آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
درخواست مدیرعامل خانه‌ی موسیقی از شهردار تهران
حمیدرضا نوربخش: نام‌گذاری خیابان استاد شجریان هر چه زودتر اجرایی شود
موسیقی ما- «از شهردار محترم تهران انتظار داریم نام‌گذاری خیابان استاد شجریان هر چه زودتر اجرایی شود؛ زیرا تا جایی که پیگیری کردیم این نام‌گذاری از سوی شورای شهر به شهرداری تهران ابلاغ شده است.»

«حمیدرضا نوربخش» -مدیرعامل خانه‌ی موسیقی- ضمنِ بیانِ‌ این مطلب درباره موضوع نامگذاری خیابانی در تهران به نام استاد آواز ایران، می‌گوید: «بعد از فوت استاد مطالبه جدی در جامعه شکل گرفت که هر یک از نهادها به سهم خودشان وظیفه دارند نام ایشان را پاس بدارند. به عنوان یک اسطوره، نماد بزرگ فرهنگی هنری کشور و یک شخصیت ممتار و منحصر بفرد باید تلاش کنیم که نام ایشان به انحای مختلف پاس داشته شود.»

وی افزود: «یکی از کارهای ارزشمندی که شورای شهر سال گذشته انجام داد و سال ۹۹ هم مجددا بر آن تاکید شد و مورد تصویب و اعلام قرار گرفت، نام‌گذاری یک خیابان به نام استاد شجریان بود. گرچه توقع این بود که خیابان مهمتری برای این کار درنظر گرفته شود ولی به هر حال با امکاناتی که داشتند خیابانی را برای این کار در نظر گرفتند.»  

مدیرعامل خانه موسیقی گفت: «تا جایی که پیگیری کردیم ۱۹ مهرماه توسط ریاست شورای شهر تهران نام‌گذاری خیابان استاد شجریان برای اجرایی شدن به شهرداری تهران ابلاغ شده است. تاکنون منتظر بودیم که تابلوی خیابان قرار داده شود؛ ولی متاسفانه تا امروز اجرایی نشده است و این برای ما جای سوال دارد. انتظار داریم آقای دکتر حناچی شهردار محترم تهران که اهتمام خاصی به مسائل فرهنگی و هنری دارند این مساله را هر چه زودتر اجرایی کنند. ما منتظر هستیم که نام‌گذاری صورت بگیرد و این مطالبه را پیگیری خواهیم کرد.»
 
نوربخش همچنین درباره نامگذاری «روز ملی موسیقی» گفت: «همان‌طور که روز تشییع پیکر استاد شجریان هم اعلام شد، ثبت روز اول مهرماه سالروز تولد استاد شجریان به عنوان «روز ملی موسیقی» مورد تاکید ما است که در تقویم رسمی کشور ثبت شود. مکاتبات این مساله را هم انجام دادیم و پیگیری ها هم صورت خواهد گرفت و امیدواریم که آقای دکتر صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اهتمام ویژه ای به این مساله داشته باشند که این اتفاق هر چه زودتر صورت بگیرد.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آذر 1399 - 13:01

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمیدرضا نوربخش: نام‌گذاری خیابان استاد شجریان هر چه زودتر اجرایی شود | موسیقی ما