اجرای خوب هیراد و حاشیه‌هایی که بی‌رنگ شد
موسیقی ما - سانس اول کنسرت حمید هیراد شامگاه گذشته برگزار شد و سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران میزبان هواداران این خواننده موسیقی پاپ کشورمان بود.
این خواننده موسیقی که به تازگی از بند حاشیه های گذشته خود (که این مقال را مجال پرداختن به آن نیست) رها شده است در دو سانس از هوادارانش با گلچینی از محبوب ترین قطعات خود پذیرایی کرد.
کیفیت بالای صدای سالن میلاد در کنسرت دیشب هیراد را به جرات می توان نقطه عطف صدابرداری کنسرتهای موسیقی پاپ تهران دانست و علت آن را در جایی جز تجربه سالیان دراز مدیریت موسسه فرهنگی هنری آوازی نو در عرصه صدابرداری کنسرت نباید جست.
از نظر اجرای موسیقی کنسرت دیشب در سطح مطلوبی برگزار شد که یکی از دو علت مهم این توفیق توسط سرپرست و نوازنده کیبورد و سینتی سایزر این ارکستر یعنی «حسین نظری» محقق شد. او ساز خود و قدرت و نقش غیر قابل انکار اصوات و ادوات الکترونیک را در یک اجرای زنده به خوبی می‌شناسد. در شبیه سازی اصوات مربوط به سازها با زیرکی و وسواس زیادی عمل می کند و به خوبی بر نقاط قوت و ضعف نوازندگان گروه خود واقف است.
اصطلاحی در بین اهالی موسیقی پاپ و راک در تمام نقاط دنیا رواج دارد که بیان می کند ساز درامز، قلب یک ارکستر است و باید گفت ارکستر هیراد از قلب تپنده و قدرتمندی برخوردار است، علت دوم توفیق ارکستر این خواننده پاپ، در اجرای با کیفیت دیشب را باید مدیون ذهن پویا و تکنیک غیر قابل انکار نوازنده درامز این ارکستر یعنی «سعید جامع» بود.
باید گفت متاسفانه هیراد هنوز در شوک ناشی از حواشی گذشته پیرامون خود به سر می برد، در حالیکه او باید بداند آنچه گذشته در گذشته مدفون شده است. او باید بداند واقعا نیازی نیست در هر اجرا ثابت کند که به راستی و به صورت زنده می‌خواند و اینکه اصرار بیش از حد او در اجرای مشترک قطعات با هواداران حاضر در سالن می‌تواند کاملا اثر معکوس داشته باشد و باعث تخریب ارتباط عاطفی بین هنرمند و مخاطب شود.
اگر اصرار بیش از حد هیراد در این امر را نادیده بگیریم باید گفت او هنرمندیست که وسعت و توانایی حنجره خود را به خوبی شناخته و جدای از آن صحنه گردان خوبیست.
کنسرت موفق دیشب هیراد ثابت کننده این اصل مهم بود که یک خواننده هر قدر هم که توانمند باشد بدون بهره مندی از نوازندگانی توانمند راه به جایی نخواهد برد، ضمن اینکه هیچ ارکستری بدون پشتوانه مدیریت و تیم اجرایی قوی و منسجم که همیشه زحماتشان در پشت پرده پر زرق و برق صحنه کنسرت پاپ نادیده گرفته شده، نخواهد توانست طعم شیرین موفقیت را تجربه کند.
ارکستر هیراد در اجرای دیشب را هنرمندانی نظیر مجید مصطفایی نوازنده گیتار باس، عماد گلچه نوازنده گیتار کلاسیک، مهرداد نوروزی نوازنده گیتار الکتریک، سروش احسانی نوازنده پرکاشن و حسن نظری نوازنده کیبورد تشکیل داده بودند و مدیریت روابط عمومی این کنسرت برعهده حامد حسین زادگان بود و عبدالجبار کاکایی شاعر معاصر به عنوان میهمان ویژه در این اجرا حضور داشت.
منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آذر 1397 - 00:43

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.