برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
گفتگوی تفصیلی سایت «موسیقی ما» با خواننده آلبوم «چه حال خوبیه» کمی قبل از انتشار آلبومش؛
سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بهترین آلبوم دوران زندگی من است
موسیقی‌‌ما - سامان جلیلی سال‌هاست که در حوزه موسیقی پاپ فعالیت دارد و طرفداران خاص خودش را هم دارد. از آن‌ دست خواننده‌هایی است که تیفوسی‌‌‌های زیادی را در فضای مجازی دارد و معمولا هر اتفاق از سوی او، واکنش‌های مختلفی را در پی دارد. نخستین آلبومش «پرتگاه» را چند سال پیش و پس از همه گیرشدن آثارش در اینترنت روانه بازار موسیقی کرد و تعداد اجراهای زنده‌اش به قدری‌ست که می‌گوید قطعا می‌تواند بین رکوردداران اجرای زنده در ایران باشد.

هرچند برخی مشکلات با یکی از تهیه کننده‌های تهران باعث شد چند سالی را نتواند در تهران به اجرای برنامه بپردازد و همین موضوع یکی از بزرگ‌ترین حواشی دوران کاری این خواننده است.

سامان جلیلی که این روزها در آستانه انتشار دومین آلبوم رسمی خود «چه حال خوبیه» است. بارها و بارها درباره زمان انتشار آن اظهار نظر کرده و بارها بدقول شده ولی این بار با قدرت اعلام کرده که این آلبوم اواخر خرداد ماه روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد.

همه این اتفاقات، اصلی‌ترین دلیل این گفتگوی تفصیلی با سامان جلیلی است که برای نخستین بار به آنها پاسخ داده است. این خواننده به همراه «محمد قیامتی» (مدیربرنامه‌هایش) در دفتر سایت «موسیقی‌ما» در عصری بهاری حاضر شدند و متن زیر چکیده‌ای از گفت وگوی دو ساعته با این خواننده است که در ادامه می‌خوانید:
 
 • * کم حرف‌ترین خواننده ایرانی هستی که خیلی به ندرت حاضر می‌شوی در جاهای شلوغ حاضر شوی. این رفتارها نوعی از استراتژی کاری توست یا ذاتا اینگونه هستی؟
این شخصیت را خودم خیلی دوست دارم. از زمان‌های قبل که با آقای قیامتی آشنا شدیم به من گفتند که باید بیشتر توی چشم باشی. نمی‌دانم چرا ولی زیاد دوست نداشتم توی چشم باشم و بیشتر می‌خواستم از بقیه جدا باشم و خودم کار کنم. بیشتر دوست دارم شنونده باشم و می‌دانم اگر حرفی بزنم برداشت دیگری از آن می‌شود. بیشتر دوست دارم شنونده باشم و با کارهایم حرف بزنم.
 
 • * این شخصیت از زمانی که شروع به کار نکرده بودی هم وجود داشت یا وقتی وارد فضای موسیقی شدی این اتفاق برایت افتاد؟
همیشه همین شکلی بودم و حتی بدتر هم. کلا خجالتی و گوشه گیری بودم.
 
 • * با این حال وقتی اولین بار برای کنسرت روی یک استیج دوهزار نفره رفتی احساس وحشت بزرگی نداشتی؟
دقیقا. اولین اجرای ما در تهران در سالن میلاد نمایشگاه بود و من جلوی دوهزار نفر فقط راه می‌رفتم و نمی‌توانستم نگاه کنم. نمایشگاه تهران به نظر من غول مرحله آخر بود و واقعا ترسیده بودم. سن من خیلی کم بود و فقط 23 ساله بودم و واقعا برای من ترسناک بود.
 
 • * کمی به عقب برگردیم و اینکه چه زمانی متوجه شدی آثارت مورد توجه قرار گرفته است؟
شروع کردن من داستان جالبی داشت. من فوتبالیست بودم. با دوستانم نشسته بودیم و تلویزیون آهنگی پخش کرد و من فی البداهه یک مصرع آن را خواندم. دوستِ دوستم که گیتار می‌زد آنجا به من گفت سامان صدایت بد نیست و بیا ما گیتار بزنیم و تو با ما بخوان. ما هر هفته پنجشنبه جمعه‌ها گیتار می‌زدیم و می‌خواندیم. تا اینکه من گیتار زدن یاد گرفتم و یک روز که گیتار می‌زدم و می‌خواندم خانمی که سنش هم زیاد بود و حدود 45-50 سال سن داشت به من گفت چرا فقط آهنگ بقیه را می‌خوانی و خودت نمی‌روی آهنگ بسازی؟ من واقعا ساکت شدم و به حرفش فکر می‌کردم. فردای آن روز از کیش که در آنجا زندگی می‌کردم به شمال و بعد تهران آمدم و کار ساختم. فکر می‌کنم اولین کار من که ساخته شد آهنگ «عشق من» و بعد «بهونه» بود. آن زمان که من این آثار را خواندم، اطرافیانم گفتند که خوب است و ادامه بدهم و همین رویه باعث شد من ناخودآگاه به سمت موسیقی و خواندن بیایم.
 
 • * درمورد الگوها و کسانی که از ابتدا کارهایشان را رصد می‌کردی و دوست‌شان داشتی صحبت کنیم.
من با کارهای شادمهر خیلی به خواندن علاقمند شدم. ضبط‌های کوچکی در قدیم بود که دو دکمه داشت و وقتی آن را می‌زدیم شروع به ضبط کردن می‌کرد و من وقتی با آن می‌خواندم و ضبط می‌کردم از بچگی دوست داشتم صدایم شبیه به شادمهر شود و ناخودآگاه این اتفاق افتاد.
 
 • * درمورد فوتبالی بودنت هیچوقت حرف نزده بودی. داستان از چه قرار است؟
داستان ورزش کردن من هم جالب است. من همیشه دوست داشتم کلاس فوتبال بروم ولی پدرم می‌گفت سر کوچه کلاس کاراته است و به کاراته برو. باز می‌گفتم فوتبال و می‌گفتند دوتا کوچه پایین‌تر کلاس کشتی است و بیا کشتی را هم تست کن. به گونه‌ای شده بود که همیشه پدرم می‌گفت من در آن سال‌ها فقط برای تو اسب نخریدم و اگر اسب‌دوانی هم می‌رفتی دیگر همه چیز تمام بود! خلاصه بگویم ما به کیش رفتیم و در یکی از تیم‌های دسته دو یا سه کیش بازی می‌‌کردم. این موضوع برای 7-8 سال پیش است. من واقعا فوتبال را دوست داشتم.
 
 • * یعنی خیلی جدی و حرفه‌ای هم بازی کردی؟
بله. من آقای گل هم شده بودم. در تیم خدمات کیش فوروارد چپ بازی می‌کردم.
 
 • * آبی یا قرمز؟
من شدیدا استقلالی هستم.
 
 • * شخصیت جالبی از تو ظاهرا در حال کشف شدن است. کدام نسل را در استقلال دنبال کردی و قهرمانان استقلالی‌ات چه کسانی بودند؟
قهرمان من فرهاد مجیدی بود و قبل آن را زیاد به خاطر ندارم. فرهاد و جباری و امیرحسین صداقی و وحید طالب‌لو و پیروز قربانی و ... بازیکنان استقلال در نسلی من بودند. من خیلی هم به استادیوم می‌رفتم.
 
 • * چرا عمده خواننده‌های پاپ ایرانی پرسپولیسی هستند؟ رضا صادقی، علی عبدالمالکی، فرزاد فرزین و...
اتفاقا خیلی خوب است. همیشه می‌گفتند وقتی کم باشی خاص هستی. ولی مطمئن باش من استقلالی‌ترین خواننده ایران هستم.
 
 • * البته تو، احسان خواجه امیری، حمید عسگری و رضا یزدانی هم استقلالی هستید.
مرتضی پاشایی هم استقلالی بود.... یادش به خیر.
 
 • * هیچ‌وقت به سمت این رفتی که برای باشگاه خودت کاری بخوانی؟
نه هیچ‌وقت پیش نیامد. من برای مصاحبه هم خجالتی بودم چه برسد به اینکه به باشگاه استقلال بروم و بخواهم برایشان بخوانم.
 
 • * فضای کاری‌ات هم به گونه‌ای است که به این فضای اکتیو و پر انرژی نزدیک هستی. شاید اگر هرکس به جای تو باشد بخواهد یک کار قوی بخواند. حتی به آن فکر هم نکرده‌ای؟
تاکنون به این فکر نکردم که بخواهم برای استقلال بخوانم.


 
 • * به موسیقی برگردیم. همه اتفاق‌ها گذشت و اولین آلبوم تو منتشر شد. نکته اینجاست که بعد ازآلبوم رسمی تو اتفاقات زیادی دست به دست هم داد که تو در تهران اجرای کمتری داشته باشی. هیچوقت در این مورد صحبت نکردی.
ما وقتی آلبوم را منتشر کردیم محمد قیامتی مدیر برنامه‌های من تصمیم گرفت با تهیه کننده‌های کنسرت در تهران قرارداد ببندیم. محمد در این باره کلی تحقیق کرد و من هم دورادور شرکتی را که با آنها قرارداد تهران را بستیم را می‌شناختم. با ایشان قرارداد بستیم. من خواننده‌ای با سن کم بودم و آن روزها 23 ساله بودم و تجربه‌ای نداشتم و فقط 34 آهنگ خوانده بودم و نمی‌شد انتظار زیادی از من داشت. آن زمان به من قول‌های زیادی درمورد آلبوم و کلیپ و تبلیغات دادند و کلی وعده و وعید ... . اجرای اول را که گذاشتیم و من نمی‌دانستم که میزان سود مالی برای تهیه کننده چطور بوده. چون ما قرارداد داشتیم. اجرای دوم را خود محمد گذاشت و تهیه کننده بود و دیگر آن آقای تهیه کننده برای ما کنسرتی نگذاشت. ... همین گونه گذشت تا سرانجام تصمیم گرفتیم همکاری را ادامه ندهیم و به ما برای فسخ قرارداد مبلغی را گفتند و بعد از این مدت محمد مبلغی را آماده کرد و ما قرارداد را فسخ کردیم. متاسفانه این شد بدترین تجربه زندگی من در فضای حرفه‌ای.
 
 • * آن دوره یکی از مهم ترین دوره‌های کاری تو بود که به دلیل این ماجراها بسیار ناخوشایند گذشت. آلبوم تو منتشر شده بود و شاید بهترین زمان برای کنسرت تهران را داشتی. ولی این اتفاقات باعث شد طرفداران تو در تهران بسیار دلگیر شوند ولی باید به آینده نگاه کرد.
کنسرت تهران که به تهیه کنندگی محمد قیامتی برگزار می‌شود و در مردادماه و روز تولدم به روی صحنه می‌رویم. دوسانس بودن یا چهارسانس بودن آن را محمد بهتر می‌داند. شهرستان هم اجرا داریم. دوست دارم همه اتفاقات تلخ گذشته را فراموش کنم و به آینده و این همه اتفاق بزرگ که در راه است فکر کنم. روزهای خوبی در پیش است و من انرژی زیادی برای آنها دارم. آن آقای تهیه کننده را هم بخشیدم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. من به گذشت و اینکه در مواقع سخت باید بعضی چیزها را رها کنی و برای پیشرفت از حق ات بگذری، اعتقاد دارم. مرور زمان خیلی چیزها را ثابت خواهد کرد.
 
 • * موضوعی که همیشه ناگفته مانده، درمورد نوع آشنایی و سیاست کاری‌ات با محمد قیامتی – مدیربرنامه‌هایت- است. این آشنایی از کجا شروع شد، شرح وظایف به چه صورت است. برنامه ریزی‌های آینده شما چیست.
7 یا 8 سال پیش من در تهرانسر خدمت سربازی بودم. یک نفر که برادر محمد بود به من زنگ زد که ما می‌خواهیم قرارداد ببندیم. من هم قبول کردم. به دنبال من آمدند و من هم مرخصی گرفتم و باهم صحبت کردیم که گفتند برای من آلبوم می‌زنند و تهیه کننده و مدیربرنامه من می‌شوند و درصدی هم بینمان تعیین کردیم که کارهای اجرا و هر نوع درآمدی شامل آن باشد. ما با هم قرارداد بستیم و الان هم قرارداد داریم وانشالله تمدید می‌شود و مشکلی نداریم و راضی هستیم.
 
 • * نکته‌ای که هست زیاد بودن اجراهای شهرستان توست. از لحاظ اجرا در شهرستان قطعا جزو رکوردداران خوانند‌ههای پاپ هستی.
محمد قیامتی: قبل از محرم و صفر پارسال یعنی تا برج 6 به جرات می‌توانم بگویم کمتر از محمد علیزاده در شهرستان اجرا نرفته‌ایم. بعد از محرم و صفر حدود یک ماهی شد که سامان بیماری در کبد خود داشت که کمی درگیر آن بودیم و اجرا نرفتیم. امسال خداروشکر سلامتی‌اش را بدست آورد. بعد از آن هم درگیر فسخ قرارداد کنسرت تهران بودیم حتی لغو قرارداد کنسرت تهران اولویت بیشتری نسبت به آلبوم‌مان داشت. همه این‌ها دلایل کم کاری ما در 6 ماه گذشته بود و انشالله بعد از آلبوم اجراهای زیادی داریم و حداقل قرارداد اجرا در 15 شهر را بسته‌ایم که در هر شهر دو سانس اجرا داشته باشیم و شاید در شهرهایی مثل تبریز به 4 یا 6 سانس هم برسیم.
 
 • * ماجرای طرفداران زیاد تو در آذربایجان چیست؟ تِم استانبولی برخی آثارت در این موضوع نقش ندارد؟
وافعا خودم هم نمی‌دانم. با اینکه خودم شمالی و مازندرانی هستم در شمال کشور هم شاید انقدر طرفدار نداشته باشم. وقتی به سمت تبریز و اردبیل می‌روم همه بچه‌ها از دلیل آن عاجز می‌مانیم. فکر می‌کنم تُن صدا دلیل باشد و آن سمت‌ها از این تن صدا خوششان بیاید. واقعا برای خودم عجیب است و فکر می‌کنم در تبریز ظرفیت اجرای زنده زیادی داشته باشم که قطعا بعد از آلبوم در این شهر اجراهای ویژه‌ای خواهم داشت.

محمد قیامتی: اجرای اولی که در تبریز رفتیم در سالن چیچک که فکر می کنم ظرفیت هزار وچهارصد نفری دارد دو سانس اجرا رفتیم. اگر در سالن پتروشیمی که پانصد نفر ظرفیت داشت می‌رفتیم 6 سانس را هم می توانستم اجرا کنیم. همه این‌ها برای قبل از آلبوم بود و من با تضمین می‌گویم که آلبوم فوق العاده‌ای است که حداقل 5-6 کار آن هیت می‌شود و هرجا که بروید آن را می‌شنوید.

سامان: آلبوم خیلی خوبی شده و من واقعا خودم فکر نمی‌کردم به این خوبی شود. آلبوم‌هایی که الان می‌آید و من می‌شنوم واقعا چیز زیادی در خود ندارند و احساس می‌کنم آلبوم من واقعا یک سر و گردن از همه آنها بالاتر است.
 
 • * برسیم به آلبوم. پروسه این آلبوم دقیقا از چه زمانی استارت خورد؟
سال گذشته من یک سری کارها ساخته بودم و فکر می‌کنم یک سال یا یک سال و نیم است که گفته‌ایم آلبوم‌مان را شروع کردیم و قرار است پخش شود. بعد به اجرا و بیماری من خورد و کبدم مشکل پیدا کرد و حتی من یک ماه نمی‌تواستم غذا بخورم چه برسد به اینکه بتوانم کار یا اجرا کنم. بعد از همه این‌ها به نظر من آن کارها قدیمی شد. آلبوم «پرتگاه» من که سه سال بعد از ساختن ملودی‌هایم پخش شد برای من تجربه‌ای بود که ملودی‌ها باید یک تا سه ماه قبل پخش آلبوم باشد. یعنی ملودی را بسازم و برای تنظیم بدهم و بخوانم و سریعا کار پخش شود. همه کارها را کنار گذشتم و فکر می‌کنم در عرض 35 روز 9 آهنگ ساختم که فکر می‌کنم بهترین آلبوم دوران زندگی من باشد. فکر می‌کنم با آلبوم «چه حال خوبیه» حال همه مخاطبانم خوب شود.
 
 • * شما برای آلبوم زمان‌های مختلفی را مطرح کردید هوادارانتان کمی بدبین شده‌اند. بخش مهمی از فعالیت حرفه‌ای یک آرتیست نوع اطلاع رسانی درمورد آثارش است و بدقول شدن نزد مخاطب اتفاقی است که می‌تواند تبعات منفی داشته باشد. چرا این بدقولی باعث رنجش طرفدارانتان شد؟
ما بی‌تجربگی کردیم ولی داستان‌هایی هم دارد. اول از همه خودم را می‌گویم که یک سری ملودی‌هایی ساختم که می‌گفتم خیلی خوب است و وقتی ملودی‌های دیگر می‌ساختم و در کنارشان می‌گذاشتم می‌دیدم که خوب نیستند و کارهای معمولی بقیه کارهای خوب را خراب می‌کنند. دوباره زمان می‌گذاشتم که آلبوم را بهتر کنم ولی دلیل اصلی آن تنظیم کننده بود که فکر می‌کنم 7-8 ماه کار ما را عقب انداخت. هر روز با بهانه‌ی مختلفی مثل اینکه امشب اینترنت ندارم کار را بفرستم، امشب فلانی مریض است، پایم درد می‌کند و انگشتم در رفت، چشم‌هایم قرمز شده و هزار بهانه دیگر. بهتر بود 5 ماه پیش بگویند که وقت ندارم و زمان ما را نمی‌گرفتند. فقط هم من نیستم و آدم‌های زیادی را اذیت کرده است.
 
 • * درمورد فضای کلی آلبوم صحبت کنیم. قبل از انتشار آلبوم زمان خوبی است که ایده‌آل‌هایت را درمورد آلبوم بگویی. فکر می‌کنی چه قشری از جامعه مخاطبینت از این آلبوم لذت ببرند؟
من در این چند سالی که کار کرده‌ام سعی داشتم که کارهایم ترتیبی داشته باشد و یکی غمگین و دیگری شاد و دیگری هاوس و ترنس باشد و همیشه همین روال را تکرار می‌کردم. شب عید حتما باید یک کار شاد می‌دادم. من در یک سالی که گذشت فقط آهنگ‌های غمگین و هاوس ترنس کار کردم و هدفم این بود که آهنگ‌های شش و هشت و شاد من به چشم بیاید. اسم آلبوم را در ابتدا «سقوط» گذاشته بودیم ولی خودم دیگر از این فاز بد و منفی وتکراری بیزار شده بودم. احساس کردم همه خیلی مشکلات دارند و فکرشان در کار و زندگی درگیر است و پیش خودم گفتم چرا حالشان را خوب نکنیم؟ این همه من آهنگ غمگین خواندم و اتفاقاتی که باید می‌افتاد دیگر افتاده و باید به دنبال خوب کردن حال مردم باشم و آهنگ‌هایی بسازم که وقتی مردم برای شنیدنش سه دقیقه وقت می‌گذارند حالشان عوض شود. سعی کردم که بین آهنگ‌ها تفاوت هم باشد. مثلا من هیچوقت کار تلفیقی نخوانده بودم و در این آلبوم خواندم. کارهای شادی ساختم و از فضایی که قبلا در آن بودم درآمدم. این آلبوم کار غمگین هم دارد ولی 2-3 کار غمگین خیلی خوب هستند و باید این آلبوم شنیده شود.
 
 • * واقعا آلبوم در چه مرحله‌ای است؟
وکال یکی از کارها مانده و یک کار را هم به اشکان آبرون داده‌ام که فکر می‌کنم 7-8 روز دیگر به من تحویل بدهند. مجوز آلبوم تمام شده است و وکال این کار را هم بگیرم میکس و مستر کار می‌ماند که فکر می کنم 7 کار را کوشان حداد میکس کرده و فقط 3 تای دیگر مانده است. فکر می‌کنم به زودی کار آلبوم تمام شود چون قرارداد پخش را هم بسته‌ایم.
 
 • * حالا که کارهای آلبوم تمام شده کمی درباره مسائل شخصی تر تو حرف بزنیم. یک روز عادی سامان جلیلی چگونه می گذرد؟ از کجا شروع می ‌شود و چه کارهایی انجام می‌دهی؟
من وقتی از خواب بیدار می‌شوم معمولا یک یا دو ساعت در گوشی هستم و تلفنم را چک می‌کنم. بعد از آن به اتاق تنظیم کارهایم می‌روم و با صداهایی که می‌شود آهنگسازی کرد کار می‌کنم تا ببینم می‌توانم از آن‌ها کاری را بسازم یا نه. چون اعتقاد دارم در لحظه می‌توان کاری را ساخت که تاثیرگذار باشد. من هر روز این را امتحان می‌کنم تا ببینم می‌توانم کاری را بسازم یا نه. من عاشق پلی استیشن هستم و معمولا زیاد با پلی استیشن بازی فوتبال می‌کنم. در خانه هم میز بیلیارد دارم و بیلیارد بازی می‌کنم و تفریحم همین است و زیاد به بیرون نمی‌روم. همه چیز را در خانه آورده‌ام که بتوانم در خانه تفریح کنم.


 
 • * گوش کردن موسیقی بخشی از روزهای عادی تو را تشکیل نمی‌دهد؟
اصلا موسیقی گوش نمی‌دهم و اگر بخواهم موسیقی گوش دهم کارهای ترکیه‌ای و هندی را گوش می‌دهم چون به نظرم با گوش دادن به آنها فضای من عوض می‌شود.
 
 • * یعنی بازار داخلی را رصد نمی کنی؟
تقریبا کارهای همه خواننده‌ها را پیگیری می‌کنم و می‌شنوم. برای خودم خوب است که کارها را بشنوم تا تلاش کنم بهتر از آن‌ها را بسازم.
 
 • * در یک سال گذشته اثری بوده که روی تو تاثیر بگذارد و آن را تحسین کنی و بگویی چقدر کار خوب و شاهکاری بوده و به حقش نرسیده است؟
کارهایی که به حقشان نرسیده‌اند زیاد بوده است. مثل کارهای مهدی یراحی که به نظرم به حقش نمی‌رسد. من واقعا درک نمی‌کنم چرا مهدی یراحی 6 یا 8 سانس در تهران نمی‌رود؟ صدایش عالی است و ترانه‌هایی که انتخاب می‌کند نشان دهنده هوش بالای اوست. مهدی یراحی آدم مولفی است و به نظرم خیلی خوب است که پای اعتقادش می‌ایستد و کارش را عوض نمی‌کند و همان مسیر را ادامه می‌دهد. حتی به حرف بقیه که می‌گویند کمی شاد و تین ایج پسند بخوان توجه نمی‌کند و کار خودش را انجام می‌دهد که به نظرم ارزش زیادی دارد.
 
 • * انتقادی که به تو مطرح می‌شود این است که تیم کاری تو، تیم ثابتی است. خودت فکر نمی‌کنی این امر به مرور باعث می‌شود که در گذر زمان به یکنواختی برسی و وارد پروسه تکرار بشوی. از این موضوع نترسیدی؟
بله ترسیدم. من از این آلبوم تصمیم گرفتم تغییر کنم. چون هر اتفاقی می‌خواست بیفتد تا الان افتاده و باید کارم را خوب کنم. به عنوان ترانه سرا با مهرزاد امیرخانی کار می‌کنم که فضای دیگری قرار است بیاید. تنظیم کننده اکثر کارهای قبلی من حامد برادران بود و در این آلبوم با کوشان و اشکان آبرون کار می‌کنم که تاکنون با آن‌ها کار نکرده بودم. البته کار «پرتگاه» با کوشان بود. همه چیز را عوض می‌کنم و با برندترین افراد کار می‌کنم. شاید برای ملودی هم با علیرضا افکاری بتوانم کار کنم.
 
 • * قابلیت‌های ملودی سازی تو انقدر یونیک و ویژه است که خیلی‌ها اعتقاد دارند از بهترین ملودی سازها هستی. درمورد پروسه ملودی سازی خودت صحبت کن که اصولا از کجا می آید؟
واقعا خودم نمی‌دانم. بعضی کارهای من هم مثل «وای دلم» و «حیف روزهای رفته» به حق خودش نرسید. همیشه تا خودم مصرع به مصرع کار را دوست نداشته باشم کار را پخش نمی‌کنم. همیشه دوست دارم ترانه مخاطبینم را درگیر کند و وقتی می‌خواهند سه دقیقه وقت بگذارند، برای گوش‌هایش ارزش قائلم.
 
 • * یکی از حاشیه‌های مهم سال گذشته تو ماجرای حامد برادران و ورودش به ارکستر آقای گلزار و خروجش از ارکستر سامان جلیلی بود. چه شد که همه چیز به هم خورد؟
من و حامد خیلی خوب کار می‌کنیم. طبیعتا وقتی گروهی خوب کار کند آدم‌هایی پیدا می‌شوند که وسط بیایند و رابطه‌ها را خراب کنند و حرف ببرند. حتی حرف‌هایی را هم اضافه کنند و به من بگویند حامد این حرف‌ها را زده یا به حامد بگویند سامان این حرف‌ها را زده است. ما می‌خواستیم برای گروه‌مان لباس طراحی کنیم و همه گفتند گروه سرود می‌شویم! به گروه آقای گلزار رفتند و حتی کلاهشان هم یکی بود. اگر گروه سرود بود فرقی ندارد و آن جا هم گروه سرود می‌شود. این مسائل ناراحتم کرد.
 
 • * تو قبول نکردی که همزمان در دو ارکستر کار کند؟
محمد قیامتی: سامان یک لحظه هم فکر نکرد که حامد نباشد. بعد از اجرای تهران که حامد به عنوان رهبر ارکستر سامان به روی استیج آمد، وقتی اجرا تمام شد و خیلی از دوستان موزیسین گفتند سامان حیف است و چرا نوازنده‌های خوبی در تیمتان ندارید؟ ما نوازنده‌های خوبی داریم. از درام زن و پرکاشن و همه خیلی خوب هستند. حامد وقتی به سمت خوانندگی رفت دیگر وقت زیادی نداشت. به عنوان رهبر ارکستر باید برای تنظیم ها وقت می گذاشت. اتفاق کنسرت تهران ما آنجا بود که وقتی مردم از سامان آهنگی را خواستند مجبور بود گیتار به دستش بگیرد و کار را بزند درحالیکه کار 20 روز پیش پخش شده بود. مجبور بودیم فقط کارهایی که ایشان تنظیم کرده بودند را فقط تکرار کنیم و بخوانیم. از زمانی که حامد به سمت خوانندگی رفت رهبر ارکستر بودن برایش معنایی نداشت و بیشتر دوست داشت بخواند. همین موضوع باعث قطع همکاری شد.

سامان: حامد برای من زحمت زیادی کشیده و همه جا هم گفته‌ام زمانی که من در کیش تفریح می‌کردم حامد میکس کارهای من را می‌زد. از او ممنونم و الان هم با هم مشکلی نداریم ولی نشد که باهم کار کنیم. شاید این جدایی رهبر ارکستری و خوانندگی باعث شد که کارهای تک آهنگ و آلبوم هم با هم کار نکنیم ولی فکر می‌کنم در آینده درست بشود.
 
 • * من هم فکر می کنم دوره ما دوره صفر یا صد بودن نیست و جاهایی اتفاق‌هایی می‌افتد که ممکن است در مقطعی آدم ها از هم دور باشند ولی بازگشت بعد شیرین‌تر می‌شود. کمی درمورد فضای خارج از موسیقی صحبت کنیم. چقدر فیلم می‌بینی؟ اصولا آدمی هستی که فیلم ببینی و کتاب بخوانی؟
فیلم خارجی زیاد می‌بینم ولی کتاب زیاد نمی‌خوانم. یک بار شبکه 5 گفتم کتاب نمی‌خوانم و مجری به من جوابی داد که از آن به بعد می‌ترسم بگویم کتاب نمی‌خوانم.
 
 • * سبک خاصی از فیلم‌ها را دوست داری؟
بیشتر فیلم‌های تخیلی دوست دارم مثل اسپایدرمن. گویا کودک درونم زنده است.
 
 • * تاکنون برای آهنگ‌هایت از فیلم‌ها ایده و تاثیر گرفته‌ای؟
بله. خیلی. من حتی از صدا و زنگ‌های موبایل هم ایده می گیرم. یک بار در هواپیما نشسته بودم و پرواز ماهان موزیکی را قبل از اینکه بگوید کمربندها را ببندید پخش کرد که من از آن هم الهام گرفتم.
 
 • * درمورد همکاران دیگرت در عرصه خوانندگی مثلا محسن چاوشی و محسن یگانه حرف بزنیم. می‌خواهم ذهنیات خودت را درمورد گذشته و اکنون این هنرمندها بگویی. البته این را اعتراف می‌کنم همین که مهدی یراحی را مثال زدی حجت را بر من تمام کردی که همه چیز را به خوبی رصد می‌کنی.
محسن یگانه از وقتی که شروع به خواندن کرد من هنوز خواننده نبودم. نمی‌گویم کارهای یگانه را دوست نداشتم. کارهایش واقعا خوب بود و شاید بعضی جاها روی تن صدای من هم تاثیر می‌گذاشت. محسن یگانه یک مدت خیلی اوج گرفت و فکر می کنم موسیقی ایران بعد از «رگ خواب» در دستش بود ولی بعد از آن هر سال افت کرد که به دلیل غرورش یا انتخاب نکردن ترانه سرا یا تنظیم کننده‌ها بود. فکر می‌کنم مثل الان من بود که فقط دوست داشت که خودش کار کند. محسن چاوشی و یگانه زمان‌های خوبی خواندند. زمانی که همه درگیر آهنگ‌های رپ بودند و یک موج زیرزمینی درمورد آن‌ها راه افتاد. به نظر من محسن یگانه یک زمانی خیلی خوب کار کرد ولی بعد از رگ خواب افت پیدا کرد و کارهای واقعی خودش نبود و اجازه داد بقیه بالا بیایند. به نظر من آن سال‌ها در انتخاب کارهایش باهوش نبود و اجازه داد بقیه معروف شوند.

محمد: سامان همیشه حرف قشنگی می‌زند. محسن یگانه سبکش را گم کرد.

سامان: به نظرم کسی که سبک قشنگی برای خودش درست کرده بود به یکباره خواست سبکش را تغییر بدهد. تا اینکه «بهت قول میدم» دوباره زنده‌اش کرد. ولی فکر نمی‌کنم بتواند آن را نگه دارد. اما من محسن چاوشی را نمی‌فهمم از بس خیلی خوب است. کارهایی که انتخاب می‌کند، تنظیم‌هایی که می‌کند، تن صدایش که به نظرم زمینی نیست و واقعا عجیب و غریب است. نمی‌توان گفت ادا هم باشد چون ادا درآوردنش هم واقعا سخت است. نمی‌دانم چرا تاکنون اجرا نگذاشته و پای سیاست خودش و خاص بودنش و کمتر دیده شدنش هم مانده است. خیلی دوست دارم کشفش کنم و با خودش صحبت کنم.
 
 • * از خواننده‌ای نسل جدید که آمدند مثل اشوان، سیامک عباسی، عماد طالب زاده، حامد همایون و خیلی های دیگر که در دو سال گذشته توانسته اند وارد فضای موسیقی رسمی کشور بشوند بگو. فکر می‌کنی اوج گرفتن آن‌ها در این مقطع می‌تواند تداوم داشته باشد؟ فضای کاری آن‌ها را به گونه‌ای می‌بینی که موفقیت مقطعی کنونی را بتوانند ادامه دهند؟
 به نظرم همه چیز بستگی به هوش خواننده دارد ولی فکر نمی‌کنم کسی که یک شبه معروف شود بتواند ماندگار باشد. من نمی‌خواهم و مثال نمی‌زنم ولی فسنقری هم یک شبه فسنقری شد! به نظرم حامد همایون ماندگار نیست ولی اگر از اشوان حمایت شود می‌تواند ماندگار باشد چون هم استایل خوبی دارد و هم ملودی‌های خوبی می‌سازد. فکر می‌کنم در هر کارش 4-5 تا ملودی دارد و سبک خوبی ساخته.
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1396 - 14:45

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

شنبه 27 خرداد 1396 - 10:58

وای چقدر ادعااااااا
حتما باید آلبوم قوی باشه که این همه مانور میدی

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:28

ینی چی الان اومد درمورد سلطان پاپ (محسن یگانه ) اینجوری نظر داد؟؟
فک کرده کیه مثلا؟؟؟

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:50
َArmin

نمیدونم والا
چه رویی داره
نمیدونه نصف طرفداراش جاستی ان
خیلی ناراحتون کردی سامان

85.239.196.78
پنجشنبه 8 تیر 1396 - 12:47
سینا

راس میگه دیه اهنگاش افت کرده

31.58.111.108
شنبه 27 خرداد 1396 - 13:33

واقعا مهدی یراحی بهترینِ جایگاهش تو موزیکمون خیلی بالاتر از اینا باید باشه

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:33

Khoobe ke belakhare yeki motavajeh shod ke mehdi be haghesh nareside ... ?

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:33

خوبه که اینو گفت مهدی یراحی به حقش نرسیده و محسن چاوشی از بس خوبه ادم دیونه میشه ، موفق باشی همیشه

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:33

آينده خيلي خوبي داره

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:38

مصاحبه خوبی بود حرف درستی زد کاملا یگانه خیلی افت کرد و امثال حامد همایون که سبک کوچه باازاری دارند و اهنگاشون تو مهمونیا پخش میشه ماندگار نیستد و میشن مثل رضایا و خواننده های لس انجلسی که الان دارن فراموش میشن.
معمولا از آلبومی که تعریف میکنن خوب از کار نمیاد و افتضاح میشه تمیدوارم سامان اینجوری نباشه. البوم قبلیش تا حدودی انقضا دار بود و بعد یه مدت دیگه سمتش نمیرفتی و انصافا زیبا بود تک تکه اهنگاش امیدوارم موفق باشه صدای خوبی داره

شنبه 27 خرداد 1396 - 21:11
نوا بانو

ببخشیدا!!!! من که عاشق همه هنرمندان هستم از صحبت شما دوست عزیز دلگیر شدم یعنی چی خواننده های لس آنجلسی و امثال رضایا و 2fm.... دوست گرامی اینا هم طرفداران خودشون دارن و با صحبت شما ناراحت میشن..

185.112.39.196
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 01:31
توحید بیگلری

واقعا در مورد محسن یگانه راست گفت در نابغه بودن محسن شکی نیس ولی واقعا افت کرده غرور دلیل اصلیش بوده که کل کاراشو خودش میزنه کارای یراحی رو نگاه کنید یراحی یکی از باهوش ترین و بهترین ترانه ساز های ایران ولی همه ی کاراشو خودش آهنگسازی نکرده تنوع به این نیست یه آهنگ با ریتم یواش یکی با ریتم تند بزنی تنوع به آدما و طرز فکر های متفاوتیه که پشت آلبوم من خودم طرفدار محسن یگانه بودم ولی واقعا خیلی افت کرده خیلی تعداد کنسرتاش هم دلیلی نیست که اینو انکار کنه چون واقعا خیلیا به خاطر عام پشند بودن آهنگ های اخیر محسن یا سابقه قبلیش کنسرت میرن نه به خاطر خوب بودن آهنگ های اخیرش

5.235.154.158
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 17:51
Ali Saaaaaaaaaa ( I My Self am The 13 ) من خود آن سیزدهم )

خانم نوا بانو واقعا یکم فکر کنید میبینی واقعیته. دوستانی که گفتم هر کدوم یه زمانی جزو پر مخاطب ترین نفرات بودن. اما الان خبری ازشون نیست و اهنگاشونو شاید در حد2-3 بار گوش میدن و تعداد دانلودشون پااین اومده
خواننده ای مطرح مثل مازیار فلاحی و حمید عسگری و ... و لس آنجلسی ها(90% شون) هم با یه افت شدید روبرو شدنو فروش چندانی ندارن.
اقای بیگلری دست میگه یراحی خودش بسیار حرفه ای هست اما به آلبوم مثل مجسمه نگا کن با افراد متفاوتی کار کرد و چقدر آلبومش خوب بود.
این یه واقعیته موسیقی ایران دوره ای هست و خیلیا میرن و میان و فقط اونایی که باهوشن میتونن بمونن

91.99.212.39
شنبه 27 خرداد 1396 - 13:44

کمتر شبیه شادمهر باشی موفق تر میشی ??

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:44

سامان یدونه ای این روز ها به امید انتشار آلبومت فقط دلخوشم

شنبه 27 خرداد 1396 - 13:44

گفت و گوی عالی بود ، همیشه موفق باشید آقای جلیلی مهربون❤

FF7
شنبه 27 خرداد 1396 - 13:48

سامان ازت بعید بود اینجوری نظر دادن درمورد محسن یگانه
اون هنوزم سلطان موسیقی ایرانه

شنبه 27 خرداد 1396 - 14:29

سامان خودش هم بدحور افت کرده.
صد در صد حرفاشو درباره محسن یگانه قبول ندارم،
محسن تو کار خودش جز بهتریناست

شنبه 27 خرداد 1396 - 14:49

نظرم در موردش عوض شد واقعا خیلی بچگانه نظر میده
اصن تو کی باشی در مورد سلطان پاپ (محسن یگانه) خوای نظر بدی؟؟
محسن یگانه اگه افت کرده پس این کیه که مدام داره کنسرتاش سولدات میشه و تمدید میشه ؟؟؟
محسن یگانه هم سن این بود کل ایران ترکونده بود باهاش تو چکار کردی چندتا اهنگ موفق داری؟همین محسن یگانه بیشتر تعداد ترک هیت رو داره تو همین نظر سنجی موسیقی ما
انشالله بزرگ بشی و در مورد بزرگترت درست حرف بزنی ...

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:15

کلا کاراشون رو زیاد نشنیدم و نمیشنوم چون اگه قرار باشه شادمهر و محسن یگانه باشی خب میرم خودشون رو گوش میدم و دیگه کپیشون رو نمی پسندم

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 08:56
Ali Saaaaaaaaaa ( I My Self am The 13 ) من خود آن سیزدهم )

دوست عزیز سامان هیچ تقلبدب از یگانه نداشته. دلیل نمیشه چون صداش شبیه این حرف و زد. ایشون مداحی هم بخونه چون صداش شبیه یگانه و شادمهره میگن تقلید کرده. با دقت گوش بدی میبینی هیچ شباهتی ندارند.
تقلید از شادمهرم همه ی زمانی الگوشون شادمهر بوده همسن محسن یگانه تو مصاحبش گفت واهسه اینکه راهمو پیدا کنم اولا از شادمهر الگو میگرفته

5.78.234.82
شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

ممنون اقای جلیلی بابت تعریفتون از محسن چاوشی

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

محسن یگانه از نظر من بی شک بهترین خواننده پاپ داخل ایرانه.کمتر خواننده ای داریم که هم ترانه بگه هم آهنگ بسازه هم تنظیم کنه هم بخونه.همه این مهارتا توی وجود محسن یگانه هست.این امضایی که محسن یگانه پای 90 درصد کاراش زده.پس دوستان یکم منطقی تر در مورد محسن یگانه انتقاد کنید.

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

ممنون از آقای جلیلی ایشون در مورد مهدی یراحی درست گفتن .در حال حاظر مهدی یراحی تنها خواننده ایه که واسه بازار نمیخونه و مولفه ، در ضمن شاید مردم بعدها آثار ایشونو درک کنن

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

خوب اومد محبوبيت محسن يگانه رو با حاشيه سازي پله ترقي كنه ولي انقدر بي اهميته اين اقا تو موسيقي ايران كه حتي ارزش بحث هم نداره ? همون پايين دست و پا بزنه

شنبه 27 خرداد 1396 - 19:32
---

برای پاسخ به ادعای شما هم لازمه تا وبسایت های دانلود موزیک برتر و پردانلود ترین موزیک های هفته و ماه در زمانی که سامان جلیلی آهنگ میده رو مشاهده کنید.

89.144.149.170
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 13:54
mohammad mmm

شمایی که میگی سایتای دانلود وقتی سامان میده چک کن!!!! وقتی یگانه و چاوشی و ...اهنگ میدن چک میکنی ؟؟ معیار استقبال از خواننده کنسرتاشه چندتا کنسرت گذاشته اقای جلیلی ؟؟؟2 سانس تو تهران که اینقدر کم بازده بود تموم شد ....چاوشی کنسزت نمیذاره ولی همه گیر شدن اهنگاشو همه میبینن ...سامان چی؟؟؟ یا مهدی یراحی همه قبول دارن جز بهترینای پاپ هستش از مردم تا منتقدا دلیل استقبال کم از کنسرتاشم سبک خاص و اصولی که داره ....خیلی مونده اقای جلیلی که بخواد نقد کنه کسی رو ...البومی که هنوز نیومده خودش میگه یه سرو گردن از تمام اثار اخیر بهتره !!!! خود این جمله معرف شخصیته ایشونه

178.22.126.129
شنبه 3 تیر 1396 - 13:29
---

دقیقا چک می کنم، این مواردی هم که شما الان نام بردی فقط به دلیل تعصب در موسیقی و همچنین سبک به این میزان طرفدار رسیدن، مردم ما فقط یاد گرفتن وقتی یه دسته بزرگ یه موسیقی رو گوش بدن همه پیگیرش باشن، اسم این موزیکایی رو که نام بردی در تمام تاریخ اومده، سبک های پاپیویلار، یا بهتره بگم سبک موسیقی مردم عامه، که نمونه خارجی هم دارن
البته من روی صحبتم حداقل در مورد محسن چاووشی نیست.
اما موارد دیگه شما گفتی فقط به دلیل این که خاطره ساز یک نسل بودن و زمانی خوب بودن موفقن، نه از نظر شعر قدرتی دارن و نه در بحث ملودی، ملودی باید رسا، ساده و دارای بار قابل فهم و درک باشه نه استفاده از افکت های اف ال استودیو و نرم افزاری مثل کیو بیس که نمونه ش رو در آهنگ غیر هیت و معمولی پا به پای تو میشنوید
خواننده فقط خواسته بگه من تکنیک بلدم، اما خودتونم دیدین که این موزیک ها هیت نمیشن

176.221.27.139
شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

Setaramoon hamta nadare havadareshim ta abad ?✌?

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

واقعا مهدی یراحی بهترینه اما متاسفانه خیلی درک نمیشن آهنگاش _ یه روزی دنیا میشه طرفدارش

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

چاوشی اقایی خاص

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

استقلال تاج سرمونه

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

ایول رفیق ❤❤❤

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

جواباش کاملا نشون دهنده ی خام بودنشه

شنبه 27 خرداد 1396 - 16:46

محسن یگانه بدون شک بهترین خواننده داخل از نظر اجراس به خاطر همین هست کنسرتاش یکی یکی پر میشه وبازم تمدید میشه و بازم پرمیشه اونایی که میگن کارای محسن افت داشته کارای آخر محسن از لحاظ تکنیکی خیلی ی سر و گردن بالاتر از کارای بقیه خواننده هاس کارایی مثل کویر و بهت قول میدم و پابه پای تو.

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:04

یکی به ایشون بفهمونه شما که اولین اهنگاتو به اسم‌محسن یگانه بیرون‌میدادی و شما که هنوز صدای استدیوییتون با اجرا زندتون فرق داره لازم نکرده درباره بزرگتر از خودت حرف بزنی

شنبه 27 خرداد 1396 - 19:31
---

تو یه سند به من نشون بده از کنسرتای سامان جلیلی که صداش دستکارش شده ست.
نکنه یادت رفته آهنگ اصلی فداکاری محسن یگانه رو ک انگار یه بچه 10 ساله خونده، یادت رفته افتضاح هایی رو که محسن یگانه تو کنسرتا به بار میاورد و فالش میخورت فقط کافیه تو یوتیوب و آپارات سرچ کنی.
در ضمن برای مشاهده این که صدای سامان جلیلی دستکاری نیست کافیه گزارش تصویری کنسرتشو ببینی!
محسن یگانه ت تا دو سال پیش نمیدونست فالش چیه!

89.144.149.170
شنبه 27 خرداد 1396 - 18:12

بی صبرانه منتظر البوم چه حال خوبیه هستیم

پس از شه سال انتظار

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

این آخرش خرابش کرد..استقلالی

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

سااامان❤ سرررورر شادمهر یگانههه❤❤❤

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

مهدی یراحی عاالیه?❤

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

ای جونم سامان

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

مهدی یراحی فوق العاده س??

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

باهمون امثال احمدوند مقایسه شی در حدی نیس بخوای نظر بدی ک یگانه افت کرده یا نه اگه افت کرده این کنسرتایی ک مدام سولدات میشه مال کیه؟

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

خیلی صداش قشنگه ??

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

محسن یگانه داره از شدت حسادت اتیش میگیره ????

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

طرفدارای محسن یکم مثل خودش انتقاد پذیر باشین ایشون حرف بدی نزده

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

دوستانی ک میگن سامان جان در حدی نیس ک درباره خوانندشون نظر بده خودشونو چی فرض کردن ک درباره خواننده ما نظر میدن؟پس شما هم در حدی نیستی ک بخوای درباره خواننده ما اظهار نظر کنی حد خودتو رعایت کن

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

لطفا یکم جنبه داشته باشین خواننده خودتون رو کوچیک نکنید

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

نظر آقاي جليلي در اين مورد درسته كاراي آقاي يراحي لياقتشون بيشتر از ايناست????بعد يه سري آثاري محبوب ميشن كه نميشه درك كرد چرا انقدر محبوب شدن!خواننده هاشون هم كنسرت ميذارن هي تمديد ميشه!!واقعا چرا!??

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

اين چه وضعه تعريفو تمجيده اخه ! مثل حميد عسكري ! اگه واقعا از چاوشي خوشتون مياد با جملات نرمال تعريف كنيد

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

ایشون خودش اولین اهنگاشو به اسم محسن یگانه داد که معروف بشه حالا شده منتقدِ نابغه ? خدای من ، حتی اگر انتقادی هم باشه( که با این افتخار آفرینی های محسن جان حرفی باقی نمیونه ) ایشون در جایگاه انتقاد نیست و صد البته معنی انتقاد و توهین و گزافه گویی رو متوجه نیستن . البته این جو دادنا برای اینکه اسمشون بیوفته سر زبونا عادی شده دیگه برای جناب یگانه و طرفدارها ☺

شنبه 27 خرداد 1396 - 18:51

بی صبرانه منتظر آلبومیم

شنبه 27 خرداد 1396 - 19:25

من نمیدونم دقیقا جایگاهش چیه تو این مملکت یه بچه که دوسال نیست خواننده شده اومده در مورد محسن یگانه اینطوری حرف میزنه

شنبه 27 خرداد 1396 - 19:33

یگانه خودش کپی شادمهر هست حتی اهنگاشم تقلید کرد
دیگه همه میدونن یگانه دورش تقریبا رو به پایانه کاراش شدید افت کرده

شنبه 27 خرداد 1396 - 20:41

ینی چی محسن یگانه سبکشو گم کرده؟؟
خیلی بچگانه جواب دادی :)
برو کارای آخر یگانه رو بگوش از همه لحاظ عالییییه
به نابغه بودن محسن اصلا شکی نیست

شنبه 27 خرداد 1396 - 20:49

جاست محسن یگانه تا ابد ❤️
سامان برو اجرای زندتو درست کن
چون
کلی با وکال آهنگات فرق داره :)))

شنبه 27 خرداد 1396 - 21:43

معذرت میخوام دوستان !!!! من متوجه نمیشم.. یعنی چی این بده؟!اون بده؟! آن خوبه! چرا سعی نمیکنیم باهم مهربون باشیم و همه رو دوست داشته باشیم و باهم دوست باشیم•••

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:14

شما موفق شدی ولی مغرور شدی و دلایل موفقیتت رو یادت رفت
حامد برادران ، علی دانشفر ، مهدی احمدوند ، امید علیجانی و .. اینا دلایل موفقیتت بودن
نه مهرزاد امیرخانی که تا حالا باهاش کار نکردی یا کوشان حداد که فقط یک تنظیم برای تو انجام داده یا محمد قیامتی که عمده دلیل فراموش کردن گذشته تو بوده
حالا که نردبون مستحکمی مثل اونا برای بالا رفتن و موفقیتت وجود داشت و رسیدی بالا گذشته رو فراموش کردی و میای از یکی مثل محسن یگانه انتقاد میکنی
طرفدارت بودم ولی دیگه نیستم
دوران خیلی کوتاهی داشتی برای مطرح شدن و مطرح بودن

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

ما خیلی باحالیم ....سامانمون بهترینه

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

ايول به سامان..خيلي مصاحبه ي خوبي بود..تشكر از سايت خوب موزيك ما..☺سامان خيلي رك و صريح و ساده به همه ي سوالات جواب داد..دستش درد نكنه..ما پرتگاهیا مطمينيم كه البوم #چه_حال_خوبیه یکی از بهترین البوم های موسیقی ایران خواهد شد ..❤?????

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

ای جانم عشقی عشق

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

بهترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران ?❤?❤?❤

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

محسن یگانه بهترین خواننده بود ولی واقعیتو گف سامان..الان حرفش نیس میخواد ۶ ماه در میون یه اهنگ بده حالا خوب در بیاد بد در بیاد

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

چجوریه همه همینو میگن ولی اخرش بدترین البومشون میشه?

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

ایول کار تلفیقی اونم با کوشان و اشکان آبرون چه شود

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

نظر سامان در مورد محسن یگانه نشون میده که چقدر سطح انتظارش از محسن بالا بوده و هست و البته مشخص میکنه که خودشم اهداف بالایی داره. البته باید شرایط فوق العاده بد محسن رو بعد از البوم رگ خواب هم در نظر میگرفت. امیدواریم که موفق باشه و همچنان بعد چندین ماه هنوزم منتظر البوم هستیم?

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 09:48

ای جاااااان این بهترین خواننده جهانه?

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 15:12

خیلی خوب بود

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 15:12

خیلی رک و ساده و بی حاشیه به همه ی سوالات جواب دادنو تفره نرفتن و نپیچوندن..قدرشونو باید دونست❤❤

یکشنبه 28 خرداد 1396 - 23:08

اگه میخواد تو بازار بیشتر شنیده بشه کاراش، باید روی ترانه هاش کار کنه و اگر نه ملودیه خوب تو کاراش هست

دوشنبه 29 خرداد 1396 - 09:33

متاسفانه یه جامعه کاملا منفی گرا و بدبین هستیم هممون اینکه از سامان جلیلی نظر میخوان در مورد محسن یگانه و اون خیلی رک میگه که افت کرده این نشون دهنده سطح انتظار بالای ایشون از آقای یگانه است....خیلی حرفا دارم واسه گفتن ولی دوس ندارم منفی بگم.
سامان جلیلی با اولین آلبومش (پرتگاه)تونست ب جشنواره موسیقی ما راه پیدا کنه تونست کنسرت بذاره و خدارو شکر جایگاه خوبی هم داره حتی با این همه موج تخریبی که میاد سمتش جز خوانندهایی هست که همه گوشش میدن.
خوشالم که طرفدار های محسن یگانه و مهدی یراحی و محسن چاووشی رو اینجا میبینم که پیگیر این خواننده جوان و آینده دار هستند.
به امید روزی که چاووشی ها و شادمهر هایی در موسیقی کشورمان ظهور کنند...

دوشنبه 29 خرداد 1396 - 10:19

Samanam be haghesh nareside

دوشنبه 29 خرداد 1396 - 13:51

موفق باشن ایشون
من عاشق چاوشی هستم
صحبتهای ایشون درمورد محسن عزیز خیلی جالب بود

سه شنبه 30 خرداد 1396 - 10:38

حیف محسن یگانه و طرفداراش اهل توهین نیستن...آخه بیچاره اون موقع که تو داشتی النگ دولنگتو بازی میکردی محسن بهترین بود.الانشم که تازه داره دومین آلبومت میاد محسن پنج شیش تا آلبوم و بیش از صد وپنجاه ترک داده....مطمئنا منتقد کارای محسن یکی دو نفر امثال تو نیستن.مردم و هواداراش هستن.و اگه ازش ناراضی بودن واکنششون این چنینی نبود.14 سانس کنسرت دوماه پیشش توی تهرانو باید توی خوابت ببینی...حیف که به هر تازه به دوران رسیده ای مجوز میدن...حامد همایون هم هرچی باشه از صدای نکره تو و چاوشی بهتره...والله

سه شنبه 30 خرداد 1396 - 21:58
fati.gh.love

شما ادب رو رعایت کن خوبه اهل توهین نیستی و به طرفداری سامان و چاووشی توهین میکنی.

5.161.14.176
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 14:39

سامان بهترینه

چهارشنبه 7 تیر 1396 - 21:11

نظرش در مورد محسن یگانه کاملا درسته.بیاد واقع بین باشیم .محسن یه دفعه افت کرد.حامد همایونم تکلیفش معلومه .کسی که یه شبه معروف شد یه شبه هم معروفیتشو از دست میده.

پنجشنبه 8 تیر 1396 - 17:09

دموش اومد بالاخره باوو ترکوندی که لعنتی خسته نباشی سامان صداش ناموس فوق العادست قلپ قلپ

سه شنبه 13 تیر 1396 - 00:53

ملت همیشه در صحنه منظور سامان رو درک نکردید فقط دارید پرخاش میکنید کسی که حداقل 4 اهنگ عالی داده نقد نکه کی باید نقد کنه شماها ، شادمهر محسن آگه فقط داد هم بکشند بعضی از ثابت ها میگن عالی بود ، نقد دوستانه باعث پیشرفت هستش کور کورانه نگید . محسن در زمان خودش شادمهر هم همینطور در دوران شکوفا شدن موسیقی اومدن در زمانی که آنقدر خواننده نبود رو با الان مقایسه میکنید الان مرد میخواد همین مهدی در آلبوم اینه قدی افت داشته مثل امپراطور نبود یا مثل مجسمه ، چیزی از ارزشش مهدی کم شد نه پس محسن یگانه هم همینطور یک همکار ازش وام برای نقد گرفته . کمی درک کنید

دوشنبه 19 تیر 1396 - 16:06

ممنون که یه مصاحبه مفصل با خوانندمون کردید. سامان جلیلی بهترینه

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سامان جلیلی: آلبوم جدیدم بهترین آلبوم دوران زندگی من است | موسیقی ما