نامه رهبر ارکستر سمفونیک تهران به وزیر ارشاد و ریاست جمهوری
شهرداد روحانی: امیدوارم شرایط ابقای آقای صفی‌پور در بنیاد رودکی مهیا شود
موسیقی ما - رهبر ارکستر سمفونیک تهران در واکنش به انتشار خبر استعفای مدیرعامل بنیادرودکی در نامه ای به وزیر ارشاد و ریاست جمهوری، خواستار ابقای علی‌اکبر صفی‌پور در سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی شد.

به گزارش «موسیقی ما»، شهرداد روحانی در بخشی از این نامه درباره شروع مجدد دوران فعالیت ارکستر سمفونیک تهران با روی کار آمدن علی‌اکبر صفی‌پور دذ بنیاد رودکی، نوشته:

«فعاليت من بعنوان مدير هنرى و رهبر اركستر سمفونى تهران تقريبا همزمان شد با شروع مديريت جناب آقاى صفى پور در مقام مدير عامل بنياد رودكى كه اركستر سمفونى تهران زير مجموعه اين بنياد هست . جا دارد كه اشاره كنم ما براى بهبود شرايط نوازندگان جلسات متعدد و طولانى با ايشان داشتيم حتى در ساعات غير ادارى و ديروقت. در اين جلسات دنبال راهكارهايي بوديم از جمله بالا بردن سطح كيفى، حقوق و بيمه نوازندگان. براى كمك به بالا بردن سطح كيفى نوازندگان در سال ٩٥ با دعوت از اساتيدى از كشور ايتاليا ماستر كلاس‌هايي تشكيل شد براى سازهاى بادى چوبى و همينطور ساز ويلن البته برنامه ريزى شده كه اين ماستر كلاسها ادامه داشته باشد و اساتيد ديگرى هم براى سازهاى بادى برنجى و سازهاى ضربى دعوت شدند كه امسال به ايران خواهند آمد. از اقدامات ديگر كه در سال گذشته با همت بنياد رودكى و شخص آقاى صفى پور اتفاق افتاد فرستادن چندين نوازنده اركستر سمفونى به خارج از ايران براى همكارى با اركستر سمفونى‌هاى اروپايي و آسيایي بود از جمله همكارى چندين نوازنده اركستر سمفونى تهران با نوازندگان اركستر سمفونى جوانان اروپا در ايتاليا و همينطور همكارى چند نوازنده با اركستر چين. در ضمن سال گذشته ارکستر سمفونى فستیوال پوچينى از كشور ايتاليا برنامه مشتركى با اركستر سمفونیک تهران در تالار وحدت اجرا كرد كه با استقبال خوب مردم و جرايد و تلويزيون ايتاليا مواجه شد بطوريكه مديران فستيوال از اركستر سمفونى تهران براى اجراى برنامه در شهر هاى مختلف ايتاليا دعوت كردند.»

شهرداد روحانی افزوده: «اتفاق جالب ديگرى كه به همت آقاى صفى‌پور افتاد اين بود كه اركستر سمفونیک تهران براى اولين بار به مناطق دور افتاده كشور رفت و براى هموطنان برنامه اجرا كرد. اينبار ما به جنوب كشور سفر كرديم از جمله عسلويه، منطقه آزاد اروند رود، بوشهر و اهواز( در منطقه آزاد اروند رود نزديك به ٤٠٠٠ نفر به ديدن برنامه آمده بودند). البته برنامه ريزي‌هايي شده بود كه اين اجرا ها در ديگر مناطق دور افتاده كشور نيز ادامه داشته باشد. در خاتمه مطمئن هستم كه درايت و حمايت شخص آقاى صفى‌پور به پيشرفت و روند رو به رشد اركستر سمفونى تهران بسيار مؤثر و مفيد بوده و اميدوارم كه ايشان را مانند سابق در كنار اركستر سمفونى تهران داشته باشيم و شرایط ابقای آقای صفی‌پور در بنیاد رودکی مهیا شود.»


گفتنی‌ست دور جدید فعالیت‌های ارکستر سمفونیک تهران پس از چند دوره تعطیلی در برهه‌های مختلف زمانی، با حضور مدیرعامل بنیاد رودکی بار دیگر از سر گرفته شد و انعقاد قراردادهای بلند مدت با نوازندگان، حل مشکلات بیمه‌ای و... از جمله اتفاقاتی بود که در دوره جدید به شکل اجرایی در آمد. برگزاری برنامه های مختلف ملی از جمله اجرای سمفونی وحدت و هم زیستی اقوام ایرانی پیرامون دریاچه ارومیه (ارمیا)، رونمایی از سمفونی «روح الله» به آهنگسازی شاهین فرهت در حضور تعدادی از اعضای بیت امام (ره) در سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، اجرای «سمفونی آزادگان» به آهنگسازی احمد پژمان و... از دیگر برنامه‌هایی بود که در دور جدید فعالیت های این ارکستر برگزار شد و با بازتاب های مختلفی در رسانه‌ها رو به رو شد.

در روزهای گذشته علی‌اکبر صفی‌پور به دلیل آنچه «اتمام زمان مجاز ماموریت از کتابخانه ملی» خوانده، استعفای خود را به وزیر ارشاد تقدیم کرده است.
منبع: 
سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396 - 08:57

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.