باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
کوروش بابایی در گفت و گو با موسیقی ما عنوان کرد؛
تاثیر جشن موسیقی ما در موسیقی کشور فوق العاده است
موسیقی ما- کوروش بابایی از جمله چهر‌های شناخته شده در موسیقی ایرانی است. این کمانچه نواز با سابقه در دومین نظرسنجی سالانه «موسیقی ما» به عنوان یکی از نامزهای دریافت تندیس طلایی در بخش نوازندگی سازهای ایرانی به حساب می‌آید. موسیقی ما با این هنرمند گفت‌و‌گویی انجام داده و نظرات او را درباهر کم و کیف برگزاری جشن موسیقی ما جویا شده است:
 
  • از اینکه از سوی مردم بیشترین رای را در بخش بهترین آلبوم موسیقی سنتی یکی از بالا‌ترین آرا را به دست آورده‌اید چه احساسی دارید؟ آیا فکر می‌کردید در نظرسنجی سایت موسیقی ما یکی از نامزد دریافت تندیس طلایی باشید؟
اول باید این نکته را ذکر کنم که نوازنده‌های جوان امروز پیشرفت‌های زیادی در امر نوازندگی داشته‌اند و من از این اتفاق خوشحالم. مطمئنم در بین شاگرهای من و سایر دوستان نوازندگان بسیار خوبی هستند که جوهره لازم برای پویایی موسیقی ایرانی را در دل دارند. نامزد شدن در چنین رویدادی نیازمند اقبال است و همه چیز تنها به نوازندگی صرف باز نمی‌گردد. صحبت بر سر مجموعه‌ای از توانایی‌های فردی است که می‌تواند یک فرد را با مقبولیت مواجه کند. بنابراین من نیز اگر آن مقبولیت را داشته‌ام که توسط مردم یا کار‌شناسان مورد توجه قرار بگیرم خوشحالم. اما این نکته را هم باید بگویم که خیلی از دوستان من هستند که خوب ساز می‌زنند اما شانس من بیش از آن‌ها بوده است.
 
  • برگزاری نظرسنجی‌ها و جشن‌هایی از این دست دارای چه تاثیراتی در روند موسیقی کشور است؟
تاثیر این اتفاق در موسیقی کشور فوق العاده است. موسیقی ما دست به کاری زده که از ابتدای انقلاب تا کنون بی‌سابقه بوده است.
 
  • در مورد اینکه چنین جشنی با شعار همدلی و توسط یک نهاد خصوصی برگزار می‌شود چه نظری دارید؟
موسیقی ما نشان داد باید وارد میدان عمل شد و شعار دادن کارایی ندارد. من معتقدم باید شعار‌ها را کنار بگذاریم و وارد عمل شویم. وقتی انجام یک کار شعاری می‌شود ممکن است تنها به شکل نماد در بیاید و کارایی خود را از دست بدهد. البته که شعار‌ها می‌توانند کمک کننده باشند اما اهداف نقش مهم تری را در این بین بازی می‌کنند. حرکت موسیقی ما به عنوان یک رسانه خصوصی حرکت بزرگ و قابل تحسینی است.
 
  • به جز خودتان کدامیک از نامزد‌ها در بخش بهترین آلبوم موسیقی سنتی را شایسته دریافت تندیس طلایی می‌دانید؟
خیلی‌های دیگر هستند که می‌توانستند در بین این اسامی حضور داشته باشند. من علی قمصری را انتخاب می‌کنم به آن خاطر که علاوه بر توانایی لازم در نوازندگی این جوهره را دارد که در موسیقی ایرانی تغییر ایجاد کند.
 
  • ارزیابی شما از اولین جشن سالانه موسیقی ما چه بود و چه بازخوردهایی را در مورد آن شنیدید؟
من در زمان برگزاری جشن در ایران حضور نداشتم اما از زبان خیلی‌ها شنیدم که یک اتفاق بسیار عالی و بدون نقص افتاد.
 
  • مهم‌ترین برنامه شما در سال نود و سه چیست؟
در صدد تهیه آلبومی با حضور تعدادی کمانچه هستم که در آن زهی‌های آرشه‌ای بتوانند محدوده‌های صدایی مختلف را ارائه دهند. اگر امسال بتوانم این کار را انجام دهم قدم خوبی برداشته‌ام.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 شهریور 1393 - 18:06

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود تاثیر جشن موسیقی ما در موسیقی کشور فوق العاده است | موسیقی ما