برنامه یاد بعضی نفرات
 
با کیوریتوری صبا علیزاده
رخداد شنیداری شماره سه اجرا می‌شود
موسیقی ما - رخداد شنیداری شماره سوم با هنرمندی «اسماعیل عظیمی» در گالری راه‌ابریشم برگزار می‌شود. کیوریتوری این نمایشگاه را «صبا علیزاده» آهنگساز و نوازنده کمانچه برعهده دارد.

او در این باره می‌نویسد:‌ «هر مکانی صدای مخصوص به خود را دارد. به بیان دیگر هر فضایی موسیقی خاص خود را دارد. لحظه‌ای که ما به قطعه‌ای به‌خصوص گوش فرا می‌دهیم در واقع موسیقی‌ای از پیش ساخته شده در زمان و مکانی دیگر را در لحظه اکنون خود و در مکان حضور خود احضار می‌کنیم. موسیقی محیط در همین لحظه به فراموشی سپرده شده و تمامی احوالاتی که با ما هم زمان در آن فضا حضور داشتند، یکباره جایشان را به احساسات و افکاری می‌دهند که موسیقی از پیش ساخته شده آنرا به ما تحمیل می‌کند. اصطلاح «موسیقی محیط» یا همان Ambient music اول بار توسط بنیانگذارش برایان اینو موسیقی دان و متفکر انگلیسی در سال ۱۹۷۸ عنوان شد. به گفته‌ی او «موسیقی محیط» باید بتواند سطوح مختلف هشیاری شنیداری را در بر بگیرد، بدون تاکید بر سطح به خصوصی  و در عین جذابیت نامحسوس باشد.»

«صبا علیزاده» همچنین این روزها آهنگسازی نمایش «مداربسته» را برعهده داشته که در تئاتر مستقل تهران روی صحنه می‌رود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 اسفند 1395 - 13:18

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود رخداد شنیداری شماره سه اجرا می‌شود | موسیقی ما