برنامه یاد بعضی نفرات
 
آغاز دور دوم پروژه «چند شب»
کمانچه‌نوازان به تالار رودکی می‌روند
موسیقی ما - دور دوم مجموعه کنسرت های «چند شب» با عنوان «چند شب کمانچه» در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی می‌شود.

به گزارش «موسیقی ما»، دور دوم مجموعه کنسرت های پروژه «چند شب» طی روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ مرداد ماه سال جاری با عنوان «چند شب کمانچه» در تالار رودکی تهران میزبان دوستداران موسیقی ایرانی خواهد بود.

افشین معصومی مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با اعلام این خبر بیان کرد: خوشبختانه اجرای دوره اول این پروژه که ماه گذشته با عنوان «چند شب تار» در تالار رودکی برگزار شد با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و این برای ما باعث افتخار و خوشحالی بود که طی این برنامه هنرمندانی چون کیهان کلهر، داریوش طلایی، علی بهرامی فرد، سعید نایب محمدی، شروین مهاجر، محمدرضا فیاض به تماشای کنسرت ها نشستند. وی گفت: در این روزهایی که برگزاری کنسرت فقط شکل تجاری به خود گرفته و اغلب تولیدکنندگان بیشتر به فکر تکثر هستند تا با ثبت رکورد بیشترین ها را به اثبات برسانند، شنوندگانی هستند که گوش جان به سرچشمه هنر موسیقی می سپارند .به هر ترتیب موسیقی که ما در این پروژه ارائه می دهیم موسیقی خاصی است که شنونده خاصی را هم می طلبد و امیدوارم با برنامه ریزی که در این زمینه انجام گرفته بتوانیم به سهم خود و حضور برخی از هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان نقشی در اعتلا و گسترش موسیقی ایرانی به ویژه تک نوازی باشیم.

معصومی با اشاره به برنامه های آینده پروژه «چند شب» توضیح داد: مجموعه کنسرت های «چندشب» با هدف یادآوری ریشه های اصلی موسیقی در ۱۲ دوره طراحی شده که در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی، کلاسیک و نواحی خواهیم پرداخت. در دوره دوم نیز که با عنوان «چند شب کمانچه» برگزار می شود هنرمندان شرکت کننده به کمانچه نوازی در شیوه ها و بیان های متفاوت می پردازند.

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، اسامی هنرمندان و برنامه کنسرت های «چند شب کمانچه» به ترتیب زیر اعلام شده است:

شنبه ۲۱ مرداد (ساعت ۲۱ ): شروین مهاجر، المیرا مردانه، رضا پرویززاده

یکشنبه ۲۲ مرداد (ساعت ۲۱ ): هادی منتظری، هومان رومی، حسام اینانلو

دوشنبه ۲۳ مرداد (ساعت ۲۱ ): فرشاد صارمی، سامر حبیبی، صبا علیزاده
منبع: 
سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : شنبه 7 مرداد 1396 - 10:34

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کمانچه‌نوازان به تالار رودکی می‌روند | موسیقی ما