برنامه یاد بعضی نفرات
 
baby
رابطه علم ژنتیک و سلیقه موسیقیایی؛
علاقه به موسیقی در ژنها نهفته است

موسیقی ما - پژوهشگران انگلیسی کشف کردند که علاقه به یک سبک موسیقی خاص در انسانها بر روی دی‌ان‌ای آنها نوشته شده است.

محققان نوکیا و کالج کینگ لندن به منظور کشف فاکتورهای ژنتیکی که با فاکتورهای محیطی تداخل کرده و ذائقه موسیقایی هر فرد را می‌سازند، در عادات موسیقی گوش دادن حدود چهار هزار دوقلوی همسان و غیرهمسان کاوش کردند. نتایج این تحقیقات نشان داد که علاقه به موسیقی پاپ، راک، هوی متال، جاز و یا موسیقی کلاسیک مثل آهنگهای بتهوون همگی بر روی ژنهای انسانها نوشته شده است. به طوری که در علاقه‌مندی به گوش دادن موسیقی پاپ، کلاسیک و هیپ- پاپ، نقش کدهای ژنتیکی برابر با 53 درصد است. همچنین نقش ژنها در میزان علاقه به موسیقی جز 46 درصد است. این درحالی است که تاثیرگذاری ژنها در علاقه به گوش دادن موسیقی‌های سبک راک و هوی متال تنها 40 درصد است و نقش فاکتورهای محیطی مثل آموزش خانوادگی و تجربیات شخصی در میزان علاقه‌مندی به این موسیقی‌ها برابر با 60 درصد است.

فاکتور ژنتیکی در میزان علاقه به موسیقی فولک و قومی نقش بسیار اندکی ایفا می‌کند به طوری که کروموزمها تنها مسئول 24 درصد از ذائقه گوش دادن به این سبک موسیقی هستند و فاکتورهای محیطی بیشترین نقش را ایفا می‌‌کنند.

منبع: مهر

تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آبان 1388 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود علاقه به موسیقی در ژنها نهفته است | موسیقی ما