ارکستر سمفونیک با طعم کسالت
موسیقی ما - نی نوا اثر جاودانه حسین علیزاده نخستین قطعه اجرا شده توسط ارکستر سمفونیک تهران در این برنامه بود.
نی نوا قطعه ای است که توسط علیزاده برای ارکستر زهی و ‌ساز نی در دستگاه نوا نوشته شده و در این اجرا سکشن زهی ارکستر سمفونیک، تک نواز نام آشنای نی ایران پاشا هنجنی را همراهی کرد. نوازنده نی دوم در این اجرا ایمان موسی زاده بود.
چند سال پیش ارکستر سمفونیک تهران تحت امر مایسترو‌ علی رهبری این قطعه را اجرا کرده بود که در آن شب علیزاده در یک پیام ویدیویی خرسندی خود را از اجرای اثرش توسط ارکستر سمفونیک تهران تحت امر مایسترو رهبری اعلام کرده بود. اما در اجرای شب گذشته ارکستر سمفونیک در میان حاضران در سالن از علیزاده و پیامش خبری نبود.
در ادامه این کنسرت قطعه سایه روشن برای کنترباس و ارکستر ساخته مهدی کلانتری اجرا شد که در اجرای این قطعه تکنوازی کنترباس برعهده آهنگساز این اثر بود.
کنسرتو عود، اثر ارسلان کامکار که با نوازندگی عود این هنرمند همراه بود در ادامه برنامه شب گذشته ارکستر سمفونیک به اجرا درآمد.
هنرمند دیگری که یکی از ساخته هایش بنام مرثیه برای یک درد ممتد در این کنسرت اجرا شد علی بیرنگ بود. سولیست ویلن در اجرای ارکستر سمفونیک از این قطعه، پدرام فریوسفی بود. این قطعه جذاب ترین بخش از رپرتوار اجرایی ارکستر سمفونیک به شمار می رود. جذابیتی که مدیون توانمندی های اجرایی سولیست ویلن خود فریوسفی بود.
فانتزی اورتور پل اثر مهران روحانی قطعه دیگری از برنامه شب گذشته ارکستر سمفونیک بود.
در انتهای این کنسرت رهبر ارکستر سمفونیک با تشکر از حمایت هواداران ارکستر آخرین قطعه را بنام فریاد تهی که از ساخته های خود اوست را بیاد رشادت مردانی که طی هشت سال جنگ تحمیلی اجازه ندادند وجبی از خاک ایران بدست متجاوزان بیافتد، اجرا کرد.
کنسرت شب گذشته ارکستر سمفونیک که بیشتر طعم و بوی ارکستر ملی از آن به مشام می رسید، می توانست جذابیت بیشتری داشته باشد اگر وسواس و ریزبینی بیشتری در انتخاب رپرتوار توسط مدیر هنری ارکستر به خرج داده می شد تا این اجرا را از کسالت برای مخاطب قدری برهاند.
منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 آبان 1397 - 17:11

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.