.
خواننده: 
کارگردان هنری: 
بنیامین اثباتی
تصویر: 
هادی پوراحمدی
تدوین: 
بهار احمدی
گفت و گو: 
plays 40123
- اجازه برگزاری کنسرت در شهر خیام و عطار را نداریم و هنوز هم دلیلش را نفهمیده‌ام
- آن‌قدر تعداد اختلاس‌ها زیاد است که فقط همین ده درصد مانده بود که از موزیسین‌ها گرفته شود تا مشکلات حل شود؟


حجت اشرف‌زاده ابتدا درباره اینکه چرا در پوستر کنسرتش که چهاردهم تیرماه در تهران برگزار شد نام و لوگوی هیچ شرکت تهیه‌کننده‌ای نبود گفت: «پس از همکاری‌هایی که با «شیلر» داشتیم قرار شد در خارج ایران هم همکاری کنیم. در این مدت برای ضبط چند کار در ایران نبودم و همان زمان قرارداد من با آقای «صدرالدین حسین‌خانی» به پایان رسید. هم‌زمان تصمیم گرفتم با شرکتی که برگزارکننده کنسرت در جاهای مختلف دنیا است قراردادی امضا کنم و فعالیت‌هایی خارج از مرزها هم داشته باشیم. پس از تولید آلبوم «ماه و ماهی» بسیاری گفتند که حجت‌ اشرف‌زاده تمام شد. بعید نبود چنین اتفاقی رخ دهد چون من نیاز داشتم برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های زیادی صورت گیرد. با چند تهیه‌کننده صحبت کردم و با جناب حسین‌خانی قرارداد بستم و بسیار هم صبر کردم پلن‌هایی که در ذهن دارم عملی شود. ایشان دوست صمیمی من هستند ولی در آن دوره‌ای که منتظر اتفاقات بودم به نتیجه نرسیدیم و قراردادمان به پایان رسید. تصمیم گرفتم خودم کارها را انجام دهم و در کنار هم تیمی را تشکیل دادیم که قطعاتی تولید کنیم.»

این خواننده در پاسخ به این سوال که چرا در شهر خودش یعنی نیشابور تا کنون کنسرتی برگزار نکرده، گفت:«هنوز خیلی از همشهری‌های من برایم پیام می‌گذارند که به شهر خودت بیا؛ اما مجوز نمی‌دهند. اجازه برگزاری کنسرت در شهر خیام و عطار را نداریم و هنوز هم دلیلش را نفهمیده‌ام. می‌گویند حریم حضرت امام رضا (ع) است. اما من دوازده سال اختتامیه جشنواره رضوی را خوانده‌ام. اختتامیه‌ای که تمام بزرگان سیاسی و اجتماعی و هنری کشور در آنجا هستند و مراسمی بوده که حجت اشرف‌زاده دوازده سال پیاپی در آن خوانده است. این یک پیام دارد و یعنی من اعتباری در صدا و هنر دارم که آنجا اجازه خواندن دارم. ولی وقتی می‌خواهم کنسرت برگزار کنم اجازه ندارم.»

اشرف‌زاده دیدگاه خود درباره قانون واریز ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها به حساب خزانه دولت را اینگونه تشریح کرد: «توضیح دادن درباره این موضوع خنده‌دار است! در بسیاری از کشورهای دنیا حمایت از هنرمند به عنوان یک عضو فعال و تأثیرگذار در اجتماع یکی از اولویت‌های هر سیستم است. واقعاً شوکه شدم وقتی شنیدم به جای کمک به ما، ده درصد از فروشمان هم گرفته می‌شود. واقعاً این ده درصد آیا در تلورانس مالی یک سال به دولت کمکی می‌کند؟ من احساس می‌کنم چوب لای چرخ موسیقی گذاشتن است. آنقدر تعداد اختلاس‌ها زیاد است که فقط همین ده درصد مانده بود که از موزیسین‌ها گرفته شود تا مشکلات حل شود؟ این است آن قول‌هایی که برای حمایت به ما داده شد؟»

   


افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 3 =

Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
دانلود ویدیو مصاحبه با حجت اشرف زاده - ۱ از سایت موسیقی ما | موسیقی ما