Farhad Forootani Bahar بهار  فرهاد فروتنی
امیر ارجینی
پرونده‌ای برای آلبوم «جشن تنهایی» با صدای «شهاب رمضان» - 1
امیر ارجینی: «جشن تنهایی» ادامه «رمانتیک» بود
موسیقی ما – وحید لشکری:  نخستین بخش از پرونده  آلبوم«جشن تنهایی» با صدای«شهاب رمضان» به گفتگو با یکی از ترانه سراهای این آلبوم اختصاص دارد که تا کنون کارهای ماندگاری نظیر«سنتوری» را با ترانه او شنیده ایم. «امیر ارجینی» در گفتگو با سایت«موسیقی ما» نظرات خود را درباره آلبوم جشن تنهایی بیان کرد.
 
  • *اگر بخواهیم برگردیم به قبل از آلبوم«رمانتیک»، چه شد که شما با «شهاب رمضان» همکاری کردید؟ با توجه به اینکه شما گزیده کار هستید و با هر خواننده ای همکاری نمی کنید.
فکر می کنم طی چند سال روند کاری من به گونه ای بود که باعث شد دیگران فکر کنند من با کسی همکاری  نمی کنم. شاید یک مقدار ارتباطم با دوستان خواننده کمتر بود و اینگونه حس کردند که من نمی خواهم با کسی همکاری داشته باشم. حتی خود شهاب هم زمانی که با هم آشنا شدیم این حس را داشت.  با شهاب در خانه «محسن چاوشی» آشنا شدم. از همان موقع یعنی حدود سال 87 همکاری ما شروع شد تا به الان.
 
  • *درباره بخش های مختلف آلبوم«جشن تنهایی» چه نظری دارید؟
من قانونا باید درباره چهار قطعه ای که در این آلبوم دارم  صحبت کنم. سه قطعه از کارهای خودم در این آلبوم را خیلی دوست دارم. یکی از آنها «جشن تنهایی» و دیگری«عاشق کشون» و آن یکی هم «غم عشق» است که من آن را روی ملودی نوشتم. تلفیق کار خیلی خوب شده و خیلی دوستش دارم. قبل از اینکه آلبوم پخش شود به شهاب رمضان گفتم این ترک پنج از ترکهایی هست که با توجه به اینکه شعر ساده ای دارد و با اینکه از لحاظ شاعرانگی کار خارق العاده ای به حساب نمی آید یا روی کاغذ حرفی برای گفتن ندارد اما تلفیق کار یعنی آهنگسازی و شعر و اجرای خود شهاب و تنظیم سیروان تلفیق خیلی خوبی را به نمایش گذاشته است و این کار را خیلی دوست دارم. اما راجع به کارهای دوستان دیگر می توانم بگویم که از ترک«خواب» که آقای«حسین صفا» نوشته بودند خیلی خوشم آمد چون تنظیم فوق العاده و متفاوتی از «سیروان خسروی» داشت. خیلی کم از این نوع تنظیم ها از سیروان می بینیم. اکثرا عادت کرده اند سیروان را با تنظیم های الکترونیک و ترنس یا هاوس بشنوند. ولی در اینجا نشان داد که می تواند تنظیم ارکسترال خوبی انجام بدهد. به نظر من آن کار هم از کارهای خوب آلبوم است.
 
  • *اگر بخواهید نقاط قوت این آلبوم را نسبت به آلبوم«رمانتیک» بیان کنید به چه نکاتی اشاره می کنید؟
من فکر می کنم نقطه قوت چندانی نسبت به رمانتیک وجود ندارد. شهاب خیلی آرام یک سیر ترقی را پیش می رود و پله پله بالا می رود. امیدوارم نه از پله ای سقوط کند و نه ده تا یکبار پله ها را بالا برود. دوست دارم همینطور ادامه بدهد. نقطه قوت این کار فکر میکنم این باشد که شعرها منسجم تر شده اند و یک مقدار فضای شعرها به هم نزدیک شده اند. آلبوم رمانتیک به نوعی راهگشای آلبوم جشن تنهایی بود و راهنمای آنچه که مخاطب از ما می خواست. در واقع با نگاهی ریزبینانه به آلبوم رمانتیک شهاب هم دیگر دستش آمده بود که مخاطبهایش چه چیزهایی را دوست دارند. او شاید در آلبوم رمانتیک به دنبال آزمون و خطا بود ولی از الان به بعد آلبوم رمانتیک را به عنوان یک سرنخ در پرونده کاری خودش قرار می دهد. یعنی جشن تنهایی ادامه آلبوم رمانتیک می تواند باشد. نقطه مثبت آلبوم شاید اجراهای متفاوت تر شهاب بود. اینکه در این آلبوم گامهای متفاوتی را اجرا کرد و گامهای بالای زیادی را خواند. ولی در کل اعتقاد دارم این هم ادامه آلبوم رمانتیک بود و آلبوم بعدی او هم احتمالا همین روند را طی خواهد کرد و رو به تکامل می رود. آن چیزی که در ذهن او و ما هست کم کم در حال شکل گیری است و آلبوم به آلبوم بهتر خواهد شد .
 
  • * و نقطه ضعف یا انتقادی هم می توانید بیان کنید؟
نقطه ضعف صد در صد وجود دارد ولی ترجیح می دهم که با خود شهاب مطرح کنم که البته هنرمند با اخلاق و نقد پذیری است  و فکر نمی کنم احتیاج باشد که در یک مصاحبه بیان کنم و خودم و گروه کاریمان را به حاشیه ببرم. با هرکسی هم  کار کرده ام سعی کرده ام نقاط ضعف را گوشزد کنم به دلیل اینکه کار بهتر انجام شود. ولی دلیلی نمی بینم که اگر نقطه ضعفی دیدم در یک مصاحبه و برای مردم بگویم. شاید نقطه ضعف از نظر من باشد و اگر در یک مصاحبه بگویم  همانطور که اشاره کردم حاشیه ساز شود. ولی وقتی با شهاب و سیروان و سایر دوستان عنوان کنم شاید به نقطه  نظرمشترکی  برسیم. به طور کل سعی میکنیم نقاط ضعف را در خود گروه حل کنیم.
 
  • *و اینکه این روزها با چه خواننده هایی همکاری دارید و در آینده چه کارهایی را از شما خواهیم شنید؟
آینده را نمی دانم نزدیک باشد یا دور. با خود شهاب رمضان تا کنون غیر از این آلبوم چهار پنج کار را داشته ام. با «علی لهراسبی» کارهایی را انجام داده ام و نمی دانم چه زمانی منتشر شود و اینکه اصلا در قالب آلبوم باشد یا خیر. با سیروان خسروی در آلبوم جدیدش شروع به همکاری کرده ام. «حمید عسگری» هم که این روزها در حال جمع آوری شعرهای آلبومش است یکی دو کار با او انجام داده ام و کارهای را بعدی را پله پله انجام می دهیم. «بهنام صفوی »هم از دوستانی است که با او همکاری دارم و البته «امین رستمی» که فکر می کنم به دلیل اینکه تازه آلبومش منتشر شده حاصل همکاریمان را دیرتر بشنوید. با «بابک مافی» نیز در آلبومی که برای خودش جمع می کند کار میکنم. «شهاب اکبری» هم در حال تولید اولین  آلبوم با صدای خودش  است و با هم همکاری داشته ایم و با توجه به اینکه آلبوم اول اوست معلوم نیست چه زمانی منتشر شود.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 خرداد 1392 - 02:52

دیدگاه‌ها

یکشنبه 12 خرداد 1392 - 12:02

جونم بابک مافی به شدت منتظر البومشم واقعا موزیسین و خواننده کار بلدیه

یکشنبه 12 خرداد 1392 - 14:04

امیر جان موفق باشی
چه با محسن چاوشی چه بی محسن چاوشی
امیدوارم اگر هم روزی دوباره با هم همکاری رو از سر گرفتید خودتون احساس کرده باشید که دوباره میشه کارهای فوق العاده قوی متولد کنید
اما اگه بخواد با اصرار و تمنای مخاطب و ... باشه فک نکنم کار خوبی بشه ازش به دست اورد
و شهاب اکبری عزیز هم خیلی خوب روی البوم شخصیش کار کنه و همه جوانب رو در نظر بگیره
چون شهاب اگه قرار باشه بعد از آلبوم حریص کسی رو متحیر کنه بی شک توی همین آلبومه

یکشنبه 12 خرداد 1392 - 15:14

بدون شک بهترین آلبوم یک سال اخیر بود .

یکشنبه 12 خرداد 1392 - 15:58

پس چاووشی؟!!!

mg
دوشنبه 13 خرداد 1392 - 02:30

هم نظریم

دوشنبه 13 خرداد 1392 - 19:08

بهترین آلبومه ساله

دوشنبه 27 خرداد 1392 - 10:32

آرزوی موفقیت برای امیر جان...

سه شنبه 28 خرداد 1392 - 21:45

امير آقا .. شاعري .. ميدونم...احساس داري...بايد داشته باشي...پس دركم كن..
به خدا..به خداي اون بالاسر نميخوام بگم نظرم نسبت به اين دستاني كه در بالا گفتي چيه ..
ولي هر اسمي رو كه ميخوندم .. يك تيـــــر به قلبم ميخورد ..
وقتي اسم محسن و نميبينم...اصلا محسن مهم نيست...مهم خودتي مرد!! خودت!!!!!

تورو خدا به خودت رحم كن...
باور كن اين بغضمو ..
خستم كرديد.. نميدونم كدومتون بايد خسته شيد و اعتراف كنيد كه نياز به اون يكي داريد..يعني اينقد بزرگي و مردي ميخواس گفتن اينكه "من به تو نياز دارم تو دنياي حرفه ايم"!؟
نكنيد اين كار و ...
شما براي خودت شخصيتي بزرگ داري امير خان.. با كار كردن با اين دوستان يا بچه هاي ديگه تورو خدا نميخواد ثابت كني بدون محسن ميتوني...اره اگه يكي مثل سياوش يا داريوش ايران بودن آره ..
نه اينكه با كسي هم كه همه اونوريا به عنوان فوق ستاره فارسي زبان دنيا قبولش دارن خودتو در بندازي .. الان حتما ميگي حالا يه فوق ستاره اي نشون بدم!! نه امير خان ... شما بزرگواري و اين از شما بعيده ..
تورو خدا با محسن كار كن .. صبر كرديم..صبر كرديم .. قبول داريم .. محسن عاليـه بازم ... ولي محسن با امير ارجيني ... يه طعم خاصي داره كه هيچوقت نداره ... نميدونم اين كارايي كه براي اين آقايون ميسازي خودتم ميدوني به ارزش كارايي كه با محسن ميكردين نيست .. نه؟مطمدنم ميدوني .. جولو اونا زيرش بزن..ولي تو دلت كه ميدوني!دلتو چيكار ميكني ؟ دوست نداري كارات با صداي محسن باشن ؟ حيف جفتتون نيست ؟
دست بكشيد ..
دست بكشيد ...

سه شنبه 11 تیر 1392 - 13:49

ALIE IN ALBUM KHEILI DOOOSESH DARAM <3

شنبه 22 تیر 1392 - 01:42

امیر ارجینی بدون محسن چاوشی دیگر امیر ارجینی نیست

دوشنبه 21 مرداد 1392 - 15:52

واقعامشتاقم ببینم نتیجه همکاری امیرباسیروان درآلبوم جدیدش چی میشه!البته امیدوارم مجبورنباشم دوباره چهارسال دیگه صبرکنم طوری که موقع انتشارآلبوم هیچ شوقی برای تهیه اش نداشته باشم!بخصوص شعرای امیر!!

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود امیر ارجینی: «جشن تنهایی» ادامه «رمانتیک» بود | موسیقی ما