برنامه یاد بعضی نفرات
 
با اثری از مانی جعفرزاده
آلبوم «از آباده تا تهران، از تهران تا تورنتو» توسط انتشارت ماهور منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم «از آباده تا تهران، از تهران تا تورنتو» با آهنگسازی آلین هومزی، آنا اتکینسون، گ. ا.، جیسون دوئل، مانی جعفرزاده، پتریک مک‌گرا، مهدی رضانیا، توا کردون منتشر شد. این اثر توسط کوارتت زهی ویندرمیر اجرا شده است.

«مهدی رضانیا» (یکی از آهنگ‌سازان این اثر) درباره‌ی آن نوشته است: «سال 1394/2015 طرحی در ذهن داشتم برای یک کار مشترک به نام «تهران تا تورنتو» که سفری موسیقایی باشد از شهر تهران به تورنتو با موسیقی کوارتت زهی.  نخست با کوارتت زهی ویندرمیر در تورنتو صحبت کردم و سپس با مانی جعفرزاده در تهران و جیسون دوئل در تورنتو. مانی تورنتو را ندیده بود و جیسون تهران را و من مدتی در هر دو شهر زندگی کرده بودم و مانند پلی بین آنها بودم. مانی تصمیم گرفت که قطعه‌ی نویی بنویسد درباره‌ی مهاجرت که آن را «نغمه‌هایی در تاریکی» نام نهاد.  جیسون به تازگی قطعه‌ای نوشته بود به نام «فراخوانده شده». من هم قطعه‌ی «بلبلان و باغ به آوای تو گوشند» را انتخاب کردم که به یاد استاد فرامرز پایور نوشته بودم. در نهایت در تاریخ  29 نوامبر 2015 کنسرتی در تورنتو ارائه کردم به نام «از تهران تا تورنتو». کوارتت ویندرمیر سپس قطعه‌ی من و مانی را در سری کنسرت‌های خود اجرا کرد و بازخورد نیکی گرفت و من تشویق شدم این کار را ادامه دهم. ...»
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 خرداد 1402 - 13:04

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «از آباده تا تهران، از تهران تا تورنتو» توسط انتشارت ماهور منتشر شد | موسیقی ما