در حاشیه اجراى نمایش «شیرهاى خان‌بابا سلطنه» اتفاق افتاد
«ول‌شدگان» در آغوش خالق «دل‌شدگان»
موسیقی ما - دیشب و در پایان اولین اجراى نمایش «شیرهاى خان‌بابا سلطنه»،‌ افشین هاشمى کارگردان این نمایش به‌همراه بازیگران و عوامل اجراى نمایش، زادروز «حسین علیزاده» استاد برجسته‌ی موسیقی ایران را جشن گرفتند.
 
این آهنگساز برجسته، ضمن قدردانى از گروه نمایش و تمجید از این تئاتر، از گروه «ول شدگان» به عنوان گروهى با اصالت یاد کرد و به تعریف از این گروه پرداخت. خالق «دل‌شدگان» با اشاره به این نکته که «چرا باید همواره براى اجراى موسیقى سنتى چهره عبوس به خود بگیریم» و این‌که «مى‌شود چنین اجراهایى به این شکل داشت و موسیقى سنتى را به شیوه‌اى که ول‌شدگان اجرا می‌کنند ارائه داد»، گفت: «گروه ول‌شدگان که نامش را از دلشدگان اقتباس کرده، بسیار اصالت دارد و یک مضراب یا آرشه بسیار اصیل‌تر از خیلى گروه‌هایى است که در حال حاضر جدى کار می‌کنند.»
 
«حسین علیزاده» پس از آنکه تک تک اعضاى گروه را در آغوش کشید، به تمجید از افشین هاشمى پرداخت و «شیرهاى خان بابا سلطنه» را ستود.
 
آهنگساز نوگراى موسیقى سنتى ایران در پایان صحبت‌هایش گفت: «امشب همه باید مقابل گلاب آدینه سر تعظیم فرود آوریم چرا که او با بازى خودش نشان داد که در درجه اول یک انسان است، فارغ از جنسیت.»
 
گلاب آدینه در این نمایش نقش یک سیاه به نام یاقوت را بازى می‌کند. نمایش «شیرهاى خان بابا سلطنه» به کارگردانى افشین هاشمى در تئاتر شهرزاد روى صحنه رفته و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت. 
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 شهریور 1396 - 15:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.