس ولی شادمهر یکی از بزرگان موسیقی ما در حال حاضر به شمار میاد محبوبیتش هم بسیار زیاده ولی قطعات معروف و گمت کردم من نمیدونم که ایا از لحاظ موسیقیایی قوی هس یا نه ؟من در حد شنیدم فقط گوش میدم نه در حد تحلیل و تجزیه چون ادعا ندارم که بگم از سیر تا پیاز موسیقی سر در میارم ولی هیچ موقه محبوبیت معروف و گمت کردم مانند داهاتی مانند انتخاب و مانند تو میگی یه وقت و گاهی مانند سبب و غیره که مردم از همه قشری و از همه سنی گوش میدادن....پس معروف و گمت کردم به پای دیگر اهنگای شادمهر نمیرسن به دور از تعصب...

151.232.129.172
جمعه 14 فروردین 1394 - 11:48
مهران

شادمهر بی رقیبه لامصب /

سالی یه کار هیت... فوق العادس این بشر.

93.117.115.222
تینا
151.239.221.169
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 17:11

واقعا متاسفم که سایت موسیقی ما هم سلیقه ای شد؟ کار فرزاد فرزین بد بود؟ پس چرا از هر کس که حتی از کارای فرزاد خوشش نمیومد پرسیدیم گفتن خیلی خوب بود؟ نکنه توقع دارین روی ملودی شادی که واسه عید ساخته شده یه ترانه ی سنگین کار شده باشه؟ وقتی از جریان ساخت آهنگ چیزی نمیدونین چرا جبهه میگیرین؟ فرزاد از همون اول هم گفت این آهنگ مخاطبش هوادارامن. نه عاشقی وجود داره نه معشوقی. به گفته ی خودش این آهنگو واسه ماهایی خوند که چند ساله همه جوره پشتشیم. من نه ما معشوقیم نه فرزاد عاشق. این آهنگ فقط یه جورایی تشکره. خیلی جالبه که اشخاصی مثل فرزاد و یگانه و چاووشی و مهدی مقدم رو که چند ساله دارن فعالیت میکنن رو کنار مصطفی پاشایی آوردین که فقط دوتا آهنگ خونده. پارتی بازی تا چه حد؟
موسیقی ما لطفا ثبت کن

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 18:30

خواننده ها دیگه توان قدیم رو ندارن
برادر مرتضی هم که خواننده نیست لطفا اینقدر پوشش خبری ندید ازش
چاوشی هم کارو واسه فاطمیه ساخته بود که باب میل خیلی ها نبود
یگانه هم کارش خوب بود ولی نه در حد جذب مخاطب

Meysam
5.112.206.45
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 18:30

نا اميدم ميكني نشون داد كه البوم محسن يگانه ميتونه فوق العاده باشه
البته تنظيم كمي ضعيف بود

سه شنبه 11 فروردین 1394 - 19:18

متاسفم که کسی با دو تک قطعه در سطح اول موسیقی ایران بررسی میشه!!!!!!!!!!! بعد در مورد جوونای بااستعدادی مثل مهدی احمدوند و سامان جلیلی که آن ها هم برای عید تک قطعه هایی منتشر کرده بودند صحبتی نیست؟؟؟؟!!!!

Rezasun
5.236.54.44
سه شنبه 11 فروردین 1394 - 20:32

موافقم که ترانه اهنگ فرزاد فرزین خیلی قوی نبود. اما هنر فرزین توی خوانندگی اش انقدر قابل توجهه که آهنگ رو دلنشین کرده. گرچه شخصی رو دوست نداشتم اما این پسر حرف نداره. حیف کنسرت نور رو از دست دادم.صد حیف!
یه گلچین از تمام البوم هاش دارم که همیشه گوش میدم و امیدوارم در البوم جدید از تنظیم های خودش هم استفاده کنه. مثل البوم معرکه شانس.
این اواخر هم هر اهنگی که بعد از البوم شخصی خوند راضی کننده بود بخصوص ترانه ی روزبه بمانی.
وقتی عاشق تو باشم قلبم اندازه ی دریاست
آسمون رو سر تو پرچم منه که بالاست

یادی هم از بازخوانی اهنگ "دلکش" بکنم که فوق العاده تاثیرگذار بود.

مهدی
5.235.132.233
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 01:20

والا من انچنان هم طرفدارشادمهرنیستم ولی یکی گفت طرفداراهنگ خوب باشم خب من ازاهنگای شادمهرخوشم میادهمین اهنگ اخرشم خیلی ازش خوشم اومد ولی انصافا اینو دیگه همه قبول دارن سطح شادمهربالاترازموسیقی ماست .الان میان چندنفرمیگن اهنگ مشکوک میگن کاوره خب 4تا ازاهنگاش کاوره ولی بقیه چی شما اهنگ خوب بگو ما بریم گوش بدیم .ولی خب هرگسی سلیقه ی داره

amin amin
109.169.48.140
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 04:27

باز جماعت یه کلمه جدید یاد گرفتن .
تنظیم .
یه جوری هم نظر میدنااااااااااااااااا .....

amin amin
109.169.48.140
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 04:47

CDEFGAB
دو ر می فا سل لا سی

منم صاحب نظر شدم .

hormoz
108.16.119.17
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 05:50

هیچکس به مانند مرتضی پاشایی عاشقانه های مهرزاد امیرخانی را جان نمیداد، گویی از قلب به زبانش جاری میشد . کلام بسیارساده و زیبا و پاک ولی با شکوه و پر غرور... که با ملودی های زیبا و متفاوت ، با صدایی خارق العاده زیبا و ظاهر و هیکل و قیافه حساس آرتیستیک و برازنده مرتضی همه در مجموع در هماهنگی کامل بود. تمام قطعات متنوع ولی یک دست که انتخاب بهترین آن کاری دشواربود و بزرگترین حسن کار بود. مرتضی متاسفانه رفت ولی امیدوارم که آقای امیرخانی سالم و بتوانند موفق به کارشان ادامه دهند.
برادر مرتضی عزیز هم صدای خوبی دارند و میتواند بشرط رعایت نکات کلیدی در این بلبشوی بازار خوانندگی و اشباع پروداکشن به موفقییت بالا دست یابد.

مهدی بابایی
151.244.60.98
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 13:33

قطعه مادر محسن چاوشی عالی بود واقعا!

تورج
188.158.200.181
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 15:19

واقعا متاسفم به موسیقی ما که دو آهنگ شاید و عطرتلخ سلطان احساس مجید خراطها رو که هر دو بیش از یک میلیون دانلود داره رو از محبوب ترین قطعات حذف کردن و به این آهنگ ها نمیپردازن اشکال نداره پرچم سلطان احساس و هوادارانش همیشه بالاست
شاید از بودن من خسته بودی که تو این عکس چشاتو بسته بودی

چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 18:17

بهترین Track های موسیقی ایران توی سال 93 از دیده بنده :
فهمید: بهنام صفوی
( تنظیم کوشان حداد )
دیره 'فانوس : علی اصحابی
( ساختار جدید ملودی دیره تنظیم کوشان حداد )
خدا به همرات: مهدی یراحی
( تنظیم فوق العاده آرون حسینی )
دزیره 'مادر : محسن چاوشی
( ترانه متفاوت روزبه بمانی ملودی قوی محسن چاوشی )
عشق یعنی ' جاذبه: فریدون
( حضور بهروز صفاریان ترانه خوش ساخت حامدجلیلی برای ترانه جاذبه )
کوچها : فرزاد فرزین
تنهایی' عشق دوم: احسان خواجه امیری
( ملودی زیبا علیرضا افکاری تنظیم هومن نامداری ترانه ساختارشکنانه زهرا عاملی برای ترانه عشق دوم )
کجایی تو:سیروان خسروی
( تنظیم ومیکس ومستر شماره یک سیروان خسروی )
رویای من: شهاب رمضان
( یه ملودی قوی دیگه از شهاب رمضان )
چشمای رویایی: زانیار
( تنظیم زانیار و میکس و مستر سیروان )
قدم میزنم:علی امینیان
( بدون شک پدیده امسال موسیقی )
شب تاریک: علی لهراسبی
( تنظیم بهروز صفاریان )
عاشق ترم نکن: امیر یگانه
( ملودی امیر یگانه تنظیم زانیار )
دلتنگی: بابک جهانبخش
( ترانه محسن شیر الی ملودی بابک )
مرداد: حمید عسگری
( تنظیم پوریا حیدری میکس ومستر کوشان حداد )
احساس دلبستن: نیما مسیحا
(تنظیم معین راهبر و ملودی علیرضا افکاری)
معروف: شادمهر
( ترانه مونا برزویی تنظیم آرون حسینی )
نفس: اروین صاحب -اشکان ملک زاده
( ترانه روزبه بمانی تنظیم کوشان حداد )
تهران شلوغه: علی عبدالمالکی
( ترانه نرگس جعفری ملودی علی عبدالمالکی )

چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 20:09
ابوالفضل (طرفدار موسیقی خوب) (سلطان خواجه امیری)

با بيشتر آهنگايي كه گفتي موافقم.دزيره هم انقد محبوب شد مديونه روزبه بمانيه وگرنه كلا آلبوم پاروي بي قايق ضعيف ترين آلبوم چاووشي بود و بهترين تركاش از روزبه بماني بود.
مرداد و نفس و هم موافق نيستم

2.177.137.255
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 20:16

سلام....خسته نباشيد....
به نظرمن...قطعه مادر محسن چاوشي جز ترك هاي احساسي ايشونه...
هركس هم يه احساسي داااااره....
اين ترك يه ترك عام پسنده..............پس خاهشا طوري نظرتون رو نگيد كه در ذهن بعضي ها كه اين ترك رو هنوز نشنيدن دچار اشتباه بشن....با تشكر!!!!

ali soo
188.158.89.157
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 21:14

شاید از بودن من خسته بودی
که تو این عکس چشاتو بسته بودی ...

تنها ستاره موسیقی من .............ممممجید خراطها.............

چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 22:16

با تشکر از نظر کاملا غیر نطقی و متعصبانه منتقد عزیز لازم میدونم خدمتتان عرض کنم این عادت که حتما باید یک شعر با یکسری موضوعات و عبارات خاص (پای معشوق ماندن عاشق)گفته بشه یا حتما یک کار سنگین رو کار خوب میدونیم باعث شده همه ی کار ها رو به تکراری شدن بره این اهنگ که مضمونی عاشقانه داره به نظر من داره حس عاشق به معشوق رو بیان میکنه و به فصل بهار هم اشاره میشه در شعر ولی لزوما کار عیدانه نیست بلکه اگر به گفته ی آقای فرزین دقت می شد عیدی است . ضمن این که شاید کار خیلی سنگینی نلاشه ولی کاملا دلنشین است در مرود نحوه ی قضاوت شما هم نظرتان کاملا محترم ولی فکر نمیکنید بهتر باشه وقتی این طور با شدت انتقاد میکنید به آقای فرزین و همه ی نکات مثبت و تعریف و تمجید ها رو به اقای یگانه نسبت می دهید جالب نباشه . آقای یگانه یکی از ترین ها و واقعا خواننده صاحب سبک و خوبی هستن ولی تعریف ما از انتقاد اشتباهه که برای یک نفر نکات مثبت و دیگری فقط نکات منفی رو میگیم که هر دو غیر منطقی است بلکه لاید نکته مثبت و منفی در کنار هم باشن . تا کارساز باشه نه این که تناه سلیقه ی شخصی را دخالت داد. گرچه متأسفم سایت فوق العاده موسیقی ما که واقعا حمایت کاملی از موسیقی تا چند وقت پیش داشت داره گام های موثری برای تبدیل شدن به یک نشریه زرد بر میداره .

ghasem
2.191.212.142
چهارشنبه 12 فروردین 1394 - 22:59

سلام خدمتتون
با احترام کامل:
شما از مصطفی پاشایی انتظار دارید قطعه ی هیت بسازه؟!؟!؟!؟
جای تعجب داره حتما کارشناسای موسیقی ما تعطیلات عید هستن و این پست رو ندیدن.
مصطفی پاشایی یه تراک خوب خوند اونم ملودی برای برادرش بود که قبلا محمد نجفی ملودی و شعر رو از اون مرحوم خریده بودن و بعدا ایشون بدون اجازه خوندن.
ایشون هنوز فرق کیبورد و پیانو که چه عرض کنم فرق ویالون و گیتار رو هم نمیدونن بعد شما انتظار دارین هیت بسازنن.تا اون مرحوم زنده بود میدونست چه برادری داره که هیچ خبری ازش نبود تا برادرش فوت کرد با زحمت ها و ثروت و محبوبیت برادرش اینجوری شد.الان هم هیچ محبوبیتی نداره.
امیدوارم خود آقای مصطفی پاشایی هم این رو بخونن.

mehrnoosh garmabi
151.247.150.186
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 01:39

برای اضافه کردن نام اقای مصطفی پاشایی بهتر بود که یه تجدبد نظر میکردید دوم این که کسای دیگه هم بودن که برای سال نو ترک منتشر کرده بو دن مثل اقای میثم ابراهیمی که کارهاشون واقعا عالی اند و شایسته بود که از ایشون هم نام برده بشه

seyed
151.247.232.211
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 17:29

نا امیدم میکنی واقعا چیزی کم نداشت از هر نظر فقط متفاوت بووود همیییین محسن یگانه بهترین بوود و هستتتت خواننده ای که بدترین اهنگ هاش هم هیت میشه و همه از حفظ میخونن بدون هیچ تعصبی میگم
.
جاست یگانه تا ابد

ar.m
37.255.37.150
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 18:43

ناامیدم میکنی فقط یک تک ترک بود هدیه محسن یگانه واسه طرفداراهاش به جبران منتشر نشدن آلبوم ، یک آهنگ برای گذراندن عید همین ... ساده و دوست داشتنی ... فکر نمیکنم هیچ کس در بازار موسیقی ایران به اندازه محسن یگانه آهنگ هیت داشته باشه ...

جمعه 14 فروردین 1394 - 17:20
یگانه نود چهاری(بزودی)

درست میگی

188.215.190.236
حامد
2.183.197.229
پنجشنبه 13 فروردین 1394 - 19:15

این که یه قطعه هیت شه،باید صدا و سیما نقش داشته باشند،شک نکنید مثلا همین قطعه ی وطنم آقای عقیلی این قطعه بارها و بارها از صدا و سیما پخش شده یا مثلا آهنگ همه چی آرومه،دست خواننده نیست تلویزیونه که قطعات هیت رو انتخاب میکنه.

سعید
2.186.152.254
جمعه 14 فروردین 1394 - 03:56

سرگرمی تو .........آخه دل من..........سکوت...........هوایی شدی.........دوست دارم.......آهای خبر نداری..........آی خدا دلگیرم ازت.......نباشی.......بمون.......یگانه با بقیه فرق داره لطفا مقایسه نکنین هر وقت خواننده ی مورد علاقه ی شما تو امریکا بالای 7 هزار نفرو تونست جمع کنه یه جا بیاین حرف بزنین کنسرت محسن تو آمریکا باعث شده خیلی از خواننده های خارج نشین بهش حسادت کنن داخل که دیگه جای خود دارد.............................یگانه فرق داره خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییی

جمعه 14 فروردین 1394 - 17:15
یگانه نود چهاری(بزودی)

موافقم
محسن یگانه رو نمیشه با همه
مقایسه کرد

188.215.190.236
جمعه 14 فروردین 1394 - 17:19
یگانه نود چهاری(بزودی)

سکوت-دوست دارم یادت رفت بگی
ترک من(که بار هااا مردم گوش میدادن هم یادت رفت بگی)

188.215.190.236
جمعه 14 فروردین 1394 - 19:51
امامی

نشکن دلمو فکر و ایده ی محسن چاووشی .اهای خبر نداری اولین بار توسط چاووشی اجرا شد با زیر صدای یگانه،بقیشم که فقط بین هواداراش هیته وگرنه جایی ننوشته هیت...

151.232.128.32
شنبه 15 فروردین 1394 - 14:29
یگانه نود چهاری(بزودی)

امامی خان
سکوت هیت نیست عایاااااااااااااااااااا

2.185.174.207
شنبه 15 فروردین 1394 - 14:30
یگانه نود چهاری(بزودی)

لطفن تحقیق کن

2.185.174.207
جمعه 14 فروردین 1394 - 10:36

ستاره ها !!!!!
حالا سه خواننده ی اول یه چیزی، اما مصطفی پاشایی و اهورا ایمان ستاره هستن؟ معنی ستاره رو الان فهمیدیم؛ یعنی خواننده ای که کسی اسمشو نشنیده! من از اقایون مصطفی پاشایی و اهورا ایمان عاجزانه میخوام فقط یه تراک معمولی بدن، هیت پیشکش.
آقای رئوفی! لطفا در انتخاب تیتر خبر دقت کن...

میثم رئوفی
217.174.16.221
شنبه 15 فروردین 1394 - 07:40

با سلام و تشکر از دست اندرکاران موسیقی ما
و تشکر از منتقد محترم : اولا کارای دوستانی که در این نقد در موردشون نوشته شده همه کارهای خوبیه ولی یه نکته اینجا قابل ذکره که مصطفی پاشایی با اینکه دو کار بیشتر نخونده تو همین دو تا کار نشون داد که در سالجاری می تونه حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشه ..دوستانی هم که حرفهای منفی در مورد مصطفی پاشایی زدن یا کار ایشون رو اصلا گوش نکردن یا آدم های مغرضی هستند و با اهداف مشخص که همه می دونن به دنبال تخریب چهره آقای پاشایی هستند ... ممنون از موسیقی ما .. امیدوارم که نظم منتشر بشه

سعید
2.186.154.196
شنبه 15 فروردین 1394 - 14:55

فکر کن نشکن دلمو فکرو ایده ی محسن چاوشی بوده عایا امامی جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ترانه سرایی محسن چاوشی <محسن یگانه " من و رفقا خخخخخخخخخخخخخخخخ

سعید
2.186.154.196
شنبه 15 فروردین 1394 - 15:06

همه ی خواننده های داخلی یه جورایی سعی میکنن خودشونو به یگانه ی ما بچسبونن یکی با ترانه هاش بزرگ شده حالا شاخ میشه یکی فقط یه کارش با شعرو همخوانی محسن فقط هیت شده یکی که کلا کار یگانه رو کاور کردو خودشم گردن گرفت کارای یگانه همشونو مجبورین بشنوین چون هیت میشن !!!!!محسن که آهنگشو میده بیرون دو سه بارم خواننده های مطرح کشور همون آهنگو دوباره میخوننو میدن بیرون تا بلکه کسی هم اونا رو ببینه.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! راستی تا یادم نرفته آقای امامی خواننده تا وقتی کنسرت نزاشته نمیشه در مورد صداش قضاوت کرد چون خواننده حساب نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شنبه 15 فروردین 1394 - 15:45

در این مطلب هم بیشترین نکته ی مثبت رو در مورد اهنگ جدید محسن چاوشی مادر و خود وی به کار بردید که این باز هم نشان دهنده ی خارق العاده بودن و بی نظیر بودن استاد محسن چاوشی داره!!! اهنگ مادر استاد بی نهایت زیباست و شاید تا به حال کسی نتوانسته باشه تا به حال مانند محسن و به این زیبایی اهنگی در مورد مادر خونده باشه!!! همینطور محسن یگانه هم در کار جدیدش باز هم ضعیف ظاهر شد و باز هم نشان داد که در افت شدیدی به سر میبره و اگر همینطور بخواد ادامه بده و البوم جدیدش هم اینقدر ضعیف باشه جای خودش رو به دیگر چهره های جدید و با استعداد خواهد داد!!در مورد مهدی مقدم هم که هیچ گاه خواننده ی خوبی نبوده و نخواهد بود و حرف زدن درباره ش بی فایده س!!!در مورد مصطفی پاشایی هم باید بگم با تمام احترامی که برای کرتضی پاشایی قائلم و خداوند رحمتش کنه ولی خود مرتضی پاشایی هم خواننده ی بزرگی نبود و بسیار بسیار معمولی بود و حالا دیگه در مورد برادرش حرف زدن و درباره ی موسیقی و هنرش بحث کردن خنده داره!!! فرزاد فرزین هم که روز به روز داره افت میکنه و بعد از البوم ضعیف شلیک همینطور داره به افتش ادامه میده و این اهنگش فاجعه بود !!

شنبه 15 فروردین 1394 - 22:52
یگانه نود چهاری(بزودی)

این چاووشیست ک افت کرده نه یگانه!!>
خدایی آهنگ مادر ن تنها نباید ازش تعریف
کرد باید ازش هم ایراد گرفت
آخه کجاش قشنگ بود
مولودیش که ساده بود اما شعرش زیبا بود
ب نظرم چاووشی دیگر زیاد تکراری میخونه
آهنگ قدیمیاش با جدیداش نه همه
خیلی شبیه اند
اما یگانه داره سبک های مختلف میخونه ک در آلبوم جدید
محسن شاهد مولودی های جدید خواهیم بود.

2.185.162.217
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 00:47
hassan

فقط میتونم بگم هه

151.233.47.6
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 01:04
علی-طرفدار آقای خاص

دوست عزیز یگانه رو هم دوست داریم.

2.186.143.199
چهارشنبه 19 فروردین 1394 - 14:14
ساسان

یگانه ی نود و چهار اینارو اینجا گفتی جای دیگه نگو بهت میخندن...

151.233.251.233
پنجشنبه 20 فروردین 1394 - 12:57
sanaz

جناب ساسان حرف یگانه نود چهار منطقیه
لطفن شما هم جایی اسم چاووشی رو نیار چون بهت میخندن
چاووشی خوانندست عایااااا؟؟
خخخخخخخ

5.233.252.97
شنبه 22 فروردین 1394 - 17:34
سامان ( هوادار چاوشی )

یگانه رو دوست داریم این جدا
اما بعضی طرفداراش دیگه خیلی کامنت های خنده دار میذارن
مثلا یگانه نود چهاری(بزودی) نظر خیلی خنده داری گذاشته مخصوصا این بخش ((این چاووشیست ک افت کرده نه یگانه!!>)) چاوشی افت کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا تکراریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بی خیال بشید فقط با لبخند به این نظر
یکی دیگه sanaz این هم بدتر از نظر یگانه 94 ((جناب ساسان حرف یگانه نود چهار منطقیه
لطفن شما هم جایی اسم چاووشی رو نیار چون بهت میخندن
چاووشی خوانندست عایااااا؟؟
خخخخخخخ)) مخصوصا دو جمله اخر
چاوشیییی بیسته بیستتتتتتتتتتت اینو بفهمید

5.236.240.54
پریسا
5.234.203.84
شنبه 15 فروردین 1394 - 16:42

شما که نقد کردی بیشتر!

ترانه
109.109.38.190
شنبه 15 فروردین 1394 - 19:01

واقعا شما ها دارین نسبت به فرزاد فرزین کم لطفی میکنید به نظر من مهم ترین اتفاقی که تو سال 1393 افتاد حضور فرزاد فرزین در فستیوال مسکو واول شدنش بود وبا اینکه این یه اتفاق بزرگ برای موسیقی ما بود توهیچ سایتی به این موضوع اشاره نشد درمورد قطعه عاشقم باش هم این اتفاق افتاده وبرعکس شما به نظرمن عاشقم باش درعین سادگی بسیار زیبا ودلنشین هستش ومن خیلی راضی بودم.

یکشنبه 16 فروردین 1394 - 22:15
پریسا

کاملا موافقم با حرفات ترانه جان

5.234.206.30
شنبه 15 فروردین 1394 - 20:57

سال 93 که سال خیلی بدی واسه من و اطرافیانم بود با آهنگ بسیار زیبا و فوق العاده "ستاره" سامان جلیلی تموم شد و امیدوارم سال 94 برای همه سال بسیار خوبی باشه. در طول مسافرت همش آهنگ ستاره بود که پلی میشد

فاطمه
2.187.136.196
یکشنبه 16 فروردین 1394 - 23:22

نمیدونم و نمیخوام بدونم این نقد کیه... ولی باید بگم از قدرت درک کمی دارای مشکل بوده....
اخه آهنگ فرزاد فرزینو نفهمید که گفتگوی خدا با بندشه؟؟؟
مثلا
(بنده:) تویی که تو وجودم همیشه ریشه داری
(خدا:) سایه به سایت هستم منو همیشه داری....

اینو خود یاحا کاشانی هم گفت... قابل توجه بعضیا....

پنجشنبه 20 فروردین 1394 - 18:22
ترانه

فاطمه جان مشکل خیلی از ما اینه که بدون داشتن اطلاعات اظهار نظر میکنیم

109.109.38.130
مسعود
2.184.81.173
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 - 12:07

اغا جای مهدی مقدم کسی دیه نبود که معرفی کنید ستارست...عجبا...

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.