برنامه یاد بعضی نفرات
 
سیداحمد حسینی ـ پیشکسوت تنبورنوازی ـ بر اثر کهولت سن درگذشت
بدرود ای گنجینه نغمه و نوا
موسیقی ما- «سیداحمد حسینی» ـ پیشکسوت تنبورنوازی ـ بر اثر کهولت سن در بیمارستان درگذشت و در امام‌زاده عقیلِ اسلامشهر درگذشت. 

علی‌اکبر شکارچی و علی‌اکبر مرادی که هر دو از استادان پیکسوت موسیقی کشورمان هستند، با انتشار یادداشتی یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند. در متن منتشر شده توسط این دو هنرمند آمده است:
«به نام خداوند خورشید و ماه/ که دل را به نامش خرد داده راه. در آخرین روزهای سال پر خزان ۱۳۹۹ درختی کهن و پر برگ و بار از چمن و گلستان موسیقی ایران، تنبور و یارسان رخت بربست. استاد سید احمد یادگاری بگتری از استادان به‌نام تنبور و اخلاق، پس از نزدیک به یک قرن زندگی پر مهر و پر برکت با کوله باری از کردار نیک به دیدار یار ازلی شتافت.

جامعه موسیقی ایران و به ویژه جامعه تنبور کوچ معنوی این استاد بزرگ و فرهیخته تنبور را به خانواده و مریدان و شاگردان بی‌شمارش تسلیت می‌گوید. سید احمد حسینی شاید آخرین بازمانده از نسل خنیاگرانی بود که تنبور و فرهنگ و موسیقی آن را با قداست و احترامی خاص حفظ کرده بود و به مشتاقانش منتقل می‌کرد. یادش برای همیشه جاوید.
همه مرگ راییم پیرو جوان / به گیتی نماند کسی جاودان
بدرود ای خوش نواز چیره دست
بدرود ای گنجینه نغمه و نوا
بدرود ای استاد صبور و مهربان
بدرود
بدرود
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در پیامی درگذشت سیداحمد حسینی را تسلیت گفت.
 
محمد اله‌یاری در این پیام تسلیت نوشته است: «درگذشت سیداحمد حسینی، راوی مقامات تنبور صحنه موجب تأثر و تأسف شد. استاد حسینی مسئولیت حفظ مقامات تنبور را بر دوش می‌کشید و در معرفی این ساز به موسیقی ملی ایران نقش مهمی را ایفا کرد. ایشان در دهه هفتاد چندین بار به دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داوری جشنواره موسیقی فجر را بر عهده داشتند.

درگذشت این هنرمند ارجمند را به جامعه موسیقی و به ویژه مردم هنردوست شهر صحنه تسلیت گفته و برای آن زنده یاد علو درجات و صبر جمیل برای بازمانگانش را از خداوند متعال خواستارم.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 اسفند 1399 - 12:02

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود بدرود ای گنجینه نغمه و نوا | موسیقی ما