برنامه یاد بعضی نفرات
 
گفت‌وگوی «موسیقی ما» با خواننده آلبوم «سی سالگی» و رهبر ارکسترش درباره تور کنسرت‌های کانادا و امریکا؛
از حضور نامزد گرمی در کنسرت احسان خواجه‌امیری تا سوختن میکسر صدا وسط اجرا!
موسیقی ما - «احسان خواجه‌امیری» امسال برای چندمین بار تور کنسرت‌های خارجی‌اش را برگزار کرد. این هنرمند تابستان امسال هشتمین آلبومش را با عنوان «سی سالگی» منتشر کرد و در فاصله زمانی کوتاهی پس از انتشار آن راهی قاره امریکا شد تا تور کنسرت‌هایش در کانادا و ایالات متحده امریکا را برگزار کند. تور کنسرت‌های خارجی خواجه‌امیری در سال 1395 (2016-2017) با اجرای 4 نوامبر (14 آبان) در مونترال کانادا آغاز شد و این خواننده 5 نوامبر (15 آبان) در تورنتو و 13 نوامبر (23 آبان) در ونکوور به اجرای برنامه برای ایرانیان مقیم کانادا پرداخت.
 
خواجه‌امیری سپس راهی ایالات متحده امریکا شد و کنسرت‌هایش در این کشور را با اجرای 3 دسامبر (13 آذر) در کوپرتینو از ایالت کالیفرنیا آغاز کرد و پس از آن 18 دسامبر (28 آذر) در لس‌‌آنجلس -شهر دیگری از ایالت کالیفرنیا- و در سالن مشهور مایکروسافت که از بزرگترین سالن‌های امریکا است روی صحنه رفت. اجرای این هنرمند در لس‌آنجلس با استقبال ایرانیان مقیم این شهر روبرو شد. این خواننده و گروهش حدود سه هفته به دلیل تقارن با کریسمس و تعطیلات سال نو، استراحت کردند و سپس 7 ژانویه (18 دی) در سیاتل از ایالت واشنگتن روی صحنه رفتند.
 
احسان خواجه‌امیری کنسرت‌هایش را با اجرا در هوستون (14 ژانویه / 25 دی)، آتلانتا (20 ژانویه / 1 بهمن) و میامی (21 ژانویه / 2 بهمن) ادامه داد و پس از اجرای 29 ژانویه (10 بهمن) در ارواین از ایالت کالیفرنیا، به ایران باز خواهد گشت.
 
خبرنگار «موسیقی ما» در خلال برگزاری این کنسرت‌ها با احسان خواجه‌امیری و هومن نامداری -رهبر ارکسترش- گپی تلفنی داشته که در ادامه می‌آید.

 
   

احسان خواجه‌امیری
  • خوب و بدهای سفر
طبیعتاً اتفاقات خوب و بد داشتیم. از طرفی استقبال دور از انتظار از سه کنسرت کانادا و سولداوت شدن آن‌ها بود و از سویی ارکستر بزرگ و خوبی داشتیم که کیفیت بالایی داشت. اجراهای امریکا هم عالی بود و محبت مردم شامل حالمان شد و استقبال بسیار خوبی به عمل آوردند. در یکی از اجراهای امریکا، در اتفاقی عجیب یکی از تماشاچیان از محل استقرار صدابردار آویزان و مشغول ابراز خوشحالی شد و باعث شد میکسر صدا بسوزد که بلافاصله مجبور به تعویض آن شدیم و خدا را شکر ماجرا به خوبی مدیریت شد.
 
  • همراهی نامزد گرمی در کنسرت امریکا
اتفاق خوب دیگری که افتاد، حضور نوازنده سرشناس گیتار که نامزد گرمی شده بود در ارکستر بود. بیشتر اعضای ارکستر امریکایی بودند و خدا را شکر ارکستری خوب و حرفه‌ای داشتیم.
 
  • استقبال از «سی سالگی»
راستش اصلاً انتظار نداشتم که تا این اندازه از آلبوم «سی سالگی» استقبال شده باشد و مردم در کارهای جدید با من هم‌خوانی کنند. از بازخورد آلبوم در داخل ایران اطلاع دقیقی ندارم و منتظرم بعد از بازگشت و در کنسرت‌های ایران متوجه این مسئله شوم.
 
  • بدترین اتفاق سفر
بدترین اتفاق این سفر، دوری از خانواده‌ام بود. فکرش را نمی‌کردم این‌قدر دلتنگ شوم. خیلی سخت بود و هیچ‌وقت تا به حال چنین احساسی را تجربه نکرده بودم.
 
  • جوسازی‌های بی‌تأثیر همیشگی
حرف‌های تکراری همیشگی در برخی برنامه‌های رادیویی عنوان شده بود و جوسازی‌هایی بود که چرا این‌ها اینجا کنسرت برگزار می‌کنند و ما نمی‌توانیم در ایران اجرا کنیم! اما تأثیری روی برنامه‌ها نداشت. با اینکه برنامه ما یکشنبه (روز آخر هفته) یعنی روزی که مردم فردایش باید به سر کار می‌رفتند بود و از طرفی هفته قبل از تعطیلات کریسمس هم بود، می‌گفتند بعید است که سالن در چنین زمانی پر شود. معمولاً اینجا کنسرت‌ها شنبه برگزار می‌شود که فردایش تعطیل است. ما به اجبار یکشنبه برنامه داشتیم و خدا را شکر مردم هم آمدند و سالن پر شد.
 
  • برگزاری تور کنسرت‌های داخل ایران
بلافاصله بعد از آخرین اجرا به ایران باز خواهیم گشت و خیلی زود تور کنسرت‌های شهرستان‌ها را برگزار می‌کنیم. کنسرت تهران هم احتمالاً اوایل اسفندماه برگزار خواهد شد.
 
*****
 
 هومن نامداری که رهبری ارکستر خواجه‌امیری را بر عهده دارد و در این اجراها او را همراهی کرده نیز در توضیحاتی درباره تور کنسرت‌های کانادا و امریکا سخن گفته است:
 
تور کنسرت‌های ما از کانادا شروع شد و در شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال سه اجرای خیلی خوب داشتیم. همه اجراها سولداوت شد و همه چیز عالی برگزار شد. جای اعضای گروه اصلی خودمان خیلی خالی بود. اینجا تا با نوازنده‌ها هماهنگ شویم کمی سخت بود، اما خدا را شکر در نهایت اجراها خوب در آمد.
 
بعد از کانادا به آمریکا آمدیم که اوایل حضورمان با سال جدید و تعطیلاتش همزمان شده بود. به جز دو نفر، بقیه گروهِ نوازندگان در آمریکا تقریباً همان‌هایی بودند که دو سال پیش در اینجا با هم اجرا کرده بودیم.
 
ارکسترمان در لس‌آنجلس بزرگتر بود و گروه سازهای زهی و سازهای بادی داشتیم. آقای «اردشیر فرح» هم به ما اضافه شد و در بخش ویژه‌ای، چند کار قدیمی احسان را با نوازندگی ایشان که چهره سرشناسی هستند اجرا کردیم. اشکالی هم در بخش صدا پیش آمد که خدا را شکر فوراً برطرف شد و همه چیز خوب پیش رفت.
 
استقبال مردم خیلی خوب بود. آلبوم «سی سالگی» که به تازگی منتشر شده، بازخورد فراتر از انتظاری داشت و در قطعاتی چون «سی سالگی»، «یه روزی میاد» و... از این آلبوم، حضار هم‌خوانی قابل توجهی داشتند. خدا را شکر آهنگ‌هایی که برای تور خارج کشور انتخاب شده بود، قطعاتی بود که با استقبال بیشتر مخاطبین همراه بود و خیلی از کارها را حفظ بودند. انشالله به زودی در کنسرت‌های ایران هم که تور آلبوم جدید خواهد بود بیشتر قطعات جدید را همراه با کارهای پرطرفدار قبلی احسان خواهیم نواخت.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:25

دیدگاه‌ها

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

خیلی هم عالی و بینظیر

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 18:45
Mas

متاسفانه بدترین خواننده چند سال اخیر باید کنسرت برگزار کنه و میبینیم که
ایشون پنج سال پیش تموم شدن و دیگه کار خوبی تولید نکردن
امیدوارم چند سالی رو فکر کنن تا یک ایده جدید داشته باشن
پسرفت بسیار شدیدی داشتن
امیدوارم سایت موسیقی ما متن من رو در سایت قرار بدن
به هرحال نقد هم باید باشه
MAS

212.186.105.138
سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

ey jaaaaaaaaaaaan

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

بيخود ترين و ضعيف ترين البوم خواجه اميرى سى سالگى بود اصلا ازش توقع نداشتيم ? فقط سه تا ترك قوى داشت

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 18:31
Beh.Nam

شنیدن به موسیقی سلیقه ای هستش
این که ما نمیتونیم با یک آهنگ ارتباط برقرار کنیم،
دلیل بر ضعف آهنگ و یا خواننده نیست، با سلیقه ما
فرق داره...
ضمناً برای انتقاد کردن واژه های بهتری هم وجود داره تا بیخودترین و....

46.62.163.152
سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

از روزبه بمانی عزیز هم خواهش میکنم که اجازه بده ترانه سرا های دیگه هم بتونن با امثال خواجه امیری ها همکاری کنند ، جناب بمانی ترانه های شما خیلی زیباست و من خودم تمامشو حفظم ولی ترانه هم سلیقه ایه ، ممکنه یک نفر باشه که شعرهاش از شما قشنگ تر باشه ، ولی بخاطر اینکه شما مدام کنار خواننده های معروف هستید ، اونها نمیتونن باهاشون همکاری کنند

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

آلبومش عالی بود

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:31

عشق جانم

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:40

به نظر من هنوز با وجود نسل جدید خواننده های پاپ احسان خواجه امیری از همه بهتره در این زمینه
چون واقعا صداش قدرت خوبی داره و در اجرای زنده واقعا قوی هست

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:43

خواجه امیری به کوری چشم دشمنات همین طوری ادامه بده

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:43

عالییییه البومش عشقه احسان

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:43

عشق جانه.

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 14:02

احسان تو باعث افتخار ايرانيان هستي.

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 14:04

از مقایسه خوشم نمیاد اما آلبوم عاشقانه‌ها خیلی قشنگتر بود حتی پاییز تنهایی هم خوب بود ولی این آلبوم اصلاً در حد احسان خواجه امیری نبود

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

به اوج میرسه...

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

اسطوره ى موزيك ايران. به كورى چشم بد خواها همينجورى داره پله هاى ترقى رو طي ميكنه ❤

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

خواجه امیری. دیگه مثل. سابق نمیخونه همش آه وناله فریاد گام بالا صدا خراب. تقویت صدا صفر واقعا برای گوش شنونده موسیقی باید احترام گذاشت

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

ببین حضورش در آمریکا چقد واسه خواننده های لس آنجلسی سنگینه که هی زیر آب طفلیو میزنن

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

احسان فوق العادس و وقتی موفق باشی دشمن هم خواهی داشت

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

احسان خواجه امیری عزیز خواننده بسیار عالی و پر طرفدار موسیقی پاپ.

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

احسان یه دونس

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

تو خواننده های داخل ایران که پاپ میخونن فعلا که احسان ما حرف اولو میزنه،،،براش آرزوی موفقیت میکنم

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

آقای عاشقانه ها لنگه نداره

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

بهترین اکیپ مارکت موسیقی همین گروه احسانه??اگرم ضعفی دارن میتونیم با حفظ احترام‌گوشزد کنیم تا به کارشون بهبود بدن?تند برخورد نکنین

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

من خودم از هوادارا و صداي هنر احسان بودم و واقعا ارزشمنده هنر و صداي ايشون. ولي خودشون و هوادرانشونم ميدونن احسان افت كرده . هم تو شعر تو تحريرا تو صدا . اوجاي احسان اغلب فالشه تو اجراهاي زنده و حتي تو همين البوم اخير . شايد به خاطر سنه و شايدم گامشو پيدا نميكنه . اميدوارم به دوران اوجش برگرده كه موزيكش تو همه خونه ها و ماشينا بود نه فقط هواداري متعصب

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 15:36

افتخارِموسیقیِ ایـران

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 16:15

آقای عاشقانه هااااا ،، به امید درخشش های بیشتر ✌❤

سه شنبه 5 بهمن 1395 - 20:29

لطفا با اقایان علی اصحابی و فرهاد جواهر کلام و سعید پور سعید و بهنام علمشاهی هم گفت وگو کنید واز البوم جدید شان خبر بگزارید با تشکر .

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

امپراطور موزيك ايران ❤

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

سی سالگی واقعا عالی بود و دست کمی از دو آلبوم قبلی نداشت. پیشنهاد میکنم بیشتر گوش کنید

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

عشقه .عزیز دل.ایشالا زودتر بیاد دلمون تنگ شد

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

سلطان موسيقي ايران ❤️

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

من موندم به بعضی مردم در صحنه بعضی کارا خوبه بعضی بی غل و غش اما یه عده از هر در کامنتاشون شورشو در میارن بابا یا گوش بدین یا ندین دیگه مرض نگیرین ، بعضیا حسابی آهنگی رو گوش میدن دوست دارن اما میخوان بد بنویسن ، سادیسمین ?

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

اولا که کی گفته نصف سالن خالی بوده؟؟ شما دیدین سالن رو؟ این کارتون انتقاد هست یا تخریب؟ ضمنا کسایی که بی حجاب و غرب زده خطابشون میکنید هموطن ما هستن و کنسرت گذاشتن توی بزرگترین سالنهای دنیا و فروش رفتن بلیط ها یه افتخاره اونم برای ما ایرانیا .. شنونده ی موسیقی فقط شما هستید؟؟ چرا شما احترام نمیذارید به سلیقه دیگران؟ احسان خواجه امیری همیشه جزو رکورد داران فروش بلیط بوده پس حتما اجرای زنده خوبی دارن ، ضمن اینکه ایشون تندیس بهترین اجرای زنده رو تو جشن موسیقی ما دریافت کردن ، کاش وقتی که برای تخریب سایر خواننده هر میذارید برای خواننده مورد علاقه خودتون بذارید و از کارهاشون لذت ببرید! شما طوری حرف میزنید که انگار کارشناس هستید و سواد موسیقایی دارید!! قصد جسارت ندارم ولی ما فقط میتونیم به عنوان یه شنونده نظر بدیم ، به هرحال موفق باشید

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

انتقاد سازنده خیلی هم عالیه و بارها دیدیم که خود آقای خواجه امیری به انتقادا توجه کردن و پاسخ دادن ، اما شمایی که پیج فیک میسازید هدفتون کاملا مشخصه!! انتقاد باید بجا و منطقی باشه کار شما تخریب و توهین هست

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

از اینکه آلبوم آخرش نسبت به قبلی ها پایین تر بود شکی نیست همش که نباید خوب باشه یه سلام آخر یا یه تاوان و یا آلبوم عاشقانه ها میارزه به چندین خواننده،به چاوشی ها و خواجه امیری ها باید احترام گذاشت و قدردانشان بود...

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 08:41

صدای ماندگار

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود از حضور نامزد گرمی در کنسرت احسان خواجه‌امیری تا سوختن میکسر صدا وسط اجرا! | موسیقی ما