برنامه یاد بعضی نفرات
 
سرانجام پس از مدت‌ها تمرین و در اواخر پاییز سال جاری
اپرای «عشق» بهروز غریب‌پور بر اساس داستان شیخ صنعان روی صحنه می‌رود
موسیقی ما - «بهروز غریب‌‌پور» - کارگردان شناخته شده‌ی تئاتر- اواخر پاییزِ امسال، «اپرای عشق» را بر اساسِ داستان شیخ صنعان اثر «عطار نیشابوری» روی صحنه می‌برد. «وحید تاج» و «روشنک کی‌منش» نقش‌های اصلی این اپرا را خوانده‌اند.
 آهنگسازی آخرین اپرای «غریب‌پور» را «شورا کریمی» انجام داده است که پیش از این در زمینه‌ی ساخت موسیقی فیلم فعالیت کرده و این اولین تجربه‌ی اپرایی است که می‌نویسد. موسیقی این اثر تلفیقی از موسیقی شرق و غرب است.

علاوه بر تاج و کی‌منش، تعدادی از شخصیت‌های این اثر را خوانندگانِ شناخته‌ناشده‌ای می‌خوانند که طی فراخوان گروه تئاتر عروسکی آران انتخاب شده‌اند.

تاکید «اپرای عشق» بر عشق بی‌پیرایه و واقعی است؛ لحظه‌ای که دختر ترسا ایمان می‌آورد که عشق شیخ صنعان منتها ندارد و بی غایت است، او هم سر تعظیم فرود می‌آورد و مراتب جان‌سپاری را اعلام می‌کند.

این اپرا، آخرین اثری است که بهروز غریب پور در راستای بازشناسی بزرگان و قلل اندیشه و ادبیات ایران‌زمین نوشته و همچون آثار پیشین، موسیقی آن بر اساس دستگاه‌ها و ردیف های آوازی ایرانی و برای تحقق هدف غائی اپرای ملی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 مهر 1397 - 15:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود اپرای «عشق» بهروز غریب‌پور بر اساس داستان شیخ صنعان روی صحنه می‌رود | موسیقی ما