آموزش پیشرفته میکس و مسترینگ
نوای ساز نوابغ آذربایجان در برج میلاد پیچید
آرزوی موزیسین‌های ایران و آذربایجان محقق شد
موسیقی ما - اجرای گروه «خطایی» به همراهی سه تن از نوازندگان چیره‌دست کشور آذربایجان و با همراهی آواز ودود موذن در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
 
کنسرت موسیقی آذربایجانی «آنا»  در میان استقبال علاقه‌مندان و با قطعه‌ای بی‌کلام آغاز شد. در ادامه «ودود موذن» به روی صحنه آمد و در میان تشویق حاضران، دقایقی با آنان سخن گفت: «عذرخواهی می‌کنم از همه غیرآذری‌هایی که امروز در میان ما هستند و ممکن است کلام ما را متوجه نشوند و در عین حال از همه‌ی این بزرگواران تشکر می‌کنم که امشب به میان ما آمده‌اند. امشب مهمان‌هایی داریم که معرفیشان می‌کنم. در آذربایجان نوازندگان خوبی هست که امشب 3 نفرشان پیش ما هستند. یک از آنان جوانی است که در کار خودش استاد است. به سن کمش نگاه نکنید این جوان در جهان شناخته شده است و افتخار می‌کنیم که در کنار ماست. تکنیک و سرعتش فوق العاده است؛ اما در عین حال احساسش مثال زدنی است.»
 
شهریار ایمانف نوازنده تار و عود هنرمندی بود که به روی صحنه دعوت شد و در میان تشویق‌های حاضران در سالن به روی صحنه آمد و بعد از آن «ودود موذن» «تورال ممدلی» را چهره‌ای دانست که پدر و مادرش موسیقی‌دانند، سنش کم است؛ اما سوابق هنری بسیاری دارد. برخی از آثاری که نوشته در ارکسترهای بزرگ دنیا اجرا شده‌اند.
 
اجرای قطعه‌ای ریتمیک ادامه‌ی این کنسرت و اجرای ساز و آواز با همراهی پیانو بخش دیگری از کنسرت بود.شاید مهم‌ترین بخش اجرای شب گذشته دونوازی تار و پیانو بود. جایی که بسیاری از علاقه‌مندان منتظر هنرمندی ایمانف و ممدلی بودند. این قطعه با چند دقیقه تشویقِ تماشاگران همراه شد. او همچنین به این مساله اشاره کرد که آرزو داشته که «رحمان ممداف» - نوازنده‌ی گیتار- در ایران اجرایی داشته باشد و امروز این آرزو محقق شده است. ممداف پیش از نوازندگی، رو به مخاطبان و با لحنی طنزآمیز گفت: «ودود موذن چنان از من تعریف کرد که خودم از خودم خوشم آمد. یکی از آرزوهایم این بود که در ایران و حتی در یک سالن کوچک اجرایی داشته باشم اما امروز می‌بینم که در ایران و در سالنی به این بزرگی روی صحنه هستم.»
 
اجرای شب گذشته شامل تصنیف‌هایی در بیات شیراز، راست‌(راست پنجگاه)، شور و شوشتری بود. آنا، آرزو قزیم، منم من، ریحان، اوتمه بلبل از جمله قطعه‌هایی بودند که شب گذشته در سالن همایش‌های برج میلاد با صدای ودود موذن اجرا شدند. «یارالیام دیمه دیمه» قطعه‌ای بود که با نوازندگی شهریار ایمانف، تورال ممدلی و آواز ودود موذن اجرا شد. این قطعه در «شوشتری» آهنگسازی شده بود.
 
نوازندگان مهمانی که شب گذشته در کنار گروه «خطایی» به روی صحنه رفتند جملگی از نوابغ نوازندگی کشور آذربایجان به شمار می‌روند. آنچه توجه این هنرمندان ره به خود جلب کرده بود توجه مخاطبان به اجرا بود.
 
آمدنِ سه تن از نوابغ موسیقی آذربایجان با تلاش‌های چند ماهه‌ی علی غزنوی مدیر شرکت «پژواک روزگار معاصر» محقق شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 - 09:19

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.