«بررسی ادوار موسیقایی در موسیقی ایرانی و مقامی» به همت کامیار فانیان برگزار می‌شود
اجرای پژوهشی در اصفهان با محوریت ریتم
موسیقی ما - اجرای پژوهشی «بررسی ادوار موسیقایی در موسیقی ایرانی و مقامی» به همت کامیار فانیان در اصفهان برگزار می‌شود. این اجرا روز 25 شهریور 1396 در کتابخانه مرکزی شهرداری روی صحنه می‌رود.
 
کامیار فانیان درباره این اجرا می‌گوید: «پدیده‌ای که شاید در موسیقی ایران کمتر به آن پرداخته شده، ریتم است. بررسی دقیق مسئله ریتم می‌تواند بستر تازه‌ای را برای آموزش، تحقیق و آهنگسازی در موسیقی ایرانی فراهم کند. اجرای ما شامل تک‌نوازی دوتار شرق خراسان است و در این اجرا توضیحاتی از رساله‌های قدیمی از جمله شیخ صفی‌الدین ارموی و رساله بنایی درباره ادوار موجود در موسیقی ایرانی بیان می‌شود. در این اجرا توضیح‌هایی درباره مسئله ریتم در موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی را شرح می‌دهم و با ارائه مثال‌های عملی، این مسئله برای شنوندگان و حاضران در اجرا شرح داده می‌شود.»
 
فانیان همچنین می‌گوید: «من دوتار شرق و شمال خراسان، تنبور منطقه گوران و دوتار ترکمن را در سالیان گذشته آموخته‌ام و در عین حال سه تار را در محضر استادانی مانند محمدرضا لطفی، مسعود شعاری، داریوش طلایی، ارشد تهماسبی و علی بیانی کار کرده‌ام. این گشتن در موسیقی ایرانی و سیر در نقاط مختلف ایران، مسائلی در موسیقی این مناطق را برایم هویدا کرده که شاید برای دیگران دست‌یافتنی نباشد. امیدوارم این اجرای پژوهشی آغازی باشد تا ریتم در موسیقی محلی کابرد بیشتری در موسیقی ایرانی پیدا کند. این مسئله می‌تواند برای کسانی جالب باشد که می‌خواهند با افق‌های جدید به آهنگسازی در موسیقی ایرانی بپردازند.»
 
اجرای پژوهشی «بررسی ادوار موسیقایی در موسیقی ایرانی و مقامی» روز 25 شهریور 1396 در اصفهان و در کتابخانه مرکزی شهرداری واقع در خیابان باغ گلدسته برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به حضور در این اجرای پژوهشی می‌توانند با شماره 09133276738 هماهنگی لازم را انجام دهند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 13:21

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.