آلبوم جدید گروه محبوب پینک فلوید در راه است؛
رولينگ استون/ دنيل كرپس: دو دهه انتظار براي آلبوم جديد پينك فلويد سرانجام دهم نوامبر امسال به سر مي‌رسد. به تازگي پريويو 30 ثانيه‌اي از آلبوم منتشر شده كه چشم‌اندازي‌ست از آنچه طرفداران در تمام اين آلبوم خواهند شنيد. دومين پيش‌نمايش منتشر شده از اين‌ آلبوم اداي ديني بود به ريك رايت كيبورديست پيشين اين گروه و حالا اين كليپ جديد 30 ثانيه‌اي هم ديويد گيلمور را به مركز صحنه مي‌برد...
هفته فرهنگی ژاپن در نیاوران آغاز شد؛
موسیقی ما - مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی ژاپن در حالی برگزار شد که سفیر ژاپن در ایران آرزو کرد مردم ایران از کنستر کیتارو لذت ببرند. «کوجی هانه دا» که در فرهنگسرای نیاوران حضور داشت در بخشی از سخنانش با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته فرهنگی ژاپن گفت: به مناسب هفته فرهنگی ژاپن از سه نوازنده ژاپنی برای اجرای موسیقی ژاپن دعوت کردیم. خوشحالم در همین جا به شباهت‌های فراوان موسیقی ایران و ژاپن نیز اشاره کنم. موسیقی ما و ایران دارای شباهت‌های بسیار زیادی با یکدیگر هستند...
به بهانهٔ سالگرد درگذشت سلطان راک اند رول؛
موسیقی ما - جواد رهبر: الویس پریسلی، خوانندهٔ آمریکایی ملقب به «سلطان راک اند رول» 17 آگوست 1977 در 42 سالگی به دلیل حمله‌ٔ قلبی درگذشت. سایت نشریهٔ «هالیوود ریپورتر» به همین بهانه مجموعه‌ای از عکس‌های الویس منتشر کرده که تا به امروز دیده نشده‌اند. در این مطلب ده عکس منتخب از این مجموعه را در کنار ده نقل قول از او می‌آوریم:
جشن 80 سالگی لئونارد کوهن با آلبومی جدید؛
موسیقی ما - جواد رهبر: لئونارد کوهن، خواننده، ترانه‌نویس، شاعر و رمان‌نویس کانادایی 21 سپتامبر 2014 (30 شهریور 1393) هشتاد ساله می‌شود و تصمیم گرفته به همین مناسبت آلبوم تازه‌ای به بازار بدهد. 
به مناسبت خبر انتشار آلبوم تازهٔ پینک فلوید؛
موسیقی ما - جواد رهبر: اعضای گروه پینک فلوید پس از بیست سال اکتبر 2014 آلبوم تازه‌ای منتشر خواهند کرد. طبق این خبر که توسط پالی سامسون، همسر دیوید گیلمور تایید شده نام آلبوم «رودخانه‌ٔ بی‌انتها» (The Endless River) است و شامل قطعه‌هایی می‌شود که در اواسط دهه‌ی نود توسط گروه نوشته شده و به همین خاطر ریچارد رایت، نوازنده‌ی کیبورد فقید گروه هم در ساخت آن‌ها نقش داشته است. آخرین آلبوم استودیویی پینک فلوید سال 1994 با عنوان «ناقوس جدایی» (The Division Bell) منتشر شد و حالا بیست سال بعد خبر انتشار آلبوم تازه‌شان آمده است. آن‌چه در ادامه می‌آید یک سال‌شمار است که مهمترین رویدادهای مربوط به گروه طی دو دههٔ گذشته را نشان می‌دهد. 
واکنش ستارگان «پسران جرسی» به مقایسه با جاستین بیبر؛
موسیقی ما - جواد رهبر: ستارگان فیلم «پسران جرسی» به کارگردانی کلینت ایستوود از جاستین بیبر و موسیقی‌اش انتقاد کردند و این خواننده و آثارش را در ردهٔ کارهایی دانستند که خیلی زود از یادها محو می‌شوند.  
به مناسبت برگزاری پنجاه و نهمین دورهٔ یوروویژن؛
موسیقی ما - جواد رهبر: پیروزی کونچیتا ورست از اتریش در پنجاه و نهمین دوره از مسابقهٔ ترانهٔ یوروویژن، که در دانمارک برگزار شد، خیلی‌ها را به خاطر ظاهر نامتعارف این خواننده شگفت‌زده کرد. ورست با کسب 290 امتیاز با ترانهٔ «برخیز چو ققنوس» مقام نخست را به دست آورد.در ادامه 20 نکتهٔ جالب و خواندنی دربارهٔ مسابقهٔ ترانهٔ یوروویژن را مرور می‌کنیم:
خوانندهٔ فولک یک ترانه از آلبوم تازه‌اش را منتشر کرد؛
موسیقی ما - جواد رهبر: باب دیلن سرگرم آماده‌سازی آلبومی شامل اجرای مجدد ترانه‌هایی از فرانک سیناترا است و به تازگی یکی از این ترانه‌ها را در سایت رسمی‌اش منتشر کرده است.
ادامهٔ فعالیت‌های خوانندهٔ افسانه‌ای «لد زپلین»؛
موسیقی ما - جواد رهبر: رابرت پلنت، خواننده و ترانه‌نویس مشهور انگلیسی، با شرکت «نان‌ساچ رکوردز» قرار داده امضا کرده و قرار است تا قبل از پایان سال 2014 اولین آلبوم خود از طریق این شرکت را به بازار بدهد.
خوانندگان و فوتبالیست‌ها در کنار هم؛
موسیقی ما - جواد رهبر: ترانهٔ رسمی تیم ملی فوتبال انگلستان برای جام جهانی 2014 برزیل منتشر شد. 
وداع با سفیر جهانی فرهنگ اسپانیایی؛
موسیقی ما - جواد رهبر: ‌پاكو د لوسيا، گيتاریستی که باعث شهرت جهانی ساز فلامنکو شد، در سن 66 سالگی بر اثر حملهٔ قلبی در مکزیک درگذشت.