وبینار
 
Farhad Forootani Ashegham Kardi فرهاد فروتنی
پوئم سمفونی علمدار پوریا خادم
به آهنگسازی پوریا خادم و رهبری رئوف عبدالله‌اف
پوئم سمفونی علمدار منتشر شد
پوئم سمفونی علمدار به آهنگسازی پوریا خادم و اجرای ارکستر سمفونیک آذربایجان به رهبری رئوف عبدالله‌اف منتشر شد. این پوئم سمفونی روايتگر روز آخر زندگی عباس ابن علی (ع)، علمدار سپاه حسين ( ع ) است. اين پوئم سمفونی شامل ١٠ بخش است؛ ماهِ ميان، آبِ ممنوعه، دشت سوزان، در راه فرات، شرمِ آب، نبرد، عَلَمْ بر خاک، مرثيه، شروه خوانی، سپاه بی‌سردار.
این اثر که مدت زمانی حدود ۲۰ دقیقه دارد فراز و نشیب‌هایی برای انتشار طی کرده و هم اکنون هم از هیچ سایت و پلتفرمی در ایران منتشر نشده است. پوریا خادم ترجیح داده این اثر را فقط در پلتفرم‌های بین‌المللی موسیقی منتشر کند و با وجو اخذ تمام مجوزهای پوئم سمفونی علمدار این کار در ایران منتشر نشد. او در این رابطه می‌گوید: «برای پوئم سمفونی علمدار درخواست مجوز آلبوم دادیم اما چون در دفتر موسیقی قانونی در رابطه با مدت زمان آلبوم وجود داشت و فکر می‌کنم باید آلبوم حداقل ۴۰ دقیقه می‌شد. بنابراین مجبور شدیم درخواست مجوز تک آهنگ بدهیم. اصولا وقتی آلبوم‌ها در پلتفرم‌های دیجیتال منتشر می‌شود نباید چنین قانونی وجود داشته باشد. علمدار قطعه‌ی ۲۰ دقیقه‌ی ارکسترال است که ده قسمت دارد. از طرفی مجوز تک آهنگ هم برای قطعات بیش از ۱۰ دقیقه صادر نمی‌شود. این هم قانون عجیبی بود. نکته دیگر این است که سایت دفتر موسیقی فایل‌های بالای ۱۰ مگابایت را قبول نمی‌کند و نمی‌توانستیم علمدار را حتی آپلود کنیم. فکر کنید قطعه‌ای که ۲۰ دقیقه است را به حجمی پایین‌تر از ۱۰ مگابایت برسانید؛ کیفیت این موسیقی بسیار نازل خواهد بود. پس از آن ارشاد به ما گفت جزئیات موسیقی مشخص نیست. ما به شکل حضوری برایشان توضیح دادیم وقتی قطعه‌ای که ۲۰ دقیقه است و با ارکستر و کر ۱۲۰ نفره ضبط شده به حجم زیر ۱۰ مگابایت می‌رسانید مشخص است که کیفیت به شکل فاجعه باری کم می‌شود. حالا از پس تمام این مشکلات که گذر کنید نمی‌توانید آلبومتان را در پلتفرمی مثل بیپ تونز به فروش برسانید چراکه تک آهنگ قابل فروش نیست. این در حالی است ما پوئم سمفونی علمدار را در بخش روی تمام پلتفرم‌های بین‌المللی موسیقی برای فروش گذاشتیم.»
لازم به ذکر است اين اثر به تهيه كنندگی موسسه خادمين علی ابن ابی طالب در سال ۱۳۹۴، در اجرای زنده توسط اركستر سمفونيك آذربايجان ضبط شده است. همچنین هم اكنون پس از انجام مسترينگ توسط کاوه عابدین، در پلتفرم‌های بین‌المللی موسيقی منتشر شده است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آذر 1398 - 14:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.



دانلود پوئم سمفونی علمدار منتشر شد | موسیقی ما