کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران
موسیقی ما - کنسرت همنوازی تار و سه تار محمدامین اکبرپور و دف مهرزاد هیودا در دو بخش اجرا می‌شود؛ بخش اول همنوازی تار و دف در آواز بیات اصفهان و در بخش دوم همنوازی سه‌تار و دف در دستگاه نوا با اشعاری از مولانا اجرا می‌شود. قطعات هر دو بخش به صورت اجرا می‌شود و تصنیف‌ها و ضربی‌ها از ساخته‌های محمدامین اکبرپور، نوازندۀ تار و سه‌تار، است. این دو هنرمند پیش از این در دی ماه سال گذشته اجرایی با نام "آب، خاک، پروانه" در فرهنگسرای نیاوران برگزار کردند که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت. 

محمدامین اکبرپور، متولد اهواز، کارشناس موسیقی از دانشگاه هنر و معماری، آهنگساز و نوازندۀ تار و سه‌تار است. او نزد استادانی چون داریوش طلایی، داریوش پیرنیاکان، کیوان ساکت، زیدالله طلوعی و محمدرضا لطفی به فراگیری تار و سه‌تار پرداخته و آلبوم‌هایی با آهنگسازی او منتشر شده که عبارتند از: "سینۀ مشروح"، "گلفرش"، "نصیرخانی"، "گلبانگ"، "دلبانگ"، "سروشان"، "نشود فاش". همچنین در آلبوم‌هایی چون "گاهی سه‌گاهی"، "یادوارۀ ظلی 1و 2"، "آتش و خاک"، "خوش بود یاری و یادی"، "خوش خرامان"، "قصۀ آفاق" و غیره اجرا داشته است. اکبرپور سرپرست گروه "همنوازان سایه" است و با گروه "بازسازی شیدا" به سرپرستی استاد محمدرضا لطفی  همکاری و اجرا داشته است.

مهرزاد هویدا، متولد تهران، نوازندۀ تمبک، دف و سنتور. او نزد استادانی چون محمدرضا بنایی و محمدرضا لطفی به فراگیری موسیقی پرداخته و با گروه‌هایی چون "آن"، "همنوازان شیدا"، و "سازینۀ نواحی ایران" همکاری می‌کند. وی در چندین فستیوال داخل و خارج از کشور نیز برنامه داشته و در آلبوم‌هایی چون "شبروان؛ هنربداهه‌نوازی" به همراه استاد محمدرضا لطفی و احمد مستنبط، "سایۀ جان"، "هنر گام زمان"، "زخمۀ ساز" با آهنگسازی محمدرضا لطفی، "گلفرش"، "جادوی سکوت" و "با فراغت چند سازم" اجرا داشته است.

همنوازی تار و سه‌تار محمدامین اکبرپور و دف مهرزاد هویدا دوم آذر ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آبان 1396 - 00:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.