بنیاد کودک
رهبر ارکستر سمفونیک در گفت‌وگو با «موسیقی ما» از اجرای آذرماه این ارکستر گفت
شهرداد روحانی: به اندازه کافی نوازنده خوب و حرفه‌ای در ایران وجود دارد
موسیقی ما - «ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری «شهرداد روحانی»، یازدهم آذرماه در تالار وحدت تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت. در این اجرا آواهاى اسلوانى شماره ٨ از آنتونین  دورژاک به همراه کنسرتو در «ر» مینور براى دو ویولون از یوهان سباستین باخ، «مارش اسلوانى» از‌ پیتر چایکوفسکى، «آواى مرگ» از کامیل سن سانس، «پاوان» اثر گابریل فوره و همچنین قطعه «بر فراز کوه سنگى» از مودست موسورسکى اجرا می‌شود.
 
«شهرداد روحانی» -رهبر بین‌المللی موسیقی ایران- در نظر دارد در برنامه آتی ارکستر سمفونیک، قطعه‌ای از «احمد پژمان» را اجرا کند. او همواره اصرار دارد در برنامه‌های ارکستر سمفونیک یا قطعه‌ای از آهنگسازی ایرانی را اجرا کند یا این‌که از حضور سولیست‌های ایرانی بهره گیرد و در حالی که در برنامه اخیرش دو سولیستِ جوان حضور دارند، قرار است برای اولین بار، در برنامه آتی ارکستر اجرای قطعه‌ای از «پژمان» را رهبری کند.
 
«روحانی» درباره برنامه اخیرِ ارکستر سمفونیک می‌گوید: «در ادامه سیاست‌های گذشته‌ام در استفاده از آثار آهنگسازان ایرانی و همچنین نوازندگان برتر ایرانی، در این برنامه از حضور «مونیکا لران» و «علیرضا چهره قانی» که از اعضای ارکستر سمفونیک تهران هستند، به عنوان سولیست استفاده خواهیم کرد. کنسرتو ویولون باخ، یکی از محبوب‌ترین قطعاتی است که برای این ساز نوشته شده و خوشحالم که دو تن از جوانان این ارکستر، توانایی اجرای آن را دارند. من همواره به این مساله اعتقاد دارم که به اندازه‌ای نوازنده خوب و حرفه‌ای در ایران وجود دارد که هیچ نیازی به استفاده از سولیست‌های خارجی نیست؛ باید به این جوانان اعتماد کرد و به آنان میدان داد تا در آینده بتوانیم از حضورشان بهره بگیریم.»
 
او همچنین در این برنامه نیز چون دیگر برنامه‌های ارکستر سمفونیک، چند قطعه را برای اولین بار اجرا می کند: «کنسرتو ویولونِ باخ، آوای مرگ از کامیل سن سانس و همچنین قطعه پاوه از گابریل فوره از جمله قطعاتی هستند که در کنسرت پیشِ روی ارکستر سمفونیک برای اولین بار اجرا می‌شوند.»
 
خبر خوش دیگر رهبر کارکشته، اجرای قطعه‌ای از استاد «احمد پژمان» است آن نیز قرار است برای اولین بار به اجرا درآید. «استفاده از آثار آهنگسازان ایرانی که در بسیاری اوقات، مورد بی‌توجهی توسط ارکستر سمفونیک بوده‌اند، همواره یکی از دغدغه‌های من بوده و در همین راستا تصمیم گرفتیم تا ارکستر در برنامه دی ماهِ خود قطعه‌ای از استاد «پژمان» را اجرا کند. این روند در برنامه‌های آتی ارکستر نیز همچنان ادامه خواهد داشت.»
 
او همچنین به این نکته اشاره دارد که در این مدت، ارکستر سمفونیک توانسته فعالیت‌های خود را به شکل حرفه‌ای ادامه دهد و جوی که هم اکنون بر ارکستر حاکم است، آرام است و او به همراه دیگر اعضای ارکستر تنها به بهبودِ کیفی فعالیت های ارکستر فکر می‌کنند.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 - 23:13

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود شهرداد روحانی: به اندازه کافی نوازنده خوب و حرفه‌ای در ایران وجود دارد | موسیقی ما