برنامه یاد بعضی نفرات
 
خنیاگر مازندران نشانِ درجه یک هنری گرفت
حسن ریاحی: «ابوالحسن خوشرو» آفرینشگر خوانش تازه‌ای از آواز تبری است
موسیقی ما - در جریان برگزاری مراسم اختتامیه‌ی هفته مازندران و جشن تولد نیما یوشیج پدر شعر نو در  سالن هلال احمر ساری به  استاد «ابوالحسن خوشرو» -خنیاگر موسیقی مازندرانی- نشان درجه یک هنری اهدا شد.

این استادِ موسیقی همچنین در این مراسم، یک قطعه‌ی آذری اجرا کرد و به این نکته اشاره داشت که آذری‌ زبانان، وصله‌ی تن و پاره‌ی تن ما هستند.

همچنین «حسن ریاحی» -آهنگساز- پیامی به این مراسم ارسال کرده بود که توسط «فردوس حاجیان» خوانده شد. در این پیام آمده بود:

«ابوالحسن خوشرو اهل سرزمین فرهنگ، هنر و مهربانی و خنیاگر موسیقی تبرستان است. ایشان آفرینشگر خوانش تازه‌ای از آواز تبری و احیاگر حماسه‌های پنهان سرزمین مادری است، بی‌شک صدای او صدای درختان هیرکانی است که پا در زمین و سر به خورشید دارند. ایشان با تسلط در ردیف‌های آوازی و دقت در رفتار کلمه، اتفاقی فراهم کرد تا در کم کردن اندوه و فراوانی شادی‌های مردم نقشی غیر قابل انکار داشته باشد و این آیین هنرمندانی است که جهان را عاری از خشونت و لبریز از صلح می‌خواهند. اعطای نشان درجه یک هنری حاصل سال‌ها ممارست، رنج، تلاش و عشق توصیف‌ناپذیر وی در جهت حفظ میراث مانگار است. از ویژگی‌های ممتاز استاد خوشرو تاثیر فزاینده بر جوانان در پیروی از لحنی است که پیوند سنت و مدرنیته است.»

نشان درجه یک هنری تاکنون به سه استاد موسیقی مازندرانی شامل زنده‌یاد احمد محسن‌پور، زنده‌یاد حسین طیبی و استاد ابوالحسن خوشرو اهدا شده است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 2 آذر 1398 - 17:51

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حسن ریاحی: «ابوالحسن خوشرو» آفرینشگر خوانش تازه‌ای از آواز تبری است | موسیقی ما