بنیاد کودک
با حضور هوشنگ فراهانی و سبحان مهدی‌پور در شهر بابل
بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران
موسیقی ما - هوشنگ فراهانی (نوازنده آهنگساز و مدرس دانشگاه) و سبحان مهدی‌پور (خواننده) روز 13 اردیبهشت ساعت 17، توسط موسسۀ «خانه هنر آفتاب نو» برنامه‌ای را با عنوان بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران در سالن ادارۀ فرهنگ و ارشاد بابل اجرا می‌کند.
 
در این نشست هوشنگ فراهانی به بررسی ردیف سازی و چگونگی سیر و تحول آن و سبحان مهدی‌پور در مورد یکی از شیوه‌های آوازی سخنرانی می‌کنند و در پایان ساز و آوازی را مشترکاً به اجرا در می‌آورند که حضور در این نشست برای عموم آزاد است.
 
سبحان مهدی‌پور الگوبرداری و فراگیری شیوۀ آوازی سید حسین طاهرزاده، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری و همچنین نواختن ساز سه تار را از نوجوانی، نزد کریم صالح عظیمی و فراگیری شیوۀ آوازی اقبال السلطان و ردیف آوازی عبدالله خان دوامی را دنبال کرده که این مراوده و کسب تجربۀ استاد شاگردی همچنان بر قوت خود باقی است.
 
هوشنگ فراهانی نیز علاوه بر آهنگسازی در زمینه ترجمه و نویسندگی هم دستی آشنا دارد و تحصیلات آکادمیک خود در موسیقی را با دریافت کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی (قوم‌موسیقی شناسی) از دانشگاه تهران ادامه داده است. او آثار مکتوب بسیاری را منتشر کرده و آلبوم‌هایی با صدای سالار عقیلی، سینا سرلک و... منتشرو  در کشورهای مختلفی روی صحنه رفته است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - 18:33

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران | موسیقی ما