آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
مجموعه‌ی هفت تصنیف و بیست پیشرو عجمی
آلبوم «از گلستان عجم» به کوشش «محمدرضا درویشی» منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم «از گلستان عجم» مجموعه‌ی هفت تصنیف و بیست پیشرو عجمی به کوشش «محمدرضا درویشی» و با سرپرستی «بهزاد میرزایی»‌ توسط انتشارات ماهور منتشر شد. در این اثر سیامک جهانگیری (نی)، سامر حبیبی (کمانچه آلتو)، نگار بوبان (عود)، ساناز نخجوانی (قانون)، بهزاد میرزایی (دایره‌ی ترکی) نواخته‌اند و آواز را نیز میرزایی برعهده داشته است.

اثر پیش رو مجموعه‌ای از بیست‏‌وهفت قطعه‏‌ی «عجمی» است. قطعات عجمی، به ساده‌ترین بیان، آثار منسوب به آهنگ‌سازان ایرانیِ دربار عثمانی، مقارن با دوران صفوی هستند. اگرچه عنوان عجمی ظاهراً به آثار همه‏‌ی آهنگ‌سازانِ غیرترک اطلاق می‌شده‌است، اما ظن غالب این است که این عنوان عمدتاً به آهنگ‌سازان حوزه‌ی ایران قدیم اشاره داشته است. از گلستان عجم، پس از شوق‌نامه، دومین اثری است که از نوازندگان گروه مراغی در زمینه‏‌ی موسیقی قدیم ایران‌زمین انتشار می‌یابد؛ اما این بار با نگاهی متفاوت به عناصر بنیادین موسیقی کهن و نیز رویکردی آزادتر، به‌‏خصوص در زمینه‌ی استفاده از امکانات نوین سازها در اجرای این قطعات.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 دی 1399 - 22:14

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «از گلستان عجم» به کوشش «محمدرضا درویشی» منتشر شد | موسیقی ما