برنامه یاد بعضی نفرات
 
با داوری سیامک آقایی، حسین بهروزی‌نیا، سعید نایب محمدی و محمد فیروزی
عودنوازان و قانون‌نوازانِ جوان به اجرای برنامه پرداختند
موسیقی ما - جشنواره ملی موسیقی جوان، یازدهم شهریور ماه در شانزدهمین روز برگزاری خود در بخش موسیقی دستگاهی به سراغ ساز عود و قانون رفت و شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله نهایی در مقابل هیأت داوران به رقابت پرداختند. در این روز حسين بهروزى‌نیا، نگار بوبان، سعید نایب محمدی و محمد فیروزی هیأت داوران ساز عود و ملیحه سعیدی، مینا افتاده، سیامک آقایی، مجید کیانی و پریچهر خواجه هیأت داوران ساز قانون را تشکیل می‌دادند.

بخش نخست این روز در  صبح روز یازدهم شهریورماه به ساز عود اختصاص داشت. در این قسمت شرکت کنندگان که در سه رده سنی الف، ب و ج تقسیم شده بودند، روی صحنه آمدند و نواختند. در ابتدا گروه سنی الف سازش را به صدا درآورد و به ترتیب آوین احمدی، آیدا احمدی پارسا، محمدرضا حسن خانی ریزی، محمد علی سبزواری، آرمین صفاتی و نگین لشکری از این رده سنی روی صحنه حاضر گشتند.

بعد از آن نوبت به گروه سنی ب رسید. عود نوازان این رده سنی شامل کوثر اسماعیلی، علی امیریان فرد، حجت فرجیان، بهادر قدیمی و اميررضا نصيری بودند. کوثر اسماعیلی به عنوان اولین نفر نواخت و سپس دیگر اعضای گروه سنی ب ساز شان را به صدا درآوردند. گروه سنی ج برای ساز عود شرکت کننده ای در این بخش نداشت و رقابت عود نوازی در رده سنی ب به پایان رسید.

در عصر شانزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت قانون نوازان آغاز شد و شرکت کنندگان آن در گروه سنی الف و ب با هم به رقابت پرداختند. این ساز شرکت کننده ای از رده سنی ج نداشت.

گروه سنی الف به دو بخش الف ۱ و الف ۲ تقسیم شده بود. روناک رنج بین، گندم عربی نژاد مقدم، ستایش سادات موسوی وند و مایسا نادری در رده سنی الف ۱ و زهرا اسکندریان، فاطمه بهرامی، محیا سادات حسینی نژاد، مهشید حلبی، مهتا رژدام، نگار سوهانی، پریا فرهادی و سارا مجیدی نژاد در رده سنی الف ۲ حاضر بودند.

بعد از اجرای گروه سنی الف، گروه سنی ب به روی صحنه آمد که در این بخش پنج شرکت کننده به ترتیب گلناز ادیب، ارشیا آغنده، آتنا عبداللهی دهکردی، نگار غفاری و حامد فرمانی نام داشتند که مقابل داوران اجرا کردند تا مورد قضاوت قرار بگیرند.

تالار رودکی در شانزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان، از عود نوازان و قانون نوازان نقاط مختلف کشورمان میزبانی کرد تا برگزيدگان بخش نهایی را در روز اختتاميه خود که هجدهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می شود، معرفی کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 شهریور 1397 - 10:54

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود عودنوازان و قانون‌نوازانِ جوان به اجرای برنامه پرداختند | موسیقی ما