برنامه یاد بعضی نفرات
 
هشتم خرداد ماه
کیهان کلهر و اردال ارزنجان بار دیگر روی صحنه می‌روند
موسیقی ما- کیهان کلهر و اردال ارزنجان، هشتم خرداد ماه بار دیگر با یک‌‌دیگر به اجرای برنامه خواهند پرداخت. این دو هنرمند در سال‌های گذشته همکاریِ‌ مُداوم و پیوسته‌ای با هم داشته‌اند و در کشورهای بسیاری در قاره‌های مختلف به همنوازی پرداخته‌اند.
 
اردال ارزنجان نوازنده باقلاما از شاگردان برجسته عارف ساء نوازنده افسانه ای باقلاما در کشور ترکیه است. از ویژگی های این اثر بی کلام بودن و استفاده نکردن از ساز کوبه ای است. کلهر درباره آشنایی با ارزنجان به می‌گوید: «او نوازنده‌ای بسیار شناخته‌شده‌ در ترکیه و از معروف‌ترین شاگردان عارف ساء است که از اساتید باقلاما و پدیده‌آورنده این سبک محسوب می‌شود. در شرایط فعلی دنیا که همه چیز به واسطه‌ تکنولوژی تداخل پیدا کرده و آدم‌ها به یکدیگر نزدیک شده‌اند، نداشتن ارتباط با بقیه اجتناب‌ناپذیر است. بخشی از این ارتباطات، فرهنگی و هنری است که به آشناشدن هنرمندان کشورهای مختلف منجر می‌شود. موسیقی زبان بین‌المللی دارد و به یک زبان خاص تکلم نمی‌شود به همین دلیل هم در این برخورد اجتماعی و فرهنگی تا حدود زیادی راحت‌تر عمل می‌کند.»
 
اردال ارزنجان نیز درباره همکاری با کلهر اظهار کرده است: «نخستین بار در استانبول در ۲۰۰۴ میلادی با هم ملاقات کردیم. مدیر برنامه های او در یکی از کنسرت من حاضر شده بود. کیهان کلهر در پی توصیه مدیر برنامه هایش به ترکیه آمد. دو سه روز با هم تمرین کردیم تا از هم شناخت پیدا کنیم. و به این نتیجه رسیدیم که می توانیم با هم کار کنیم. از آن روز به بعد دیگر جدا نشدیم و هر سال با هم کنسرت برگزار می کنیم.»
 
تاریخ انتشار : شنبه 9 اردیبهشت 1402 - 15:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کیهان کلهر و اردال ارزنجان بار دیگر روی صحنه می‌روند | موسیقی ما