آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
با موضوع «موسیقی و مردم شناسی بومیان کیش» و از سوی انتشارات نگاه
کتاب «بابا الهوا» اثر محسن شریفیان منتشر شد
موسیقی ما- کتاب «بابا الهوا» اثر محسن شریفیان با موضوع «موسیقی و مردم شناسی بومیان کیش» از سوی انتشارات نگاه منتشر شد.

«الهوا» به معنای عشق است و در جنوب ایران به «باد» و «زار» هم تعبیر می شود؛ اما بومیان کیش که همواره توجه ویژه ای به موسیقی داشته اند به سرپرست گروه نوازندگان در جشن عروسی، «بابالهوا» و اعضای اصلی گروه  را «ولد الهوا» می‌نامیده‌اند.
 
هرکدام از محله های قدیمی کیش یک "بابا الهوا" داشته که بسیار مورد احترام مردم و شیخ محل بوده است. اهل الهوا، آداب و مراسم خاص خود را داشته اند. برای مثال، هنگام نواختن، پای خود را برهنه می کردند تا به کار خود جنبه تقدس ببخشند یا رسوم دیگری که در این کتاب پژوهشی به آن اشاره شده است.
 
«بابا الهوا» تازه‌ترین اثر پژوهشی محسن شریفیان، ضمن توجه و تاکید بر توسعه گردشگری فرهنگی با تکیه بر داشته‌های موسیقیایی منطقه به معرفی و احیای آیین‌های جذاب و اسرارآمیز بومیان جزیره کیش هم می‌پردازد.
 
 
کتاب «بابا الهوا، موسیقی و مردم شناسی بومیان کیش»، نهمین اثر مکتوب محسن شریفیان است که از سوی موسسه انتشارات نگاه منتشر شده و  ۱۹ آذرماه طی یک برنامه رسمی به همت و‌ حمایت «سازمان منطقه آزاد کیش» رونمایی می‌شود.
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آذر 1399 - 13:13

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب «بابا الهوا» اثر محسن شریفیان منتشر شد | موسیقی ما