سادیو، سانتو و بینتا از کشور سنگال به اجرای موسیقی پرداختند
میراث پدری آفریقایی‌ها در فرهنگسرای نیاوران
موسیقی ما - روز گذشته سادیو، سانتو و بینتا از کشور سنگال در ششمین روز از جشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای نیاوران به اجرای موسیقی آفریقایی پرداختند.
 
سادیو سیسکو (آهنگساز سنگالی و خواننده و نوازنده کورا) اهل کزامنس یعنی مشهورترین منطقه آفریقای جنوبی در نوازندگی کورا است. او به همراه دو برادرزاده خود یعنی سانتو ساسوکند (نوازنده کورا و سازهای کوبه‌ای)، بینتا ساسو (خواننده و نوازنده سازهای کوبه‌ای) به اجرای موسیقی آفریقایی پرداخت.
 
آنها از همان کودکی آغاز به فراگیری موسیقی کردند و میراث هر سه خواننده به هفتصد سال گذشته برمی‌گردد. آنها هنرشان را از موسیقی سنتی آفریقای جنوبی وام گرفته‌اند و نمونه‌هایی تمام عیار از این میراث برجسته هستند که متأسفانه مثل شب‌های دیگر به علت تبلیغات نامناسب، برای صندلی‌های خالی فرهنگسرای نیاوران به اجرا موسیقی پرداختند.
 
در ابتدای این اجرا، سادیو سیسکو نوازنده ساز کورا گفت: «این ساز به صورت نسل پدر در میان افراد خانواده آفریقایی آموزش داده می‌شود.»
 
در این اجرا، قطعاتی از ساخته‌های سادیو و همچنین قطعاتی از موسیقی فولکلور کشور لیبی توسط گروه که همگی با لباس محلی روی صحنه حاضر شده بودند، اجرا شد.
 
این گروه اجرای بسیار خوب و روانی داشت و نوازندگان ساز کورا به خوبی با هم هماهنگ بودند. آنها همچنین در انتقال روح موسیقی کشورشان به مخاطبان موفق عمل کردند و توانستند حتی با مخاطبانی که چندان با موسیقی دیگر کشورها مأنوس نیستند هم ارتباط خوبی برقرار کنند.
 
سادیو و تافه فانگا در سال 2003 در کبک به هم پیوستند. او مدرس سازهای کوبه‌ای سنگالی و ماندیکا است و در سال 2006 گروه «مافریکا» را تأسیس کرد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1396 - 13:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.