آموزش پیشرفته میکس و مسترینگ
اجرای پرتحرک گروه بمرانی در روز لغوها
اجرای سرخوشانه بمرانی با حضور افتخاری پالتی‌ها
موسیقی ما - برخی از گروهها براساس ایدههای جمعی و کار گروهی راهشان را پیدا میکنند. بمرانی در این دسته قرار نمیگیرد. در این گروه تعدادی نوازنده و موزیسین دور هم جمع شدهاند تا ایدهها و آنچه سرپرست گروه میخواهد را بسط و گسترش دهند.

اگر اولین آلبومی که بهزاد عمرانی با نام مستعار «بمرانی» منتشر کرد در نظر بگیریم، تا امروز که گروهی ششنفره هستند، یک خط سیر را طی کرده است. حالا با حضور چنین نوازندگانی کار برای بهزاد هم راحتتر است. در کنار بهزاد به عنوان خواننده و نوازنده گیتار، جهانبار قربانی (گیتار الکتریک)، کیارش عمرانی (گیتار باس)، آرش عمرانی (آکاردئون و کیبورد)، مانی مزکی (هارمونیکا و ترومبون) و آبتین یغماییان (درامز) مینوازند.

اجرای این گروه با قطعه «خورشید دزد» از آلبوم مخرج مشترک شروع شد و از همان ابتدای کار مخاطبان را با خود همراه کردند. به دلیل حضور افتخاری «سردار سرمست» و «روزبه اسفندارمز» (مهمان از گروه پالت) در این اجرا، تنظیم این قطعه پارتهای بیشتری برای سازهای بادی داشت. پس از آن بهزاد عمرانی از مردم تشکر کرد که با وجود گران بودن بلیت و انتخابهای زیاد، این اجرا را انتخاب کردهاند.

«پیاده روی» دومین قطعه بود که اجرا شد. قطعه بعدی«پپرونی» با ریتم والس بود که قرار است در آلبوم جدیدشان منتشر شود.

سپس «چراغا که خاموش شه» از آلبوم آخر گروه اجرا شد. بهزاد عمرانی از اجرای یک قطعه جدید خیر داد و گفت این قطعه را واقعاً تا به حال اجرا نکردهایم، حتی برای خودمان! عمرانی نام این آهنگ را اعلام نکرد اما آرامترین قطعه بود و شعری امروزی در ترکیب با اشعار سعدی داشت.

آهنگ «سیرک» و همچنین قطعهای که برای تیتراژ برنامه «خندوانه» ضبط کرده بودند و مورد تأیید واقع نشده را اجرا کردند. برای اجرای قطعه آخر «هوتن شکیبا» بازیگر پرکار تئاتر و صداپیشه عروسک «دیبی» رو سن آمد و در اجرای این آهنگ جدید به نام «تو خیلی دوری» همکاری کرد. شکیبا با بیانی سریع، برخی کلمات را بعد از بیان شدن از طرف خواننده معنی میکرد. برای مثال وقتی بهزاد عمرانی گفت: «من یه انتخاب». بلافاصلا شکیبا میگفت: «بیرون کشیدن کسی از میان گزینههای موجود».

تمام آنچه بمرانی سعی دارد نشان دهد، طنزی تلخ است. کاری که نمونه آن در گروهی مانند «تایگر لیلیز» اتفاق میافتد. برای اولین و آخرین بار در اجراهای تلفیقی بود که گروهی از صحنه خارج شدند و با تشویق مردم دوباره بازگشتند. از نکات جالب، میکروفن خواننده بود که با اجراهای دیگر متفاوت و متعلق به خود گروه بود.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 بهمن 1394 - 12:46

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.