برنامه یاد بعضی نفرات
 
مرادی: از جمله کارهایی که یک نوازنده موسیقی مقامی انجام می‌دهد خوانندگی است
رامشگری علی اکبر مرادی در تالار وحدت
موسیقی ما - علی اکبر مرادی گفت: از جمله کارهایی که یک نوازنده موسیقی مقامی انجام می‌دهد خوانندگی است که کار او را بیشتر به سمت رامشگری می‌برد و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم. علی اکبر مرادی در گفتگو با روابط عمومی انجمن موسیقی ایران درباره کنسرت خود که ۵ خردادماه در تالار وحدت برگزار می‌کند، گفت: این کنسرت از دوبخش تشکیل شده که ما در بخش اول آن قطعاتی را بر اساس مقامات تنبور برای مخاطبانمان به اجرا در خواهیم آورد. قطعات این بخش از میان آثاری انتخاب شده که سالیان قبل با استفاده از حال و هوای اشعار شاهنامه و بر پایه مقامات کهن تنبور ساخته و منتشر کرده‌ام.

این موسیقیدان در ادامه افزود: بخش دوم این کنسرت به اجرای موسیقی تلفیقی کردی اختصاص دارد؛ البته این نکته را باید اضافه کنم که ما خودمان را در فضایی خاص محدود نخواهیم کرد و در زمان‌های مختلفی از این کنسرت دست به بداهه نوازی خواهیم زد. برای مثال وقتی مقام سحری را اجرا می‌کنیم می‌توانیم به شوشتری و چهارگاه نیز ورود کنیم و ما در اجرایمان نظیر چنین حرکت‌هایی را انجام خواهیم داد.

وی همچنین عنوان کرد: من و آقای حسین رضایی نیا جلسات تمرینات متعددی را برگزار کرده تا اجرای ریتم‌های پیچیده ۱۳ تایی و یا ریتم‌های لنگ هفتایی و پنج‌تایی که این نوع از موسیقی رایج است به خصوص در بخش‌هایی که به بداهه نوازی می‌رسد با هماهنگی بیشتری انجام شود.

علی اکبر مرادی ادامه داد: از جمله کارهایی که یک نوازنده موسیقی مقامی انجام می‌دهد خوانندگی است که کار او را بیشتر به سمت رامشگری می‌برد و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم و در بخش‌هایی از این کنسرت به اجرای بخش‌های کلامی نیز خواهم پرداخت.

این استاد تنبور نوازی گفت: طی سال‌های اخیر کمترین توجه به موسیقی مقامی صورت گرفته و بیشتر تمرکز دست اندرکاران بر روی موسیقی‌هایی بوده که ریشه در فرهنگ ایرانی ندارند. این مردم هستند که باید با ژرف نگری از این موسیقی حمایت کنند.

کنسرت علی اکبر مرادی و حسین رضایی نیا به عنوان «راز رود» ۵ خردادماه ساعت ۲۲ توسط انجمن موسیقی ایران در تالار وحدت برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه 3 خرداد 1393 - 12:30

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود رامشگری علی اکبر مرادی در تالار وحدت | موسیقی ما