آموزش پیشرفته میکس و مسترینگ
رسيتال پيانو كريستوف بوكودجيان در تالار رودكى برگزار شد
طنین خوش صدایِ پیانوی بوکودجیان در خدمت ارائه تکنیک
موسیقی ما - «كريستوف بوكودجيان» - پيانيست فرانسوى و استاد كنسرواتوار پاريس-، ١٧ دى در تالار رودكى آثارى از برامس، شوپن و راخمانينوف را براى مخاطبانى كه اغلب آنها پيانيست‌ها و مدرسين شناخته شده‌ی پيانو، آهنگسازان و هنرجويان پيشرفته موسيقى بودند، اجرا كرد.
 
در بخش نخست، این نوازنده‌ی پیانو ابتدا راپسودى اپوس ٧٩ شماره ٢ برامس و پس از آن سونات سى بمل مينور شوپن را نواخت، اثرى كه موومان سوم آن - مارش عزا- يكى از محبوب‌ترين و مشهورترين آثار اين آهنگساز است. بخش دوم با ٦ پرلود اپوس ٢٣ راخمانينوف پى گرفته شد و آخرين اجراى اين برنامه فانتزى پولونز اپوس ٦١ شوپن بود. بوكودجيان در پاسخ به تشويق مخاطبان پرلود ديگرى از راخمانينوف نيز اجرا كرد.
 
آرش اسماعیلی، مدرس پیانو و مدیرهنری جایزه پیانوی باربد درباره‌ی این آهنگساز می‌گوید:‌ «اجراى چابك، تكنيكى، پُرطنين و خوش صداى بوكودجيان بيش از آنكه در خدمت ارائه تكنيك درخشانش باشد، در خدمت انتقال معناى موسيقايى آثار بود. آكوستيك خوب و پيانوى باكيفيت تالار رودكى و درك و آشنايى مخاطبان از رپرتوار اجرايى كه منجر به تمركز و دقت به ظرايف اجرا مى‌شد، از يك سو و اجراى تاثيرگذار و جذاب آقاى بوكودجيان از سوى ديگر، كنسرتى حرفه‌اى و به ياد ماندنى رقم زد. متاسفانه، دست زدن هاى نابجاى مخاطبان بين قطعات آثار چندبخشى كه ايراد اغلب كنسرت هاى موسيقى كلاسيك است، در اين اجرا نيز شنيده مى‌شد.»
 
اين كنسرت، نخستين اجرا از تور رسيتال هاى ايرانِ كريستوف بوكودجيان است كه ١٨ دى در تبريز، ٢١ دى در شيراز و ٢٥ دى در بندرعباس نيز به روى صحنه خواهد رفت. آقاى بوكودجيان به دعوت برگزاركنندگان نخستين دوره جايزه بين المللى پيانوى باربد، مؤسسه فرهنگى هنرى شهرآفتاب، انجمن شيراز فيلارمونيا و كارخانه و گالرى پيانو باربد در ايران حضور يافته است.
 
اين فستيوال كه فراخوان آن در مردادماه امسال اعلان شد، با استقبال داوطلبان (١٠٧ نفر، از ايران، ارمنستان، اكراين، جمهورى آذربايجان) مواجه شد. بخش نهايى جايزه بين المللى پيانوى باربد ٢٢ تا ٢٤ دى ماه در شيراز برگزار خواهد شد و آقاى بوكودجيان از ميان ٢٠ منتخب مرحله دوم، ١٠ منتخب مرحله سوم و در نهايت ٢ برگزيده نهايى اين جايزه براى اعزام به مستركلاس ١٠ روزه و اجرا در فرانسه در تابستان ٩٦ را معرفى خواهد كرد.
 
جايزه بين المللى پيانوى باربد نخستين جايزه بين المللى خصوصى ايران در حوزه موسيقى است كه با سرمايه گذارى و حمايت گالرى و كارخانه پيانو باربد، نخستين كارخانه رسمى توليد پيانو در ايران، به صورت دوسالانه برگزار مى‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1395 - 12:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.