برنامه یاد بعضی نفرات
 
افزایش فشارهای رسمی و پویش‌های مردمی برای لغو این رویداد
فلسطین خواستار بایکوت رسانه‌ای «یوروویژن ۲۰۱۹» شد
موسیقی ما - در حالی که دو روز تا پخش مسابقات موسیقی یوروویژن 2019 در اسرائیل باقی مانده، وزارت خارجه فلسطین از اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی خواست تا ضمن توقف پخش تلویزیونی این مسابقه، اقلام تبلیغاتی خود در حمایت این رویداد را از سطح شهر قدس جمع کند.

وزارت خارجه فلسطین با توجه به تأثیرگذاری ویژه رسانه‌های اروپایی بر افکار عمومی، پوشش مسابقات موسیقی یوروویژن 2019 را کمک به تحکیم اشغالگری و سرپوش گذاشتن بر هویت استعماری و نژادپرستانه رژیم صیونیستی دانست و خواستار بایکوت رسانه‌ای این رویداد شد. این وزارتخانه پوشش رسانه‌ای این رویداد از سوی اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی را تأیید ضمنی سیاست‌های رژیم صهیونیستی عنوان کرده و از این نهاد رسانه‌ای خواست همگام با مواضع اتحادیه اروپا و قوانین بین‌المللی رفتار کند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین با اشاره به افزایش بی‌سابقه فشارهای رسمی و پویش‌های مردمی برای لغو یوروویژن 2019، اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی را در صورت پوشش این رویداد، مسئول همراهی آشکار با نظام آپارتایدی در تحریف هویت شهر قدس و تاریخ کشور فلسطین دانست.

شصت و چهارمین دوره مسابقات «یورو ویژن 2019 » قرار است در تاریخ های 14، 16 و 18  ماه مه (24 ، 26 ، 28 اردیبهشت) در تل‌آویو برگزار شود. ابتدا قرار بود این مسابقات در سرزمین قدس برگزار شود ولی اعلام مخالفت‌ها و تهدید به تحریم این رویداد از سوی کشورهای مختلف اروپایی باعث شد تا در نهایت اسرائیل اعلام کند که این مسابقات در تل‌آویو برگزار خواهد شد.

هنرمندان بسیاری از سراسر دنیا با تنظیم نامه‌های اعتراضی با توجه به سابقه اسرائیل در زمینه حقوق بشر، خواهان آن شدند که میزبانی این مسابقات به کشور دیگری داده شود که در میان این هنرمندان، چهره‌های سرشناسی همچون راجرز واترز، کن لوچ و یان ماتل دیده می‌شوند.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 13:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود فلسطین خواستار بایکوت رسانه‌ای «یوروویژن ۲۰۱۹» شد | موسیقی ما