باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
استقبال از کنسرت موسیقی تلفیقی گروه همساز
دو شب گذشته در فرهنگسرای نیاوران اتفاق افتاد:
استقبال از کنسرت موسیقی تلفیقی گروه همساز
موسیقی ما - گروه همساز به سرپرستی مسعود شعاری در حالی پنجشبه ۲۰ مرداد ماه اولین شب کنسرت خود را در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه برد که این اجرا مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

در این کنسرت که از ساعت ۲۲ و با نیم ساعت تاخیر در محوطه باز فرهنگسرای نیاوران آغاز شد مسعود شعاری به همراه پسرش سینا شعاری و درشن آنند برنامه‌ای را با ساختار موسیقی تلفیقی اجرا کردند. در ابتدای برنامه که به سه نوازی عود، تبلا و سه تار اختصاص داشت دو قطعه «گفتگو» و «خورشید» برای مخاطبان نواخته شد؛ ترکیب رنگ صدایی سه تار و عود آن هم در کنار طبلا ترکیبی جالب و شنیدنی را به وجود آورده بود.

 از جمله اتفاقاتی که در اکثر قطعات کنسرت تکرار می‌شد استفاده از پایه‌های ریتمیک و ملودیکی بود که‌گاه توسط دو ساز نواخته می‌شد و ساز سوم بر روی این پایه‌ها به اجرای بداهه نوازی می‌پرداخت.

در بخش دیگری از قسمت اول برنامه، سینا شعاری که در قطعات قبلی عود می‌نواخت ساز گیتار کلاسیک به دست گرفت تا قطعه «دیداری نو» را با ترکیبی دیگر از سه نوازی برای مخاطبان اجرا کنند. در طول اجرای این قطعه، دو نوازی‌هایی که به وسیله «سه تار و گیتار»، «سه تار و طبلا» و «گیتار و طبلا» اتفاق می‌افتاد از دیگر نکات جالب و شنیدنی این کنسرت محسوب می‌شد.

در ادامه برنامه و پس از تنفسی ۲۰ دقیقه‌ای بخش دوم با سه نوازی «عود، طبلا، سه تار» و با اجرای قطعه «نغمه شب» آغاز شد. همچنین قطعه «آشتی» دیگر قطعه‌ای بود که برای پایان بندی این کنسرت در نظر گرفته شده بود و اجرا شد.

در پایان برنامه و در حالی که اعضای گروه همساز سن را ترک کرده بودند تشویق‌های ممتد حاضران باعث شد تا یکبار دیگر شعاری و همراهانش به روی سن باز گردند و قطعه‌ای را برای مخاطبانی که از این کنسرت تلفیقی لذت برده بودند اجرا کنند.
 
  • حاشیه‌های کنسرت:
 - علاوه بر حضور علاقمند موسیقی و برخی چهره‌های شناخته شده جامعه موسیقی چون هادی منتظری و بهداد بابایی، حضور محمدعلی بهمنی شاعر مطرح کشورمان از نکات جالب توجه بود.

- با وجود تلاش‌هایی که برای صدابرداری مطلوب این کنسرت در فضای باز صورت گرفته بود اما در ابتدای برنامه چند مرتبه‌ای صدای نویز با صدای موسیقی نوازنده‌ها همراه بود. اما با توجه به شرایط موجود صدابرداری قابل قبولی صورت گرفت.

- هوای مطلوب فضای باز فرهنگسرای نیاوران‌گاه با صدای بوق یک کامیون که از خیابان‌های اطراف شنیده می‌شد، شرایطی متفاوت را برای شنیدن یک کنسرت متفاوت ایجاد می‌کرد.
منبع: 
پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران
تاریخ انتشار : شنبه 22 مرداد 1390 - 00:00

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود استقبال از کنسرت موسیقی تلفیقی گروه همساز | موسیقی ما