درخواست «مهدی یراحی» برای تشویق اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی؛
آن‌قدر جیغ بزنید تا صدایتان به «کن» برسد!
موسیقی ما – سومین کنسرت آلبوم «مثل مجسمه» شامگاه پنجم خرداد در تهران برگزار شد. «مهدی یراحی» برای اولین‌بار در سال 95 به دیدار مخاطبانش در پایتخت رفت و قطعات آلبوم جدید و آثار خاطره‌انگیزش را برای آنها خواند. کنسرت او طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و با همت شرکت «رویال هنر پارس» به مدیریت «مجید عبدی» روی صحنه رفت. این خواننده پس از حدود چهار ماه دوباره به استیج تهران بازگشت و همین مسأله باعث شده بود که دستش پر باشد. مهدی یراحی از مرداد سال 92 که اولین کنسرتش را برگزار کرد تا کنون برخلاف روند اغلب خواننده‌های پاپ با فواصل کوتاه در تهران روی صحنه نرفته است. قطعاً او با حفظ همین روند می‌تواند همیشه کنسرت‌های خبرساز و دارای محتوای متفاوتی را در پایتخت که به گفته موزیسین‌ها، ویترین کنسرت‌های یک خواننده پاپ است برگزار کند. در ادامه می‌توانید گزارش کنسرت پنجم خرداد را بخوانید:

«تو قلب من یه امپراطوره»، «بی حرکت شدی مثل مجسمه»، «دنیا برای من بدون تو یه انفرادیه» و «خیالتم میتونه حالمو بهتر کنه» از جمله شعرهایی بود که در هنگام حرکت از پارکینگ سالن میلاد تا محل برگزاری کنسرت به گوشمان خورد. طرفداران مهدی یراحی در جمع‌های سه یا چهار نفره بخش‌هایی از ترانه‌های خواننده‌ محبوب خود را می‌خواندند و در هوای نیمه ابری و خنک یک شب بهاری قدم می‌زدند. پس از استقرار مخاطبان سانس دوم، برنامه با پخش تیزری شامل تصاویری از مهدی یراحی و ویدئوها و اجراهایش آغاز شد. در ادامه اعضای گروه وارد صحنه شدند و یراحی این بار هم برخلاف روال کنسرت‌های پاپ یک قطعه ریتمیک را برای آغاز انتخاب نکرده بود. مهدی یراحی با قطعه «آخرین اسیر» از آلبوم «مثل مجسمه» وارد صحنه شد و شب عاشقانه خود در کنار دوستدارانش را آغاز کرد. او پس از اتمام این قطعه گفت:«همیشه زمانی که می‌خواهم رو به روی شما بایستم، هیجان‌زده می‌شوم. معمولاً سانس دوم کنسرت‌های پرانرژی‌تر هستند اما سانس قبل ما پرشورترین کنسرت تهران را برگزار کردیم. اما می‌دانم که در این سانس با انرژی شما می‌توانیم پرواز کنیم.» «دیدار اتفاقی» دومین قطعه کنسرت بود و در تنظیم جدید این قطعه در هر قسمت نقش یک ساز با تکنوازی‌هایش پررنگ‌تر می‌شد. همین مسأله با پخش فوتوکلیپی در سالن بهانه‌ای برای معرفی جالب اعضای گروه و ساز آنها شده بود.
  • * برای آقای فرهادی شادی کنید تا صدایتان به کن برسد
اتفاق اصلی پیش از اجرای قطعه سوم رخ داد. چند روز قبل گروه افتخارآفرین فیلم‌سینمایی «فروشنده» یعنی «اصغر فرهادی»، «شهاب حسینی» و «ترانه علیدوستی» یک اتفاق بزرگ سینمایی را در کشور فرانه رقم زدند. اصغر فرهادی و شهاب حسینی به ترتیب جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را از فستیوال «کن» کسب کردند و در دنیا خبرساز شدند. در ایران هم طیف گسترده‌ای از هنرمندان و خصوصاً اهالی موسیقی پیام‌های تبریک مجازی را برای این سه هنرمند شایسته منتشر کردند. اما مهدی یراحی اولین هنرمندی بود که از یکشنبه هفته گذشته تا امروز، تبریک این اتفاق را در یک صحنه هنری بیان کرد. او پیش از اجرای قطعه «اشک و بارون» گفت:«چند روز قبل اتفاق فرخنده‌ای برای جامعه هنری کشورمان رخ داد. می‌خواهم برای اصغر فرهادی و تیمشان، بازیگر خوش نام و کاردرست و لایق «شهاب حسینی» و بانوی برازنده سینمای ایران خانم «ترانه علیدوستی» جیغ بزنید تا صدایتان به کن برسد. من در زمان این اتفاق آنقدر هول شدم سه چهار پست گذاشتم که واقعاً کم است. من کمترین که کاری از دستم بر نمی‌آید اما این آهنگ را می‌خوانم و به آقای فرهادی و تیمشان تقدیم می‌کنم.» این صحبت‌های مهدی یراحی با واکنش مثبت زیادی از سوی حاضرین مواجه شد و شدت تشویق‌های و فریادهای حضار تا شروع قطعه «اشک و بارون» هم ادامه داشت. این کار ریتمیک هم با تکنوازی ویولن «احسان نی‌زن» شنیدنی‌تر شد و یراحی در اواسط این قطعه باز هم گفت:«شما اینجا برای آقای فرهادی شادی کنید تا صدایتان به کن برسد.»
  • *روزبه بمانی را زیاد اذیت می‌کنم!
او سپس دوست قدیمی خود «روزبه بمانی» را اینگونه به حضار معرفی کرد:«اولین کنسرت من مردادماه سال 92 در برج میلاد برگزار شد و این دوست خوبم که اکنون می‌خواهم به شما معرفی کنم در شب دوم بین شما حضور داشت. ولی در شب اول آنقدر نگران بود که از ابتدا تا انتهای کنسرت در پشت بک استیج ایستاد. او یک ترانه‌سرای مولف و متفکر است و ما تازه در شروع کار هستیم. کتاب او هم دو سه هفته قبل به بازار آمد.» یراحی در ادامه قطعه «مثل مجسمه» که در سال 94 توانست نظر مثبت مخاطبان و منتقدان را جلب کند را با همراهی ویولن احسان نی‌زن اجرا کرد. فضای آرام این قطعه در سالن به دلیل اجرای آهنگ عربی و شاد «علی مودک» دوام چندانی نداشت! ترجیع‌بند عربی این قطعه که با افکت‌های الکترونیک «امیر فقیه» و تکنوازی پرکاشن «اکبر شهریاری» و کیبورد «مهرداد احمدزاده» و «امیر علیزاده» جذاب‌تر از گذشته بود چند مرتبه به دلیل استقبال حضار اجرا شد.

مهدی یراحی پس از قطعه هیت «منو رها کن» گفت:«این آهنگ آشنایی من وشما بود. آن سال با روزبه بمانی روی این شعر خیلی کار کردیم. روزبه به من می‌گفت: مهدی به نظرت این شعر در آمده؟ من هم او را اذیت می‌کردم و می‌گفتم هنوز کارهای دیگرت بهتر است! کلاً خیلی او را اذیت می‌کنم!»  برنامه با آهنگ شش و هشت «آشوب» ادامه پیدا کرد و در ادامه، این خواننده گیتار «عظیم روحانی» را در اختیار گرفت و در فضایی آنپلاگد با همراهی پرکاشن، قطعه «از خودت خبر بیار» را خواند.
  • * آلبوم چهارم هم آماده است
«رضا تاجبخش» سپس با دعوت مهدی یراحی از ردیف اول سالن برخاست و روی استیج حاضر شد. این خواننده درباره تاجبخش گفت: «او یکی از بهترین آهنگسازان و تنظیم‌کننده‌ها و از نظر من بهترین نوازنده پیانو است.» سولوی «مجید رضاپور» با ساز درامز که شبیه به مارش نظامی بود خبر از اجرای قطعه‌ «امپراطور» می‌داد. یکی دیگر از آثار مهدی یراحی که با استقبال ویژه‌ای از سوی کارشناسان در دومین جشن سالانه «موسیقی ما» مواجه شد و ترانه‌اش و آلبومی به همان نام تندیس‌های آن جشن را تصاحب کرد. این خواننده در بخش دیگری از برنامه برای معرفی «امیرعباس گلاب» بخش‌ کوتاهی از ترانه «دیوونه» با صدای او را خواند. یراحی همچنین درباره «سعید زمانی» گفت:«به قول خارجی‌ها او یکی تلنت‌های ما در حوزه تنظیم است.» این خواننده همچنین ضمن تبریک قهرمانی تیم فوتبال «استقلال خوزستان» در لیگ برتر، بخش‌هایی از ترانه «خاک» را خواند اما این کار به صورت کامل در کنسرت اجرا نشد. یراحی سپس گفت: «آلبوم چهارم را هم درست کرده‌ایم و فکر می‌کنم تا شش هفت ماه دیگر منتشر شود. این مجموعه فضای هنری‌تری دارد و خودم این اثر را از کارهای دیگر خودم بیشتر دوست دارم.»
  • * امیدوارم مثل شهاب حسینی، مهدی یراحی را هم در عرصه بین‌المللی ببینم
رضا تاجبخش برای دومین مرتبه روی صحنه حاضر شد و این بار پیش از نوازندگی میکروفن را از یراحی گرفت و گفت: «مهدی یراحی را از سال 80 می‌شناسم. امیدوارم مثل شهاب حسینی، او را هم در عرصه بین‌المللی ببینم. مهدی یراحی دیگر ایران را تمام کرده است.» نبض حال و هوای احساسی سالن سپس در اختیار قطعه «سازش» قرار گرفت. اثری که تاثیرگذاری آن با کوبش رضا تاجبخش بر کلاویه‌ها و لغزش آرشه‌ احسان نی‌زن روی سیم‌های ویولن و تحریرهای مهدی یراحی بیشتر شد. یراحی قطعه «اشتباه» را هم فقط با همراهی پیانو اجرا کرد. با اتمام قطعه «انفرادی»، یکی دیگر از نوازندگان مهمان به دعوت خواننده وارد صحنه شد. «مرتضی کریمی» نوازنده مهمان ساز عود الکترونیک از «بندرعباس» در قطعه «غزال» تکنوازی داشت. البته قطعه «من علمک» هم همراه این اثر اجرا شد که نوای ساز عود مرتضی کریمی به خوبی با سازهای دیگر ارکستر همراه شده بود.

مهرداد احمدزاده (کیبورد)، اکبر شهریاری (پرکاشن)، مجید رضاپور (درامز)، علی افلاطونی (گیتار الکتریک)، حامد حمیدزاده (گیتار بیس)، امیر فقیه (سمپلر و سینت‌سایزر)، احسان نی‌زن(ویولن)، مرتضی کریمی (عود الکترونیک) و رضا تاجبخش (پیانو) اعضای ارکستر به رهبری امیر علیزاده (کیبورد) بودند. «عظیم روحانی» هم نوازنده جدید ارکستر مهدی یراحی بود که در این برنامه گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک نواخت.

«روزبه بمانی»، «محمود غفاری»، «سعید زمانی»، «امیرعباس گلاب»، «ایمان قیاسی»، «شیوا ابراهیمی»، «احسان» و «سولماز» ماه عسل، «سارا رسولزاده»، «امیر غفارمنش»، «وحید پویان»، «پرستو صالحی»، «لیلا برخورداری» و «آزاده نامداری» مهمانان دو سانس این کنسرت بودند.
  • * امیرعباس گلاب: مهدی یراحی واقعاً خواننده خوبی است و خوب می‌خواند
اما پس از پایان برنامه به سراغ برخی از مهمانان رفتیم و نظر آنها را درباره کنسرت جویا شدیم. «امیرعباس گلاب» در این زمینه به خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفت:«این چند وقت به کنسرت خواننده‌های زیادی رفتم ولی واقعاً امشب لذت بردم. چون مهدی یراحی واقعاً خواننده خوبی است و خوب می‌خواند. ملودی را کاملاً درک می‌کند و او ترانه‌هایش را به درستی انتخاب می‌کند. اجرا، صدابرداری و خود مهدی یراحی بسیار خوب بود و لذت بردم. ارکستر او هم بسیار حرفه‌ای است و با این که در سانس دوم بودیم و طبیعتاً کمی خسته بودند اما به من بسیار خوش گذشت.»
  • * محمد فلاحی: خواندن مهدی همیشه فوق‌العاده است
«محمد فلاحی» که سابقه همکاری در زمینه میکس و مسترینگ چندین آهنگ با مهدی یراحی دارد درباره کنسرت او نظرش را اینگونه اعلام کرد: «در کنسرت قبلی مهدی یراحی حضور نداشتم اما به نظر من این یکی از بهترین اجراهای زنده او در تهران بود. خواندن مهدی همیشه فوق‌العاده است و من یکی از علاقه‌مندان صدای او هستم. به نظرم این کنسرت باشکوه‌تر از اجراهای قبلی برگزار شد و جمع‌کردن این نوازنده‌های حرفه‌ای و هماهنگی آنها در کنار یکدیگر کار سختی است ولی این بخش هم به خوبی انجام شده بود.»
  • * هیراد حاتمی: صحبت‌کردن راجع به مهدی برای من سخت است
هیراد حاتمی، ترانه‌سرا و مجری تلویزیون، دیگر مهمان این کنسرت بود که گفت:«صحبت‌کردن راجع به مهدی برای من سخت است. زیرا او یک دوست بی‌نظیر و حتی نزدیک‌تر از دوست، بلکه یک برادر برای من است. همه پس از کنسرت‌ها از لفظ دوست و برادر استفاده می‌کنند ولی واقعا دوستی من و مهدی بسیار صمیمی است. با احترام به تمام دوستانی که در این عرصه کار می‌کنند به انتخاب من مهدی یراحی ایده‌آل‌ترین موزیسین پاپ است. اجرای زنده امشب او مثل همیشه عالی بود و نکته مثبتش هم این است که تنش‌های بیرون قصه را به داخل استیج نمی‌کشاند. نوازنده‌های او خوش موج و با انرژی هستند و مهمترین نکته در مورد آنها این است که با مهدی همراه هستند. در پایان باید بگویم که دوست دارم همیشه او را روی پله‌های بالاتر موفقیت ببینم.»

در ادامه می‌توانید عکس‌های دیدنی «سید علیرضا حق‌شناس» از متن و حاشیه کنسرت مهدی یراحی را ببینید:
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 8 خرداد 1395 - 17:28

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

امین
46.225.19.26
شنبه 8 خرداد 1395 - 20:19

مهمترین حاشیه این کنسرت مربوط به انتهای سانس دوم بود که شما اشاره ای بهش نکردید.
یراحی به عنوان آخرین قطعه، سال درد که خیلی هم طرفدار داره رو میخواست اجرا کنه. نوازنده ها هم شروع به نواختن کردن اما تا موقع خوندن یراحی شد صدای ساطها رو قطع کردن و چراغ هارو روشن کردن و گفتن وقت تموم شده و نذاشتن این کار اجرا بشه. با اینکه فقط 5 دقیقه از ساعت 12 شب گذشته بود. این رفتارشون خیلی زشت بود که حاضرین در سالن چند دقیقه تو سالن موندن و مسئولین این حرکت زشت که هم بی احترامی به مردم و هم بی احترامی به گروه و شخص مهدی یراحی بود رو هو کردن و با اعتراض سالن رو ترک کردند.

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 18:13
Mas

يراحى ايران رو تموم كرده ؟؟؟
آقاى تاجبخش پيانيست يعنى چى ؟؟؟؟
شما به عنوان يك هنرمند ، اين نوع لباس پوشيدن چيه
واقعااااا آدم متاسف ميشه
آقاى يراحى ايشون بهترين پيانيست ايرانه ؟؟؟؟؟
كاشكى كمى توهمات هنرى كم بشه
اميدوارم موسيقى ما اين پيام رو منتشر كنه
اميدوارم
MAS

109.125.144.168
چهارشنبه 12 خرداد 1395 - 13:20
m:m

دوست عزیزم لباس پوشیدن ایشون مگه چه مشکلی داره کامل مرتب وساده اس مگه همه باید تو کنسرتشون کت شلوار بپوشن؟؟؟یا یه لباس عجیب با رنگ عجیب؟؟؟

2.181.238.162
سینا فرخی
5.232.9.99
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 08:54

مهدی یراحی، پسر خوش قلب و هنرمند موسیقی ایران.
قطعا یکی از بهترین های موسیقی پاپ ایران هست که بسیار حساب شده کار می کنه و ایشالا که سال های سال با حفظ این روند، بدرخشه

ققنوس
78.38.193.245
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:12

من هم با امین موافقم این کار هم توهین به ما بود و هم توهین به آقای یراحی خاطره یه شب خوب رو با این کارشون خراب کردن

fatemeh hamidi
242.162.137.109
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

خداااای منننن. ..دمشون گرررررم

Soroush Hassan Pour
78.203.237.84
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عشقه

ρдЯ!д
231.126.34.5
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عااالی بود کنسرت مثل همیشه

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عااااااااااااااااااالی بود... مثل هميشه درخشید

f343sh53h
132.187.4.48
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عززیزززززم

نگیـــنツ
248.177.160.64
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

Ey janam ❤

mobina sadat
82.63.81.114
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

هورااااااااااا به افتخار مهدی یراحی

AmiR RashvanD
96.207.81.226
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

حرف نداره این پسر

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

مهدي يراحي بهترين خواننده ايرانه،? تازه كنارِ حرفه اي بودنش هيچكس مثه ايشون صداش ،چشماش غم نداره،❤️❤️❤️الهي فداي دل مهربون #امپراطور جانمون❤️

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

یررررراحی عاااااااالیههههههه♥

Parham Bagheri
150.195.17.168
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

وقتی کامنتای این پیج رو میبینم اعصابم خورد میشه هر کسی واس خودش شده منتقد تا طرف نوازندگی یه ساز رو یاد مبگیره جو میگیرتش میاد میگه این اونجوریه اون اصلا خوب نیس رضا یزدانی خارج میخونه چاوشی صداش دستگاس شادمهر اصلا خوب نیس و اینا!!! جمع کنید تورو خدا

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عكساي سايت رو باز كردم اوب بعد سيو كردم ولي خيلي بي كيفيته نميدونم چرا اينطوريه

nargessabdi
225.35.81.98
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عشقه این مرد

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

مرد حرفه ای موزیک ایران

?Miss Hasti?
173.65.63.233
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

توی سانس دوم صدای مهدی و نوازنده ها رو قطع کردن و نذاشتن آهنگ آخر رو بخونه چرا توی گزارشتون ننوشتید؟

?zahra ?
143.9.209.231
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

عسله این پسر ❤❤❤

Samaneh Mdi
32.144.225.42
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

Afarin b darkhastesh

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 09:38

واای من عاشق آقای یراحی هستم واقعا با آهنگاش زندگی میکنم

یه خوزستانی
31.57.28.160
یکشنبه 9 خرداد 1395 - 19:37

وای عاشق یراحی هم استانیم هستم افتخار میکنم که یراحی هم استانیمونه اتفاقا همین الان اتفاقی یاد اهنگ خاک افتادم و دارم گوشش میدم دمش گرم که درد و دل ما خوزستانیا رو گفت

یکشنبه 9 خرداد 1395 - 23:40

امپراطور که باشی توو قلب همه جاته

دوشنبه 28 تیر 1395 - 18:52

با اقای تاجبخش موافقم اقای یراحی واقعا ایرانو تموم کردند به امید موفقیت هاشون در سطح های بین المللی امپراطور جان موفق و سلامت باشید

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.