آلبوم هشت انتخاب
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
با آهنگسازی امیر شریفی و خوانندگی مهدی امامی
آلبوم «حُزّان» منتشر شد
موسیقی ما - آلبوم موسیقی «حُزّان» با آهنگسازی و تنظیم «امیر شریفی» و خوانندگی «مهدی امامی»‌ منتشر شد.
 
در این اثر امیر شریفی (سه‌تار و رباب) احمد مستنبط (تمبک)، هوشمند عبادی (نی)، بهناز بهنام نیا (عود)، المیرا مردانه (کمانچه و کمانچه آلتو)‌ و مرجان مهربان (قانون) نواخته‌اند و آواز را مهدی امامی خوانده است.
 
«امیر شریفی» درباره این اثر نوشته: «حُزّان به معنای واقعی، یک سوییت یا «نوبت» دستگاهی است که به مبانی و ترتیب اجرای قطعات و زیبایی شناسی این نوع موسیقی وفادار می ماند. شاکله ی کلی این نوبت، متشکل از هفت قطعه‌ی آهنگسازی شده و چهار قسمت ساز و آواز است که در عین یکپارچگی و وحدت بین اجزا، با دیدی کُل نگر به سه بخش عمده قابل تفکیک است. در خصوص نحوه‌ی اجرای قطعات متر ثابت در این مجموعه باید متذکر شوم که از نوازندگان این مجموعه خواسته شده در پی هماهنگ کردن جمله‌ها با امکانات ساز خود و از سویی برای ارائه‌ی تفسیری شخصی از قطعات، دست خود را در اجرا باز ببینند و جمله‌ها را در عین حفظ کلیت و نقش و سیر ملودی، به گونه‌ای اجرا کنند که برآمده از ذوق و برداشت و عاطفه‌ی  خودشان باشد.»
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 شهریور 1396 - 13:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «حُزّان» منتشر شد | موسیقی ما