فرودین 1396
کیهان کلهر با ارکستر فیلارمونیک ارلاندو کنسرت اجرا می‌کند
موسیقی ما - «کیهان کلهر» آهنگساز و نوازنده‌ی سرشناس کمانچه، 27 فوریه 2017 (هفتم فروردین 1396) با همراهی ارکستر فیلارمونیک ارلاندو به رهبری «اریک جاکوبسن» به اجرای برنامه خواهد پرداخت. در این برنامه قطعاتی از وبر، پورسل، کیهان کلهر و شومان به اجرا درخواهد آمد. قطعه‌ای که از کلهر در این برنامه اجرا می‌شود، «شهر خاموش» است که در ایران نیز آلبوم آن منتشر شده است.

این نوازنده و آهنگساز نامی که در سالِ‌ جاری برنامه‌های متعددی را در ایران به اجرا در آورده است، به زودی اجراهای بین‌المللی خود را آغاز خواهد کرد و در همین راستا، با ارکستر فیلارمونیک ارلاندو به اجرای برنامه خواهد پرداخت. شهر خاموش آلبومی بی‌کلام از کیهان کلهر، موسیقیدان ایرانی و بروکلین رایدر، رهبر کوارتت زهی آمریکایی است. این آلبوم از چهار قطعه که در مجموع ۵۳ دقیقه هستند، تشکیل شده‌است که قطعهٔ تقریباً ۳۰ دقیقه‌ای «شهر خاموش» به عنوان هستهٔ اصلی آلبوم شناخته می‌شود. ایدهٔ ابتدایی این مجموعه از سفارش دانشگاه هاروارد برای سازبندی و اجرای کوارتت زهی شکل گرفت و توسط کلهر و رایدر تصمیم بر اجرا و انتشار قطعات، تحت عنوان یک مجموعهٔ به نام «شهر خاموش» گرفته شد.

این آلبوم در مجموع دیدگاه‌های مثبتی از جانب منتقدان دریافت کرد. نیویورک تایمز این مجموعهٔ را «عبور کرده از منشور موسیقی خاورمیانهٔ» دانسته و آل‌میوزیک ترکیب نوای کوارتت‌نوازی بروکلین رایدر با پیچیدگی ملودی کلهر را مسحورکننده خوانده است. شهر خاموش در جدول بهترین آلبوم‌های کلاسیک متقاطع بیلبورد به جایگاه هجدهم دست یافت و مجلهٔ موسیقی سانگ‌لاینز این مجموعه را به عنوان بهترین آلبوم بی‌کلام سال ۲۰۰۸ میلادی معرفی کرد.

این آلبوم بارها به صورت زنده در شهرهای اروپا و آمریکا مثل لندن، نیویورک، ویرجینیا، شیکاگو و مینیاپولیس به اجرا درآمده است که در اجراها یو-یو ما، نوازندهٔ ویولنسل چینی–آمریکایی نیز حضور داشته‌است. «کلهر» در سال جاری برنامه‌های متعددی را در ایران اجرا کرده است؛ او «پردگیان باغ سکوت» را تا کنون در ۵۶ شهر ایران اجرا کرده است. این کنسرت‌ها پایان بهمن ماه به اجراهای خود خاتمه خواهد داد.
تاریخ انتشار : شنبه 23 بهمن 1395 - 13:32

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.