برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
چهاردهم آبان ماه با رهبری «نادر مرتضی‌پور»
ارکستر ملی با خوانندگی «حسام‌الدین سراج» روی صحنه می‌رود
موسیقی ما - ارکستر ملی ایران با مدیریت هنری «فریدون شهبازیان» بار دیگر با رهبرِ میهمان روی صحنه می‌رود.

به گزارش «موسیقی ما» این ارکستر با رهبری «نادر مرتضی‌پور» و خوانندگی «حسام‌الدین سراج» کنسرتی را با عنوان «وداع» برگزار خواهد کرد.

در این کنسرت قطعاتی چون راز، سرخیل مستان، یکدل و یک یار، شوخ شیرین، راه عشق، وداع و همچنین گریه خون بر اساس ساخته‌های «سید محمد میرزمانی» اجرا می‌شود. این خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران که پیش از این نیز با ارکستر ملی به اجرای برنامه پرداخته است، همچنین دو آلبوم در دست انتشار دارد که یکی از آنان موسیقی عاشقانه‌ای بر اساس اشعارِ حافظ، مولانا، شفیعی کدکنی، حسین منزوی، هوشنگ ابتهاج و... است.

آخرین اجرای ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی با اجرای رپرتوار آئینی «حدیث سرفرازی» برگزار شد و در آن قطعاتی چون «سرافرازی» از حمید شاهنگیان، «سوگ» و «معصومیت» از فریدون شهبازیان، «غنچه افسرده»، «فریاد تنهایی» و «فرصت بدرود» از محمد اصفهانی، «شور آفرین» از حسین دهلوی، «دو نغمه بختیاری» از روح‌الله خالقی، «چنگ و نی» از محمد بیگلرپور و «دیده بگشا» از علی کهن‌دیری توسط هنرمندان ارکستر نواخته شد.
تاریخ انتشار : جمعه 27 مهر 1397 - 14:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ارکستر ملی با خوانندگی «حسام‌الدین سراج» روی صحنه می‌رود | موسیقی ما