برنامه یاد بعضی نفرات
 
دو سال پس از پایان کنسرت- نمایش «سی» آهنگ‌ساز این اثر از آن یاد می‌کند
سهراب پورناظری: دلم هوایی آواز «من کجا، باران کجا»ی همایون است
موسیقی ما - پس از دو سال از پایانِ کنسرت- نمایش «سی» با آهنگ‌سازی «سهراب پورناظری» و آواز «همایون شجریان»، این آهنگ‌ساز موسیقی ایران در صفحه‌ی شخصی خود از تلاش ناکام برای به صحنه بردنِ «سی» سخن گفت.

او در این باره نوشته است: «دوسال گذشت... «سی» را مانند فرزند دلبندم دوست دارم: «دولتی بود که با خون دل آمد به کنار» از روزی که نطفه‌اش  شکل گرفت تا تمام روزها و ماه‌ها و سالی که رویایش می‌کردم و بارها امید برای دست یافتنش کمرنگ می‌شد، تا اولین شب اجرا که از شادی اشک ریختم و تا آخرین شب اجرا تجربه‌ی غریبی بود. عصرها که برای تست صدا چند ساعت قبل از اجرا بر روی صحنه‌اش حاضر می‌شدم بیات ترک «موذن‌زاده» تمام فضای کاخ را پر می‌کرد، با خودم می‌گفتم فرصت شمار که دیگر این تجربه تکرار نخواهد شد...‌تمام سال بعدش را هم وقف اجرای دوباره‌اش کردیم. ساعت‌ها و ساعت‌ها کار با عشق تکرار دوباره‌اش که نشد. راستش ماه‌ها طول کشید که افسردگی زمین‌گیر شدنش را از سر بگذرانم صادقانه بگویم خیلی سخت بود؛  اما «چنین است گردیدن روزگار ،سبک سیر و بد عهد و ناپایدار»‌ باری یادش که می‌رود دلم هوایی می‌شود برای بوی چمن و درختان کاخ و بانگ من کجا باران کجای همایون جان و ماه که هر شب نگاهم می‌کرد. بشد که یاد خوشش باد...»

قرار بود «سی» برای بار دوم، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا روی صحنه برود. 

روابط عمومی این کنسرت- نمایش سال گذشته در اطلاعیه‌ای خبر از توقف اجرای این اثر داد، این در حالی است که پیش از این اخبار حکایت از آن داشت که این اثر در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه خواهد رفت.

می توانید گزارشی از آن اثر را در اینجا بخوانید.
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 مرداد 1398 - 17:51

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سهراب پورناظری: دلم هوایی آواز «من کجا، باران کجا»ی همایون است | موسیقی ما