آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
به نویسندگی «فروغ بهمن‌پور» و با مقدمه‌ی استاد «حسن کسایی»;
کتابی از عکس‌های دیده نشده‌ی هنرمندان گل‌ها منتشر خواهد شد
موسیقی ما - کتاب «چهره‌های ماندگار ترانه و موسیقی» نوشته‌ی «فروغ بهمن‌پور» با مقدمه‌ی استاد «حسن کسایی» به زودی سومین چاپ خود را از سر خواهد گذراند و این در حالی است که این نویسنده، چاپ‌ کتاب عکسی از چهره‌های موسیقایی را در دست انتشار دارد که بسیاری از آنان برای اولین بار دیده خواهند شد.   

این نویسنده‌ی حوزه‌ی موسیقی البته تغییراتِ زیادی را در سومین چاپِ کتابِ خود اعمال کرده است، برای مثال این کتاب که پیش از این در دو جلد بوده، قرار است در یک جلد منتشر شود و علاوه بر آن در محتوای کتاب نیز تغییراتِ زیادی به وجود آمده است، چند مصاحبه‌ی جدید به کتاب اضافه و همچنین گفت‌وگوهایی که برایِ سالیانِ دور بوده است، با ویرایشِ جدید منتشر شده است، ضمن آنکه بهمن‌پور بار دیگر گفت‌وگوهایی جدید با چهره‌هایی چون گلپا، ایرج و دیگران با عکس‌هایی جدید آورده است.

در این کتاب گفت‌وگوهایی با برخی موسیقی دانان،شاعران، ترانه سرایان  و آوازخوانان ایرانی آمده که از جمله‌ی آنان می‌توان به سید محمد طاهرپور، علی تجویدی، حسن کسایی،عبدالوهاب شهیدی، دکتر حسین عمومی، ابراهیم قنبری مهر،حسین ملک، اسماعیل نواب صفا،رحیم معینی کرمانشاهی، پرویز یاحقی، مهندس همایون خرم، اسدالله ملک، فرهنگ شریف، بیژن ترقی، تورج نگهبان، جهانگیر ملک،مجید نجاحی و همچنین آذر پژوهش اشاره کرد، همچنین گفت‌وگوهایی از محمد حیدری، هوشنگ ظریف، هما میرافشار و همچنین نادر گلچین نیز اضافه شده است؛ همچنین تعدادی از گفت‌وگوها که برای نسل‌های بعدی بودند از جمله گفت و گو با زنده یاد پرئیز مشکاتیان از این کتاب حذف شده است تا در مجلدهای بعدی به همراه دیگر چهره‌های موسیقایی هم‌نسلشان به انتشار درآید. همچنین به علت کاستن از حجمِ کتاب، یادنامه‌ی استاد صبا نیز در چاپ جدید کتاب درج نشده است.

این در حالی است که در کتابِ‌عکس‌های بهمن‌پور، 130 عکس از پنج‌هزار عکسی که او در اختیار دارد به انتشار در می‌آید که تعداد زیادی از آنان تاکنون دیده نشده‌اند و از جمله‌ی آنان می‌توان به عکس‌هایی از مرتضی محجوبی، داریوش رفیعی، ارکستر گل‌ها و همچنین ارکستر مجید وفادار اشاره کرد. عکسی نیز از مراسم تولد صد سالگی استاد اقبال آذر در رادیو ایران اشاره کرد که تمامی خوانندگانِ آن زمان از تاج اصفهانی تا منوچهر سخایی در آن حضور دارند.  البته تعدادِ زیادی از این عکس‌ها از آنجا که با حضورِ نوازندگان و همچنین خوانندگانِ زن بوده، امکانِ انتشار ندارد که از جمله‌ی آنان می‌توان به عکسی اشاره کرد که پرویز یاحقی در سنِ 18 سالگی اارکستری را رهبری می‌کند که اساتیدی چون تجویدی در آن ساز می‌زنند و خانمِ الهه خوانندگی آن را برعهده داشته است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 15 فروردین 1394 - 11:25

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتابی از عکس‌های دیده نشده‌ی هنرمندان گل‌ها منتشر خواهد شد | موسیقی ما