.
مرسدس و حکم - ملودی های آقای رئیس (11)
نگاهی به فعالیت های موسیقایی مسعود کیمایی کارگردان نامدار سینمای ایران
plays 93419
موسیقی ما- موسیقی فیلم «مرسدس» را «بابک بیات» نوشت و یکی از بهترین آثارِ موسیقایی «مسعود کیمیایی» را در بعد از انقلاب رقم زد.این فیلم در زمره‌ی آخرین آثار موسیقی فیلمی بود که مرحوم بابک بیات برای آنها آهنگسازی کرد و خواننده‌ای جدید به نام «مانی رهنما» را هم به موسیقی پاپ ایران معرفی کند. موسیقی مرسدس با توجه به روایت مسعود کیمیایی، موسیقی بود که سعی در ملودراماتیک کردن فضا و نوستالژیک کردن آن داشت.

آلبومِ این اثر بلافاصله بعد از اکران فیلم منتشر شد.

 موسیقی فیلمِ «حکم» با آهنگ‌سازی «کاوه ناصحی» از جمله آثارِ متاخر این کارگردان است که موسیقی‌اش محل بحث است. در این فیلم «کیمیایی» بارِ‌ دیگر از قطعاتِ باکلام به عنوانِ‌ بخشی از موسیقی متن استفاده می‌کند و علاوه بر آن، در انتخابِ‌ موسیقی‌های اثر نیز دخالت کرده است، برای مثال موزیکِ آثارِ فیلم‌های کلاسیک كه از طریق ویدئوی موجود در خانه «رضا معروفی» در حال پخش هستند، از انتخاب‌های اوست.  

در بخش‌هایی از این فیلم، شاهدِ اجراهای صحنه‌ای و زنده هستیم و نوازندگان و خوانندگان به نوعی در صحنه‌ها نقش دارند؛ از جمله‌ی اجرای یک گروه پاپ در رستوران، اركستر عروسی و همچنین نوازنده‌ی ویولونی که با همراهی یک نوازنده‌ی ضرب می‌نوازد و می‌خواند.

در بخش‌هایی از این فیلم شاهد اجرای ترانه‌ی «لاله‌زار»‌ و هم‌چنین «سرگشته» با صدای حسین قوامی هستیم.
 
 


افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ویدیو مرسدس و حکم - ملودی های آقای رئیس (11) از سایت موسیقی ما | موسیقی ما