وبینار
 
Farhad Forootani Ashegham Kardi فرهاد فروتنی
در تازه‌ترین فعالیت پژوهشگر و نوازنده‌ی بوشهری
«محسن شریفیان» نی‌انبان الکترونیک را رونمایی می‌کند
موسیقی ما- «محسن شریفیان» از نوازندگان و پژوهشگران موسیقی نواحی جنوب ایران در تازه ترین فعالیتش از ساز «لیانیک» به عنوان یک نی انبان الکترونیک رونمایی می‌کند.

نی انبان الکترونیک ایرانی به نام «لیانیک» امروز (سی ام دی ماه) به همت محسن شریفیان از نوازندگان و آهنگسازان شناخته شده موسیقی نواحی ایران و همکاری محمد بهی فرد در یکی از کافه های شهر بوشهر رونمایی می‌شود.
 
محسن شریفیان درباره این ساز ابداعی می‌گوید: «یکی از اصلی‌ترین مشکلات در فرآیند یادگیری و تمرین یک ساز، عدم کنترل و بلند بودن صدای سازها است که گاهی موجب ایجاد مزاحمت برای اطرافیان می‌شود و همین موضوع، زمان و مکان را برای نوازنده محدود می‌کند. این چالش در ساز نی انبان به سبب نوای بلند آن، بسیار پررنگ است تا جایی که در آپارتمان‌ها و محیط های کوچک عملاً تمرین نواختن نی انبان، محال می‌شود. از این رو با همکاری دوست خوبم محمد بِهی فرد، یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی طراحی کردیم که در هر زمان و مکانی، مجال تمرین نوازندگی نی انبان را به هنرجو می دهد. این ساز ضمن اینکه وسیله مناسبی برای تمرین انگشتان و شناختن ریتم ها و آواهاست، نیاز به کوک کردن ندارد.»
 
او در پایان درباره فرآیند طراحی و اجرای این پروژه بیان کرد: با توجه به شرایط تحریم و عدم دسترسی به محصولات خارجی، بر آن شدیم تا یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی در بوشهر طراحی کنیم. «لیانیک»، نسخه ای بومی از سازی مشابه است که در اروپا برای هنرجویان و اهالی موسیقی، امکان تمرین را فراهم می آورد.
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 دی 1399 - 14:24

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «محسن شریفیان» نی‌انبان الکترونیک را رونمایی می‌کند | موسیقی ما