برنامه یاد بعضی نفرات
 
انتخاب «داماهی» به عنوان گروه برتر
«کوچه فستیوال» در بوشهر به کار خود پایان داد
موسیقی ما - نخستین دوره جشنواره موسیقی نواحی بوشهر که تحت عنوان «کوچه فستیوال» از 19 اسفندماه در این بندر آغاز به کار کرده بود، شب گذشته با اعلام گروه‌های ممتاز -که بر اساس آرای مردمی انتخاب شده بودند- به کار خود پایان داد.
 
آئین پایانی این جشنواره در کافه «حاج رئیس» و در دل بافت تاریخی برگزار شد که با استقبال کم‌نظیر مخاطبان رو به رو شد و گروه «داماهی» هرمزگان به عنوان گروه برتر و گروه‌های «سورنای» لرستان و «ژوانا» از کردستان مشترکاً به عنوان گروه‌‌های دوم انتخاب شدند.
 
در ابتدای این مراسم، از تمامی گروه‌های شرکت‌کننده با اهدای لوح، تقدیر و تجلیل شد و در ادامه مجری برنامه (شاهین بهرام‌نژاد) بیانیه فستیوال را قرائت کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «آشنایی و ‌پیوند دوباره مردم با داستان موسیقی نواحی و مناطق مختلف ایران عزیز که امروز در سراسر دنیا مورد استقبال قرار می‌گیرند ولى در مناطق خودشان غريب و مهجور مانده‌اند، حرکت ارزشمندی برای بازگشت به ریشه‌ها و غرورآفرین است. در این جشنواره، تلاش شد تا هنرمندان مورد تکريم قرار گيرند و با آرامش و آسودگى و به دور از بايدها و نبايدهای تکراری و خسته‌کننده به ارائه آثارشان بپردازند. موضوعى كه در این سال‌ها در ‌های داخلی مورد بی‌مهری قرار گرفته بود و در نتيجه به گواه شرکت‌کنندگان و مخاطبان، این جشنواره یکی از بهترین فستيوال‌هایی بود که در حوزه موسیقی کشور برگزار شده است.»
 
او با بیان مردمی بودن این فستیوال گفت: «پیام کوچه در کنار هم بودن و سازها را به نام مردم کوک کردن و با هم و برای هم نواختن بود. این همان مهمی بود که بارها از دست اندرکاران جشنواره‌های داخلی درخواست کرده بودیم. کوچه را مردم خواستند و اداره کردند. آن‌ها نشان دادند، این پتانسیل را دارند که جشنواره‌ای به دور از سلیقه‌های مرسوم در ایران برگزار کنند تا بتوانند در آن، پای صحبت یکدیگر و نیز هنرمندان بنشینند و لذت ببرند.»
 
این مراسم با اجرای مشترک گروه‌های شرکت‌کننده و با هم‌نوازی با یکدیگر ادامه پیدا کرد و پایان بخش آن نیز اجرای قطعه «سرنای نوروزی» بود که با سرنانوازی محسن شریفیان (سرپرست گروه لیان) و احسان عبدی پور (سرپرست گروه سرنای لرستان) همراه شد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 - 15:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «کوچه فستیوال» در بوشهر به کار خود پایان داد | موسیقی ما