گزارش کامل و مفصل سایت «موسیقی ما» درباره همه سرودهای تیم ملی قوتبال در ادوار مختلف جام جهانی و حواشی آن
از «ریکی مارتین» تا «احسان خواجه‌امیری» در مستطیل سبز
موسیقی ما – بهمن بابازاده: شاید بهترین توصیف از آن سه دقیقه پایانی پراسترس بازی ایران – آمریکا در جام جهانی 98 فرانسه را «حمیدرضا صدر» نوشته:

«سه دقیقه پایانی سه دقیقه طوفانی بود. آمریکایی ها به آب و آتش زدند. مفهوم زمان در هر شرایط با شرایط دیگر تفاوت داد. وقتی انتظار واقعه شیرینی را می‌کشید زمان به کندی سپری می‌شود و وقتی انتظار ناگواری را می‌کشید ثانیه‌ها به حساب نمی‌آیند. دقایق یکدیگر را خوردند. ثانیه ها، صدم ثانیه ها... زمان تلف شده. بیقراری. بیتابی. ولی عابدزاده دیگر تسلیم نشد. پیروزی از کف نرفت. اولین پیروزی ایران در جام جهانی. میلیون ها ایرانی به کوی و برزن‌ها ریختند. فریاد شادی سر دادند. بانگ شادی همه جا را فراگرفت. هیاهو و هنگامه. شوق و ذوق. داد و بی داد. جست و خیز. کودکی کردن و آواز سر دادن. چراغانی شهر با نور اتومبیل‌ها. آواز خواندن با بوق اتومبیل‌ها. عکس گرفتن. فیلم گرفتن. ایران در مون پلیه در سومین بازی‌اش مغلوب آلمان می‌شد. الیوربیرهوف یورگن کلینزمن دو بار دروازه را می‌گشودند. ایران به خانه بازمی‌گشت. بازیکنان پیروز آن دیدار را "نسل طلایی" خواندند. نسلی که درهای فوتبال اروپا را به سوی استعداد های ایرانی گشود. نسلی که تاریخ فوتبال ایران را ورق زد.»

حمیدرضا صدر با همان هیجان و شور مثال زدنی‌اش می‌نویسد: «فوتبال - خوشبختانه - دوباره یادمان آورد ماهی کوچولوها هنوز گاه و بیگاه برابر نهنگ‌های غول آسا چرخی می‌خورند، هم طنازی می‌کنند و هم دلاورانه می‌جنگند. جان می‌کنند و به شکست پوزخند می‌زنند. فوتبال همان آرزو است، آرزو که راز توفیق در هر آوردگاهی است، فقط آرزو...» بله فوتبال آرزوست و جام جهانی آوردگاهی‌ست برای همه دنیا که در آن از یک هیجان ناب و بکر لذت ببرند و آن یک ماه از هر چهار سال، تبدیل به کارناوالی از شادی و هیجان و گه گاه اندوه باشد که سال‌های سال در یادها می‌ماند و یادآوری آن هیجان و خاطرات هم خوشایند است.
 
* * *
 
 • * فوتبال و موسیقی
فوتبال با موج تبلیغاتی و زرق و برق و هیجان همیشگی‌اش در جهان، قابلیت نفوذ و تاثیرگذاری‌اش را در همه ابعاد اجتماعی و هنری داراست. قطعا اگر فوتبالیستی وارد حوزه سینما یا خوانندگی شود، جذابیت خبری و رسانه‌ای‌‌اش بیشتر از حضور یک بازیگر یا خواننده در مستطیل سبز خواهد بود. اگر تجربه‌های فاجعه بار خواننده شدن رضا عنایتی، نیما نکیسا، بختیار رحمانی و البته پژمان جمشیدی و شیث رضایی را از ذهنمان پاک کنیم، نمونه‌های موفق جهانی زیادی از قبیل اریک کانتونا می‌تواند مهمترین مثال ممکن باشد. رابطه فوتبال و موسیقی به صورت مستقیم در خواندن ترانه‌ها و سرودهای هواداری است. «ایرلندی‌ها» و «لیورپولی‌ها» را که فراموش نکرده‌اید که پس از باخت هم سرودهای سکونشینان‌شان، باعث سردرد تیم‌های برنده می‌شد و هر بیننده‌ای را شگفت زده‌ می‌کرد؟
 
 • * موسیقی در جام جهانی
سابقه آهنگ خواندن برای جام جهانی به صورت رسمی به 1962 شیلی برمی‌گردد. با ترانه «El rock del mundial» از لوس رامبلرز. البته این ترانه و آهنگ‌های مشابه‌اش در آن زمان، نه به قدر امروزشان معروف و محبوب بودند، نه به سفارش کشور میزبان ساخته می‌شدند. تمرکز و نقطه قوتشان بیشتر از اشعار فاخر و فخیم‌شان می‌آمد و به نیت ضبط و ثبت احساسات پرشور و هیجان ورزشی حین مسابقات تهیه، ساخته و خوانده می‌شدند. جام جهانی 90، اولین بار بود که کشور میزبان یعنی ایتالیا رأسا پی این افتاد که خودش به طور رسمی آهنگی برای این بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان سفارش بدهد. آهنگی که توسط «جیانا نانی‌نی» خواننده راک ایتالیایی و «ادواردو بناتو» اجرا شد اما فضا و حال و هوای ترانه همچنان مثل سابق بود. هشت سال بعد اما فرانسوی‌ها انقلابی در این عرصه به پا کردند. نگاه دنیای موسیقی و ورزش به ترانه‌های جام جهانی را از اساس تغییر دادند و در واقع مثل انقلاب کبیر 1789، باز هم پیشتاز شدند. آنها از ریکی مارتین، خواننده پورتوریکویی خواستند آهنگی را به عنوان سرود رسمی جام جهانی بخواند که حال و هوایش به کلی با سنت سالیان قبل و دوره‌های پیشین فرق می‌کرد. انرژی نهفته در ترانه «Copa de la vida» (همان ترانه معروف «گل گل گل» با آن سازبندی کوبه‌ایو بادی‌ فوق‌العاده که جهان را تکان داد و هنوز در رنکینگ ترانه های رسمی برای ادوار مختلف جام جهانی در رتبه اول قرار دارد)، کم کم بقیه کشورها را هم تهییج کرد تا به فکر ساخت آهنگ‌هایی شاد و مهیج و جذاب، و به دور از جدیت‌ها و عصاقورت دادگی‌های مرسوم بیفتند. چهره‌هایی چون شکیرا، جنبفر لوپز و پیت بول خواننده‌های رسمی جام‌های جهانی 2010 و 2014 شدند و برای جام جهانی روسیه نیز «لیدی گاگا» معرفی شده تا حضور سوپر استارهای موسیقی جهان جزو هیجان‌های غیرقابل انکار جام‌های جهانی باشند.
 
 • * و سرودهای ایرانی جام جهانی ...
قصه ترانه‌های خوانندگان ایرانی برای جام جهانی همیشه پیچیده و عجیب بوده. قطعات و سرودهایی که عمدتا در داخل کشور از سوی مدیران فرهنگی تلاش شده بیشتر از اینکه پرشورو پرهیجان ساخته شوند، فاکتورهایی چون فاخر و حماسی بودن را دارا باشد و همین نگاه باعث شده هرگز تیم ملی فوتبال ایران ترانه و سرودی در خور شان و پرهیجان را در جام‌های جهانی نداشته باشد.
 
 • * نگاهی به گذشته
«علیرضا عصار» و«امیر تاجیک» در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ پس از اینکه چهره‌ها و هنرمندان بسیاری اقدام به تولید سرود رسمی برای تیم ملی ایران کرده بودند، از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران به مسئولین مربوطه معرفی شدند. در این بین بعضی از خواننده‌های ایرانی خارج از کشور نیز به صورت مستقل اقدام به تولید قطعاتی برای تیم ملی فوتبال کردند. ترانه عصار پخش شد. آهنگی که به مذاق فوتبال‌دوست. استفاده از ابیاتی سنگین و کلمات عجیب و غریب در این ترانه اعتراضات زیادی را به همراه داشت. کمتر کسی را سراغ داریم که حتی یک بیت از آن ترانه را به خاطر سپرده باشد. دعوایی که بر سر شعار تیم ملی و واژه "پارس" به وجود آمد و نتیجه اش شعار عجیب و غریب "صلح براي همه بر پايه عدالت و معنويت" ترانه تیم ملی را هم تحت و شعاع قرار داد تا قطعه ای که بیشتر برای ارکسترهای سمفونیک مناسب بود تا زمین فوتبال، راهی جام جهانی شود. «علیرضا عصار» در این باره در گفتگویی درباره حواشی اثری که خوانده و رقبای خواننده خارج از کشورش گفته بود: « من فکر میکنم کلمه “رقیب” برای این داستان مناسب نباشد. من بسیار با دوستان خارج از کشور آشنایی ندارم اما فکر می‌کنم هر خواننده‌ای، از هر ملیتی و از هر کجای دنیا بخواهد برای تیم ملی کشورش بخواند، این حق را دارد و مسئله ای نیست. اما این کار یک مقدار ابعاد تبلیغاتی پیدا کرده. البته کاری که به من سفارش شده یک مقداری رسمی‌تر است اما بقیه خواننده ها حتی در داخل کشور هم می‌توانند برای تیم ملی بخوانند و من با این ماجرا مشکلی ندارم.»
 
 • * دروازه‌های دنیا و یک ماه جنجال!
شاید حاشیه‌های انتخاب ترانه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 برزیل بیشتر از فاجعه باخت هفت بر یک برزیلِ میزبان به آلمان برای ایرانی‌ها بود. احسان خواجه‌امیری با قطعه «دروازه‌های دنیا» با ترانه‌ای از روزبه بمانی به عنوان خواننده رسمی ایران در جام جهانی برزیل معرفی شد و پس از رونمایی از این قطعه، سیل انتقادات به سمت فدراسیون فوتبال و این خواننده روانه شد. قطعه‌ای که بیشتر حال و هوای آثار حماسی مثل «عشق الهی» را داشت بار دیگر تفاوت سلیقه‌های مردم و مسئولین انتخاب اثر را نشان داد. واکنش مردم، منتقدین و مسؤلین نسبت به این قطعه آنقدر منفی بود که احسان خواجه امیری مورد شدید ترین حمله ها قرار گرفت. در ادامه مسؤلین دولتی نیز نسبت به قطعه واکنش نشان دادند.

در این میان، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، سرود تیم ملی ایران در جام جهانی را و دور از انتظار خواند و کار احسان خواجه امیری را مورد انتقاداتی قرار داد. پیروز ارجمند ﺑﺎ ﺑﯿﺎﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﯾﮏ ﺍﺛﺮ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﻣﻠﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﻭﺟﺪ، ﺷﻮﺭ ﻭ ﻧﺸﺎﻁ ﺩﺭ ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﻨﺪ ﺍﻇﻬﺎﺭ ﺩﺍﺷﺖ: ﺣﻀﻮﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺟﺎﻡ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﺗﻔﺎﻗﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺁﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ، ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺍﺛﺮﯼ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﻣﻌﯿﺎﺭﻫﺎﯼ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺷﻮﺭ ﻭ ﻧﺸﺎﻁ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. فریدون شهبازیان، از آهنگسازان برجسته موسیقی ایران نیز در یادداشتی که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرد آهنگ رسمی تیم ملی فوتبال ایران را آهنگی ضعیف، فاقد پویایی و تحرک لازم و غیرقابل رقابت با خوانندگان و آهنگسازان اروپایی،‌ آفریقایی و آمریکایی نامید. در این بین حضور روزبه بمانی به عنوان ترانه سرا باعث شد این اثر هرگز از تلویزیون پخش نشود و عادل فردوسی‌پور در یک همکاری بی‌سر و صدا از سیروان خسروی خواست تا قطعه «هفتاد میلیون ستاره» را که برای تیم ملی ساخته شده بود در برنامه نود به صورت اختصاصی رونمایی کند تا آتش جنجال‌ها بالا بگیرد.

قطعه «یوزپلنگان» با صدای «نیما عظیمی‌نژاد» یکی دیگر از آثاری بود که در روزهای پرهیجان جام جهانی 2014 مورد توجه قرار گرفت. این اثر برای اولین‌بار بلافاصله پس از پایان بازی ایران و آرژانتین و نمایش تحسین‌ برانگیز ملی‌پوشان فوتبال کشورمان پخش شد. در این قطعه از اِلِمان‌های موسیقی ایرانی استفاده شده بود و مدل تنظیم به همراه زمان مناسب پخش یوزپلنگان باعث شد تا این کار در آن مقطع زمانی مورد توجه قرار بگیرد. 

 
 • * و حالا ... سلام روسیه!
در فاصله کمتر از شش ماه به جام جهانی روسیه، عصر دیروز در جلسه‌ای مشترک بین بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال، مقرر شده ارکستر سمفونیک و ملی ایران موسیقی ترانه تیم ملی در جام جهانی روسیه را اجرا کند و در متن صحبت‌های علی‌اکبر صفی‌پور (مدیرعامل بنیاد رودکی) آمده که انتخاب خواننده، ترانه سرا و آهنگساز این اثر به عهده این نهاد فرهنگی در کشور گذاشته شده و به زودی به صورت رسمی از آن رونمایی خواهد شد. فرآیند نشست مشترک روز گذشته مسئولین فدراسیون فوتبال و واگذاری حق انتخاب خواننده سرود و ترانه تیم ملی به بنیاد رودکی اقدامی جالب و در خور تحسین است که میتواند به نتایج جالبی نیز ختم شود. پیشینه و شناخت این نهاد فرهنگی در حوزه موسیقی قطعا قابلیت‌های زیادی را برای یک انتخاب درست و پرهیجان داراست. به شرطی که این انتخاب بر اساس نظرهای مردمی و فاکتورهایی چون شور و هیجان در اثر یاد شده انتخاب شود تا همچون سال‌های گذشته، انتخاب خواننده سرود رسمی تیم ملی با بحران و حواشی رو به رو نشود.

 
 • * در نظرسنجی کانال تلگرام موسیقی ما شرکت کنید:
با تصمیم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، وظیفه ساخت آهنگ رسمی تیم ملی ایران در جام‌جهانی 2018 روسیه به بنیاد رودکی واگذار شد و قرار است ارکسترهای سمفونیک و ملی این قطعه را ساخته و اجرا کنند که البته هنوز خواننده این قطعه مشخص نشده است. به نظر شما مناسب‌ترین و بهترین قطعه‌ای که تاکنون برای تیم ملی ایران در دوره‌های پیشین جام‌جهانی ساخته شده، کدام است؟
 
ای جاویدان ایران (گروه آریان)
ای ایران (علیرضا عصار)
ایران (امیر تاجیک)
تیم عاشق (مازیار فلاحی)
جنون (فرزاد فرزین)
دروازه‌های دنیا (احسان خواجه‌امیری)
شال سه‌رنگ (رستاک حلاج)
صلح و عشق (امید حجت)
وطن یعنی... (رضا یزدانی)
هفتاد میلیون ستاره (سیروان و زانیار خسروی)

آدرس کانال تلگرام موسیقی ما: http://t.me/musicema_online

 
 • * خواننده تیم ملی را در جام جهانی شما انتخاب کنید
خواندن سرود رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه بدون شک یکی از اتفاق‌های مهم برای هر خواننده ای می تواند باشد. نظرات مردمی در این انتخاب تاثیر بالایی دارند و اگر شما در این باره نظری دارید، می توانید در انتهای این گزارش و در بخش نظرات مدیران فرهنگی و مدیران بنیاد رودکی را در انتخاب خواننده مرود نظر راهنمایی کنید.
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1396 - 11:26

دیدگاه‌ها

payam.ghaedi.official
136.112.245.155
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

یا علیرضا اعصار

arezou.nikahd
64.12.174.204
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

عليرضا قرباني ❤❤❤❤❤

fayyazgolestani
1.205.21.178
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

مهدی یراحی یا میثم ابراهیمی

parvinmoghaddar
30.49.217.122
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

همایون شجریان علیرضا قربانی

r3za_q
149.254.217.249
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

کاوه آفاق

ahmadrezaganji
187.231.152.113
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

حامی ؛ نیما مسیحا

mehrdad_m.12345
217.225.242.16
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

نیما مسیحا

mahlili_bastaki
140.46.67.38
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

محمد معتمدی

mojtaba_mahmodi
157.123.210.215
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

فقط یزدانی نباشه

zandi2563
41.67.82.182
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

سالار عقيلي

sara.aras1984
68.105.20.115
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

سعید شهروز یا سالار عقیلی

peyman_jadidi_
232.43.231.46
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

اگه تو فاز سنتی همایون شجریان اگر فاز پاپ محسن یگانه

8eh_vl
78.99.78.107
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

علیرضا قربانی

merciful.brightness
11.4.148.252
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

اگر قرار ارکستر سمفونیک بسازد باید نیما مسیحا بخونه

hah10002
188.104.80.18
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

باید حماسی خونده بشه و شوربرانگیز نه کند و اروم چیزی که خواجه امیری دور قبل خونده بود مناسب نبود

hah10002
137.110.250.31
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

علیرضا عصار مناسب برای این کار

saeid.heidary74
186.53.5.92
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

فقط استاد حامی

thisismohammadd
215.70.69.154
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

فرزاد فرزین و سینا شعبانخانی بهترین گزینه ها

parisaamouee
99.154.182.150
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

امیر تاجیک . صداش حماسیه

parisaamouee
116.19.184.237
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

نیما مسیحا هم خوبه

alireza_hami55
56.218.221.28
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

مسلما یه خواننده پاپ کلاسک باید بخونه...که حامی و نیما مسیحا بهترین گزینه اند

miladomranloo
68.113.109.26
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

چه پول‌هایی این بین جابجا میشه،شاید سال‌های آینده اسنادش منتشر بشه.سهم هنرمندان چقدر خواهد بود؟

mahsa_alp71
7.59.68.172
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

محمدعلیزاده ،محسن چاووشی یا سیروان خسروی

ehsanghorbanpanah
56.35.158.40
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

نیما مسیحا یا امیرعباس گلاب ?

چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

احسان خواجه امیری

_mohamad_m_a_m
138.133.0.76
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

*فرزاد فرزين*

blueflowers64
55.207.233.215
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

امیدوارم جناب آقای احسان خواجه امیری باشه

hossein_kiyani
218.74.109.86
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

محسن چاوشی

faghih_somayeh
255.41.153.225
چهارشنبه 20 دی 1396 - 16:36

حمید هیراد

میثم
83.121.204.108
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:05

همین نیما نکیسا که میگی فاجعه بود خیلی بهتر از حامد همایون و حمید هیراد می‌خوند :))

محسن
138.197.150.18
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:22

شال سه رنگ‌با اختلاف

چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

احسان خواجه امیری

mostafa.bahadorzadeh
218.3.139.89
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

farzad farzin

fatemeh_chk_
205.125.100.233
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

احسان خواجه امیری

_zhraz_
152.185.239.109
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

ما بازم احسانو انتخاب ميكنيم...به كوري چشم حسوداش ... والا

mehrdad_m.12345
85.16.96.88
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

نیما مسیحا

morteza_mehrizi
152.14.5.216
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

فقط سیروان خسروی

parhamjavaheri
190.15.34.240
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

?hmishe ehsan khajeamiri

melika_zomorodian
26.115.244.55
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

ميثم ابراهيمي

majidnabiei
112.198.74.81
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

Sirvan khosravi ✌?❤

rozafarid
151.36.58.118
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:23

احسان خواجه امیری?

im_meysaam
202.80.11.120
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

صدای حماسی نیازه ، فرزاد فرزین یا امیر تاجیک ✔

im_meysaam
43.27.183.253
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

نیما مسیحا هم گزینه خوبیه

ali_safari_94
94.67.234.140
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

محسن چاوشی✌

mohammadmolaee65
203.188.97.72
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

بدون تعصب باید نظر داد این جور آهنگها یه صدایی محکم و حماسی میخواد مثلا نیما مسیحا . علیرضا عصار و خواننده هایی مثل اینا

abolfazljamal
14.108.128.71
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

حامی یا نیما مسیحا

saeed13r8pro
143.97.87.71
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

فقط احسان

miladzakerinejad
130.120.49.137
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

Ehsan khajeamiri

mehrshad_mn_
40.249.192.202
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

لیاقتتون همون صداهای سرما خوردس زیادیتونه احسان بخونه بعد اجازه ی پخش ندید

emad_hoo
25.22.64.110
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

علیرضا عصار یا امیر کریمی

armtmtmt
112.194.202.34
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

Mohammad alizadeh

alirahbari_bita
18.1.240.50
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

پازل بند،سیروان و زانیار

aboalfazlbakhtiari
50.139.95.132
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

فرزاد فرزین چی???

mr.bahar92
158.34.111.46
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

فقط سیروان چون مذاق جوونا و انرژی رو میدونم

__heelii__
75.189.189.72
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

Ehsan?❤?

behnosh._k
233.206.69.114
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

سیروان

yegane.katiraee
0.250.211.135
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

تورو خدا ایندفعه رو ندن احسان خواجه امیری یا سیروان بخونن ?

amirrahbaran9403
35.136.255.59
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

Xaniar

56nazy
92.9.235.4
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

هنرمند ارجمند جناب آقای تاجیک بزرگوار

negar559
32.82.222.52
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

کاوه افاق

abolfazlsabetii
31.41.249.239
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

احسان خواجه امیری

niloufar84h
121.230.123.91
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

فقط احسان خواجه اميري⚽️⚽️⚽️

pooya.arezoomand
126.230.82.223
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

تاجیک.مسیحا.گلاب.سیروان و زانیار ?

mortezafardsaffari
93.7.86.47
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:40

رضا و احسان بهترین گزینه ها هستن

parvinmousavi
106.12.124.148
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

امیر تاجیک

hoda.janfaza
14.204.174.209
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

احسان خواجه امیری

m.__.s.f.v
166.61.181.25
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

Sirvan

ahmad_farnoud
251.157.111.82
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

نیما مسیحا این دوره رو بخونه ?

mehran.az
138.62.85.226
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

❤سیروان وزانیار❤امیرعباس گلاب❤فرزاد فرزین❤بابک جهانبخش❤رضا یزدانی❤

pani.rasi
191.122.158.239
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

Darvazehaye donya vaghan ghashng bud?✨omidvaram hashieha mesle dafe ghabl vared nashan?

ali_tirandaz76
154.77.74.73
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:52

احسان،شهرام شکوهی،بهنام بانی،مازیار

M.s.aref
104.236.194.148
چهارشنبه 20 دی 1396 - 18:02

فقط احسان خواجه امیری ❤❤❤

مهران
45.55.165.22
چهارشنبه 20 دی 1396 - 18:18

باید اینو بکم که کار احسان خواجه امیری بزرگ به هیچ عنوان ضعیف نبود و واقعا با کیفیت بود اگه بعضی دوستان منتقد قصد انتقاد دارن لطفا به جا باشه و اگر هم بخواد قطعه ای بهتر از دوره قبل تولید بشه اولا باید راه برای شور و نشاط و البته پخشش باز بشه ثانیا باید از خواننده هایی که واقعا خواننده باشن استفاده بشه که خدارو شکر تعدادشون به اندازه انگشتان یک دست میرسه اما انتخاب اول من آقای احسان خواجه امیری هستن!!!

یلدا
5.200.218.74
چهارشنبه 20 دی 1396 - 18:41

امیر تاجیک بهترینه.حماسی میخونه

فهیمه
5.200.194.197
چهارشنبه 20 دی 1396 - 19:29

احسان خاجه امیری

mojipersepolis
2.178.187.186
چهارشنبه 20 دی 1396 - 19:44

امیر تاجیک یا سیروان خسروی

چهارشنبه 20 دی 1396 - 20:49

بهترین گزینه فرزاد فرزین با صدایی حماسی و پرقدرت

چهارشنبه 20 دی 1396 - 21:07

اگه میخواین حماسی باشه چاوشی و یا عصار
اگه میخواین انرژیک باشه سیروان خسروی.

saraff
5.74.128.95
چهارشنبه 20 دی 1396 - 21:12

farzadfarzin❤

چهارشنبه 20 دی 1396 - 21:32

فرزاد فرزین

چهارشنبه 20 دی 1396 - 22:47

نویسنده مطلب یا خیلی کم اطلاع بوده یا با عرض معذرت خیلی عقده ای که اسم شیث رو هم کنار فوتبالیستای ناموفقی که خوندن گذاشته چون شیث واقعا صدای بسیار زیبایی داره و به گواهی اهل فن از اکثر به اصطلاح خواننده های حرفه ای درست تر می خونه. جالب اینه که موزیک اولش زمان انتشار تو سایت شما جزو پربازدیدترین موزیکای 100 روز اخیر قرار گرفت. لااقل از آمار سایت خودتون مطلع بشین بعد از لفظ «فاجعه آمیز» استفاده کنید. فاجعه بی اطلاعی نویسنده ای هست که درباره چیزی می نویسه که درباره اش به اندازه کافی مطلع نیست و نیازی به تحقیق هم نمی بینه و با این بی اطلاعی به دیگران آسیب میزنه.

vrahuoli
83.201.121.205
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Farzadfarzin

vrahuoli
211.192.85.243
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Farzadfarzin

taranhe6469
189.221.186.82
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازیار فلاحی

the_last_ideal
9.179.33.241
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزاد فرزین

ho3einfarahani
245.253.18.196
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

واقعن اگر بخوایم یک چیز جهانی بسازیم بهترین گزینه سیروان خسروی قطعن موزیک خوب میتونی با کلام غریب هم بقیه ادم ها رو جذب کنه

ho3einmotahar
13.53.216.217
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Ehsankhajeamiri

saeideh_mf
219.99.176.217
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازیار فلاحی

sedaye_baroon_mf
37.81.149.179
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازيار فلاحي

mina.mf.1227
202.124.55.88
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازیار فلاحی

mohammad_javad_rajaei
223.220.242.197
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

خواجه امیری

shila_najafi_mf
38.150.220.67
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازیار فلاحی

aryastark77
63.72.236.20
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فقط احسان خواجه امیری

aref_fardad
178.62.69.46
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Farzad Farzin

aref_fardad
54.141.53.85
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Show man IRAN Zamin

aref_fardad
168.221.53.1
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Vote For FARZAD FARZIN (JONOON)

pasbaniiiii
49.124.252.111
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Sirvan

ali_1991_sari
255.243.250.161
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزادفرزین

aminm_1375
17.122.166.177
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزاد فرزین

niloufar84h
214.189.253.73
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

احسان

niloufar84h
138.37.148.172
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

ehsan khajeamiri

baghaei__hosein
202.68.33.245
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزاد فرزین جنون

payize__t_a_n_h_a_y_i
254.231.63.4
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فقط احسان خواجه امیری فقط عشقم. هرکی با نظرم موافقه دستا بالا

ps.photography1
237.196.247.4
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

team ashegh mazyar fallahi??

janan4200
239.190.71.117
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

مازیار فلاحی

پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

محسن چاوشي و فرزاد فرزين براي مردمت بجنگ

sh.sh.ll
66.68.233.159
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزادفرزین

iman.nouri73
121.126.4.97
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

Farzad farzin

hamzezarei
252.97.131.76
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

حامی ، عصار

music__37
93.118.66.63
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

رضا صادقی

mohammadali.miree
171.131.47.250
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

سیروان فقط

yasaman.koohi
145.220.19.67
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

یه صدای مغرورانه و بم مثل چاووشی میخواد

alireign
118.104.81.22
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

همایون شجریان

zdoosti76
85.250.49.29
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

فرزاد فرزین

zahra_habibii
220.70.118.170
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:51

محسن چاوشی یا محمد معتمدی

miladbabaeifans
63.80.26.28
پنجشنبه 21 دی 1396 - 00:58

milad bakhone

Mehdi.ff
5.209.42.216
پنجشنبه 21 دی 1396 - 01:55

بدون شک فرزاد فرزین. بخاطر اینکه دربین خواننده هایی که صدای بم دارند و صداشون به درد کارهای حماسی میخوره بیشترین محبوبیت و عامه پسندی رو در بین مردم خصوصا جوونها داره.

rezanesari61
202.20.20.95
پنجشنبه 21 دی 1396 - 01:59

رضا یزدانی فقط و فقط

azin_farzadi
117.49.47.118
پنجشنبه 21 دی 1396 - 01:59

❤فقط فرزاد فرزین❤

baran__m.f
98.116.200.86
پنجشنبه 21 دی 1396 - 01:59

مازیار فلاحی❤❤❤

mohamadpapaei
100.30.98.105
پنجشنبه 21 دی 1396 - 01:59

احسان خواجه امیری❤

iman.vanooni
31.24.230.209
پنجشنبه 21 دی 1396 - 02:34

محسن چاوشی یا محسن یگانه

پنجشنبه 21 دی 1396 - 08:27

فرزاد فرزين، بهنام باني، نيما مسيحا عالين براي اين كار. 2 نفر اول رو مردم بيشتر باهاشون ارتباط ميگيرن. و از نظر صدا كه نيما مسيحا عاليه.

Ali zamani
151.240.172.245
پنجشنبه 21 دی 1396 - 09:26

فقط رضا صادقی

hossein tavakoli
151.241.46.142
پنجشنبه 21 دی 1396 - 09:28

هیچ کدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
.
.
قربان سر و شکل نمونه ات
تلگرام فیلتر هست چگونه رای بدهیم؟؟؟

پنجشنبه 21 دی 1396 - 09:43

صدای مردانه و با صلابت علیرضا عصار

حسین
113.203.57.19
پنجشنبه 21 دی 1396 - 10:14

مهدی یراحی

درک فضای کار و ملودی سازی مهدی یراحی عالیه.

hamiddddd
5.122.57.106
پنجشنبه 21 دی 1396 - 10:49

فرزاد فرزین بهترین گزینه ست

tohiddddd
5.122.57.106
پنجشنبه 21 دی 1396 - 10:57

فقط فرزاد فرزین

mohamaddddd
5.122.57.106
پنجشنبه 21 دی 1396 - 10:59

**فرزاد فرزین**

پنجشنبه 21 دی 1396 - 11:23

جام جهانی ۹۴آمریکایه آهنگ بی کلام تلویزیون هرشب پخش می کرد.کل نت روگشتم پیداش نکردم.اگرکسی لینک داره محبت کنه بذاره.ممنونش میشم

Amitris
83.123.160.30
پنجشنبه 21 دی 1396 - 11:58

احسان خواجه امیری

احسان
192.241.245.68
پنجشنبه 21 دی 1396 - 12:48

آرش لباف
مدیونی پخش نکنی

Mahdi_fz
158.58.117.11
پنجشنبه 21 دی 1396 - 17:26

فرزاد فرزین ❤

الهه
92.242.208.91
جمعه 22 دی 1396 - 00:47

فرزاد فرزین

جمعه 22 دی 1396 - 00:52

به نظرم اهنگی که برای جام جهانی خونده میشه باید پر قدرت خونده بشه و هیجان ایجاد کنه در شنونده،و فقط و فقط و فقط فرزاد فرزین از پس این اهنگ بر میاد و لا غییییر.......

hesam_mehrpour
129.152.43.108
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

جام جهاني جايي نيست كه خواجه اميري راجبه دروازه هاي دنيا بخونه يا مازيار فلاحي كه خواننده مورده علاقه ي منم هست فوتبال انرژيش بالاست بهترين اهنگ واسه ارشِ كه بچه هاي ايرون رو خوند بعدم سيروان كه با سبك بلوز تركوند جالب اين بود اهنگ خواجه اميري معرفي شد ولي فردوسي پور ١٠ بار اهنگ سيروانٌ پخش كرد ?????

hasti_karimi8309
123.104.204.127
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی

armita_mahani
203.251.155.115
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Mazyar fallahi❤❤

taranhe6469
68.184.186.121
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی

rasouljebelli
203.2.24.128
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

sir1

leila___mf
251.108.60.114
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی?

erfannoghrehdost
145.141.26.214
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

احسان خواجه امیری

erfannoghrehdost
160.30.231.24
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

احسان خواجه امیری

kimia__mazyarfallahi
95.226.86.43
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی

kimia__mazyarfallahi
205.176.254.113
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی

asmaw.m_8153
88.212.208.189
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی

_nrgs_95
185.242.163.37
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزین?

aliakbarfaraji
133.63.145.221
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

امیر تاجیک صدای حماسه ساز

amirmombeini50
48.80.197.153
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

شهرام شکوهی?

hasti_karimi8309
100.42.239.221
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

مازیار فلاحی❤

aliirezaee
92.191.203.238
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Kaveh yaghmaei - sirvan khosravi :D

yeganeh.s78
163.188.243.45
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزین

yeganeh.s78
251.15.201.181
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Farzad farzin

yeganeh.safarali
216.57.202.176
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزین

yeganeh.safarali
244.199.122.187
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

چرا کاور کار فرزاد فرزین نیست؟

1pop_music
28.233.167.247
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Sirvan khosravi 70 milion

hesam__khd
6.7.0.195
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Sirvan o xaniar

ashkan_lessani
148.129.46.239
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

واقعا اینجاهم تعصب رو ول نمیکنید ؟؟؟!!! من خودم طرفدار بابک جهانبخش هستم . ولی واقعا تیم ملی صدای حماسی میخواد .نه مازیار فلاحی و فرزاد فرزین و احسان و سیروان ??????? ... صدای حماسی یعنی حمید حامی و نیما مسیحا

abbas.ff.kh
204.252.130.100
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزين ❤️

katulinezhad
53.107.112.16
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

اقای امیر تاجیک

meysamebrahimifan2552
63.150.52.148
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

میثم ابراهیمی

matin_cr777
163.231.162.150
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

میثم ابراهیمی

mr.___.arash
92.111.243.41
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزین

alimansourikhah
9.207.36.186
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Chavoshi

amiraliyd
135.234.55.254
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

بذار توو ذهنمون رقابت جذاب باشه شاید یکی مثه علیرضا عصار توو ذهن خوشحالم شانس داره هنوز!

alireza_rasha
215.141.42.156
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

چاوشی و سیروان

alireza_rasha
21.102.9.214
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

همایون شجریانم عالیه

شنبه 23 دی 1396 - 10:46

همایون شجریان?

muhammadjafari89
19.204.59.180
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

Chavoshi

yeganeh.safarali
80.67.124.73
شنبه 23 دی 1396 - 10:46

فرزاد فرزین

شنبه 23 دی 1396 - 12:02

فرزادفرزین

palangsourati73
203.36.53.99
شنبه 23 دی 1396 - 12:49

گمون کنم میثم ابراهیمی هم صدای حماسی خوبی داشته باشه اولین کارشون که حسابی معروفه

شنبه 23 دی 1396 - 17:44

چهار سال پیش که دروازه های دنیا اصن بعد بازی ها پخش نشد. امسال هم همون دروازه های دنیا باشه

12345Reza
5.124.245.251
شنبه 23 دی 1396 - 22:53

محسن يگانه فوق العادس

Poriyaka117
5.214.173.161
چهارشنبه 11 بهمن 1396 - 20:35

فقط آقای عاشقانه ها . احسان خواجه امیری. سلطان تحریر و صدا

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.