برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
در گفتگو با «موسیقی ما» عنوان شد
امین حبیبی: به مخاطب دروغ نگفته‌ام و نمی‌گویم
موسیقی ما – انتشار تک قطعه «ترکم نکن» بهانه ای بود تا دقایقی را با «امین حبیبی» گپ بزنیم. خواننده ای که یک سال از ورود رسمی او به عرصه مجاز موسیقی پاپ می گذرد اما در این مدت حضور پررنگی در رسانه ها نداشته است. خودش که درباره این کم کاری اش نظرات و دلایل مختلفی دارد و از روندی که دنبال می کند راضی به نظر می رسد. همچنین می گوید که می تواند دهها قطعه در طول سال منتشر کند و با خواننده های متفاوت همکاری داشته باشد اما چنین کاری انجام نمی دهد. امین حبیبی در گفتگو با سایت «موسیقی ما» برای اولین بار یک خبر هم در مورد اجراهای زنده خود هم عنوان کرد که در ادامه می خوانید:
 
 • *معمولا خواننده ها در آستانه ایام نوروز قطعات شاد یا مرتبط با سال جدید را منتشر می کنند. اما شما چرا قطعه «ترکم نکن» با این سبک را ارائه کردید؟
نوروز یا غیر نوروز برای من تفاوتی ندارد. همیشه سعی می کنم که کار عاشقانه بخوانم و زمان هم اهمیتی ندارد. هیچگاه نسبت به زمان کار نکرده ام و هر آنچه که دلم می گوید را انجام می دهد.
 
 • *حدودا دو سال قبل و در همین اسفندماه، قطعه ریتمیک «کوچه» را با صدای شما شنیدیم اما دیگر مشابه آن کاری را نخواندید.
آن زمان حال من آنطور بود و کارهای من بستگی به احساس خودم دارد و نسبت به زمان و مکان کاری را انجام نمی دهم. شاید بپرسید که چرا من قطعات شش و هشت متعددی ندارم. به این دلیل است که مردم از من توقع زیادی بابت آن کارها ندارند و همه به اندازه کافی آثار شاد منتشر می کنند. احتیاج نیست که همه دست در دست هم دهیم و کارهای شش و هشت ارائه کنیم! اگر زمانی قطعه ای در این فضا بسازم که احساس کنم خوب است حتما ارائه می دهم.
 
 • *برگردیم به همین قطعه ترکم نکن و در مورد روند ساخت آن توضیح دهید. همچنین ملودی این کار برای من خیلی آشنا آمد و به نظرم شبیه برخی کارهای گذشته شما بود. با نظر من موافق هستید؟
این کار را دقیقا پس از قطعه «تکیه گاه» ساختم. اما به دلیل آن وسواس همیشگی من، روند تولید یک مقدار به طول انجامید. در ماه بهمن هم درگیر کنسرت های شهرستان بودم و قصد داشتم که ترکم نکن را زودتر به مخاطبان ارائه کنم. در مورد ملودی هم باید بگویم که شاید اینگونه که می گویید باشد چون به هرحال، ملودی تمامی قطعاتی که با صدای من تا کنون منتشر شده را خودم ساخته ام.
 
 • *این موضوع شباهت کارهای امین حبیبی به یکدیگر هم همیشه مورد نقد بوده است.  تا چه زمانی می خواهید خودتان فقط ترانه سرا و آهنگساز باشید؟ به جهت تنوع هم قصد همکاری با دیگران را ندارید؟
تجربه خوبی از کار کردن با دیگران ندارم. زمانی که یک قطعه ای را منتشر می کنم، اگر خوب یا بد باشد به هرحال ماحصل احساس و توانایی خودم است. این تمام توانایی های امین حبیبی نیست، ولی تمام احساس من است و دوست ندارم چیز دیگری را در این احساس دخیل کنم. درست است که همه کارها را خودم انجام می دهم ولی بدون دقت و برنامه ریزی قدم برنمی دارم. برای هر قطعه حداقل چهار ماه زمان صرف می کنم.
 
 • *در این چهار ماه می توانید حداقل چهار قطعه منتشر کنید.
در طول چهار ماه حداقل چهل یا پنجاه ترانه و ملودی می نویسم و می سازم. قرار نیست هر چیزی که در تنهایی من ساخته می شود به گوش مردم هم برسد. مخاطبان باید آنچه را بشنوند که خودم احساس می کنم خوب است. در مصاحبه قبلی هم به این نکته اشاره کردم که در رایانه شخصی خودم بیش از هزار شعر و آهنگ دارم ولی لزومی ندارد که همه آنها را مردم بشنوند.
 
 • *چرا این ترانه ها و ملودی ها را در اختیار خوانندگان دیگر قرار نمی دهید؟
دلیل اینکه ترانه ها را به خواننده های دیگر واگذار نمی کنم این است که خودم را ترانه سرا نمی دانم. فقط به حد کفایت کارهای خودم می سرایم و آنقدر نیست که در اختیار دیگران قرار دهم. در بحث ملودی برای دیگران هم کار کرده ام ولی در کل حقیقت این است که اگر کاری را ساختم و خودم نتوانستم اجرا کنم به هنرمندان دیگر ارائه می کنم.
 
 • *به نظر من نسبت به ساخته های خودتان کمی انحصاری نگاه می کنید.
اینگونه نیست اما من هیچگاه بابت پول کار نکرده ام. این موضوع را چندین بار در مصاحبه های خودم عنوان کرده ام. دلیل واگذاری یک شعر یا ملودی به دیگران، پول است. اگر هم تا الان کاری برای دیگران ساخته ام بابت پول نبوده و رفاقتی بوده است. با تمام احساس خودم کار می سازم و اصلا دلم نمی آید آنها را بفروشم. وقتی که می توانم با صدای خودم منتشر کنم و احتیاجی به پول آنها ندارم چه دلیلی دارد که واگذار کنم.
 
 • *یکی دیگر از اتفاقات خبرساز درباره شما، قطعه ای بود که توسط آن خواننده ایتالیایی از روی قطعه «بی قرار» کاور کرد. روند تولید آن اثر چگونه بود؟
آقای «نیکولینی» بازیگر تئاتر است و کار خوانندگی را دنبال می کند. او از طریق یک هنرمند ایرانی – ایتالیایی قطعه بی قرار را گوش کرد و از ایشان درخواست می کند که خواننده اصلی این اثر را پیدا کند. از طریق اینترنت با ایشان آشنا شدم و درخواست آقای نیکولینی مبنی بر اجرای ملودی آن اثر را به من انتقال دادند. پس از موافقت بنده، کار را خواندند و در اروپا منتشر شد. در هفته دوم سال 2015 این قطعه در رای گیری سایت «جمندو» رتبه سوم قطعات اروپا را تصاحب کرد. در هفته سوم سال هم، در جایگاه نخست برترین قطعات آن سایت قرار گرفت. این اتفاق برای موسیقی ایران خیلی خوب بود زیرا در نشریات و رسانه های مختلف بازخورد داشت. برخی از مخاطبان ایرانی هم با وجود اینکه معنای شعر ایتالیایی را متوجه نمی شدند اما اغلب آنها توانستند با کار ارتباط برقرار کنند و حس به خوبی منتقل شده بود. نیکولینی هم به خوبی این کار را اجرا کرد.
 
 • *همکاری شما با این خواننده ادامه خواهد داشت؟
این احتمال وجد دارد اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست. البته در حال حاضر مشغول رایزنی با یک خواننده بزرگ ترک هستم که خیلی ها با صدای ایشان خاطره دارند.
 
 • *به چه دلیل اسم این خواننده ترک را اعلام نمی کنید؟
من تا الان به مخاطب دروغ نگفته ام و نمی گویم. فعلا مشغول مذاکره برای این کار هستیم و شرایط زیادی باید مورد بررسی قرار گیرد. باید با آنها هماهنگ باشیم و در عین حال کاری انجام دهیم که در چارچوب قوانین کشور ما باشد. اگر هماهنگی های لازم صورت گرفت حتما اطلاع رسانی صورت می گیرد.
 
 • *چرا موزیسین های داخلی، خصوصا اهالی موسیقی پاپ، نمی توانند با هنرمندان سایر کشورها همکاری های مشترک در زمینه های مختلف داشته باشند؟   
کلا به خاطر ندارم که خواننده ای از ایران با یک خواننده مطرح بین المللی قطعه فیت منتشر کرده باشند و شاید ذهن من یاری نمی کند. یک مورد هم بود که قطعه ای از یک خواننده زن قدیمی ایران با همان شعر خوانده شد و به یاد ندارم که توسط خواننده خارجی روی ملودی ایرانی، شعر غیرایرانی اجرا کرده باشند. به نظر من مشکل راه های ارتباطی، تفاوت موسیقی ما با دنیا و معضل بزرگی به نام زبان باعث می شود که چهره های داخلی با همتایان خارجی خود ارتباط نداشته باشند. خواننده های دنیا از هر ملیتی که باشند با آثاری که به زبان انگلیسی می خوانند معروف می شوند. ما متاسفانه هنوز این توانایی را در خود پرورش نداده ایم. با یک قطعه فارسی نمی توانیم کل دنیا را تسخیر کنیم. حتی بزرگترین خواننده های عرب، یونانی و ترک در مقایسه با آنها که انگلیسی می خوانند ناشناخته تر هستند. مشکل اصلی مقوله زبان است که باعث می شود.
 
 • *سال 93 هم رو به اتمام است و در تهران کنسرت بزرگی را برگزار نکردید. در این زمینه چه خبرهای جدیدی دارید؟
حدود بیست روز قبل پس از ده سال توانستم مجوز اجرای زنده را کسب کنم. گروه مشغول تمرین است و برنامه های شهرستانها را پیگیری می کنیم. کنسرت هایی که در سایر شهرها دارم اغلب ارگانی است و مجوز اغلب اجراهای زنده شهرستانها توسط ارشاد آن استان صادر می شد. اکنون شرایط عوض شده است و همه چیز با تهران هماهنگ می شود. نهایتا باید بگویم که برای کنسرت تهران آماده و مشغول برنامه ریزی هستم. دلیل حساسیت من برای کنسرت تهران این است که تلافی این ده سال باشد و شرمنده مردم نشوم.
 
 • *و کلام آخر؟
به زودی وب سایت شخصی من به نشانی www.aminhabibi.com با امکانات و اطلاعات جدید به روز خواهد شد. همچنین اخیرا مشاهده کرده ام که برخی افراد سودجو، پروفایل های جعلی متعددی به نام من در شبکه «اینستاگرام» به راه انداخته اند و فعالیت می کنند. aminhabibiphoto تنها پروفایل من در این شبکه اجتماعی است و صفحات دیگر تقلبی هستند.
***
قطعه «ترکم نکن» با صدای امین حبیبی را می توانید از اینجا بشنوید و دانلود کنید.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 02:49

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 12:38

فقط خدا امین حبیبی رو میشناسه و بس ......

جمعه 22 اسفند 1393 - 19:59
Danial roghanian

ایشون حرف نداره

2.176.186.171
چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 13:19

عاشق صداشم . بي صبرانه منتظر كنسرتيم

چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 13:45

امین حبیبی مرد بزرگ و خواننده قادریه
سبکش همونیه که من میخوام ... از ابتدای آهنگ تا آخر همش احساس در
قطعه موجود است
برام مهم نیست که با دیگر موزیسین ها و خواننده ها کار کنه ولی خاطرات خوبی
از آهنگهای " وقتی به تو فکر میکنم " و " بی تو " و " جمعه " دارم
بنظرم آقای امین حبیبی قشنگ تونسته بودن با شهاب اکبری رضا تاجبخش و زنده یاد نیما وارسته
کار کنن ... امیدوارم کمی فعالیت هاشونو شدید تر کنن تا ما هواداراشون خوشحال بشیم
حس آهنگهاشون خیلی پاک و دوست داشتنیه
ممنون از شما آقای حبیبی برای این اهمیتتون به ما و احساس زیباتون

چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 21:44

امین حبیبی عزیز بهترینی و همیشه بهترین میمونی....افتخار میکنم که طرفدار همچنین خواننده ای هستم....دوستت دارم عجیب...

چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 21:44

امین خدای احساسه ... شعرش مهم نیست، موزیکش مهم نیست، تنظیمش مهم نیست، اون احساس تو آهنگاش منو جذب میکنه
همین و بس
.

پنجشنبه 21 اسفند 1393 - 12:19

عاشق اهنگ عاشق نشوام،درست وقتی که عاشق شدم این اهنگ منتشر شد که انگار امین اینو واسه من خونده

پنجشنبه 21 اسفند 1393 - 12:21

عاشق اهنگ عاشق نشوام،درست وقتی که عاشق شدم این اهنگ منتشر شد که انگار امین اینو واسه من خونده

پنجشنبه 21 اسفند 1393 - 14:11

آهنگاش آدم رو میسوزونه واقعا بی نظیره

پنجشنبه 21 اسفند 1393 - 19:49

انگار احساس من و امین دقیقن مثل همه ... واقعن بهترین لحظاتی که آهنگاش باید منتشر بشن میشن. امین مثل یه سری خواننده ها نیس که هرچی تولید کنن رو منتشر می کنن. واقعن برای مخاطب ارزش قائله. البته اگه امین سالی 20تا ترک هم منتشر کنه بازم همش عالی میشه.چه شود ورژن ترکی استانبولی امین حبیبی

جمعه 22 اسفند 1393 - 03:23

ای جانم چقدر خوبه این مرد
زمانی که یک قطعه ای را منتشر می کنم، اگر خوب یا بد باشد به هرحال ماحصل احساس و توانایی خودم است. این تمام توانایی های امین حبیبی نیست، ولی تمام احساس من است و دوست ندارم چیز دیگری را در این احساس دخیل کنم.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود امین حبیبی: به مخاطب دروغ نگفته‌ام و نمی‌گویم | موسیقی ما