برنامه یاد بعضی نفرات
 
از حرکت کاروان تا شهادت امام حسین(ع) با همراهی موسیقی ارکسترال و موسیقی دستگاهی ایران
پوئم سمفونی «کاروان عشق» اجرا می‌شود
موسیقی ما - ارکستر «ساربانگ» قرار است از 13 تا 15 آبان‌ماه، پوئم سمفونی «کاروان عشق» را روی صحنه ببرد. مهیار شادُروان و هاشم احمدوند خوانندگان این پوئم سمفونی هستند و آهنگساز و سرپرست ارکستر در این اجراها سعید اریانی است؛ همچنین جابر اطاعتی ارکستر مایستر ارکستر در اجراهای پیش‌رو است.
 
«مهیار شادروان» -خواننده‌ی این اثر- درباره‌ی آن به سایت موسیقی ما می‌گوید: «قطعات پوئم سمفونیک در یک موومان بر مبنای داستان یا افسانه‌ نوشته می‌شوند و در آن‌ها از کلام استفاده می‌شود. این پوئم سمفونی در 9 بخش از ابتدای حرکت کاروان تا شهادت امام حسین(ع) و یارانشان در قالب تلفیق ژانر ارکسترال با موسیقی دستگاهی ایران و با بهره گیری از اشعار متقدمین و متاخرین در ارتباط با قیام عاشوراست و آقای سعید اردیانی اهنگساز و رهبر ارکستر طی تماسی به من پیشنهادِ اجرای آن را کردند. از آنجا که این برنامه، تنها کنسرتی است  که در این ایام برگزار می‌شود،حامیان ما خانه موسیقی،معاون هنری وزیر ارشاد،حوزه هنری،سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران هستند.»
 
او ادامه می‌دهد، بخش‌هایی از این اثر را «هاشم احمدوند» اجرا خواهند کرد. او همچنین درباره‌ی بخش‌های مختلف این پوئم سمفونی می‌گوید:‌ «قطعه‌ی کاروان بدون شعر است و حضرت مسلم، دو طفلان مسلم، حضرت حر، حضرت علی اصغر(ع)، حضرت علی اکبر(ع)، حضرت عباس(ع)، امام حسین(ع) و باز این چه شورش است، اجرا خواهد شد. تمام قطعاتِ این اثر در موسیقی دستگاهی است و آوازها در دستگاه‌های چهارگاه، نوا، دشتی، اصفهان و... اجرا می‌شود، ضمن اینکه من در بخش‌هایی هم آواز دشتی و ابوعطا می‌خوانم. ارکستر متشکل از 72 نفر از هنرمندان و نوازندگان برجسته موسیقی است و ارکستر مایستر هم جناب جابر اطاعتی هستند.»
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آبان 1395 - 15:26

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود پوئم سمفونی «کاروان عشق» اجرا می‌شود | موسیقی ما