برنامه یاد بعضی نفرات
 
با سخنرانی هومان اسعدی و محسن شهرنازدار
صد و هشتمین نشست یکشنبه‌های انسان شناسی و فرهنگ برگزار می‌شود
موسیقی ما - صد و هشتمین نشست «یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ» با موضوع «موسیقی قومی و پژوهش‌های فرهنگی» برگزار خواهد شد. در این نشست «هومان اسعدی»  درباره‌ی «بحثی درباره روند تکوین و شناخت شناسی رشته اتنوموزیکولوژی» و «محسن شهرنازدار» درباره «رويكردهاي پژوهش در موسيقي قومي ايران» سخنرانی خواهند کرد. در این نشست فیلم A Kabul Music Diary اثر پروفسور جان بیلی  نمایش داده خواهد شد.
 
حضور در این برنامه که یکشنبه 17 بهمن از ساعت 16 تا 19  در خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ولیعصر خیابان دمشق پژوهشگاه فرهنگ هنر ارتباطات برگزار می‌شود، برای همه آزاد است.
 
پروفسور جان بَیلی استاد موسیقی‌شناسی فرهنگی در دانشگاه گُلداسمیت لندن، پژوهشگر در عرصۀ موسیقی افغانستان و نوازندۀ دوتار، رباب و تنبور است.
 
جان بیلی بین سال‌های ۶۵-۱۹۶۲ در رشتۀ روان‌شناسی و فیزیولوژی در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرد. او در سال ۱۹۷۰ مدرک دکترای خود را در رشتۀ فیزیولوژی آزمایشی از دانشگاه ساسکس گرفت. او در سال ۱۹۷۳ به عضویت پژوهش Post-Doctral در زمینۀ مردم‌شناسی اجتماعی و موسیقی‌شناس فرهنگی در دانشگاه کوئینز بلفاست درآمد، و همرای همسرش ورونیکا (Veronica) به شهر هرات افغانستان رفت تا برای مدت دو سال با همکاری جان بلکینگ (John Blacking) کار عملی خود را در زمینۀ موسیقی‌شناسی فرهنگی اجرا کند. او طی دو سال اقامت خود در هرات نوار ویدئویی از فرهنگ مردم هرات به شمول عروسی‌ها، میله‌های فرهنگی، مراسم عید و غیره تهیه کرده ‌است. او همچنین زبان فارسی به لهجه هراتی را نیکو صحبت می‌کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1395 - 00:41

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود صد و هشتمین نشست یکشنبه‌های انسان شناسی و فرهنگ برگزار می‌شود | موسیقی ما