برنامه یاد بعضی نفرات
 
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
مجمع عمومی سالانه هیات امنای بنیاد رودکی تشکیل جلسه داد
موسیقی ما - مجمع عمومی سالانه عادی هیات امنای بنیاد فرهنگی و هنری رودکی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور معاونان امور هنری و حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل جلسه داد.

این جلسه با دستور بررسی گزارش سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی از صورت‌های مالی ٩٦ بنیاد، گزارش عملکرد سال‌های ٩٦ و ٩٧ بنیاد، بررسی وضعیت اجرایی مصوبات هیات امناء در سال های ٩٥ و ٩٦ و بررسی بودجه پیشنهادی سال ٩٨ برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه بر بررسی چگونگی کاهش هزینه‌ها و افزایش منابع درآمدی بنیاد فرهنگی و هنری رودکی با نگاه واقع بینانه تاکید کرد: «با توجه به بودجه موجود باید بودجه ٢ نیز برای بنیاد فرهنگی و هنری رودکی تعریف کنیم به این معنا که در بخش منابع نیاز به تکاپو داریم تا بتوان بر اساس فرصت های حاضر بودجه‌های دیگری برای بنیاد جذب کرد. در یک فرصت لازم است بررسی شود که چه مقدار می‌توان منابع درآمدی بنیاد را افزایش و در بخش هزینه‌ها نیز با شرایط طبیعی چه مقدار می‌توان هزینه ها را کاهش داد و به این دو مورد به عنوان بودجه ٢ توجه داشت.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه به شفافیت در انجام اقدامات و فعالیت‌ها ادامه داد: «در این حوزه نیز باید طوری عمل کرد که بتوان در فضای داخلی و بیرونی بنیاد از اقدامات و فعالیت‌ها دفاع کرد.»

در ادامه این جلسه گزارش سازمان حسابرسی و همچنین گزارش عملکرد این بنیاد رودکی در سال‌های ٩٦ و ٩٧ ارائه شد.

صفی‌پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری رودکی در گزارشی به بررسی وضعیت نیروی انسانی، دستاوردهای شاخص در سال ٩٧ و چالش‌های مهم بنیاد پرداخت. او دریافت امتیاز حداکثر در شفاف‌سازی در سال ٩٧، رشد اعتبارات برای سومین بار در سال‌های ٩٦ و ٩٧، بهبود نیروی انسانی و به کارگیری سیاست تشویقی برای خروج نیروهای مازاد و یا غیرمتخصص بنیاد و پرداخت بدون تاخیر حقوق کارکنان، راه اندازی میزخدمت و ... را از جمله دستاوردهای شاخص این بنیاد در سال ٩٧ برشمرد.

رعایت حقوق مولف و مصنف در فعالیت‌های هنری، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری، برنامه‌ریزی برای مشارکت در ساخت و اجرای سمفونی حماسه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، آوای وحدت، اقوام ایرانی و ... از دیگر دستاوردهای شاخص بنیاد فرهنگ و هنری رودکی در سال ٩٧ است که از صفی‌پور در این جلسه اعلام شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش‌های مهم این بنیاد گفت: «عدم تخصیص اعتبارات بنیاد مطابق با قانون بودجه و کاهش فعالیت‌های فرهنگی هنری، عدم تخصیص اعتبارات عمرانی بنیاد و افزایش فرسودگی ساختمان و تجهیزات به ویژه تالار وحدت و برج آزادی و افزایش سطح انتظارات هنرمندان از بنیاد رودکی و عدم تطبیق آن با واقعیت‌های موجود از جمله چالش‌های این بنیاد است.»

در این جلسه برخی از حاضران به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود در زمینه بودجه، وضعیت نیروی انسانی، منابع درآمدزا، چگونگی کاهش هزینه ها و ... پرداختند.
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 تیر 1398 - 12:10

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مجمع عمومی سالانه هیات امنای بنیاد رودکی تشکیل جلسه داد | موسیقی ما